Başkan Kadir Topbaş Mesai Arkadaşlarıyla Bayramlaştı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeliyle bayramlaşan Başkan Topbaş, ekip olarak çok önemli işlere imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Şimdi, geçmişin aksine Büyükşehir mensubuyum demek hepimize gurur veriyor. Bunu hep birlikte başardık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk, Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Kahraman, Genel Sekreter Yardımcıları Sabri Dereli-İrfan Uzun-Şaban Erden-Muzaffer Hacımustafaoğlu-Hüseyin Eren, İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Kahraman ile Daire Başkanları, Şirket Genel Müdürleri, Müdürler ve diğer personel yer aldı.

“İstanbul’a hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz…”

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, bayramlar insanları birleştiren, kırgınlıkları ortadan kaldıran, paylaşımı getiren, hoşgörünün doruğa çıktığı anlar olduğunu vurgulayarak, Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine ve ülkemize İstanbullulara hayırlar getirmesini diledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ikinci 5 yıllık dönemde de İstanbullulara hizmet etmeye devam ettiğini hatırlatan Başkan Topbaş, “Ben sizle ikinci bir 5 yıl için daha sizlerle mesai arkadaşlığı yapıyorum. Bu süreçte çok güzel işler yaptık başardık. Bu gelecekte de önemli işler yapacağımızın işareti. Türkiye’nin de iktisadi başkenti ve Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul, artık İstanbul dünyada çok farklı algılanmakta. Bu şehre hizmet etmek bir onur ve bu onuru birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.

Üst ve alt kademelerde görev bayan bütün personelin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve kendisini temsil ettiğini belirten Kadir Topbaş, “Ben inanıyorum ki bu onur ve gururla taşıyorsunuz. Şundan mutluyum ki geçmişte bir zamanlar büyükşehirde çalışıyorum demek adeta bir zul idi. Ama şimdi büyükşehir belediye mensubuyum demek eminim ki sizlere gurur veriyor. Bunu başaran sizlersiniz. Bizler bunu büyük bir aile olarak paylaşıyoruz. Bir bayram arifesinde bayram sevincini yaşamanın yanında, bizlerin başka görevi de bayram sevinci yaşamak isteyen İstanbulluya ve İstanbul’a gelenlere bu sevinci yaşatmak. Yani biz bayram yapmak yerine bayram yaptırmak zorundayız. Böyle bir sorumluluk taşıyoruz. Bu konuda gerekli tedbirleri aldık ve çalışmalarımız sürüyor. Geçtiğimiz bayramlarda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da çalışmalarımızı başarıyla sonuçlandıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kurban kesimine dikkat!…

Kurban Bayramı’nda kurban kesmenin fiili bir ibadet olması nedeniyle daha çok dikkat etmek gerektiğini ifade eden Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kurban keserken her şeyden önce bir canlının hayatını alıyorsunuz. Bir vecibeyi yerine getirirken o hassasiyeti mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Çocuklara çevreye dikkat etmek lazım. İllaki sabahın köründe her şeyi bitirmek lazım değil. Kesim işi 3,5 güne yayılabilir ve tabi profesyoneller tarafından yapılması sağlanmalıdır. İstanbul’a yıllar önce Anadolu’dan gelmiş insanımız, kesim işini hala burada da hala yapabileceğini sanıyor. Sonra da maalesef istenmeyen kazalar ve görüntüler ortaya çıkıyor. Bu ibadeti belediyemizin hazırladığı doğru yerlerde ve profesyonellerle yapmak lazım. Sağlık açısından tehdit edici hiçbir unsur bırakmadan, düzgün bir şekilde yapmalıyız. İstanbul’a yakışan budur.”

Yorumlar kapalı.