CHP Nasıl Kazandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2004 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde aday adayı olan ve aday gösterilmeyen Mustafa Zengin o günden bugüne sürekli “Mustafa Zengin Aday olsaydı seçimi kaybetmezdik” denilerek adeta bir parti efsanesi yaratıldı.
5 yıl boyunca Mustafa Zengin ismi zikredilir oldu.
2009 yılı CHP Maltepe Belediye Başkan Adaylığı Mustafa Zengin isminin ilanından itibaren CHP Maltepe’de herkes bu isme saygı duyarak, etrafında kenetlenmeye başladı.
Bu CHP’de hiç alışık olmadığımız bir tablo idi, Çünkü CHP’de kim aday olsa mutlaka muhalifi kendi içinde olurdu.
Kısa zamanda partilileri etrafında kenetlemeyi başaran Mustafa Zengin her mahallede en az 3 gün çalışarak, halkla içiçe oldu. Bazen fırıncı, bazen, demir dökümcü, bazen kahvede okey oynayarak vatandaşlarla bir bütünlük yarattı.
Mustafa Zengin seçim dönemini ”duygular üzerine” inşaa etti.
Ailesi, çocukları, annesi ve babasından sürekli övgüyle söz etmesi “Benim Babam Bir Hamaldı” Hamallık yaparak beni okuttu. Söylemleri halkın kendisini sahiplenmesinin önünü açtı.
Eski Partililer, kırgın ve dargınlarla barışan herkesi bir büyük başarıya odaklayan Mustafa Zengin’e sadece belediye meclis üyeliği listesi sonrası mini eleştiriler oldu.
İletişim araçlarının tümünü çok iyi kullanan ve CHP ve Mustafa Zengin el ilanları, posterler, araç giydirmeleri, araç sayıları, araçların teknik donanımları gibi tüm propaganda malzemelerini en iyi şekilde kullandılar.
CHP Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu’nun kurduğu ”gönüllü gençler ordusu” çalmadık kapı, öpmedik el bırakmadılar.
Maltepe İlçe Örgütü Kadınları ev ev, kapı kapı dağ taşa Mustafa Zengin ismini zikrettiler.
Ercan Köymen aday adaylığı sürecinde kendisi için yapılan aday olacak söylemlerine “Ben Mustafa Hocam’la beraberim diyerek” ilk günden itibaren Mustafa Zengin’in yanında yer aldı.
CHP ve Mustafa Zengin Maltepe’nin sevilen eşrafı, Şahinleri partiye katarak onlara ya benimlesiniz, ya beraberiz. Diyerek Zeki Şahin’i Kontenjandan belediye meclis adayı yaptı.
CHP’ye gelmesi mümkün olmayan binlerce oy CHP’ye akmaya başladı.
Genç Parti basın toplantısı düzenleyerek, alenen Mustafa Zengin’i destekleme kararı aldı.
İşçi Partisi tüm gazetelere ve seçmenlere Mustafa Zengin’i destekliyoruz kararını tebliğ ettiler.
MHP ve Ülkücüler seçime girememenin tek sorumlusu olarak gördükleri Ak Parti’den intikam almak için gece gündüz Mustafa Zengin için çalıştılar.
Maltepe’de bir büyük buluşmayı sandıkta gerçekleştiren CHP ve Mustafa Zengin’in bu büyük başarısının altında Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çok büyük etkisi oldu.
Sandığa küsmüş ve her seçim döneminde oy kullanmaya gelmeyen binlerce kişi Mustafa Zengin için rekor bir katılımla Maltepe’deki seçimleri altüst ettiler.
Neticede 32 bin oy farkı ile iktidar partisi Ak Parti’nin elinden tarihinde ilk defa CHP partisi bayrağını Maltepe Belediyesi’nin burçlarına diktiler.
Tebrikler.

Yorumlar kapalı.