STI Yıllık Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1956 yılından beri denizcilik eğitimi, tarihi ve çevre konularında hizmet veren Sail Training International Vakfı, yıllık genel toplantısını yapmak üzere İstanbul’da buluştu.

İstanbul 2010 AKB Denizcilik projeleri kapsamında gerçekleşen ve 32 ülkeden 360 delegenin katılımıyla başlayan konferans başarılı bir şekilde tamamlandı.

STI Başkanı Nigel Rowe açılış konuşmasında İstanbul 2010 AKB ve Deniz Ticaret Odası destekleriyle düzenlenen organizasyonun çok başarılı olduğunu ve gelen delegelerin İstanbul izlenimlerinin muhteşem olduğunu, ülkelerine döndüklerinde buradaki deneyimlerini birer elçi gibi anlatacaklarını söyledi.

Üç gün süren toplantıların ardından İDO’nun katkılarıyla, 22 Kasım Pazar günü Kabataş’tan hareket eden tekne gezisi ile İstanbul’u daha iyi tanıma ve kaynaşma fırsatı elde ettiler.

Konferansta işlenen konular arasında Gençlerle Birlikte Çalışmak, Denizde Güvenlik, Deniz Kirliliği ve Çevre Sorunları, Denizde Okul Programları ve Engellilerin Denizle Tanışması gibi konular yer aldı.

Eğitim kapsamında ise; Teknelere Yönelik Yelken Eğitimi, Sponsorluk Programları, Reklam Etkisinin İncelenmesi, Medya Planlaması, AB Fonlarından Faydalanma, Yelkenli Teknelerde Eğitim Alacak Kadetlerin Bulunması, Kaza Analizleri, Proje-Etkinlik Planlaması, Donanma ve Özel Okul Öğrencilerinin Eğitimi, Kişisel Gelişim ve Liderlik Dersleri verildi.

Yorumlar kapalı.