Pendik’te Otopark Sorununa İlaç Gibi Proje

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, ilçedeki otopark kapasitesini arttıracak dev bir projeyi hayata geçiriyor. Tren istasyonunun bulunduğu bölgede, yer altına 3 bin araçlık dev bir otoparkın inşa edilmesi planlanıyor.

Pendik Belediyesi ilçedeki otopark kapasitesini arttıracak yepyeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Tren istasyonunun bulunduğu bölgede, yer altına 3 bin araçlık dev bir otopark inşa edilmesi planlanıyor. Projede otoparkın yanı sıra TCDD’ye ait deponun yıkılması ve asma katlı bir çarşının inşa edilmesi düşünülüyor. Proje tamamen bittiğinde ise bölgenin insanların oturup dinlenebileceği en büyük meydana kavuşması bekleniyor.

Başkan Şahin: “Hedefimiz otopark problemini tarihe karıştırmak”

Göreve geleli kısa bir süre olmasına rağmen ‘Güzelyalı Sahili’ gibi fiziki projelerle Pendiklilerden tam not alan Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, proje ile otopark sıkıntısını minimuma indirmeyi hedeflediklerini belirtti. Projenin bir amacının da bölgeyi fiziki anlamda güzelleştirmek olduğunu ifade eden Başkan Şahin; “Hedefimiz uzun vadede otopark sıkıntısını tarihe karıştırmak. Bu anlamda bu proje başlangıç olacaktır” diyerek çalışmaların şimdiden başladığını söyledi.

Başkan Şahin proje hakkında ayrıntılı bilgi vererek şöyle devam etti: “Yapılacak çalışma kapsamında otoparkın yanı sıra 5 metre yükseklikte asma katlı bir çarşı ve iş merkezi binası planlıyoruz Projede tüm 5 binlik plan takibini belediyemiz yapacaktır. Projenin otopark bölümün iki buçuk içinde tamamlanmasını bekliyoruz”

İnşa edilmesi planlanan dev projeyle ilgili görüşlerini aldığımız Pendikliler, özellikle otoparkı dört gözle beklediklerini dile getirerek; “Otopark sıkıntısına ilaç gibi gelecek proje” değerlendirmesinde bulunuyor.

Yorumlar kapalı.