Vali Güler’in Eşi Neval Güler 24 Kasım’ı Kutladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neval Güler, Lions 118 T Yönetim Çevresi Eğitim Komitesinin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Levent Tenis Kulübünde düzenlediği yemeğe katıldı.

Yemeğe, Yönetim Çevresi Lions Genel Yönetmeni Metin Yılmaz, Lions Eğitim Komitesi Başkanı Suna Simur, yöneticiler, klüp üyeleri ve Lions Kulüplerinin bağlantılı olduğu okullardan öğretmenler katıldı.

Yenilen yemeğin ardından bir konuşma yapan Neval Güler;

"Her ülkede bireyler, her şeyi devletten beklemeden ülke sorunlarına sahip çıkarak hizmet verenlere destek olurlar. Bu, çoğu kez kişisel hareket tarzında değil, kişilerin bir araya geldikleri sivil toplum örgütleri eliyle gerçekleşir.

Ülkemizde ve ilimizde sivil toplum örgütlerinin yaptıkları çalışmalarının önemi, toplumumuzun her kesimi tarafından bilinmekte ve övgüyle anılmaktadır. Sıralama yapacak olursak bunların başında gelen Lions kulüplerinin sosyal, kültürel ve eğitim alanında yapmış oldukları çalışmalar büyük övgüye değer. Özellikle eğitim alanında ulusal eğitime destek amacıyla yapmış oldukları çalışmalar, projeler tüm ülkemizde meyvelerini vermeye başlamış bulunmaktadır. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

24 Kasım öğretmenler haftası nedeniyle, cumhuriyet kuşaklarını yetiştiren, Atatürk’ün öğretmenine, bir kadirşinaslık görevi olarak minnet ve şükranlarımızı söylemek, o’nun cumhuriyete, Türk milletine, Türk devletine olan hizmetlerini takdirle, teşekkürle anmak fırsatını buluyoruz. Cumhuriyetin öğretmeninin, cumhuriyet nesillerini Atatürk’ün gösterdiği istikamette ve o ilkelere bağlı olarak yetiştirerek ülkenin geleceğine yapacağı hizmetlerin kıvancını taşıyoruz.

Toplumun düşmanı, bilgisizlik, bilgisizliğin düşmanı ise öğretmenlerdir. Değerli öğretmenlerimize onların içinden gelen biri olarak buradan saygılarımı iletiyor ve öğretmenler gününüzü en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenler günü dolayısıyla, aramızdan ayrılan, kutsal görevini yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimize tanrı’dan rahmet, ömrünü bu mesleğe adayarak onurlu hizmetler verdikten sonra emekli olan öğretmenlerimize, mutluluk ve sağlık içinde uzun ömürler, yurdun her köşesinde eğitimin aydınlığını taşıyan tüm öğretmenlerimize de, çalışmalarında başarılar diliyor, öğretmenler günü’nü en içten duygularımla kutluyorum." Dedi.

Katılan tüm öğretmenlere, günün anısına hediye verilmesinin ardından piyano eşliğinde Öğretmenler Günü ile ilgili şiirler okundu.

Yorumlar kapalı.