Müjde Ar’dan Cumhuriyet Halk Evleri’ne Ziyaret

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanatçı Müjde Ar, Cumhuriyet Halk Evleri’ni (CHE) ziyaret ederek ”destek sözü” verdi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ar, ”Benim de telefonlarım dinleniyor. Ama buzdolabına koymuyorum” dedi.

CHE’deki kadınlarla yakından ilgilenen Sanatçı Müjde Ar’a, kadınlar da ilgi gösterdi. CHE’ye destek olacağını belirten Ar, ”Telefonunuz dinleniyor mu” sorusuna, ”Eşim siyasetçi olduğu için benim de telefonum dinleniyordur. Ama ben telefonumu buzdolabına falan koymuyorum, ne duyarlarsa duysunlar” dedi.

Sanatçı Müjde Ar, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’la birlikte, Kâğıthane’deki Cumhuriyet Halk Evi’ni (CHE) ziyaret etti. CHE projelerine gönüllü olarak destek vereceğini söyleyen Ar, ”Bundan sonra bu projeye gücümün yettiğince destek olacağım. Biliyorsunuz önümüzde kurban bayramı var. CHE’nin 290 TL olarak belirlediği kurban bağışına ben de destek olacağım ve bu bağışı CHE’ye yapacağım. Ayrıca arkadaşlarımdan uzunca bir liste yaptım. Yakında, parası olanların kapısını çalacağım ve yardım isteyeceğim. Şimdiden hazırlıklı olsunlar” diye konuştu.

”DİNLENİYORUM… NE DUYARLARSA DUYSUNLAR”

Ar, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. ”Siz de dinleniyor musunuz?” sorusuna Ar, ”Benim eşim siyasetçi olduğu için herhalde benim de telefonumu dinliyorlardır. Ama ben öyle telefonumu buzdolabına falan koymuyorum. Ne duyarlarsa duysunlar. Hatta bu konunun o kadar suyu çıktı ki, aramızda ‘karşı taraftan ‘öhö’ sesi geldiği zaman öksürük şurubu tavsiye ediyorum’ diye espri bile yapıyoruz” dedi. Ar, kadınlarla yakından ilgilendi. Kadınlarda, Ar’la bol bol fotoğraf çektirdi.

EL EMEKLERİ SATILACAK

CHP İstanbul İl Başkanı Tekin de, CHE bünyesinde 700 kişinin çalıştığını, ilk hedeflerinin, kadınların ürettikleri ürünleri satarak para kazanmalarını sağlamak olduğunu belirtti. İlk standın Ortaköy’de açılacağını söyleyen Tekin, sırasıyla bu stantların Kadıköy ve Bakırköy’de de açılacağını söyledi. Tekin, bugüne kadar 25 bin kişiye ücretsiz hizmet sunduklarını kaydetti. Halkın en çok psikolog hizmeti ile hukuk yardımı istediğini söyleyen Tekin ”Herhangi bir devlet yardımı almıyoruz. Yalnızca yapılan bağışlar sayesinde ayakta duruyoruz. Hedefimiz Mardin ve Batman’da da halkevi açmak. Ancak bunun için daha çok yardım almamız gerekiyor. Maalesef bizim arkamızda Deniz Feneri yok. Sadece duyarlı yurttaşlarımız var” dedi. Tekin, cep telefonlarıyla kadınların Ar’la fotoğrafını da çekti.

Yorumlar kapalı.