"Yolumuz Erdal İnönü, Yolumuz Özal’ın Yoludur"

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, İstanbul Eyüp İlçe teşkilatının açılışında, kötüleme ve karalama yapmayacaklarını belirterek, “Bismillah diyerek iktidara hazırlık merkezini açıyoruz. Yolumuz açık olsun. Yolumuz Profesör Erdal İnönü, Yolumuz Özal’ın yoludur” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, İstanbul’daki ilk teşkilatının açılışını Eyüp’te yaptı. Eski bakanlardan Mehmet Moğultay, il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu bir grupla üstü açık bir otobüsle yüzlerce araç konvoyu eşliğinde Feshane önünde partililer tarafından “Başbakan Sarıgül”, “Çare Sarıgül” sloganları ile davul ve Türk bayraklarıyla karşılanan TDH lideri Sarıgül, otobüsten partilileri ve vatandaşları selamladı.

”YOLUMUZ ERDAL İNÖNÜ, ÖZAL’IN YOLUDUR”

Yaklaşık 45 dakikada Feshane önünden Eyüp Meydanı’na gelebilen Mustafa Sarıgül burada bir konuşma yaptı. Barış, değişim, insan hakları için, hele hele işsizlere çare bulmak için burada olduklarını belirten Sarıgül, “Diyorlar ki, ’Neden Eyüp Sultan’ ben de onlara cevap veriyorum. ’Ben Eyüp Sultan’a inançlı bir ailenin çocuğu olarak buradan Bismillah demeye, büyüklerimizin hayır duasını almaya geldim. Halisane duygularla şunu söylemek istiyorum. Türkiye’nin en huzurlu, en demokratik, siyasi hareketi için yola çıkıyoruz. Ve buradan diyorum ki. kötüleme yapmayacağız, karalama yapmayacağız, şikayet etmeyeceğiz. Çare olmak için yollarda olacağız. Yolumuz açık olsun. Yolumuz Profesör Erdal İnönü, Yolumuz Özal yoludur.” diye konuştu.

KİMSE DERSİM’E DİL UZATAMAYACAK

Otobüsün üstünden halka seslenen Sarıgül, daha sonra Eyüp İlçe Teşkilat binasının açılışını yaptı. Sarıgül Mehmet Moğultay ve İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş ile birlikte basın açıklaması yaptı. Buradaki insanların lidere değil, düşüncelerine bağlı olacağını ifade eden Sarıgül, “Bu kapıdan giren herkes dil, din, mezhep farkı gözetmeyecek. Başlı açıkta kapalı olan da bizim olacak. Bu merkezden içeri giren hiç kimse Dersim’e dil uzatamayacak. Türkiye’nin yeni bir enerjiye, yeni bir umuda ihtiyacı var. İktidar yorgun, heyecanı kalmadı. Türkiye’de muhalefete gelince demokratik, laik cumhuriyeti değil, kendi koltuğunu korumaya çağırıyor. Türkiye Değişim Hareketi bugün Eyüp Sultan’dan ’bismillah’ diyor. Ben de huzurunuzda söz veriyorum; hiçbir zaman bireysel bir çalışma yapmayacağım. Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olacağım“ dedi.

Yorumlar kapalı.