Topbaş’a “Öğretmenler Günü” Ziyareti…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğretmen heyetiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Topbaş, Vatan Caddesi’nde inşa edilecek yeni Milli Eğitim Müdürlüğü kompleksine destek sözü verdi.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğretmenlerden oluşan bir heyetle 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Kadir Topbaş, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

1981 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmen’ ilan edilmesiyle başlayan Öğretmenler Günü kutlamalarının bu yıl da coşkuyla yapılacağını vurgulayan Kadir Topbaş, “Ülkemizin geleceğini hazırlayan insanları yetiştirmede önemli görevler yapan öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum. Her gün Öğretmenler Günü’ymüş gibi eğitimcilerimize saygı, sevgi gösterilmesini istiyoruz. Çünkü, her şeyin temeli eğitim. Şahsi olarak da öğretmenlerime çok sevgi ve saygıyla bağlıyım. Hayatta olanlarla sürekli irtibat içindeyim. Sayın Başbakanımız önderliğindeki Hükümetimiz eğitime çok önem verdi. Türkiye çapında gerçek anlamda eğitim seferberliği yaşıyoruz. İmkanı olan işadamlarımız ve hayırseverlerimiz de eğitim yuvaları yaparak kendi adlarını ölümsüzleştiriyor. Yerel yönetim olarak biz de İstanbul’da eğitime çok büyük destekler verdik” diye konuştu.

Ülkelerin gücü yetişmiş insan gücünde…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 126 okula kapalı spor salonu yaptığını, yüzlerce okula bilim ve teknoloji laboratuarları ile sosyal bilimler sınıfı kazandırdığını ve bugüne kadar 16 okul bitirdiğini anlatan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ayrıca 7 okul inşaatımız devam ediyor. Tamamlandığında toplam olarak 980 civarında derslik yapmış olacağız. Üstelik sadece İstanbul’da değil, Diyarbakır, Ağrı gibi illere de okullar kazandırdık. Gücümüz yettiğince eğitime destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Nüfusunun yüzde 40’ı 18 yaşın altında olan ülkemiz için bu büyük bir cevher demektir. Avrupa nüfusu hızlı bir şekilde yaşlanıyor. Genç nüfusun çok önemli olduğu bir dönemde millet olarak genç neslimizi geleceğe çok iyi şekilde hazırlamalıyız. Çünkü ülkelerin gücü artık nüfusuyla değil, yetişmiş insan gücüyle ölçülüyor.”

Bilgiyi yönetenlerin ve kullananların dünyaya yön verdiği bilişim çağında yaşadığımızı, bu nedenle insan nesillerinin ne kadar donanımlı yetiştirirse, dünyada o kadar etki gösterilebileceğini kaydeden Topbaş, “Artık dünyayı donanımı olan, bilgili olan insanlar yönetiyor. Bizim de böyle bir süreçte, hem öğretmenlerin yaşam ve fiziki alanlarını daha iyi hale getirmek, hem de eğitim alanlarını daha iyi hale getirmek gibi bir sorumluluğumuz var. Belediye olarak asli vazifemiz olmamasına rağmen bunun için çalışıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 3 ayrı noktada bulunan hizmet binalarını, Vatan Caddesi üzerinde İl Özel İdaresi’nin binasına yakın bir yerde toplama projesi var. Biz de bu binaya destek vereceğimi söyledik” şeklinde konuştu.

Eğitim camiasından Başkan Topbaş’a özel teşekkür…

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Başkan Kadir Topbaş’a bir nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirten İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da “Sayın Başkan İstanbul’a hizmet ederken eğitim-öğretim camiasına gösterdiği alaka gerçekten takdire değer. Bunun ifadesi olarak kendisini ziyaret ettik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime kazandırdığı çok önemli hizmetler dolayısıyla Başkan Kadir Topbaş’a ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.