“2011’de Millet Tarafından Test Edileceğiz”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, “ İl Başkanı Meclis Üyelerimizle Buluşuyor” toplantılarında yaptığı konuşmada 2011 seçimlerinin önemini vurgulayarak “ Milletin hiç olmadığı kadar AK Parti’ye bizim de hiç olmadığı kadar iktidar olmaya ihtiyacımız var” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkanı Babuşcu, “2011’de millet tarafından test edileceğiz” dedi.

BAŞARIYA MAHKUM VE MECBURUZ

“İl Başkanı Meclis Üyeleriyle Buluşuyor” toplantıları çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu ilçe belediye başkanları ile il ve ilçe meclis üyeleri AK Parti İl Başkanlığı’nda bir araya geldi.

Özellikle 2011 seçimlerinin ele alındığı toplantılarda İl Başkanı teşkilat ile belediyeler arasındaki uyumun sağlanarak seçimlere hazırlanılmasını istedi. Başarıya mahkum ve mecbur olduklarını söyleyen İl Başkanı, “ Liderimize ve ülkemize sadık ise başarıya ulaşmalıyız” hatırlatmasında bulunarak, “ Liderimizin Pınarhisar’da söylediği gibi ‘ Ben ödevimi yapmaya gidiyorum siz de ödevlerinizi yapın’ sözünün duyarlılığını ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu. Genel Başkanımız görevini en iyi şekilde yaptığını vurgulayan İl Başkanı, şunları söyledi: “ Bizler de ödevimizi en iyi şekilde yapma konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2011’de yıldızlı on alacak bir ödev hazırlamalıyız.”

ONUR ÖYMEN’İN DÜŞÜNCESİ CHP’NİN DÜŞÜNCESİNİ YANSITIYOR

Konuşmasına Milli Birlik Projesi’nin halka anlatılmasının öneminin altını çizerek devam eden İl Başkanı, “Milli Birlik Projesi’ni çok iyi anlayıp anlatmak bugün bizim birinci görevdir. Bu işin kolay olmadığını baştan itibaren biliyorduk. Yıldırımların yüksek tepelere düşeceğinin bilincindeydik. ‘ Sorunları konuşalım’ dediğimiz andan itibaren nelerle karşılaştığımızı ve daha nelerle karşılaşacağımız gördük” şeklinde konuştu.

CHP’nin hazırladığı raporlarda AK Parti’nin söylediklerinin ötesinde ifadelerin bulunduğuna değinen İl Başkanı, CHP’nin bu raporları oy avcılığı yapmak amacıyla hazırladığını belirterek, “onlar sorunu çözmeyip sürüncemede bırakacaklardı. Sorunların şimdi AK Parti tarafından gerçekten çözüleceğini gördükleri için panikliyorlar” ifadelerini kullandı. Şimdiye kadar çözülemeyen değil, çözülmeyen sorunların ortadan kalkmasıyla MHP’nin siyaset yapma gerekçesinin ortadan kalkacağını vurgulayan İl Başkanı, “MHP bizim bayrak sevgimizi sorgulayacak kadar, ‘Kıbrıs’ı sattılar’ diyecek kadar bir duruş sergiledi” diye konuşarak, MHP’nin hamasetin de ötesinde bir milliyetçilik yaptığını söyledi. Onur Öymen’in Meclis kürsüsündeki sözlerine de dikkat çeken İl Başkanı, bu düşüncenin Öymen’in kişisel görüşü olmadığını CHP’nin tamamına ait bir görüş olduğunu vurguladı.

BAHARA KADAR SEFERBERLİK

Muhataplarının sadece millet olduğunu hatırlatan İl Başkanı, “ Kendimizi millete anlatma endişesi taşıyoruz. Başbakanımızın yaptığı konuşmalar bize mihenk taşı olup yol gösteriyor. Bu süreci anlatan görsel ve yazılı materyaller elimize ulaştığında halkla buluşturacağız. Konferanslarla, toplantılarla ve birebir ziyaretlerle seferber olacağız. Hep birlikte bir seferberlik yapıp İstanbul’da herkese ulaşıp bahara kadar bu çalışma temposu içinde olacağız” diye konuştu.

Belediye başkanları ve seçilmiş meclis üyeleri olarak milletle olan ilişkilerimizi tanımlamamız konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini söyleyen İl Başkanı, “2011 bu hassasiyet konusunda bizi sorgulayacak bir duruşu ortaya koyacak bir seçimdir. Kişisel düşüncemizin bu kapsamda anlamı yok. Hepimiz bu millet adına AK Parti’nin siyaset anlayışının bir ifadesiyiz. Bunun yanında bizim kişisel düşüncemiz çok gerilerdedir” şeklinde konuştu. Samimiyet içinde kalındığı sürece çözülemeyecek hiçbir sorunun bulunmadığının altını çizen İl Başkanı Aziz Babuşcu, “ Biz bugüne kadar sandıklarda olduk. Sekiz artı birler Genel Başkanımızın murat ettiği seviyede değildir. Genel Başkanı 1994 seçimlerinde teşkilatlardan aldığı bilgilere dayanarak, birileri bayram yaparken seçimi kazandığını ilan etmişti. Ondan sonra böyle olmadı. Sandık çalışması sekiz ismi alt alta yazmak ya da sandık başında bulunmak değildir. Finali kazanmak istiyoruz ama vizelerde takılıyoruz. Dörtlük bir liste ama adam gibi dörtlük. Tekamül etmiş bir üçlük bizim için yeterlidir” dedi. Sandıktaki görevlilerden o sandıktaki seçmenleri tanıyıp tahlil ettikten sonra tek tek seçmenlerle görüşmesini isteyen İl Başkanı, ziyaret edilen seçmenin sandık başına geldiğinde arkadaşımızla göz göze geldiğinde gereğini yapacağını belirtti. 1994’teki başarının altını çizen İl Başkanı 2011 sonuçlarında da aynı başarının gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

MİLLETTEN BAŞKA MEŞRUİYET ZEMİNİ ARAMADIK

AK Parti’nin kurulduğu tarihte Genel Başkanıın yeni bir bakış ve solukla siyaset yapmayı vaat ederek, çözülmemiş sorunların artık tarihe karışması gerektiğini söyleyerek, çözülmemiş sorunların çözüleceğine vurgu yaparak ve farklılıkları ayrıştırmaya değil zenginleşmeye çevirme sözü vererek yola çıktığını hatırlatan İl Başkanı Babuşcu, “O tarihte siyaseti milletle ve millet için yapmak esası üzerine yola çıktık. Siyasete yeni tanımlar getirdik. Milletten başka hiçbir meşruiyet zemini aramadık. Milletin hayır duası ve sıcaklığı siyasetimizin temeliydi” şeklinde konuştu. Yola çıkarken milletten başka kimseye boyun eğmeyeceklerini deklare ettiklerini hatırlatan İl Başkanı, “ Milletimiz kendisi için bir çivi çakanı bile tanıyor. Kimin hamaset kimin gerçek milliyetçilik yaptığını iyi ayırt ediyor” ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü : “ Büyük hedefleri gerçekleştirmek için yola çıktık. Milletle gönül bağı kurup onu zedelememek en önemli ilkemizdir. Bizim anlayışımızda tevazu vardır Bunun en güzel örneğini Genel Başkanı şahsında gösteriyor”.

BİZİM İÇİN İLKELERİMİZ ÇOK ÖNEMLİDİR

AK kadroların terbiye anlayışında gösteriş, riya ve israfa yer olmadığını tam tersine bütün bunlara itiraz olduğunu söyleyen İl Başkanı, iyilikte, güzellikte ve yardımlaşmada yarışılması gerektiğini belirtti. Bu milletin değerlerine sahip çıkıldığı için milletin AK Parti’yi iktidara taşıdığının akıldan çıkarılmaması gerektiğini anlatan İl Başkanı, israf, gösteriş ve iktidar rehavetinin bulunduğu yerlerde, ilkelerden uzaklaşıldığı, tevazuun terk edildiği noktalarda sıkıntıların yaşandığını söyledi. Hangi düşünceye ve görüşe sahip olursa olsun herkesin aynı şekilde özgür ve eşit olduğunun altını çizen İl Başkanı, demokratik açılımın küçük bir şemsiye, milli birlik projesinin ise büyük bir şemsiye olduğunu söyleyerek, “ Bugün itibarı ile AK Parti ile milletimiz çok önemli bir fırsat yakaladı. Köklü sorunlardan kurtulma fırsatı bir kere daha AK Parti sayesinde ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılanların önerilerini dikkate aldıklarını söyleyen İl Başkanı, sandık çalışmalarına katılanlara istihdam sağlama düşüncesine katılmadığını söyleyerek, “ Bunu yaptığımız gün bittiğimiz gündür. Bizde böyle bir düşünce yok Bu konuda bütün arkadaşlarımız çok hassas “ dedi. Teşkilat ile belediye başkanları arasında sorun olmaması gerektiğine de dikkat çeken İl Başkanı, 2011 seçimleri için kararlılığını ortaya koyarak “2011 seçimlerini yeni bir zaferle kapatacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.