Yeni Umutlar-2 Projesi ile 570 İşsiz Meslek Sahibi Oldu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği desteğiyle Kadıköy Belediyesi-Kasdav ve Marmara Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Yeni Umutlar 2 Projesi başarıyla tamamlandı. Proje kapsamında çeşitli konularda meslek eğitimi gören 570 işsiz meslek eğitimi aldı 125 kişi ise işe yerleştirildi.

Kadıköy’de yaşayan işsiz ya da mesleki eğitimi olmayan gençler ile kadınlara yönelik mesleki eğitimler düzenleyerek, onların kısa sürede iş yaşamına kazandırılmasını sağlayan "Kadıköy’de Yeni Umutlar 2 Projesi, amaçlanan bir yıllık sürede başarıyla tamamlanarak sona erdi.

Projesinin kapanış toplantısı ve son kursiyerlere sertifikalarının dağıtımı Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonunda törenle yapıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İşkur İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bilim Başkanı Prof. Dr. Belkıs Kümbetoğlu, Kasdav Proje Yürütücüsü İnci Beşpınar ve Kasdav Başkan Yardımcısı İnal Aydınoğlu katıldı. Proje hakkında bilgi veren Proje Yürütücüsü İnci Beşpınar, proje ile gençlere ve kadınlara aşçılık, kat hizmetleri elemanlığı, büro yönetimi, hasta-çocuk bakımı, depo ve lojistik elamanlığı gibi 8 meslek alanında eğitim verildiğini ve kursa devam eden işsizlerden 125 kişinin işe yerleştirildiğini, diğerlerinin ise yerleştirilme işlemlerinin sürdüğünü söyledi.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise Kadıköy Belediyesi olarak birçok sosyal projeyi hayata geçirdiklerini, Yeni Umutlar-2 Projesi’nin, işsiz gençler ve kadınlara meslek kazandırılması konusunda önemli bir proje olduğunu vurguladı. Başkan Öztürk şunları söyledi:

“Kadıköy Belediyesi olarak bunun gibi 16 projeyi gerçekleştirdik. İşsizliğin çok büyük rakamlara ulaştığı ülkemizde tek bir kişinin bile meslek sahibi olarak istihdam edilmesi çok önemlidir. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerleri kutluyorum. Kursiyerlerimiz, bu eğitimlerle hayatlarında yeni bir dönem başlattılar. İşe yerleştirme işlemleri devam edecek. Bu tür istihdama yönelik projelere katkı vermeye devam edeceğiz. Biz belediye olarak sadece doğru adım attık, tarafları birleştirdik ve bu projeyi başarıyla uyguladık. Bir kişinin dahi hayatında fark yaratmak bizim için önemli.”

Projeye destek verenlere teşekkür, kursları başarıyla tamamlayanlara da meslek uzmanlık belgelerinin verildiği tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorumlar kapalı.