"Gerçek Kahramanlar, Asıl Kahramanlar Mahalle Başkanlarıdır"

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, “İl Başkanımız Mahallelerimizle Buluşuyor” toplantıları kapsamında, İstanbul’daki AK Parti Mahalle Başkanları ile buluştu.

İl Başkanı Babuşcu, “ Başbakanımızın, hükümetimizin ve yerel yönetimlerin yaptıklarını en ücra köşelere kadar ulaştırmada kutsi bir görev yapıyorsunuz” diyerek tebrik ettiği mahalle başkanlarının önemini vurguladı.

MÜTEVAZISINIZ AMA BÜYÜK BİR SORUMLULUK ALTINDASINIZ

Daha önce başlatılan “AK Parti Mahallelerimizi dinliyor” etkinliklerinin ikinci ayağı olan “ İl Başkanımız Mahallelerimizle Buluşuyor” toplantıları AK Parti İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun katılımıyla yapıldı.

Toplantıya ilgi gösteren mahalle başkanları, yüksek orandaki katılımıyla son gelişmeler ve teşkilattaki çalışmalar hakkında ilk ağızdan bilgi alma imkânı buldu. Sabah, öğlen ve akşam seansları halinde 3 aşamada gerçekleşen toplantılarda konuşan İl BaşkanıBabuşcu konuşmasına davanın kutlu kervanının yolcuları olarak nitelediği mahalle başkanlarına, mütevazı ama büyük bir sorumluluğu, İstanbul’un en ücra köşelerine kadar ulaştırdıkları için teşekkür ederek başladı.

AK Parti’nin siyaset anlayışının ve yapıp ürettiklerinin sokaklara ulaştırılamaması halinde yapılan şeylerin bir anlamı olmadığını hatırlatan Başkanı Babuşcu, “Sizler partinin sokaklardaki, dükkânlardaki ve mahallelerdeki dili olan arkadaşlarımızsınız” dedi. Mahalle başkanlarının nimetten ziyade külfete talip olduklarına ve zor koşullar altında bile partinin bayrağını dalgalandırdıklarına dikkat çeken İl Başkanı Aziz Babuşcu, “Gerçek kahramanlar, asıl kahramanlar sizlersiniz. Böyle bir görevi üstlenmiş teşkilat mensupları ile bir araya gelmek benim için ayrı bir heyecan ayrı bir mutluluktur. Çünkü mahalle başkanlarımız gerekli takdiri her zaman göremiyorlar” diye konuştu.

BİZ MİLLETİN PARTİSİYİZ

AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulurken, ülkenin çözülememiş değil çözülmemiş her türlü sorununu çözmek gibi bir hedefinin olduğunu hatırlatan İl Başkanı şunları söyledi: “Biz siyaseti milletle yapmayı, milletin ruhuyla milletin özüyle bütünleşmeyi esas aldık ve siyasetin tek öznesinin millet olduğu bilinci ile hareket ettik. Bu parti milletin partisidir. Tabii ki bu, milletimizin iradesinin sandığa yansıyacağı noktaya gelinceye kadar yapılan birçok çalışma sizin alın teri ve gözyaşınızın ürünü idi. Milletin çalışmasının sandığa yansıması sizin samimi ve gayretli çalışmalarınız sonucu gerçekleşti.” 2001 yılına nispetle ekonomik anlamda dengelerin yerine oturtulmasının, dünyadaki global krize rağmen en az etkilenen ülke olmanın, savaşın eşiğine gelinen devletlerle neredeyse birleşmeyi konuşacak kadar mesafe alınmasının ve Avrupa Birliği’nin ne dediğine bakılmaksızın yapılıp edilenlerin sadece bu milletin aydınlık yarınları adına yapılmasının AK Parti’nin bu ülkeye kazandırdığı bir süreç olduğunun altını çizen İl Başkanımız Babuşcu, ifadelerini şöyle sürdürdü: ”AK Parti’nin bu ülkeyi taşıdığı bu nokta şüphesiz bizim siyaset anlayışımızın ve kimliğimizin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Başarı bunun için gelmiştir. Bütün karalamalara suçlamalara rağmen Genel Başkanımızın o ilkesel duruşunu bozmayışı ve teşkilatımızın bu duruşu elden bırakmayışı sonucunda halk bizi takdir etti. Biz bu anlamda tevazu sahibi teşkilat mensuplarıyız.”

DEMOKRATİK AÇILIMI EN İYİ ANLAYAN VE ANLATAN AK PARTİ TEŞKİLATIDIR

Demokratik Açılım’ın etnik temelli bir paket olarak gösterilmeye çalışıldığına dikkat çeken İl Başkanı Aziz Babuşcu, Uzun yıllar çözülememiş değil çözülmemiş sorunlardan kurtulma fırsatının yakalandığının altını çizerek, “Hedef milli birlik ve kardeşliğin tesis edilmesidir. Demokratik açılım süreci çok iyi anlaşılmalıdır. Bu süreci anlatacak olan birebir ikna edecek olan AK Parti teşkilatıdır. Ama önce biz iyi anlayacağız bu süreci” şeklinde konuştu. Mahalle başkanları tarafından zaman zaman alkışlarla sözü kesilen İl Başkanı Aziz Babuşcu, demokratik açılım düşüncesinin hangi yaşam biçimi olursa olsun, hangi millet ve inanç mensubuna ait olursa olsun var olan bütün sorunları açmaya çalışan bir proje olduğunu ifa etti. Önce bu ülkede akan kardeş kanının ve gözyaşının dindirilmesi gerektiğini belirten İl Başkanımız , “ Toprağından kopartılan, köyünü yurdunu terk eden evine dönsün. Teröre akan kaynaklar yatırıma, eğitime, fabrikaya dönüşsün” ifadelerini kullanarak, bunu ancak AK Parti’nin gerçekleştirebileceğini vurguladı.

GENEL BAŞKANIMIZIN İKİ FOTOĞRAFI GÖREV YAPMANIN NE OLDUĞUNU ANLATIYOR

Bu büyük amacı gerçekleştirebilecek düşünceye AK Parti kadrolarının sahip olduğunu söyleyen Başkan Babuşcu, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerinden önceki fotoğrafları ile 2009’daki fotoğrafına bakılarak görevini iyi bir şekilde yapmanın ne anlama geldiğinin çok rahat görülebileceğini anlattı.

2011 SEÇİMLERİ BİZİM İÇİN VE KARDEŞ COĞRAFYALAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

2011 yılındaki seçimlerin önemine değinen İl Başkanı Aziz Babuşcu, “2011 sadece bizim ve Türkiye için değil Davos sonrası sokaklara dökülen kardeş ülkeler için de çok önemli. Siz başarırsanız onlar da başaracak. Siz kaybetmişseniz onlar da kaybedecek. 2011 yeni bir başarı destanımızın yazıldığı tarih olacak. Bunda en küçük bir tereddüdüm yok” şeklinde konuştu. Sandıkta görev almayı bir final, seçim öncesi çalışmalar ise bir vize olarak değerlendiren Başkan ,” Görevli olduğu sandığın kaç seçmeni var? Bunlardan kaçı bayan kaçı erkek? Gibi soruların cevaplarını bilmeniz gerekiyor. Seçmeni ruhunun derinliklerine kadar tanımalıyız. Genel Başkanımız 94 seçimlerinin sonuçlarını resmi sonuçlardan çok önce açıklamasının altındaki sır, teşkilatına olan güveniydi. 2011 seçimlerinin sonuçlarını da ajanslardan önce Genel Başkanımızın önüne koymalıyız” dedi.

İNANIRSAK YAPARIZ

Sözlerini, “ İnanmalıyız, inanmadığımız bir çalışma sonuç vermez. Siz mahallelerinizde nasıl özveri ile çalışıyorsanız unutmayın ki biz de il yönetim kurulu üyelerimizle beraber aynı samimiyetle burada görevimizi yapıyoruz. Çünkü biz bir aileyiz. Eleştirmek faydalıdır ancak dedikodu zemini oluşturmamalıyız, bardağın dolu tarafıyla daha fazla ilgilenmeliyiz” diyerek sürdüren İl Başkanı Aziz Babuşcu, şunları söyledi:

“ AK Parti teşkilatındaki her arkadaşımızın fikirleri, görüşleri bizim için önemli. Yaşanan aksaklıkların giderilmesi için komisyonlar kurulup gerekli kriterler belirlenecek. Belediye Başkanlarımız, İl ve İlçe Meclisi üyelerimiz bu komisyonun belirleyeceği ilkeler çerçevesinde karne alacak. Her gün 10 mahalle başkanını arıyorum. Onlara meclis üyeleri ilçe koordinatörlerinin toplantılara katılıp katılmadığını soruyorum. Elimde daha önceki toplantıların raporları bulunuyor. Bizim göremediğimiz bir fikir sizin fark etmenizle önümüzü aydınlatacak bir ışık oluyor.” Düşüncelerini ve sofralarını paylaştıkları için katılımcılara teşekkür eden İl Başkanı “ Allah’ın izni ile başaracağız. Çünkü biz AK Parti’yiz” diyerek sözlerini tamamladı.

İL BAŞKANIMIZA ÇİÇEK VERİLDİ

Bayrampaşa İlçesi Yıldırım Mahallesi Başkanı Mesut Yılmaz, mahalle başkanları adına İl Başkanı Aziz Babuşcu’ya çiçek verirken, Beyoğlu İlçesi Hacı Ahmet Mahallesi Başkanı Talip Kirik ise son mahalle toplantısı tutanağını İl Başkanı Aziz Babuşcu’ya takdim etti.

Yorumlar kapalı.