SADECE 3 BİN OY

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un en kritik seçiminin yaşanacağı Maltepe’de Ak Parti ve CHP için sadece 3000 oy seçimi kazanmaları için yetecektir. Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse seçimlerde %60 oy alacağım diyerek, kendisine, partisine bir rahatlık sağlamadan öteye gitmeyen bu söyleminin ne kadar sahici olduğunu 60 gün sonra göreceğiz. MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan mutlaka eski oyların üzerine yeni oylar ekleyecektir. Ahmet Baykan’ın gücü ve sevilirliği herkesçe malumdur. ÖDP’nin milletvekili seçimlerinde aldığı 6600 oy CHP’ye yönelir mi, yada ne kadar yönelir hep birlikte göreceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütü’nün sağ kesimden transferi ile ne kadar oy toparlayacağı kestirilmemektedir. 308 bin kayıtlı seçmenin oy kullanacağı Maltepe seçimlerinde 93 bin rakamına ulaşan parti bana göre ipi göğüsleyecektir. 240 bin geçerli oyun kullanılacağını düşündüğümüzde genel seçim oy oranına göre bir dağılım yaptığınızda seçimin kaderi 3 bin oy ile belirlenecektir. Bu seçimde iki parti arasında 150-200 oy farkla birinci belirlenir ise benim için sürpriz olmayacaktır.

Dönelim Fikri Köse’nin %60 oy hesabına..

308 bin seçmenden %60 oy almak için asgari 150 bin oy almak gerekir ki bununda mümkün olamayacağını siyasetle uğraşan herkes bilmektedir.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.