c9af2a22-7dc7-4214-8fe3-1c0720bdbf02

Osman Boyraz’dan çocuklara destek sözü

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, okuyabilmek için kendisinden destek isteyen çocuklara destek sözü verdi.

Maltepe Kaymakamlığı bünyesinde yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında oluşturulan Maltepe Vefa Sosyal Destek Grubuna bağlı Fatihin Nesli Derneği üyeleri geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıtımı yaparken 2 minik kardeşin okumak istediklerini ancak maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadıklarını belirtmesinin ardından görüntülerin sosyal medyaya paylaşılmasının yanı sıra minik kardeşlerin çağrısına milletvekilinden destek geldi. AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu Ramazan Bayramı’nda minik kardeşleri ziyaret ederek onların okuyabilmeleri için imkanları seferber ederek her türlü desteği vereceklerini belirtti. Bayram dolayısıyla sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen ziyarette duygusal anlar yaşandı.

Minik kardeşleri ziyaret ederek onlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, “Öncelikle herkesin Ramazan bayramını tebrik ediyorum birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin zirveye çıktığı bu bayram münasebetiyle ülkemizde yaşayan bütün halkımızın bayramını kutluyorum daha önce ramazan ayı münasebetiyle, sosyal mesafeyi de dikkate alarak sokağa çıkma kısıtlamaların olduğu dönemde de böyle özellikle ilçemizde gitmemiz gereken ziyaret etmemiz gereken insanlara uğradık onların dertleriyle dertlendik, sorunlarına çözüm üretmek için uğradığımız yerler vardı işte o günlerde bu evde tevafuken arkadaşlarımız uğramıştı. Bu çocuklarımızın en büyük hayali okumak iyi bir eğitim almak arzusuydu” diye konuştu.

“TÜM İMKANLARI SEFERBER EDECEĞİZ”

Kardeşlerin okuyabilmeleri için tüm imkanları seferber edeceklerini belirten Milletvekili Osman Boyraz, “Ailemizin ekonomik şartlarda imkansızlıklar olması dolayısıyla biz de minik çocuklarımızın çağrısına kulak vererek bu gün bu kardeşlerimizin bu hayallerini gerçekleştirmek o hayallerine ortak olmak için gereken neyse yapma noktasında bir irade ortaya koymak için geldik. Kendilerine de söyledik siz yeter ki okuma noktasında bu iradenizi bu heyecanı bu coşkunuzu koruyun biz de maddi manevi ne gerekiyorsa yardımcı olacağız dedik bugün de bayram münasebetiyle hem ziyaret etmek hem onların dediğim gibi bayram sevincine ortak olmak hem de okuma noktasında bu göstermiş oldukları iradeyi desteklemek adına bugün Maltepe Milli Eğitim müdürümüzle geldik. İnşallah bu çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için el birliğiyle bütün arkadaşlarımız bu noktada destek veriyor biz de destek vereceğiz çocuklarımız ülkemizin yarınları olan bu çocuklarımızı eğitim hayatından mahrum kalmamak daha iyi eğitim almaları noktasında gerekeni yapacağız” diye konuştu.

“2500 ÇOCUĞA BAYRAM HEDİYESİ”
AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ramazan Bayramının 2. gününü çocuklara ayırdığını belirterek Maltepe’de yaşayan 2500 çocuğa bayram hediyesi dağıttı. Çocukların coşkusu bayram sevinci diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz “Ramazan ayında olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da koronavirüs salgını nedeniyle bayram biraz buruk geçiyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının yanı sıra sosyal mesafe kuralı da sevdiklerimizle sarılıp kucaklaşamamamanın hüznünü beraberinde getiriyor. Bayramların sevincini ve coşkusunu yaşayan küçük yavrularımız ise yine tedbirler kapsamında evlerinde kalarak salgından korunuyor. İçi içine sığmayan ve yürekleri, bayram neşesiyle dolan yavrularımızın sevinçlerine sevinç katmak için bayramın ikinci gününü onlara ayırdık. Maltepe’de yaşayan 2500 çocuğumuza sosyal mesafe kurallarına riayet ederek bayram hediyelerini dağıttık. Çocuklarımızın gözlerindeki sevinç bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu vesile ile vatandaşlarımızın bir kez daha mübarek Ramazan Bayram’larını tebrik ediyor, daha nice sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde erişmeyi Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.