maltepede_denetim2

Maltepe’de Korona Denetimi

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe’de korona virüsle mücadele kapsamında kafe, restoran gibi iş yerlerinde ve tren istasyonunda denetim gerçekleştirildi.

Maltepe’deki denetimlere Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, emniyet, zabıta ve ilçe tarım ekipleri katıldı.

Korona virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yeni yayımlanan genelge doğrultusunda Maltepe’de geniş kapsamlı denetim gerçekleştirildi. Kafe, restoran, çay bahçeleri gibi iş yerlerinde uygulanan denetimde çalışanların ve vatandaşların kurallara uyup uymadıkları denetlendi. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı da ekiplere birlikte denetime katılarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Denetimler hakkında konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Denetimlerimiz iki koldan devam ediyor. Birisi iş yerlerindeki maske, mesafe, temizlik gibi kurallar. Bir de HES denetimimiz var. Pozitif veya temaslı vatandaşlarımızın evlerindeki izolasyon kurallarına uyup uymadıklarını denetliyoruz. İçişleri Bakanlığımızın yeni gönderdiği genelge gereği bütün gücümüzü kullanarak bu denetimi, mücadeleyi sıkı bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz. İnsanlarımız bizimle birlikte hareket ederse, İnşallah kısa süre içerisinde normale dönmeyi umuyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.