36f23558-9bc2-4f1f-ba97-3d1ed094f4a1

Maltepe sokaklarında 19 Mayıs coşkusu

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak “Milli Mücadele”yi başlatmasının 101’inci yıl dönümünde, bando ve folklor gösterileriyle vatandaşlara büyük bir coşku yaşattı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesi enerji depolayan Maltepeliler, bando ekibinin marşlarını birlikte söylerken, folklor ekibinin zeybek gösterisine de eşlik etti.

Maltepe Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu Maltepelilerle birlikte yaşadı. Sokağa çıkma yasağının olduğu şu günlerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak “Milli Mücadele”yi başlatmasının 101’inci yıl dönümünde, bando ve folklor ekibi, Maltepelilere unutulmaz anlar yaşattı. Altayçeşme, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Zümrütevler, Esenkent, Gülensu, Gülsuyu, Girne ve Aydınevler’de bando takımı; Altayçeşme, İdealtepe, Küçükyalı, Çınar, Altıntepe, Cevizli, Bağlarbaşı, Yalı ve Feyzullah’da folklor ekibi zeybek gösterisiyle 19 Mayıs’ın coşkusunu sokaklara taşıdı.

BAŞKAN KILIÇ’TAN ANMA

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, günün anlam ve önemine ilişkin twitter hesabından yaptığı açıklamada, “101 yıl önce bugün 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve 18 yiğit asker 4 gün sonra #19Mayıs1919’da Samsun’a çıkacak, milletimizi özgürlüğüne kavuşturacak o şanlı ulusal kurtuluş mücadelesini başlatacaktı. Saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

19 Mayıs’a kadar devam edecek etkinliğin programı ise şöyle;
Bando Takımı
18 Mayıs Pazartesi: Cevizli, Bağlarbaşı, Yalı ve Feyzullah
19 Mayıs Salı: İdealtepe, Çınar, Altayçeşme, Küçükyalı ve Altıntepe

Folklor Ekibi
18 Mayıs Pazartesi: Esenkent, Gülsuyu, Gülensu, Girne ve Aydınevler
19 Mayıs Salı: Fındıklı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy ve Zümrütevler.

Yorumlar kapalı.