alexa
Olay Gazetesi

ARŞİVLER

Osman Öztuna Maltepe Eski Belediye Başkanı

Osman Öztuna Maltepe Eski Belediye Başkanı

OSMAN ÖZTUNA (ESKİ BELEDİYE BAŞKANI) Tugay Emir Subayı olarak Kore savaşına katıldı. Çeşitli Yurtdışı görevlerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Cevdet SUNAY’ın yaverliğini (emir subayı) yaptı. 1960 yılında Albay rütbesiyle ordudan ayrıldı. 1961 yılında atanarak Maltepe Belediye Başkanı oldu. 1965’e kadar devam etti. BU DÖNEMDE YAPTIĞI HİZMETLER ? Maltepe’de ortaokul ve lise yoktu....

Oğul And Kızılay, Yalçın Kızılay’ın Hizmetlerini Anlattı

Oğul And Kızılay, Yalçın Kızılay’ın Hi...

İstanbul Olay Gazetesi ve Son Havadis Gazetesi işbirliğiyle hazırlanan Maltepe Rehberi, Maltepe’ye sayısız hizmetleri bulunan Maltepe eski belediye başkanı Yalçın Kızılay’ın oğlu And Kızılay ile o günleri konuştu. And Kızılay o günleri şöyle anlattı; “Maltepe’nin bugünlere gelmesinin en büyük mihenk taşı eski belediye başkanlarının kendi dönemlerinde yaptıklarıyla doğru orantılıdır. Rahmetli...

Maltepe Rehberi

Maltepe Rehberi

İstanbul Olay Gazetesi ve Son Havadis Gazetesi işbirliği ile hazırladığımız Maltepe Rehberi’nde sona yaklaşıyoruz. Bu zaman zarfında kapsamlı bir Maltepe Rehberi yapılmamış. Eski belediye başkanları, onların evlatları ve torunlarıyla buluşma imkanımız oldu. Onların arşivlerinden ve albümlerinden bazı fotoğrafları rica etmemiz karşısında nasıl bunu kendine görev kabul eden eski başkanlarımızın evlatları...

Kongreden Güçlenerek Çıktık

Kongreden Güçlenerek Çıktık

Kendisiyle telefonda görüştüğümüz Ümit Çoban “Kongreden güçlenerek çıktık. Birlik ve beraberlik içerisinde bir kongre gerçekleştirdik. Ayrıca demokratik olarak da AK Parti içerisinde demokrasiyi özümsediğini gördük. 2015 seçimlerine kenetlendik. Yeni ekibimizle tüm teşkilatı kucaklayarak seçim çalışmalarına başlayacağız. Hayırlı olsun yeni yönetimimiz” ifadelerini kullandı.

Yalçın Akdoğan Maltepe’de

Yalçın Akdoğan Maltepe’de

Akdoğan, Mediha Engizer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen AK Parti Maltepe ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce yapılan mitingde Maltepe’yi hınca hınç dolduran tüm Maltepelilere teşekkür ederek sözlerine başladı. Partilerin birbirini tetikleyeceğini, birbirinin devamı gibi algılanabileceğini ifade eden Akdoğan, şunları kaydetti: “Ama aslında bir harekettir bunlar. Yani AK...

Osmanlı Arşivleri Didik Didik

Osmanlı Arşivleri Didik Didik

İstanbul Olay Gazetesi ve Son Havadis Gazetesi işbirliğiyle hazırlanan Maltepe Rehberi araştırma kurulu Ahmet Tükek, Selahattin Şimşek, Hülya Özdemir ve Gökhan Tükek’ten oluşan heyet Başbakanlık Osmanlı Arşivleri araştırmalarına devam ediyor. Maltepe’nin tarihini, turistlik yerlerini ve Maltepe için çok önemli olan Süreyya İlmen paşa, Adalet İlmen hanımefendi, Daver Baba dergahının tarihi...

Merkez Parti Basınla Buluştu

Merkez Parti Basınla Buluştu

Maltepe Bryas Cafe’de düzenlenen kahvaltıda konuşan ilçe başkanı M.Cihan Güney “Hangi görüşte olursa olsun her eyilimden demokratik bir birliktelik sağlıyorlar. Önce insan, önce adalet sloganımızla yavrularımıza, torunlarımıza daha iyi bir gelecek yaratmak için herkesi merkez parti çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Alman Heyet Maltepe’de

Alman Heyet Maltepe’de

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın fahri danışmanları Christian Ude, SPD Bavyera Eyalet Başkanı ve Yukarı Bavyera İşçi Sosyal Yardım Kuruluşu Eski Müdürü Franz Maget, Almanya’da yardıma muhtaç insanlar için eğitim ve iş olanağı sağlayan kuruluş olan Arbeiterwohlfahrt'in Genel Müdürü Jürgen Salzhuber ve beraberindekiler Maltepe'de bir dizi incelemeler ve ziyaretlerde bulundular.

Ümran Köksüz Yas’ı Matem Orucunun 10. Günü İftar Verdi

Ümran Köksüz Yas’ı Matem Orucunu...

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Ümran Köksüz yas-ı matem orucunun 10. gününde Maltepe Cem evinde vatandaşlara lokma dağıttı.

Olay Gazetesi Yeni Sayısı Çıktı

Olay Gazetesi Yeni Sayısı Çıktı

MALTEPE HABERLERİ OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERE TIKLAYIN

Maltepe AK Parti Aşure Dağıttı

Maltepe AK Parti Aşure Dağıttı

AK Parti Maltepe ilçe teşkilatı Muharrem ay'ı nedeniyle Maltepe merkez camisinde Cuma namazı sonrası vatandaşlara 3 Bin aşure dağıttı.

Süreyya İlmen Paşa’nın Cenaze Görüntüleri

Süreyya İlmen Paşa’nın Cenaze Gö...

Maltepe'nin kurucuları arasında sayılan, en önemli şahsiyetlerden olan Süreyya İlmen Paşa'nın 6 Şubat 1955 tarihindeki cenaze merasiminin görüntülerine ulaştık.

Süreyyapaşa Vakıf İşletmeciliğiyle İlgili Bu Belgeyede Biz Ulaştık

Süreyyapaşa Vakıf İşletmeciliğiyle İlg...

"Süreyyapaşa Vakıf İşletmeciliğiyle İlgili Bu Belgeyede Biz Ulaştık" "İstanbul Olay Gazetesi ve İstanbul Son Havadis Gazetesi" işbirliğiyle hazırlanan Maltepe Rehberi araştırmalarında Süreyypaşa vakıf işletmeciliğinin belgelerine de ulaştık.

Maltepe’li Çocuklar Çifte Bayram Yaşadı

Maltepe’li Çocuklar Çifte Bayram...

Maltepe’deki Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yılı kutlamaları, EsenkentBülbülderesi Parkı’nın açılmasıyla taçlandı.

“Türkiye” Maltepe’de madenciler için yürüdü

“Türkiye” Maltepe’de madenciler için y...

Maltepe halkı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Karaman Ermenek’te yaşanan maden faciasında halen yeraltından çıkarılmayı bekleyen 18 işçi için yürüdü.

DİĞER SAYFALAR
Toplam 60 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR