alicengiz

Ali Cengiz Erol “Saygı ve Özlemle Anıyoruz”

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan 1920… Uzun süren savaş yıllarının ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Ankara’da açıldı. 100 yıl önce bugün…

Koca çınar açıldığı günden bu yana, tam 1 asırdır hiçbir cinsiyet, ırk, statü ayrımı gözetmeksizin milletin üstünlüğü için çalışmakta ve aldığı kararlar ile Türkiye Cumhuriyeti tarihine yön vermektedir. Bu sebeple Halk Meclisi’nde geçen 100 yıl sadece bir zamandan ibaret değildir.

Geçen zaman Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün sonucudur. Geçen zaman milletin çıkarlarını korumayı kendine görev edinen vatanperver insanların emeğidir. Bu mühim görevi icra ederken halkı ve yönetimi iyi bir şekilde anlamak gerekir. Siyasi, ekonomik ve diplomatik değişimlere doğru yön verebilmek için güvenli adımların atılması sağlanmalıdır.

Öyle mühimdir ki bu görev, kriz anlarında dahi toplumun ve yönetimin ehemmiyeti için doğru zamanda doğru kararlar alınmalıdır. Alınan kararlar ve kriz yönetimleriyle toplum doğru yönlendirilmeli, çıkarları korunmalı ve güvenliği sağlanmalıdır. Bütün bunların bilincinde olan bizler biliyoruz ki meclis halkın sesidir ve meclis halkı dinlemek demektir. Meclis Türk milletini ve dolayısıyla hükümeti ilgilendiren hiçbir konuya kayıtsız kalmamalıdır. Adaleti büyük bir incelikle herkes için sağlamalıdır.

Bu önemli günde Türk milletine huzur, güvenlik ve adalet sağlamayı kendine gaye edinen, gece gündüz demeden çalışan vatanperver herkese saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bu fırsatı Türk toplumuna armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.