İzmir’de Şehit Olan Kahraman Teğmen Erol Er Maltepe’li

Abone Ol
Daha Fazla

İzmir’de Şehit Olan Kahraman Teğmen Maltepe’li Erol Er
2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’na (Çiğli/İzmir) ait T-37C uçağı saat 11.41’de eğitim uçuşu esnasında Urla yakınlarında düşmüştü. Düşen uçakta bulunan Hava Pilot Yüzbaşı Hasan Öztürk ve pilot adayı Hava Teğmen Erol Er şehit olmuştur. Havada infilak eden uçağı terketmeyerek yerleşim yerine uçağın düşmemesini önleyen Kahramanımız kendi canını feda ederek uçağı denize düşürdü.

Uçağın yardımcı pilotu olan Havacı Teğmen Erol Er Maltepe Girne Mahallesi’nde ikamet etmekte.

Şehidin evine ateş düştü. Dayısı İsa Er’i ziyaret ederek başsağlığında bulunan Olay Gazetesi ve ekibi ulaştığa bilgiye göre Yarın Şehit Erol Er’in naaşının Maltepe’ye getirilmesi bekleniyor.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin adına Şehit Evini ziyaret eden Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Köymen şehit ailesinin her türlü sorunuyla ilgilenilmesi için ilgililere her türlü talimatı verdi. Şehidin dayısı İsa Er ile görüşerek Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in ve kendi adına taziyelerini bildiren Ercan Köymen : ” Yarın itibariyle şehidimizin Maltepe’ye gelmesini bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ve Maltepelilerin başı sağolsun. ” dedi.

Yorumlar kapalı.