Altın Bilgilerini ve Kartlarını Aldılar

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe’de Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerindeki engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar da altın kartlı oldu. Maltepe Belediyesi Altın Kart Ekipleri, Gülsuyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde toplanan mahalle sakinlerini Altın İlçe Sağlık Kartı hakkında tek tek bilgilendirdi ve altın kartlarını dağıttı.

Maltepe’deki tüm mahallelerde “altın kart bilgilendirme toplantıları” yapan ve altın kart dağıtan Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri, Gülsuyu ve Gülensu mahalle sakinlerine ile tek tek ilgilenerek, kronik hastalıkları olup olmadığını, gözlük takıp takmadığı, evde kimlerle kaldığını, kişisel bakımlarını yapıp yapamadıkları bilgilerini alıyor.

Gülsuyu Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen toplantıda, altın kart sahibi olan yüzde 80 engelli Elmas Barutçu, yaşadığı sevinci anlatacak kelime bulamadığını ifade ederek, “Artık yalnız değilim. Arkamda dağ gibi bir belediye ve doktor belediye başkanı var. Altın kart telefonunu aradığımda sağlık problemlerimi çözecek bir ekip olduğunu biliyorum” dedi.

Gülsuyu sakinlerinden Bayram Sarıca da eşini hastaneye götürebileceği için sevinçli. “Eşimi hemen yarın hastaneye götüreceğim. Allah sizden razı olsun Eşim belfıtığından ameliyat odu. Hala ayaklarında ağrılar var. Hastaneye götüremiyordum. ” dedi.

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Veysel Bakışkan da, altın kartlı engelliler ve yaşlı vatandaşların, sağlık problemleriyle, engelli raporları alımları ile ilgili sorularını yanıtladı.

Altın Kart, 444 1 706 no’lu danışma hattından arayan tüm Maltepeli 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara, 7 gün 24 saat, hasta nakil ambulansı, evde muayene ve hemşirelik hizmetleri nin yanı sıra gerekli durumlarda evde teknisyen hizmetleri sağlıyor.

Yorumlar kapalı.