alexa
Olay Gazetesi
» 
Maltepe’de Kara Gün
a aa
Tarih : 19 Haziran 2009 15:54
 • FaceBook ta paylaş Maltepe’de Kara Gün
Maltepe’de Kara Gün
Maltepe’de Kara Gün

Maltepe Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı göreve geldiğinden bugüne yaptığı ilk basın toplantısına Olay Gazetesi’ni davet etmedi.

Maltepe’de yayın yapan Klashaber Gazetesi belediye başkanının bu uygulamasını basın özgürlüğüne yapılmış bir darbedir diyerek protesto ederek toplantıya katılmadı.
Toplantıya katılan gazetecilerden www.Haberdeimza.com’un yayın editörü Asuman Yazıcı toplantıda belediye başkanı Mustafa Zengin’e Olay Gazetesi’nin toplantıya neden davet edilmediğinin gerekçesini sorarak, bu tutumunuzu bir basın mensubu olarak KINIYORUM dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Zengin “Olay Gazetesi taraflı yayın yapmaktadır. Bize sormadan haberleri Maltepe’nin gündemine taşıyor bu nedenle kendilerini davet etmedik. Biz Aileden olanları davet ettik. Sizde öyle yayın yapacaksanız, sizede aynı davranırım” dedi.

Olay Gazetesi’ne uygulanan bu sansürün Maltepe’nin basın tarihine KARA GÜN olarak geçmiştir.

Geçtiğimiz hafta CHP Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu belediyede bir basın toplantısı yaparak Olay Gazetesi’ni de davet etmiş ve tüm sorulara açık yüreklilikle cevap vermişti.

OLAY GAZETESİ DİYOR Kİ;

20 yıldır aralıksız yayın yapan gazetemiz objektif kriterlerde yayın hayatını bugüne kadar sürdürmüştür.
   
Olay Gazetesi aynı zamanda bölgenin tarihsel gelişimini anlatan dev eserlere de imza atmıştır.

Kartal – Maltepe – Pendik Rehberleri ile bu ilçelerde spor dergileri, siyasal ve sanatsal derğiler, ses yarışmaları, şiir yarışmaları, spor yarışmaları da düzenleyerek toplumsal hayata katkılar sunmuştur.

İnternet haberciliğinde de iddialı olan gazetemiz www.istanbulolay.com adresinden de interaktif bir siteyi halkımızla paylaşmaktadır.

Yayın hayatına başladığımız günden bugüne 59 ayrı ödülle mükafatlandırıldık,

Bu ödüllerden bazıları;
MESAM, MÜYAP, Pendik Emniyet Müdürlüğü, Pendik Belediyesi, Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi, Pendikspor, Kartalspor, Türk Kadınlar Birliği, Kadın Kültür Sanat Derneği, Türk Kızılay’ı, Mermerciler Odası, Pendikliler Dernekleri gibi kurumlardan ödüllere layık görüldük.

Maltepe’de yapılan 2009 mahalli idari seçimlerinde her partiye destek verdik.

Halkımız 124 bin oy verdiği CHP’yi ve Prof.Dr.Mustafa Zengin’i Maltepe’de göreve getirmiştir.

Başkan göreve başladığından bugüne;
*CHP’li Meclis Üyelerini azarladı,
*Paskalya Bayramı Kutlamaları,
*Türk Bayrakları Yerde sürünüyor,
*Topçam Belediyesi’ ne gönderilen araç,
*19 Mayıs Kitap Fuarı Pankatlarına Cinci Adnan Hoca’nın refere edilmesi,
*Sadettin Soner’in Görevi,
*Belediye’den çıkartılan işçi sayısı ile ilgili muhtelif haberlerle birlikte onlarca da belediye başkanın lehine haberler yaptık.

Bugüne kadar yaptığımız haberlerle ilgili hiçbir konuda yazılı bir AÇIKLAMA, YALANLAMA yada TEKZİP ALMADIK.

Yaptığımız her haberin belgesi zaten elimizde mevcut, yapanların cezalandırılacağı yerde yazanları “BESLEME BASIN, YANDAŞ BASIN” gibi tanımlamalarla suçlamak olsa olsa vicdansızlıktır.

Bizim gazetemiz halkın gazetesidir. Kimse bizi besleyemez, kimsenin de buna gücü yetmez. Eğer birilerinden beslendiğimizi iddia eden varsa koysun belgeyi tartışalım. İddialar ispat ister. Değilse herkesin herkesle ilgili bir iddiası var zaten.

Mış’la, dir’le, dır’la bir kurumu ve bir gazeteyi tanımlamak olsa olsa şehir efsanesidir.

Bakın daha dün ayağımızın tozuyla Hatay’daydık. Yaptığımız haberleri kişilerin menfaatine endekslemek bizden çok uzak şeylerdir.

Eski başkan Fikri Köse’yi kendi döneminde ne kadar çok eleştirdiğimizi cümle alem biliyor, bilmeyenlere de yaptığımız haberlerin belgelerini vermeye hazırız.

Bu haberleri Fikri Köse yaptırıyor demek hem Fikri Köse’ye, hem bize, hem mesleğimize yapılmış en büyük iftiradır.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin 124 bin kişinin oyunu almış ve 600 bin nufüslu Maltepe’nin belediye başkanı olmuştur.

Artık Mustafa Zengin herkesin belediye başkanı olması gerekir, tabi ki bizimde belediye başkanımız Mustafa Zengin’dir.

Duyumlarla bir gazeteyi değerlendirme yanlışına düşen Maltepe Belediye Başkanı her soruya açık yüreklilikle cevap verebilmeli, basının önündeki sansürleri kaldırmalıdır.

Belediye başkanının bir sansür girişimine öncülük etmesi kabul edilir değildir. Belediye Başkanı Olay Gazetesi’ni ve bizleri yok sayabilir, bizde kendisini yok mu sayalım?

Kendisine yayınlanan haberlerle ilgili detaylı bilgiyi sormadığımız yönündeki eleştirilerine “iletişim kanallarınız kapalı” sözüyle cevap verelim.

Çünkü biz 3 aylık süre içersinde gerek basın müdürüne, gerek özel kalem müdürüne, gerekse cep telefonunuza bakanlara defaaten notlar bıraktık, hatta adınıza yazılı bir de faksınız olması gerekiyor.

Bunlar size ulaşmıyor yada ulaştırılmıyorsa yapacak birşeyimiz yok.

Sizin göreviniz halka hizmet etmek, bizim görevimiz halka haber vermek, siz aynı zamanda bizi engellerken, Maltepe halkının haber alma hakkını da engellemiş olmuyor musunuz?

3 ay gibi kısa bir zamanda hakkımızda bu kadar çabuk karar vermiş olmanız, ön yargıdan başka birşey değildir.

Siz bugünde, yarında yeni bir seçime kadar Maltepe’nin de Ak Partililerin de, CHPlilerin de, MHP’lilerin de size oy verenlerinde, oy vermeyenlerinde Olay Gazetesi’ninde belediye başkanısınız.

Sizin ve kadronuzun iyi yaptıklarını da yapamadıklarını da, vaadlerinizi, sözlerinizi yazmaya devam edeceğiz.

Olay Gazetesi Türk Basın Konseyi Üyesidir.
Yayınlarımızla ilgili varsa bir şikayetiniz oradan cezalandırılmamızı talep edebilirsiniz.

Ama size sadece şunu öneriyoruz.

Bizce siz YAZANLARI DEĞİL, YAPANLARI CEZALANDIRIN.

Saygılarımızla.

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Fatih Üniversitesi (Sema Hastanesi) Lütfü Kırdar ek bina olarak hizmet verecek

   Fatih Üniversitesi (Sema Hastanesi) Lü...

   İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan "Devletimize, ve milli iradeye karşı yapılan kalkışma girişimi sonrası, olağanüstü hal tedbirleri gereğince FETÖ...

  • Maltepe’de 15 özel okul 1 hastane kapatıldı

   Maltepe’de 15 özel okul 1 hastan...

   İŞTE! O OKULLAR ve HASTANE Özel Bağlarbaşı Final ortaokulu Özel Kasımoğlu Coşkun Anadolu Lisesi Özel Nilüfer Coşkun İlkokulu Özel Kasımoğlu Coşkun Fen lisesi Özel Yaşar Cimilli Coşkun İlkokulu Özel...

  • Ali Kılıç’tan birlik beraberlik çağrısı

   Ali Kılıç’tan birlik beraberlik ...

   Maltepe'deki "demokrasi nöbeti"nin 9'uncu gününde halkla bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Birlik ve beraberlik içinde el ele yürüdüğümüz her zaman, ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunları altüst...

  • MASİAD darbe girişimini kınadı

   MASİAD darbe girişimini kınadı

   15 Temmuz darbe girişimini kınayan Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özüpekoğlu, "Bizler, Maltepe ilçesinde bulunan sivil topumun kuruluşları olarak bu karanlık günleri geride...

  • Paralel İhanet Çetesi (FETÖ)

   Paralel İhanet Çetesi (FETÖ)

   Kendi vatandaşını, polisini, meclisini, çoluk çocuk sivilleri tüfekle, uçaklarla, tanklarla vurmak, bombalamak normal bir insanın işi olamaz. Asker ile polisi, vatandaş ile askeri karşı karşıya getiren,...

YORUMLAR
Bu Habere 105 Yorum Yapılmıştır.
 • Ahmet Tükek diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz savaşçısı, idealist ve sitemizin müdavimi sayın hüsamettin torumtay’ın bu habere bir değerlendirme yazmasını bekliyorum. saygılarımla.

 • Rüzgar Gülü diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  CHP seçim öncesinde gazetelerde televizyonlarla ivme kazanmıştı, seçimi kazandıktan sonra gazeteleri televizyonları tasnif etmeye mi başladı?

 • mavi diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  önce meclis üyelerini sınıflandırdı, şimdi basını sınıflandırıyor, yarın da esnafları mı sınıflandıracak bu hoca. Hoca biz seni sınıflandır diye seçmedik, seni herkesi kucakla diye seçtik.

 • MALTEPELİ diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  Sayın Tütek hala taraf tutuyorsunuz.Hüsamettin beyi eleştiriyorsunuz.

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  SEVGİLİ MALTEPE HALKI DEMOKRATİK HAKKINIZI KULLANARAK CHP Lİ BELEDİYE BAŞAKANI NI BELEDİYE NİN BAŞINA GEÇİRDİNİZ VERDİĞİNİZ KARARDAN DOLAYI SİZE SAYGILIYIZ AMA ELİNİZE VİCDANINIZA KOYARAK CEVAPLAMANIZ DİLEĞİYLE BİR SORUM VAR ŞİMDİ BU YAPILAN DOĞRUMU,HANİ BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ,NERDE ŞEFFAF BELEDİYECİLİK,NERDE SEÇİMLERDE SÖZ VERDİĞİNİZ AÇILIMLAR,HİÇBİRİ YOK DEMEKKİ CHP Lİ BELEDİYENİN HİÇBİR SÖZÜNE İNANMIYACAĞIZ,DEMEKKİ BUNLARDAN DEMOKRAT OLMALARINI BEKLEMİYECEĞİZ,DEMEKKİ CHP DEN HİÇBİR ŞEY BEKLEMİYECEĞİZ,DEMEKKİ SAYIN MUSTAFA ZENGİN DEN MALTEPE HALKININ BELEDİYE BAŞKANI OLMASINI BEKLEMİYECĞİZ SADECE CHP NİN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNU BEYAN ETTİĞİNİ GÖRDÜK.
  SAYIN AHMET BEY SONUNA KADAR ARKANIZDAYIZ BOŞ VERİN SİZİ ÇAĞIRMASINLAR,AÇILIŞLARA DAVET ETMESİNLER BU ONLARIN AYIPLARI NEDE OLSA SİZ HER ZAMAN DİK DURDUNUZ DİK DURACAKSINIZ VE BİZ SİZİ İZLEMEYİ HERZAMAN DEVAM ETTİRECEĞİZ.YANINIZDAYIZ

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  SEVGİLİ AHMET ABİ
  BİZİM BAŞBAKANIMIZA BİR SÖZÜMÜZ VARDIR O SÖZÜ SİZİN İÇİN SÖYLÜYORUM
  DİK DUR SAKIN EĞİLME BİZ HEP YANINDAYIZ

  TARAFSIZ GAZETECİLİĞİNİZ İLE MALTEPE HALKININ GÖNLÜNDESİNİZ

 • mehmet şişman diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  Sayın Başkan toplantıya aileden olanları davet ettik derken, başarısızlığımızdan kimsenin haberi olmasın, aile içinde toplanalım ki kimse bizi eleştirmesin,sadece başarılarımız (ne başarısı var ise)yazılsın ve okunsun demek istedi herhalde.

  Acaba Sayın Başkan’a oy vermeyen vatandaşlar belediyede olan işlerini takip etmek için CHP’den referans alarak mı belediyeye gidecekler. Merak ediyorum.

 • Demirtaş diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  “Olay Gazetesi taraflı yayın yapmaktadır. Bize sormadan haberleri Maltepe’nin gündemine taşıyor bu nedenle kendilerini davet etmedik. Biz Aileden olanları davet ettik. Sizde öyle yayın yapacaksanız, sizede aynı davranırım”
  Bu sözler bir başkanamı ait çok ilginç akıllı bir insan ne böyle davranır nede böyle bir açıklama yapar. Demekki bu kadar cehalet Prof. olmakla mümkün oluyor.

  Yürü Sayın Başkan Kim Tutar Seni…
  Dilerim canım memleketimde bu zihniyet yerini bir an önce akli selim, sağduyu sahibi insanlara bırakır.

 • eleştirmen diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  Sayın Mustafa Zengini tanımam.Yandaşalrını da tanımam. Maltepe de yaşayan bir kişi olarak anladığım kadarıyla sayın başkan hala koltuğuna alışamamış,siyaseti,siyasette dönen dolapları cözemeyen (kimseyi kastetmiyorum)bir başkan görünümünde.

  Sayın Başkan artık silkelen, çevrende neler oluyor bir bak, kim ne yapıyor, basınla nasıl iyi geçinilir, halkın arasına nasıl girilir,hizmet nasıl yapılır bir gör araştır. Hocalığınız hastanede kaldı. Belediye de kimse hocalığı dinlemez.
  Yandaşlarının fikri ile değil kendi düşünceleriniz ile hareket edin. Herkese kucak açın. Vakit var. Uyandığınızda çok geç olabilir.

  Saygılarımla,

 • hüsamettin TORUMTAY diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  bekleyin

 • objektif diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  ben olay gazetesinin çok önceden okuyan biriyim. fikri köse döneminde de okudum şimdi de okuyorum bir gazete okuyucu eleştiricisi olarak fikri köse döneminde onun hakkında hiçbir olumsuz eleştiri görmedim seçim döneminde de fikri köse daha çok yer vermeniz nasıl bir gazete taraf olduğunuz belli. mustafa zengin başkan olduğundan beri onun kusurları aramak için her türlü yolu denediniz bu benim kendi fikrim ben bir chp li değilim ama sanki taraflı olduğunuz belli ettiniz sizi çağırmamakla haklı…

 • yerlisiyim diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  “Olay Gazetesi taraflı yayın yapmaktadır. Bize sormadan haberleri Maltepe’nin gündemine taşıyor bu nedenle kendilerini davet etmedik. Biz Aileden olanları davet ettik. Sizde öyle yayın yapacaksanız, sizede aynı davranırım” nedemek ya işte ey maltepeliler duyun işte bunların zihniyeti bu işte bunların tabiri ile aile dedikleri şey bunlardan olmayanlara bunlar yaşam hakkıda tanımazlar

 • maltepelı sakın diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  beledıye baskanı ayrımcılıgın en alasını yaparak nasıl bır baskan oldugunu herkese kanıtlıyor.tebrıkler sıze de bu yakısır baskan.bu zıhnıyetle maltepeyı ancak bu kadar yönetırsınız.

 • maltepe sakini diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  o toplantıya davet edilmemiş olmanız emin olun sizin yanlış yaptığınızı göstermiyor . kimin yanlış yaptığını yanlış sahipleri gördüklerinde inşallah vakit geçmiş olmaz da yanlışlarından dönme fırsatı bulabilirler…saygılar…

 • hüseyin açıkyürek (ak parti zümrütevler) diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  29 mart yerel seçimlerinde ciddi manada oy vererek maltepemize chp li belediye başkanını seçen halkımız oy veren veya vermeyen lerin kısa sürede yapılan icraatları gerçekten objektif olarak görmelerini umut ediyorum.
  özgür basına yapılan ve maltepeye 30 yılını vermiş bir medya kurumuna yapılan ayrımcılığı şiddetle kınıyor maltepede yaşayan değerli halkımızın takdirlerine bırakıyorum.
  olay gazetesini ısrar la takip ediyoruz klas haber bayram beye dik duruşundan dolayı teşekkür ediyor.diğer gazeteci arkadaşlardan aynı duruşu bekliyoruz unutmayınki Ahmet abiye yapılan yarın sizede yapılır.?

 • ya bırakın diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  tarafsızmış paralı basın hanifi mutlu ve fikri köse yandaşısınız sayın tükek onların yaptığı kötü hiç bişeyi gazetenizde görmedik ama maşaşalah chp bi geldii direk başladınız karalamaya bırakın adam napıcak çünkü eleştirmek istiosanız hanifi mutluyu eleştirin hanii görelim bizde tarafsızlığı bunuda yayınlamıcaksınız ya neyse artık ;)

 • maltepe sakini diyor ki ;
  19 Haziran 2009 0:00

  neden acaba başkan veya bir yetkili o konusu geçen haberlerden sonra hiçbir açıklama yapma gereği duymadı.eğer yapılan haberler yanlışsa düzeltme gereğiduymadı.eğer olay gazetesi yalan haber yaptıysa maltepelinin gözünde yanlış anlaşılmış olma ihtimalleri onları hiçmi rahatsız etmedi ve açıklama gereği duymadılar…?

 • demokrat maltepeli diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  SEVGİLİ AHMET TÜTEK HANGİ AKLA MANTIĞA UYAR SİZİN BU YAPTIĞINIZ BELEDİYE BAŞKANINI BAYRAK DÜŞMANINA ÇIKARDINIZ BAŞKANIN PASKALYA BAYRAMINA GİTMESİNİ YADIRGADINIZ BELKİ SİZ BİLMEZSİNİZ AMA SOSYAL DEMOKRASİ İNSANLARIN İNANÇLARINA SAYGI DUYULMASINI GEREKTİRİR.3 AYDA YERDEN YERE VURDUĞUNUZ BELEDİYE BAŞKANI SİZE EN BÜYÜK CEVABI YAPACAĞI HİZMETLERLE GÖSTERECEKTİR.EN BÜYÜK HAYRETİMDE BİR ALT KATINIZDA BULUNAN CHP İLÇE BİNASINDAKİ İNSANLAR BUNA NASIL DAYANABİLMEKTE ŞAŞIYORUM.BENCE SİZİN EN BÜYÜK DERDİNİZ CHPLİLER TARAFINDAN REKLAM ALAMAMANIZ O YÜZDEN CHP Yİ VE BELEDİYEYİ ELEŞTİRİYORSUNUZ.BENDE BURAYA YAZIYORUM İLK SAYINIZA BAKALIM A-K-P KAÇ REKLAM VERMİŞ SİZE İŞTE O ZAMAN GÖRÜRÜZ. TARAFINIZI VEYA TARAFSIZLIĞINIZI

 • demokrat belediye diye yazan arkadaşa diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  bak sizde bizi eleştiriyorsunuz..adı üstünde eleştiri…gazetecilik meslegi eleştirmektir.eleştirdi diye kişiler suçlanırmı?yaptıgımız bir habere YALAN,İFTİRA diyebilecek kişi çıksın bizde kamuoyundan özür dileyelim..
  belediye başkanını bayrak düşmanı ilan ettigimiz külliyen iftiradır.belediye personeli bayrakları özensizce asmıştır.paskalya kutlamalrına elbette belediye başkanı katılmalıdır,ama kutlu dogum günüyle çakışan bir günde bir pankart la kutlama bile yapmamasını eleştirdik..
  ak parti döneminde chp 5 yıl muhalefeti hangi gazete üzerinden yapmıştır,haberin varmı?istersen gel gazeteye açalım arşivleri
  ak partinin çıkacak ilk sayımızda sdayfa sayfa ilanı olacak iddialrınız ise komiktir.olay gazetesi ve diger yerel gazeteler ak partiden 5 yılda 1000 tl bile toplam ilan almamışlardır.
  ak parti maltepe ilçesinde olay gazetesini mustafa zenginin danışmanı olarak suçlamaktadır.
  insanlara anlamadan iftira atmak bir insanlık suçudur.
  saygılarımızla
  OLAY GAZETESİ

 • maltepeli diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Gündemin 2. Maddesinde yer alan; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden gelen; Sözleşmeli Personel Alımı ile ilgili teklifin incelenmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
  NİYE MASUM İNSANLARI İŞTEN ATTIN DA ŞİMDİ YANDAŞLARINI İŞE KOYMAYA ÇALIŞIYON BU NASIL VİCDAN

 • Maltepeli diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Ahmet Tükek bi yandan haklı olabilirsin pekela seni Maltepespor idmanında azarlayan Hanifi Mutlu’yu neden eleştirmiyorsun ?
  Mustafa Zengin sana rant sağlamıyor , diye bu kadar eleştirmene gerek yok.

  Ltf. bu mesajıma kendisinden bizzat cevap beklyorum eğer yayınlanmazsa esas siz taraflı basınsınız.

 • sureyyalı diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  sayın tütek ilk yorumunuzda husamettın torumtayı eleştirerek seviyenizi düşürdünüz.koskoca gazetenin yönetmeni haberlere yrum yazan normal vatandaşa hadi degerlendır bkalm dermi.Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz savaşçısı, idealist ve sitemizin müdavimi sayın hüsamettin torumtay’ın diyerek alaycı bi şekilde knuşmak yakışmadı sana sayın tükek.beledıyenın sızı almaması dogru değil.ama artık şuna inandım siz akpnin gazetesi olmuşsunuz.torumtaya hadı yrum ypta gorelm diyerek kendnizi küçülttünüz.ama bu belediyeye hak verdiğim anlamına gelmiyor.

 • Bu ne yaman çelişki diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Aileden Olma , Aileden Olmama ne demektir ,Başkan bunu açıklamalıdır ? Biri Mustafa Bey ‘ e artık Belediye Başkanı olduğunu söylemeli.Bu arada hani sosyal demokratlık kapsayıcı , toparlayıcı , özgürlükçü , hoşgörülü , ötekileştirmeyen , bölmeyen , birleştiren di ? Aileden olan veya olmayan diye toplumu bölen bir kişi nasıl Belediye Başkanlığı yapacak ? Hoş yaptığını gören de var mı ?

 • eleştirici diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  benim de yorumumu onaylamadınız .tarafsızlığınız gördük. gazeteci dediğiniz tarafsızdır bunu bilmemek büyük eksiklik hanifi mutluyu ile ilgili reklam yaptığınız için eleştirmiyorsunuz.fikri köse için de aynı seçim döneminde onunla ilgili reklamlar yapmanız taraf olmanız göstermyo mu .chp li olmadınız için kesin …sanki be gazete başkanı karalamak için var ilkeli yayın lütfen…

 • komik diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  siz ak partiden para almanıza gerek yok siz zaten ak parti yandaşlarısınız .yazılarında belli.

 • ÇOBAN SÜLO. diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Ahmet bey maltepeli olarak size yapılanları kınıyoruz. YANINIZDAYIZ. DOĞRULARI YAZMAKTAN KORKMAYIN. SİZİN VE GİBİ ŞEREFLİ İNSANLARIN VEREMEYECEĞİ HESABI YOKTUR.YANLIŞ İŞLER YAPANLAR KORKSUNLAR.MUSTAFANIN KORKTUĞU BELLİ. İSTİYORKİ BELEDİYEDEKİ YAPILAN YANLIŞLIKLARI OLUMSUZLKLARI MALTEPELİ BİLMESİN. ZATEN MUSTAFANIN BELEDİYE ADI YOK. MHP -ANP- tan OLUŞAN YANINIDAKİ ADAMLARI ONU CELLAT VE İNFAZ MEMURU OLARAK KULLANIYORLAR. BUNLARIN BAŞINI DA DİLEK DENEN MEMURİYETİ BOYUNCA BİR KİŞİYE DAHİ AMİRLİK YAPMAMIŞ BELEDİYEDE VERİM SİZLİĞİ OLUMSUZ TAVIRLARI ARKADAŞLARI İLE GEÇİM SİZLİĞİ YÜZÜNDEN BELEDİYEDE HİÇ BİR MÜDÜR KENDİSİNDEN MEMNUN OLMADIĞI İÇİN KAYMAKAMLIĞA SÜRÜLEN KAYKAKAMLIKTADA DIŞLANIP BARINAMADIĞINDAN DOLAYI TEKRAR BELEDİYEYE GERİ GÖNDERİLEN MUSTAFAYI KANDIRIP BELEDİYEDE İSTEDİĞİNİ YAPTIRAN VE BELEDİYEYİ YÖNETEN DİLEK TİR. MALTEPELİ BU KADININ HANGİ LİYAKAT VE KARİYERE SAHİP OLDUĞUNU MERAK ETMEKTEDİR…. MUSTAFAYADA BU TÜR İNSANLAR YAKIŞIR …..MUSTAFANIN ÇEVRESİNE BAKSANIZA BAŞKAN YARDIMCISI VE MÜDÜR DİYE SEÇTİĞİ İNSANLARA ACZ İÇİNDEKİ HALLERİNE ….( BŞK.YRD FEVZİ BEY HARİÇ )… LİYAKATLİ KARİYERLİ FİZYONOMİSİ DÜZGÜN YÖNETİCİLİK BİRİKİMİ OLAN,, TOPLUMA BELEDİYEYE ÇALIŞANLARA OTURMASIYLA ,KALKMASIYLA,GİYİMİYLE KUŞAMIYLA KONUŞMASI VE HİTABETİYLE TECRÜBESİYLE VE … KENDİ İRADESİYLE KARAR VEREBİLECEK…. VİZYON SAHİBİ LİDERLİK YAPABİLECEK ÖZELLİKLERE SAHİP KAÇTANE İDARECİSİ VAR ETRAFINDA . MUSTAFA BİLMİYORSA ÖĞRENMESİ İÇİN KENDİSİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN YAZDIM. BU KRİTERLER İDARECİLİĞİN VE LİDERLİĞİN OLMAZSA OLMAZLARIDIR. BUNLAR İDARECİ VE LİDERLİK YAPACAK KİŞİLERDE ARANACAK DÜYACA KABUL EDİLMİŞ KRİTERLERDİR. AHMET BEY HİÇKİMSEYE ÜÇ KURUŞLUK MENFAAT İÇİN YALAKALIK YOK. O KARAKTER SİZDE VE BİZDE BULUNMAZ. SAYGILAR SUNUYORUM.

 • Komedi diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Ya siz şu PENDİK den kaçan gazeteci değilmisiniz…Pendikten kovuldunuz,sıra Maltepe’yemi geldi…Yakında buradanda kovulursunuz..

 • Bravo Başkanım diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  Bu gazeteci geçinen zavallı,memeden ayrılmış bebek gibi ağlıyor… Sayın başkan sakın bunlara izin verme.Sizi nerdeyse vatan haini ilan etmişti. Anladığım kadarıyla musluklarını kestiniz.Parasız kalınca saldırıyorlar. Bir de Bu GAZETECİ AKP.’nin OLUMSUZLUKLARINI NEDEN YAZMAZ yada YAZAMAZ.. Demekki para alıyor..MEMLEKET AYAĞIMIZIN ALTINDAN AKP SAYESİNDE ÇEKİLİRKEN,BU TUTMUŞ FALAN FİLAN DİYE AĞLIYOR..((((250 adet gazete bastırır aylık..onu da piyasada gazeteciyim DİYE gezer ve dikkate alınmasını ister.HADİ ORADAN.

 • MALTEPEDE AYDINLIK GÜN… diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  ŞİMDİ MALTEPE DAHA AYDIN OLACAK..SİZLER DIŞARIDA BIRAKILARAK..YALAN HABER YAZIYORSUNUZ…HELAL BAŞKAN SANA…

 • yazar diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  “Bravo Başkanım” sana sesleniyorum, olay gazetesinin bastığı gazete sayısını merak ediyorsan, ararsın bastırdığı matbaayı, yazdığın yorumdan utanırsın. sen olay gazetesini seçim döneminde türeyen gazeteler ile karıştırdın sanırım.

  biriside demiş ki pendikden kovulan gazete, ben pendikliyim, olay gazetesi ve pendik gazetesi hariç bu civarda gazete tanımam.

  ahmet bey sürekli takipcinizim, saygılarımla.

  PENDİKSPOR.

 • METİN TAVUKÇU diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  metin tavukçu basın yayın mezunu genç işi bilen ve maltepeli uzman bir gazetecidir,şimdilerde pendik belediyesi halkla ilişkiler ve basın müdürü oldu..
  maltepeye geldigimiz günlerde arayıp şöle demişti”ahmet abi maltepeli olarak sizin maltepede yayınlara devam kararınızxa maltepeli olarak çok sevindim.inanıyoprumki artık maltepenin bir gazetesi oldu”dedi,,
  siyasi görüşünüz ne olursa olsun bölgenizde bir gazete varsa işinide dürüstçe yapıyorsa,hemde sık eleştiriyorsa halk olarak göreviniz o gazeteye sahip çıkmak destek olmaktır.
  siz sahip çıkmassanız halkın menfaetleri havada kalır kişisel menfaetler öne çıkar
  şimdi size sölüyorum olay gazetesi genel yayın editörü AHMET TÜKEK 30 yıldır gazetecilik yapar.evi ve iş yeri kiradır.arabası yoktur. en sert eleştirileri yapar,en gizli belgeler ona gelir…imar bekleyen arsası yoktur..kimseyede imar için aracılık ettigi görülmemiştir..
  hayatta en korktugu şey bir masuma iftiaRA edenlere bilmeden aracılık etmektir.bir masuma iftira etmektense ölmeyi yeg tutar
  deger yargıları böle olan birine söz sölemek ayıptır yahu..
  OLAY GAZETESİ

 • çok ayıp diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  bizim pendikten kaçtıgımızı söleyecek kadaR VİCDAN DAN UZAK KARDEŞbiz niye pendikten kaçalım?1995 yılında maltepe rehberi yaptık,2004 yılında 2. maltepe rehberi yapmaya koyulduk.bize rehberi çıkarmayacakalr kaçacaklar diye iftira edenlere inat maltepeye taşındık..o gün bugün maltepedeyiz.
  kim kimi nereye kovabilir?kimin haddidir?ki,min gücü yeter?bizi pendikten sorabilsin..bu gazetenin editörü 30 yıllık gazetecilik hayatında kimseyi kandırmadı,altadmadı çıksın biri desinki ahmet tükek şurada yalan söledi,şunları kandırdı,bunları dolandırdı dsesin..
  pendikte kartalda maltepede toplum içinde başı dik,alnı açık yaşamanın bedeli dürüstçe yaşamak işini dürüstçe yapmaktır.
  bizim siyasilerden bir beklentimiz yok,belerdiye başkanından da yok,bizim bilgi ve birikimlerimiz para kazanmaya yetecek kadar var.halk için yayın yapıyoruz ama size ne lazıum onu anlamak zor.kartaldan pendikten maltepeden 59 ayrı ödül almış bir gazeteciyi suçlamak TÜRK halkı için lükstür.kaç gazeteci var?bu şehrin sorunları nasıl gündeme gelecek?onurumuzla geldigimiz bu günlerde size eleştirme hakkı veriyor olmamaız bile takdir görmüyorsa bir yerde bir sorun var..,olay gazetesini degil kendi vicdanınızda bir sorun var
  AHMET TÜKEK

 • SÜREYYALIYA CEVAP diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  benim aldıgım egitim,ahlak ve deger yargılarım hüsamettin torumtay gibi dogrucu bir davutu eleştirmem mümkün degil.siz yazılanları okuyamamışsınız.chp li idealist biri olarak sayın torumtaya yorum bekliyorum demiştim.bu nasıl okuma,bu nasıl degerlendirme?istersen ahmet tükek rumuzlu msg bir daha oku..bu kadar cahillik fazla..
  AHMET TÜKEK

 • maltepeliye cevap diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  istedigin için yazıyorum..hanifi mutlu beni azarlamadı.tartıştık..sebebde maltepespor taraftarlarını ankaraya maça mutlaka götürmeliyiz dedim.yoksa küme düşeriz dedim.hanifi mutlu da bana onlar yüzünde ne kadar ceza aldıgımızı sen biliyorsun,taraftarımız 2.0 galipken beni istifaya çagırıyor demişti..şimdi bunu buraya taşıyarak ne kazanacaksın.azarlama olmadı ama diyelimki sen öle algıladın,hanifi mutlu yaşça benden büyük üstelik agbeyim maltepesporla ilgili beni azarlasa ne olur azarlamasa ne olur?sizin derdiniz ne?
  AHMEWT TÜKEK

 • ahmet tükeke diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  ahmet abi ismek haberlerini bekliyoruz.diyaliz merkezinin kapanması skandaldır.ismeklere dokunulmadan açsınlar halkevlerinide sığınma evlerinide.ordan çok kişi ekmek yiyor.ismeki kapatıp o binaya 2 koltuk 2 masa atarak kadın sığınma evi işte hizmet yaptık diye gezinecekler.biri buna engel olsun.ahmet abi bunu ancak sen gazeteci kimliğinle kamuoyu baskısı oluşturarak engelleyebilirsin…

 • Maltepeli diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  Ahmet Tükek sen gazetecisin senden yaşca büyük yada kücük olması farketmez neden Maltepespor’u düşürenleri değilde kendini kahvaltıya cıkarmayanı eleştiriyorsun burası Maltepe bizim semtimiz sizin değil.

 • cevap diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  ahmet tükek sen çok biliyorsan neden ak partiyi birinciyi yapmadın .kendine çok güveniyodun seçim öncesi. demek ki gazete niz o kadar inanılmıyor . hanifi mutlu ya öneriyi yapmak sana mı kaldı. eski den futbolcumuydun biz mi bilmiyoruz.

 • Rüzgar Gülü diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  ulan ayrımcı (maltepeli) terbiyesiz.
  SİZDEN BİZDEN diye birşey mi var, hepimiz biriz.
  Kılıçdaroğlu ifade edince iyi, başkası söyleyince kötü.
  senin gibi edepsizlerden belediyede de var.
  onlar bu hale getirdi 70 günlük belediyeyi. bunun hesabını kendi çevrendekilere sor, niye bunu böyle yapıyorlar diye.
  senin gibi chp yi bu duruma getirenlere sitem et.
  adam gibi yazı yaz. burası ayrımcılığın değil, birlikteliğin yeri.

 • Yalan Rüzgarı diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  Kim bu resimdekiler. hüsamettin torumday ne anlatmak istiyorsun?

 • tokala diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  hüsamettin torumtay resimdekilerin kim olduğunu açıklayacakmısın
  merak içerisinde bekliyoruz

 • gölge diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  sayın ahmet tükek öncelikle mustafa zengini kınıyorum senin kadar dürüst yayınladığın haberleri sitende oluşturarak biz maltepelilerle paylaşıyorsun herkez iyi ve kötü yorum yazma hakkını kullanıyor sayın mustafa zengin seni taktir etmesi gerekir bence senin kadar dürüst haber yayınlayan insan maltepede azdır ben şunu belirtmek isterimki seninlen bir maltepeli olarak gurur duyuyorum saygılarımla

 • Rüzgar Gülü diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  (bu siteye çamur atan terbiyesiz, bak sen benim başkanım dediğin mustafa zengin olay gazetesi aracılığı ile neler söylemiş ve bu sitede yayınlanmışlar. Tarafsızlığını nasıl göstermiş ve bunun gibi birçok örnek var burda)TÜM BABALARIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.

  O ADAM BENİM BABAM

  CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mustafa Zengin Maltepe Trabzonlular Derneği ziyaretinde yaptığı konuşmasında babasının mesleğinden ve kendisinden gurur duyduğunu ifade etti.
  Zengin “Ben ekmeğini hamallık yaparak kazanmış, taş taşımış, tezgahtarlık yaparak beni okutmuş, bugünlere getirmiş bir babanın evladıyım.
  Ve ben babamla gurur duyuyorum.
  Mustafa Zengin “Ankara’da 95 m2 bir evim, bir de arabam var, onu da şimdi oğlum kullanıyor. Babam 16 yaşında Trabzon’a yerleşmiş. Bende 1971’e kadar Trabzon’da kaldım. Ben Türkiyeliyim. Maltepe halkının sevgilisi olmaya geliyorum” dedi.

 • zuhahahaa diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  Hakketiğinizi görürsünüz işte böyle, akp yalakaları!!!

 • maltepeliye son cevap diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  mustafa zengin bizi kahvaltıya çagırmadı diye degil,biz o kahvaltıda olsaydık sorular soracaktık…akredite uygulamasını basına yönelik bir sansür diye halka şikayet ettik…burası sizin semtinizmi?bizim neyimiz?hanifi mutluya neden böle taktın?eleştirmedgimizi nereden biliyorsun?başarı olunca herkes pay sahibi,başarısızlıgın tek suçlusu hanifi mutlu,mu?ismime hitaben yazıyorsun yorumları bende cevap veriyorum sahi sen kimsin?

 • gölge,ye cevap diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  bizde sizinle gurur duyuyoruz.kimseye bir düşmanlıgımız yok,hizmetten dogan kusurları eleştirmeye devam edecegiz..biliyoruzki mustafa zengin maltepe halkını temsil ediyor.bu özelliginede saygı göstermeye devam edecegiz.
  saygılarımla
  AHMET TÜKEK

 • CEVAP YAZAN … diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  evet futbolcuydum ne oldu?sen neydin,kimsin,neden klavye gerisine gizleniyorsun?seçimle benim alakam ne?ilçe başkanını yönetimini benmi seçtim?ben bir gazeteciyim seçimi partiler kazanır yada kayıp ederler?olay gazetesine bu kadar çok yorumu niye yazıyorsun?senin işin gücün yokmu?sen yazıyorsun ben cevaplıyorum..kimligini yazda bende biraz sorular sorayım sana…

 • mavi diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  bu resimdeki kişileri göreve getiren başkan mustafa zengin,i bu kadar yanıltan,bu traykoyu göreve getiren güç kimin güç,ü..bunların arkasındaki BARON kim?
  mustafa zengin pazartesi günü bu oyunu bozar arkadaş…

 • eleştirici ye cevap diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  bu gazete 20 yıldır yayın hayatında yayına başladıgımız gün ne akp vardı ne fikri köse..seçim döneminde fikri kösenin ilanlarını yayınladıkda mustafa zenginin ilanlarını yayınlamadıkmı?biz sizin gibi dededen chp li degiliz.fikri başkan zamanında herkes ak partili idi,şimdilerde herkes chp li oldu..ben chp li degilim..insanların vicdani kanatlarini yazdırmak zorunda bırakmayın..bu ayrımcılk ayıptır.mustafa zengin artık kendisine oy vermeyenlerinde belediye başkanıdır.bizimde başkanımızdır.sözlerle chp ye iyi yalaklık ediyorsunuz.dün oldugunuz gibi..
  AHMET TÜKEK

 • Rüzgar Gülü diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  Akpartiye domates atan arkadaşlar, yakında bombayı ak parti patlatıyor, sesini de ağrıdan duyacaksınız.

 • AKP YALAKALARI DİYEN.. diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  bize akp yalakaları diyen zavallı YENİDOGAN belediye başkanı akp li degilmiydi?gündeme getirdik ,ihraç edildi,görevinden alındı…akfırat belediye başkanı akp li degilmiydi..gündeme getirdik,mahkemelik olduk,tekzip istedi yayınladık ama önce akpden ihraç edildi,sonra görevden alındı,sonrada tutuklandı,şimdilerde 450 yıl hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanıyor..

  biz halk yalakalarıyız..halkın emanetini kim ihanet ederse,bizde belgeyi bulursak gündeme getiririz..

  250 gazete bastırdıgımızı söyleyen iftiracı bizim gazetemiz chp binasının üst katı,hangi chp liye sorarsan sor trajımızı biliyordur..sen bilmesende olur :)))

 • hüseyin açıkyürek (ak parti zümrütevler) diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  güzide ilçemizin değerli insanları ve olay gazetesine yorum yazan arkadaşlarım şunu çok net ifade etmek gerekir dürüst ve objektif bir gazeteci hiç bir parti mensubu olamaz yani yandaş medya olamaz bu basın ilkelerine göre böyledir bilinmesi gereken en önemli konulardan biride ahmet tükek geçmişte ak parti belediye yönetimini ve ilçe teşkilatını eleştirmiştir yani gazeteci arkadaşımız eksik gördüğü konuları eleştiriyor bunuda parti ismi gözetmeksizin yapıyor.eleştirinin olduğu yerde başarı olur diye düşünüyorum.?

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  hüsamettin in albümündeki resimdeki merdivenler belediyenin merdivenleri
  değilmi.?????
  polisle kolkola giden kardeşler ise,
  yeni atanan müdürler değilmi,
  polisin kolunda ne işleri var,
  yoksa polis belediye el ele yeni bir etkinlik mi yapılıyor,
  yoksa polis eşliğinde sünnet kampanyasına mı gidiyorlar,
  aman allahım yeter artık,
  bu hüsamettin torumtay boşa konuşmuyormuş,
  yinede bu resimdekilere iyi bakın bakiim,tanıdık varmı yokmu..?????
  ben üç tanesini hemen tanıdım..
  hayırlı olsun,
  başarılarınızın devamını dilerim…..

 • sorgusuz diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  hüsamettin torumtay ı göz almanız komik geldi.cumhuriyet halk partisinden birini aşağılaman anlamına geliyo lütfen biz chp liyiz.başkanın bu tavrını destekliyoruz saygılarımla

 • tokala diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  hanifi mutluyu bukadar eleştirmesini istiyorsunuz, maltepede olay gazetesinden başka gazete yok mu yahuuu ? herşeyi olay gazetesinden bekliyorsunuz, ahmet bey takipcinizim..

 • tokala diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  Ben size birşey diyim mi; Bu hüso var ya bu hüso, tahmin ediyorum albümünde daha çok belgeler var. Yarın birgün neleri gündeme koyacak, merakla takipcisiyim.

  Hüso’dan senden korkulur…..

 • AKPARTİLİ diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  MÜKENMEL KADRO VAR MALTEPE BELEDİYESİNDE BİR AKPARTİLİ OLARAK BÜTÜN BAŞKAN YARDIMCILARININ VE MÜDÜRLERİN GÖREVLERİNDE KALMASINI İSTİYORUM…MUSTAFA BAŞKANI TEBRİK EDİYORUM BAŞARILAR SAYIN BAŞKAN…

 • ZİRO98 diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  sevgili maltepeliler sayın mustafa zengin sosyal demokrasi terbiye sınırlarından çıkmadığı için sizce eleştirilmektedir.HAKLISINIZ ……
  EĞER YÖNETİME GELDİĞİ 1.HAFDADAN SONRA AKP YÖNETİMİNİN NASIL BİR KASA BIRAKTIĞINI BUNU YAPARKEN 500 LİRALIK ŞEYLERE NASIL MİLYONLAR VEREREK YAPTIĞINI..ÖZEL KALEM OLDUKLARI ZAMANLAR NELERE SEBEP OLANLARI RECİDE ETMEDEN GİTMELERİNE İZİN VERDİĞİNİ…ARAÇ İHALELERİNDE NELER YAPILDIĞINI…ARAÇLARIN NERELERDE NE İŞLERE KULLANILDIĞINI…BU ARAÇ İHALELERİNİ YAN ZATLARA HALA MÜDÜRLÜK SIFATININ VERİLDİĞİNİ….CHP Lİ BİLE OLMAYAN BİRİLERİNİN DEDİĞİ ÜZERE ANAP ZAMANININ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ ÇEKÇİSİNE MEMURİYET VERDİĞİNİ…CHP İLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI BİLE OLMAYAN HANIMEFENDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞI VE KADROSUNU VERDİĞİNİ…ONUN AYYAŞ VE ELİ UZUN KARDEŞİNİN SAYESİNDE ATÖLYEDE ALNINDAN TER AKAN İŞÇİLERE AĞALIK YAPMASINA NEDEN MÜSADE ETTİĞİNİ….AKP ZAMANINDA YETKİLENDİRİLMİŞ İŞÇİ MÜDÜR YRD.LERİN HALA GÖREVDE TUTULMASINI…GERÇEK CHP Lİ PERSONELİN HALA YIPRATILMASINA GÖREVE GETİRİLMEMELERİNE NİYE MÜSADE ETTİĞİNİ…BÜTÜN BUNLARI AÇIKLASAYDI BELKİ BUKADAR TARAFLI DAVRANMAZDINIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 • yandaşcı diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  Herkes anlıcak kımın ne oldugunu Mustafa Zengınde Ahmet abının kım oldugunu anlıcak yakındır.. her zman arkandayız AHMET TÜKEK..

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  SEVGİLİ HÜSAMETTİN
  GERÇEKTEN DEMOKRAT BİR İNSANSIN KEŞKE HERKES SENİN GİBİ OLSA.
  AHMET ABİ
  İSMEKLERİ UNUTMA UNUTSANDA BEN UNUTTURMAM,BAK YİNE DİYORUMKİ ÜSTÜNE BASA BASA DİYALİZ MERKEZİ,KÜÇÜKYALI İSMEK.KÜÇÜKYALI İSMEK SPOR MERKEZİ KADIN SIĞINMA EVİ OLACAK OLACAK BUNLAR HERGÜN GELİP DİYALİZ MERKEZİNE BAKIYORLAR AĞIZLARINDA SAKIZ ŞURAYI ŞÖYLE YAPCAZ BÖYLE YAPCAZ ÇOK AZ KALDI ÇIKARILACAKLAR,BİZ BU İŞİ BAŞKANA SORDUK YOK ÖYLE BİR ŞEY DİYORLAR AMA BAŞKANIN NEYİNE GÜVENELİM.BU KURUMLARIN SÖZLEŞMELERİ İSTENDİ ÇIKARILMALARI AN MESELESİ.
  İLGİLEN AHMET ABİ BOMBA HABER OLUR.

 • asil diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  bırakın ahmet bey boşverin sizde onu izbırakanlar2010’a çağırmazsınız olur biter:)

 • can gerçeker e cevap diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  duyarlıklarına tşk ediyorum.kadın sıgınma evleri aleni bir yer olamaz.adresi gizli tutulması kanun geregidir.ismeklerle ilgili takip ediyoruz ama chp hangi kararı alırsada saygı duymalıyız.zira halk onlara görev verdi sizin projelerinizi görelim diye..eleştirmekse zaten onu yapıyoruz yaparız.merak etme
  saygılarımla
  AHMET TÜKEK

 • kartal diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  Geçmiş yönetim döneminde, leş kargaları gibi cirit atan bazı tabak yalayıcıları, öyle anlaşılıyor ki;
  Damaklarındaki yemliklerin tadını unutabilmiş değiller.
  Maltepemizde dürüst güvenilir,sosyal demokrat, katılımcı ve de şeffaf yönetim tesis etmeye çalışan Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin yönetimini içlerine sindiremeyerek karalama kampanyalarına hala devam etmektedir. Onlarca Ahmet Abinizi arkanıza da alsanız geçmişte yaşadığınız rüyalarınıza kavuşamayacaksınız.

 • barış güçlü diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  yanlış görmediğimse zaman gaztesinden alınmış. NEDEN Mİ komik ak parti yanlıların gazetesinden alınma bilgi. bozacının şahidi şıracı . ak parti dönemindeki yolsuzları gündeme getirmeniz de ii olmuş iyiki kurtulmuşuz. onlardan…….

 • kartala cevap diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  helal olsun kardeşim kimse bu oyunlara gelmez yaşasın mustafa zengin

 • HER GÖRÜŞÜN TEMSİLCİSİ diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  BU SİTE MALTEPE HALKININ SORUNLARINA,YAPILANLARA,YAPILAMAYANLARA,HALKINDA KATKI SUNMASINI AMAÇLAMIŞ BİR PLATFORUM..BURADA İNSANLARIN SİYASİ GÖRÜŞLERİ ELEŞTİRİLMEZ,HER GÖRÜŞTEN İNSAN BURADA YORUM YAPIYOR..FARKINDAYSANIZ BİZDE YORUMLARDAN NASİBİMİZİ ALIYORUZ..
  HERKESİN SAHİPLENMESİNİ İSTEDİGİMİZ BU SİTEDE ELEŞTİRİLERİMİZ İÇİN SİYASİ KULP TAKMAYA ÇALIŞANLARA BU SİTENİN VARLIK SEBEBİNİ İYİ ANLAMAYA DAVET EDİYORUM.HAKARET İÇERMEYEN HER YORUM YAYINLANIYOR.BU SİTE GÜNDE 850 ADSL DEN YAKLAŞIK 1200 BİLGİSAYAR GİRİŞİ GÖRÜYOR.MALTEPE İÇİN CİDDİ Bİ,R RAKAM..
  İLGİNİZE GÜVENİNİZE LAYIK OLACAGIZ..
  OLAY GAZETESİ

 • sorgusuz diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  maltepe de akgünler devam ediyor saygılarımla:D

 • HÜSO diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  Bu hüso ya mit,ya kontrgerilla ya derin devletin adamı..neye el atıyorsa yerle bir oluyor.maşaallah ergenekon maltepeyi deşifremi ediyor ne?

 • ATOM KAMİL diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  Zeki şahin 40 yıllık maltepeli,ıvır zıvırla işi olmaz.MUSTAFA ZENGİN için chp ye geçti,onun sayesinde akp çöktü burada..sıra onu yıpratmayamı geldi…….

 • kartal kardeş diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  bu torumtay varya sende daha fazla chpli,senden daha çok sosyal demokrat senden daha çok mustafa zengini sever…bu resimi bu siteye koyduysada vardır bir bildigi…

 • KARTALA CEVAP diyor ki ;
  22 Haziran 2009 0:00

  ismimi yazıyorsun diye sana cevap yazıyorum,ömrümü gazetecilikle geçirdim.ben bir toplu8mda ahmet abi oldumsa yalakalıkla olmadım.yarın chp yada belediye başkanına bir haksızlık edilirse onun ilk karşısında olacak kim sence??bizim gazetemiz halkın gazetesidir.bir ampleme sıgamayız..yalakalık ettigimiz görülmemiştir.eski belediye başkanı fikri köse döneminde herkes ak partili degilmiydi?şimdi herkes babadan dededen chp li oldu?genede aklında bulunsun mustafa zengine bir haksızlık yapılırsa ilk bayragı yine olay gazetesi açar meraklanma..
  AHMET TÜKEK

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  VEYSEL BEY,
  BENİM KİM OLDUĞUMU BİLEN BİLİR,
  BENİM VE HÜSAMETTİN BEYİN ÜZERİNDEN BİR YERE YARANMA,
  BEN VE HÜSAMETTİN BEY ZATEN BU SİTEDE CHP VE BAŞKANI ELEŞTİREN YORUMCULARA KARŞI DERS VERİYORUZ,
  CHP VE BAŞKAN ALEYHİNE BİR YAZIMIZI GÖSTER KENDİMİZİ MÜFTERİ İLAN EDERİZ,
  GAZETEYE BİLE ELEŞTİRİ GERTİRDİK,ADAM YAYINLADI,
  HOŞ BİZ DE YORUM YAZMAK ZORUNDA DEĞİLİZ,
  BURADA MUSTAFA ZENGİN İN ELEŞTİRİLDİĞİ HABERLERİNE YAPTIĞIMIZ DEĞERLENDİRMELERİ DİĞER HABER YORUMLARINDAN OKURSAN BAŞKANI
  ELEŞTİRENLERE NE KADAR AĞIR CÜMLELER KURDUĞUMUZU BİLİRSİN,
  HALA DAHA BAŞKANIN ARKASINDAYIZ YANLIŞMI..???
  İSTERSEN BİZ ÇEKİLELİM SEN SAVUN KABULÜMÜZDÜR,AMA BİZİM GİBİ YANİ ADAM GİBİ SAVUNACAKSAN BİZ VARIZ,
  YOK TÜRKİYE MALTEPEDE KURULUR MUŞ BİZ TENEKE ÇALARMIŞIZ,
  ASLINDA AMACIMIZ BİR NUMARA İMİŞ MİŞ,
  YAHU BU SİTEDE BAŞKANA VE BELEDİYEYE GETİRİLEN ELEŞTİRİLERİ KİMSE CEVAPLAYACAK BİLGİSİ VE ÇAPI YOK DİYE BİRDE BİZE ELEŞTİRİ GETİRMİYORLARMI ONA YANNIYORUZ,
  ŞİMDİ SORAYIM SANA,
  1.YEŞİL ALAN MI ALDIKTA İMARA AÇILMASINI BEKLİYORUZ.?
  2.BAŞKANIN ARKASINDAN SÖVDÜKTE MECLİS ÜYESİMİ OLDUK.?
  3.SİT ALANINDAKİ ARSALARI İMARA MI AÇACAĞIZ.?
  4.KENDİMİZE İŞMİ TALEP EDİYORUZ.?
  5.BAŞKALARININ İŞİNİ Mİ TAKİP EDİYORUZ.?
  6.İNŞAAT YAPTIKTA SOKAKLARI MI KALDIRACAĞIZ.
  7.MİLLETİ DOLANDIRIP YARGILANIP CEZAEVİNDEMİ YATTIK.?
  8.SAÇLARIMIZI BOYATIP MİLLETE PRÖFÖRÜZMÜ DEDİK.?
  9.NAYLON FATURA KESİP MALİYE SORUŞTURMASINA MI TABİ TUTULDUK.?
  10.ÇEK KESTİK TE KARŞILIĞIMI ÇIKMADI.?
  11.VEYA BAŞKAN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDUĞUNDA CHP DE KAYDIMIZ VARDIDA GİTTİK UFUK URAS A MI ÇALIŞTIK.?
  12.VEYA BAŞKAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI İKEN KENDİSİNİ EN AĞIR BİÇİMDE ELEŞTİRİP SONRADA FİNO GİBİ GİDİP MAKAM MI İSTEDİK.?
  13.YUKARIDA SIRALADIĞIM İCRAATLARDAN HİÇ YARGILANMADIK ÜZERİMİZE VE VİCDANIMIZA PİSLİK BULAŞMADI,AMA SİZİ TANIDIKTAN SONRA DURUM DEĞİŞTİ,
  SONUÇ OLARAK;
  BAŞKANDAN CEVAP BEKLEMİYORUZ;
  ONUN ADINA KERKİNMEYİN,
  SİZDE BİZE ONUN ADINA CEVAP YAZMAYIN,
  ÇÜNKÜ İSTEDİĞİ HER ŞEYİ SÖYLEYENLER İSTEMEDİĞİ LAFLARI DUYARLAR.
  KENDİSİNİ SEVER SAYARIZ O KADAR,
  EĞER BİZE BİRGÜN KENDİSİ DERSEKİ SİZE DEĞİL YUKARIDAKİ ONİKİ MADDEDE BELİRTTİĞİNİZ İNSANLAR BANA YETER SİZE İHTİYACIM YOK O ZAMAN BAKARIZ GEREĞİNE.?
  SENDE KAPSAMA ALANIMIZDAN ÇIK,
  SİTEDE HÜSAMETTİN TORUMTAYIN ALBÜMÜNDEN YAYINLANAN FOTOĞRAF SAHTEDİR DİYEN VARMI YOK,FOTOMONTAJMIDIR DİYEN VARMI YOK,
  SADECE FOTORAF YAYINLANDI O KADAR, SUSUN VE GEREĞİNİ YAPIN,
  YOK MAHKEMEDE BERAAT ETMİŞ İNSANLARMIŞ YAPMA YA İSTERSEN MAHKEME KARARI VE SABAH VE HÜRRİYETİN MANŞETLERİNİ YAYINLAYALIM İSTERMİSİNİZ,
  AMA BİZ İSTEMİYORUZ NEDEN Mİ ÇÜNKÜ O ARKADAŞLARI BU YÖNLERE SEVK EDENLER BUGÜM SİYASET ÇÖPLÜĞÜNDE YATAN BİR MEVTA DIRLAR,
  BİZDE ÖLÜNÜN ARKASINDAN KONUŞULMAZ,
  OLAY GAZETESİ DURACAĞI YERİ BİLMİYOR DİYORSUN,
  ADAM DEĞERLENDİRME YAPIYOR YAPMASINMI,BUNUMU İSTİYORSUNUZ,NE YAPACAK,
  BEN BAKIYORUM DEĞERLENDİRMELERİNE,BAZEN KANTARIN TOPUZU KAÇSDADA NETİCEDE BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNUYOR KONUNUN MUHATAPLARININ ÇÖZECEĞİ ELEŞTİRİYİ SEN VEYA BEN HARİÇTEN GAZEL ATARAKMI ÇÖZECEĞİZ,
  BİZ SADECE YORUM YAPIYORUZ,
  SEVGİLİ VEYSEL,
  ŞUNU BİLKİ,
  BU ÜLKEDE ÇOK RENKLİLİK VE ÇOK SESLİLİKTEN KORKANLAR,
  ÇOK RENKSİZ VE ÇOK SESSİZ BİR ŞEKİLDE TARİH OLURLAR.
  NE DEMİŞ KONFİÇYÜS;
  YOLSUZ SAYGI DALKAVUKLUK OLUR,
  YOLSUZ İHTİYAT KORKAKLIK OLUR,
  YOLSUZ CESARET İSYAN OLUR.
  ŞUNUDA UNUTMA Kİ,
  SAVUNMA YAPMAK KENDİNİ SUÇLU HİSSEDENLERİNYAPACAĞI ŞEYDİR……
  BİZ BU SİTEDE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANI ELEŞTİRDİK VE YARGILANDIĞI DAVALARIN DOSYA NUMARALARINI VERDİK HİÇBİR AKP Lİ ARKADAŞ BİZİ ELEŞTİRMEDİ NEDEN ÇÜNKÜ SİYASAL USLUP KULLANDIK TA ONDAN.
  RİCA EDERSİNİZ OLAY GAZETESİ KONUYLA İLGİLİ YORUMUMLARIMI TEKRAR YAYINLANIR.
  ŞİMDİ SİZE SORUYORUM KİMSİNİZ.?????????????????????????????????????????
  YOK ERGENEKON MUŞUZ,YOK MİT MİŞİZ İNSANLAR BİZE SÖYLEMEDİĞİ ŞEYİ BIRAKMIYOR YİNEDE HOŞGÖRÜ İLE KARŞILIYORUZ.
  BİZ ESTERGON UZ,(YENİ KURULMADIK ZATEN VARDIK)
  1. DALGADA SADO GİTTİ,
  2.DALGADA KİM GİDER GÖRÜRSÜNÜZ,
  HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUZ.
  MALTEPE KAZANACAK MUSTAFA ZENGİN EN AZ YİRMİ YIL BAŞKANDIR O KADAR….

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  *KARTAL* VE *HÜSO*RUMUZLU MUHTEREM BEYFENDİLER,
  BENİM TANIDIĞIM HÜSAMETTİN BEY 30 YILLIK DAVA ADAMIDIR,
  KENDİSİ DAHA ÖNCEKİ YORUMCULAR MUSTAFA ZENGİN İ ELEŞTİRDİKLERİNDE HEPSİNE SAVAŞ AÇIP SİTEDEN KOVMUŞTUR,
  KENDİSİNİN TALİMATI İLE CHP YE OY VEREN BİRÇOK ADAM TANIRIZ,
  BAZILARI GİBİ SADECE TEORİK OLARAK ADAM DEĞİLDİR,
  PRATİK TE DE KENDİNİ İSPATLAMIŞTIR,
  SÖYLEM DEĞİL EYLEM ADAMIDIR,
  ONUN TALİMATI İLE SİZE YAZDIĞIM BU YAZIM DOLAYISI İLE BENİ AFFETSİN,
  YAZDIĞI VE SAVUNDUĞU HERŞEY DOĞRU ÇIKTIYSA NE YAPMAK GEREK,BEKLEMEK GEREK,
  KENDİSİ NE ERGENEKONDUR NEDE MİT DİR ADAM OLDUĞUNU BİLİRİZ BEN MİLLETİN YALANCISIYIM ÖYLE DİYORLAR,
  BU RESİM BENCE AZ DAHA FAZLA BİLĞİSİ VE BELGESİ OLDUĞUNU BİLİRİZ,
  BENİM SİZE DOSTCA TAVSİYEM ŞU OLSUN ÜZERİNE GİDİP CANINI SIKMAYIN EMİ,
  DARALIRDA BİZİDE İŞİN İÇİNE KARIŞTIRIRSA KİMSE İSİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ,
  Size son olarak,
  divan edebiyatının ünlü şairlerinden,
  sümbülzade vehbi efendinin padişaha yazdığı şiirinden bir örnekle veda edeyim,
  EĞER ARZU EDERSEN BEN AĞZINA VEREYİM.
  YETERKİ SEN KULUNDAN LOKUM İSTE HER ZAMAN.
  sümbülzade vehbi efendi
  yukarıdaki şiir padişahın yüzüne okunmuştur.
  siyasal iq su tek haneli olan yaratıklara itaf olunur,
  hüsamettin torumtay ın özel kalem müdürü kaya BİLİR
  SAYGI VE SEVGİLERİMLE

 • veysel diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  Bak Kaya Bilir rumuzlu şahsiyet. Sen Bal gibi Hüsamettin Torumtay’sın. Bulmuşsun bedava reklamını yapacak yer. Yok Torumtayın özel kalem müdürü saçmalıkları ile karalamalar yapıyorsun ve mahkemelerde aklanmış kişileri suçlu havası ile takdim ederken, aslında onları da araç olarak kullanıp amacının bir numara olduğunu icebergin altından belli ediyorsun. Bol keseden atıp duruyorsun. “Her sabah Türkiye Maltepe’de kurulur.” Sen ve senin gibiler de dışarda teneke çalar. Olay gazeteside duracağı yeri bilmiyor. ve sizlerin bu fırsat yorumları onlar içinde iyi bir araç oluyor. Halk katılımı. platform ayakları koktu artık. Milenyum çağındayız beyler. Herkes birbirinin omuzundan fırsatçılık yaratmaya kalkmasın. Su yolunu bulur. Benim tanıdığım Mustafa Zengin de asla bu ayak oyunlarınıza alet olmaz. Size cevap verip bu ortama katılacağını bekliyorsanız çok beklersiniz.İyi günler.

 • maltepeli olalım diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  ahmet abi seni haklı buluyorum. ancak buradan sana tüyo vereyi. bu işleri rafa kaldır. şuanda başka sorunlar baş göstermekte. makineni al geceleri-gündüzleri çöplerle ılgili temizlikle ilgili sıkıntıları gündeme taşı. dahada başarılı olacaksın. öpüyorum seni.

 • KARTAL diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  Değişik rumuzlarla yazı yazan Hüsamettin Torumtay Ben KARTAL, Seni tanıyorum.
  Einim sende beni tanıyorsundur.
  SENİ HEDEF ALARAK YA SA SENİ KASTEDEREK BİR YORUM YAPMADIM. SENİNLE DE SİYASAL OLARAK AYNI KULVARDAYIZ. RUMUZUMU KULLANDIĞIN İÇİN CEVAP VERİYORUM. BENİM YORUMUM HEDEFİNE ULAŞMIŞTIR. BİLEN BİLİR, BİLMEYENLER BİR AZ DAHA DÜŞÜNSÜNLER. TÜM VARLIĞIML BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ZENGİN İN HİZMETİNE FEDA ETMEYE HAZIRIM. AYRICA ALLAHINA KADAR DA DELİKANLIYIM. HERKESE SAYGILARIMLA

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  SN.AHMET TÜKEK
  İSMEK HAKKINDA KİMSEYLE GÖRÜŞMEMİSİNİZ ACABA MALTEPE HALKI OYALANIYORMU HANİ ARAŞTIRIP HABER YAPACAKTINIZ,BAKIN İSMEKLER 1 TEMMUZDA TATİLE GİRİYORLAR BİR DAHA DA KİMSEYLE GÖRÜŞEMEZSİNİZ AÇILIŞ TARİHİ 1 EYLÜLDÜR
  SON GÜNLER HABERİNİZ OLSUN
  BU SIRADA KARTAL DADA SIKINTI VAR HABERİNİZ OLSUN

 • ben benim diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  valla bende bir yorum yapayım ama kçn kapatmayın sayın zengin girne mah geldi tapuları dagıtacagız falanda filan şimdi tefeciler gibi belediyeye gidiyoruz ne oldu valla siz gidin ekşioglu ekgüntaşta tapular valla 50 senedir ben üstündeyimde tapumu ekşiogluna ait neden gelip beni dışarı atmıyorlar zenginde ekşioglundan yana galiba elim kırılsaydıda oy kullanmasaydım ATAÜRK ün sırtından inin bizim ATATÜRK sevgimizi KULLANMAYIN ZENGİNSİNİZ TAMAMDA SOYİSMİNİZDE TİRİLYONER OLUCAKMI SİZ TİRİLYONER OLUNCA SAGLICAKLA KALIN VALLA YAZILARI TAMAMEN TESADÜF OKUDUM AMA BUNDAN SONRA GAZETEMİZİ OKUYUP İNTERNETTEN TAKİP EDECEGİM HERKESE SAYGILAR HEP VATANDAŞA OLMASIN DİLEGİYLE

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  kartal kardeş sorun yok o zaman

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  KAYA BİLİR E
  YORUMLARINA KATILIYORUM,DEMOKRAT OLDUĞUNA İNANIYORUM,BU SİTEDE ÇOK GÜZEL BİR RENKSİN,AMA MUSTAFA ZENGİN VEYA CHP MALTEPE DE BİR DAHA DA SEÇİLEMEZ BİRDAHA DA MHP NİN CHP Yİ DESTEKLEMEZ AYRICA M.ZENGİNİN BİR İCRAATI,PROJESİ YOKKİ(PARDON DİLEK HANIM) İŞİ GÜCÜ AÇILIŞ YAPMAK,BİRDE BENİM ÜSTÜNE BASA BASA BELİRTTİĞM İSMEK VE DİYALİZ MERKEZİNİ KAPATARAK YERLERİNE KADIN SIĞINMA MERKEZİ KURACAK OLMASI ŞUNU UNUTMASINLARKİ İSMEKLERDEN VE DİYALİZ MERKEZİN DEN TÜM MALTEPE HALKI YARARLANIYOR BURALARDA ÖĞRENCİLERİN VE HASTALARIN SİYASET DÜŞÜNCESİ SORULMAZ SADECE HİZMET VERİLİR.

 • can gerçeker/e diyor ki ;
  23 Haziran 2009 0:00

  ismeklerle ilgili bir karar varmı?olmadan olacak diye haber olurmu?biz niyeti nereden bilelim..takip ediyoruz,dikkatliyiz…diyaliz merkezini kaldırmazlar niye kaldırsınlar?bunlar halk ihtiyacı,bunları halk seçmedimi?saygılarımla
  AHMET TÜKEK

 • KAYA BİLİR’i bilen biri diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  SAVUNMA YAPMAK KENDİNİ SUÇLU HİSSEDENLERİN YAPACAĞI ŞEYDİR……

  Sevgili Kaya Bilir veya Kaydıra Bilir (biliyorsunuz bu zamanda ayak kaydırmak moda) isimli arkadaş her kimsen, ben bu siteyi sürekli takip ediyorum. VEYSEL isimli arkadaş çok doğru şeyler yazmış. Ve başlıkta senin yazdığını kopyaladığım bu cümle bence seni anlatıyor. Çünkü belki gözden kaçırdım ama senin bu kadar uzun bir savunma yazını ilk kez gördüm. DEMEK Kİ VEYSEL İSİMLİ ARKADAŞ BAM TELİNİ YAKALAMIŞ..Mustafa Zengin Hocamın dostuyum arkadaşıyım diyorsun, senin gibi dost varken düşmana HİİİİİÇ mi Hİİİç gerek yok. Sayın Ahmet Tükek’i de yanlış yönlendirme, onun meslek aşkı ve insani duygularıyla da oynama.. Bilgilerin doğru olabilir ancak yorum olarak yollama zamanın yanlış.Kimin elinde ne belgesi oludğu hiç belli olmaz, otalığı germe. Bu sitede sayın Zengin için polemikler doğuyorsa bu senin yüzünden. Kaya Bilir veya Hüsam Torumat her kimsen.insanları şahsi emellerine alet etme. Onu bunu manşete taşırken kendin manşetlik olma. Sayın hocamın gerçekten arkadaşıysan dostuysan lütfen ona bu kötülüğü yapma…Ortalığı karıştırıp sonra da hocam 20 yıl burada diyerek destekçisi havası atma. Hocam burada 20 yıl tabii kalacak ama siz ve sizin gibi dostu gibi davranıp kuyusunu kazanlar oldukça ve bu dost geçinenler bu şekilde davranmaya devam ederse çok zor.Bu arada ben çok sade düşünemeyeceğiniz kadar sade bir vatandaşım merak ettiyseniz diye belirtmek istedim.Saygılarımla

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  kaya bilir rumuzlu birini bilen biri isimli yorumcu,
  satır arasında bilgilerimin doğruluğunu madem teyit ediyorsun ee daha ne,
  bek kimsenin ismini zikretmedim,ispat et bakim,edemezsin,
  zamanlamam yanlış veya doğru olsa ne olacak,
  veysel bey e bilgi aktardım,savunma yapmadım,
  sizin gibi heryere ve har anlama çekilebilecek cümle kurmuyorum,
  ayrıca mustafa zengin ile ilgili hukukumu tarifleme,
  madem beni tanıyorsun benim bir yanlışım varsa açıkla o zaman,
  herkes öğrensin bende öğreneyim,lütfen açıkla,bak kırılırım yoksa,
  sen manşete çıkarsın kelimesi önemli kelimedir,bunu kaydediyorum,
  siz beni tanıdığınızı söylesenizde ben sizin kim olduğunuzu biliyorum,
  sizden daha siyasi yorumlar bekliyorum,
  ayrıca beni mustafa zengin e karşıymışım gibi ilan etme,
  eğer tanıyorsan bunu söyleyemezdin,
  siyaset tartışalım,
  ayrıca bir yanlışım varsa ortaya dökünde öğrenelim bakalım neler yapmışız.
  kelimelerden mana çıkartıp kafanıza göre yorum yapmayın.
  saygı ve sevgi ile,bekliyorum.

 • Kaya Bilir veya Hüsamettin Torumtay’a diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  Bu sitede yaptığınız en uzun açıklama şahsıma yönelik oldugu için size teşekkür ederken. bu açıklamayı yaptırdığım içinde kendimi de kutlarım. Siz devam edin açıklamalarınıza.yollar yürümekle aşınmaz. kalemlerde yazmakla bitmez. İyi günler. veysel

 • Emin MALTEPE diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  BEN DE BİR ŞEY ZANNETTİM..AHMET TÜKEK SEVER BÖYLE ŞEYLERİ…

 • emin maltepe,ye cevap diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  babası pendikimizin çok muhterem belediye başkanı olarak hayata veda eden chp pendik eski ilçe başkanı sayın emin maltepe..sitede senin ismini gördügümde çok mutlu oldum.sevgimi,saygımı dostlugumu yeniliyorum.
  hala üniversitedemi,sin?mesjını bekliyorum.
  seni hala seviyorum abim..
  AHMET TÜKEK

 • can gerçeker e cevap diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  ismeklerle ilgili küçükyalı müdürlügü ile görüştüm.henüz net ve resmi bir şey söz konusu degil dediler…küçükyalı diyaliz merkezi yetkilileriyle görüştüm.onlarda aynı cevabı verdiler.bilgileri,ne
  AHMET TÜKEK

 • HİÇ KİMSEYE DİYET BOCU OLMAYANLAR. BAĞIMSIZLAR. diyor ki ;
  24 Haziran 2009 0:00

  SAYIN MUSTAFA ZENGİN SEÇİMDEN ÖNCE MALTEPENİN CADDE VE SOKAKLARINI DÜRÜST VE ADALETLİ YÖNETİM GETİRECEĞİZ DİYEREK SÖZVERDİ MALTEPELİYE İLAN ETTİ . 3 AYLIK SÜRECTE DÜRÜSTLÜK VE ADALET ADINA HİÇBİRŞEY GÖREMEDİ MALTEPELİ. AKSİNE DAHA ÖNCEKİ DÖNEMLERDE ADI YOLSUZLUĞA HIRSIZLIĞA RÜŞEVETÇİYE ÇETECİYE ÇIKMIŞ ORGANİZE SUÇLAR ŞUBESİNDE BİR HAFTA SORGULANMIŞ O ZAMAN ŞOFÖRÜ OLAN BAYRAMA ALINAN RÜŞVET ÇEKLERİN ARKASINI CİRO ETTİRİP PARALARI ALIP CEBE İNDİRENLER. BU ÇEKLER POLİSİN ELİNE GEÇİNCE POLİS ŞOFÖR BAYRAMI YAKALAYIP SORGULAMASINDİYE BAYRAMI KAÇIRMADINIZMI. POLİS ŞOFOR BAYRAMI KONUŞTURSA HALİN NİCE OLURDU. MUSTAFA ZENGİNE KENDİNİZİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AKKAŞIK OLARAK TANITTINIZ. MUSTAFA ZENGİN KADROSUNU SİZİN GİBİ İNSANLARLA KURDU.TEBRİK EDERİZ. ŞU ANDA BELDİYE PERSONELİ 3 BÖLÜNMÜŞ. 1-HEMŞEHRİCİLİK YAPANLAR 2-PARTİCİLİK YAPANLAR. 3- MESHEPÇİLİK YAPANLAR. HERKES KENDİ ADAMINI ŞEF, AMİR, MÜDÜR, YAPMAYA ÇALIŞIYOR. MALTEPE BELEDİYESİNİN KADROLARI KİM TUTARSA ONUN ELİNDE KALIYOR. BİDRE BU 3 GURUBUN DIŞINDA DURANLAR VARKİ BUNLAR GERÇEK DEVLET MEMURLARI. BU GURBUN HİÇ ŞANSIYOK. SAYGILAR.

 • kaya BİLİR diyor ki ;
  25 Haziran 2009 0:00

  sayın yorumcular,açıklama nın seninle ilgisi yok,ayrıca sana açıklama yapmadık,adımızı kullandığın için kamuoyuna cevap yazdık, ayrıca kendinle övünebilirsin bu bizi hiiiiiç ilgilendirmez, şunuda bilki, bu sitede kim bana cevap veriyorsa hepsini tanıyorum tamammı, yollar yürümekle aşınmazsa yürü bakalım, bize sinkaflı kelimelerle cevap yazma,bizim alaya alınacak adam olmadığımızı maltepede herkes bilir, eğer biz bir adamla alay edersek rencide olur, biz ad soyad kullanıyoruz, sen rumuz, ama ben yinede seni tanıyorum,aynı diğer yorumcuları tanıdığım gibi ancak, onlar beni hiçbirzaman ne tanıyacak nede bilecek,ta ki benimle karşılaşıncaya kadar,fakat ben herzaman onları bileceğim,gerisini sen anla, lütfen yorum üzerine bilgi alışverişi olsun, çalışmalarınızda başarılar dilerim,

 • Kaya Bilir Abi Saygılar diyor ki ;
  25 Haziran 2009 0:00

  Kaya abi, bugün boş vaktim vardı ve sörf yaparken bu siteyi gördüm. Kara gün yazısını görünce korktum. Şimdi orada olmasamda Maltepe çok uzun süre kaldığım bir yer o nedenle ne oldu diye ürktüm. Ve yorumları okudum. Abi ne çok şey biliyorsun ya seni ilgiyle izlemeye devam etcem. Abi diyorum kusura bakma belki benden küçüksün ama bilgi dağarcığın çok büyük sanırım. Bence Maltepe’nin belediye başkanı sen ol ya. Hiç olmazsa kim kimdi ne neydi diye uğraşmazsın, hemde herşeyi bildiğin için seninle uğraşmazlar abicim.Bence var ya abi senin değerini bilememişler.Saygılar Abi

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  25 Haziran 2009 0:00

  AHMET ABİ İLGİN İÇİN SAĞOLASIN
  BU KONUYU TAKİP ETTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

 • ziro98 diyor ki ;
  25 Haziran 2009 0:00

  ATOM KAMİL RUMUZLU ARKADAŞA CEVAP…
  DEVLET DAİRELERİ RESMİ KURUMLAR HİÇ KİMSENİN SEÇİLMİŞLER DAHİL KİMSENİN KEYFİ DAVRANIŞLARINI,SERGİLEYECEKLERİ KURUMLAR DEĞİLDİR.HELEKİ SEÇİLMİŞLERİN TAPULU YERLERİ HİÇ DEĞİLDİR.ZEKİ BEY SOKAKTA ELİNDE TESBİHİ GEZEBİLİR AMA BELEDİYEDE BUNU YAPMAMASI GEREKİYOR.KİMSE ONU DEĞİL O ELİNDE TESBİHİ VE DİLİNDEKİ İLGİNÇ SÖYLEMLERİ İLE CHP Yİ YIPRATIYOR.. CHP KÜLTÜRÜNDEN GELMEDİĞİ HER YÖNÜYLE BELLİ OLUYOR KENDİSİ CHP YE GEÇMİŞ AMA GEÇMESEYDİ ÇOK DAHA İYİ OLURDU YAZIK OLUYOR CHP Lİ GENÇLERİN VERDİĞİ EMEĞE…..

 • ZİRO98 E CEVAP diyor ki ;
  26 Haziran 2009 0:00

  maltepeyi kucaklamak için herkesime hitap etmek gerekiyordu..mustafa zenginde isabetli bir seçimle zeki şahini chp saflarından meclise getirdi.
  zeki şahinin elindeki tesbih sabırı,demokrasiyi,aydınlıgı,dogal yaşamayı,paylaşmayı,sevgiyi,dostlugu,insanlıgı simgeliyor ama onuda sen anlamassın..
  zeki şahinin sırtında yumurta küfesi yok.belediyeylede işi yok,geçimide belediyeden degil…
  adamı eleştirecek bir şey bulamadınızda elindeki tesbihmi batıyor size..
  o ayrımcı degil bütünleştirici
  o kurtlar sofrasından pay isteyeci degil
  o adam
  hemde adam gibi adam
  ATOM KAMİL

 • ama yeter diyor ki ;
  26 Haziran 2009 0:00

  allah aşkına ali’yi veli’yi tesbihi vs. tartışırken belediye başkanına burada yazılanlar iletiliyormu acaba onu merak ediyorum ben..belediye 3 aydır ne iş yapıyor hiç bir iş etrafımızdaki çöplerimizi aldıramıyoruz..sinek bastı hertarafı allahtan çok şükür büyükşehir belediyesinin aracı gezip ilaçlama yapıyor..ama belediye çalışıyor tabi herkes takımlarını giymiş bayanlar saçların fönlemiş belediyenin içinde cirit atıp makam bekliyor halen :) :) başkan ve yardımcıları açılışlarda herşeyden bir haber atanan müdürler allahlık biraz konulara hakim kişileri yerleştirir insan …ama takım giymişler ya yetiyor… bunların olacağı okadar açıktıki çok şükür oyum boşa gitmedi de vicdanım rahat… oyum boşa gitmedi diyorum ama maltepe belediyesi nereye gidiyor bilemiyorum…ben şahsen çok üzülüyorummm…

 • ziro 98 diyor ki ;
  26 Haziran 2009 0:00

  ATOM KAMİL KARDEŞİM TESBİHİN DOĞRU KULLANILDIĞINDA NE ANLAMLAR TAŞIDIĞINI ELBETTE BİLİRİZ..İLGİNÇ OLAN ANLAMAK İSTEDİĞİNİ YAZMIŞSIN.ANLATILMAK İSTENEN DEVLETİN HER ZAMAN 18 YAŞINDA OLDUĞU VE DEVLET DAİRELERİNİN RESMİYETİDİR.KÜLHAN BEYLERİDE TESBİH SALLIYOR ANLATABİLDİMMİ ACABA ? HER ZAMAN 18 YAŞINDA OLAN DEVLET GÜNÜ GELDİĞİNDE KİM OLURSA OLSUN ETEĞİNİ SİLKELER KARDEŞİM.
  YARTILANI SEVERİM YARADANDAN DOLAYI…

 • DÜŞÜNCELİ diyor ki ;
  27 Haziran 2009 0:00

  AMA YETER’E…….
  HİÇ BİRŞEYDEN HABERSİZ PROBAGANDA YAPIYORSUNUZ.ÇÜNKÜ 2 YILDIR İLÇELERDE SİNEK İLAÇLAMALARINI BÜYÜKŞEHİR YAPIYOR ZATEN NEDENİ SİNEK VE SİVRİSİNEK MÜCADELESİNİ TEK ELDEN BEN YAPARIM DİYE MAHKEME KARARI ÇIKARMIŞTIR ANAKENT BELEDİYESİ İLÇE BELEDİYELERİNİN ELİNİ KOLUNU BAĞLAMIŞTIR.KENDİSİDE YAPMAYIP YAN ŞİRKETİNE ONLARDA BAŞKA ŞİRKETE PAS ÇEKMİŞLERDİR.KISACASI HALK ARASINDA BUNA NE DENDİĞİNİ ZATEN BİLİYORSUNUZ.AKP Lİ VE CHP Lİ BELEDİYELERİ DEĞİL BAŞKA AMAÇLAR PEŞİNDE KOŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ SUÇLAMALISINIZ.ŞİKAYETLERİNİZİ AYNI ÜSLUP İÇİNDE 153 NOLU TELEFONA İLETMELİSİNİZ.AYRICA SON BEŞ YILDA NE ZAMAN KONTEYNERLERİN MAHALLE BAZINDA YIKANDIĞINI VE İLAÇLANDIĞINI GÖRDÜNÜZ BEYENMEDİĞİNİZ CHP BUNU YAPTI VE YAPMAYA DEVAM EDECEKTİR.
  SAYGILARIMLA…..

 • düşünceli diyor ki ;
  28 Haziran 2009 0:00

  çok düşüncelisin be güldürdün beni…sen düşünmeye devam et bakalım chp daha neler yapacak diye 5 sene sonunda beraber güleriz..saygılar bizden :)

 • düşünceli diyor ki ;
  28 Haziran 2009 0:00

  ama yeter kardeş; Sen 5 sene sonra chp li olursun ancak …
  yazılan doğrular işine gelmedi galiba ? bak sen boş işlerle uğraşırken bu rantın svdiği kişiler milyon dolarlık düğünlere imza atıyorlar.sen seni ısıran sineklere niye talimat vermedin düğüne doğru bi uğrasalardı.
  Saygılar….

 • sakin diyor ki ;
  29 Haziran 2009 0:00

  biraz sakin ol arkadaşım neden panik oldunki daha ilk 3 ayda…yolumuz uzun 5 sene sabır gerek..:)

 • belediyeden diyor ki ;
  17 Temmuz 2009 0:00

  Fikri başkan gazetecilere para dağıtırdı zaman zaman bunu hepimiz biliyoruz değil mi?

 • OLAY GAZETESİ diyor ki ;
  26 Temmuz 2009 0:00

  akp ilçe başkanı akp yi olay gazetesi bitirdi diyor,belediye başkanı mustafa zengin besleme ve yandaş basın diye tanımlıyor,mhp adayı taraf olmakla suçluyor.herkesin suçladıgı bir gazete olsa olsa halkın gazetesidir.bizde olay gazetesine sahip çıkarız.

 • kontes diyor ki ;
  27 Temmuz 2009 0:00

  hala taraf tutuyor taraflı davranıyor taraflı yargılıyorsunuz dürüst olun açık oynayın daha iyi olmazmı niye Başkanla chpye saldırıp dır dır vır vır konusuyorsunuz bi durun ya bi bakın neler oluyor neler yapılıyor daha 4 ay oldu hemen karalama hemen savunma bu ne ya yargısız infaz sizinki resmen açık olun açık kazanan siz olursunuz

 • KONTES RUMUZLU diyor ki ;
  27 Temmuz 2009 0:00

  bizim kadar açık bir kurum varmı?siz bizi eleştiriyorsunuz biz cevap yetişrtiriyoruz.bundan daha açık ne olabilir?nasıl olur?
  OLAY GAZETESİ

 • olay gazetesıne diyor ki ;
  12 Eylül 2009 0:00

  olay gazetesı neden hala bu haber kalıyo burda rant pesındemısınız herseyden rant saglamayın bırasda hem bu basın adıda yakısmıyo sıze mılletı galyana getırmeyın mademkı gazetecısınız adam gıbı cıkar saglamadan yazın ….akplıler kızmas fıko amcanız korur sızı

 • zengin dostu beyefendi diyor ki ;
  17 Eylül 2009 0:00

  bir tane yalan yazdıgımızı ispat et,sonra bildigin herşeyi söyle..hangi haberimiz YALAN?
  yalan haber yazmanın cezası 95.000 tl ye varan para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezası öngörülmüştür.
  yaptıgımız hiç bir habeer yalanlanmamıştır..bizde yalan haber olmaz..kimseyi karalamayız,ama eleştirmek ruhumuzda var.çünki gazetecilik mesleki eleştiri merslegidir.saygılarımızla
  olay gazetesi

 • zengın dostu diyor ki ;
  17 Eylül 2009 0:00

  cok beklersın tukek sen boyle sanabı tavsıyem var sadece taraf tutma gazetecı dedıgın taraf tutmaz ben zengının yerınde olsam deıl senı beledıyeye cagırmak kapısından sokmam be sen ne dıyosun adam ne ıyı bısey yapsa elestırıyosun ıkı yalan duyup ıkıde sen koyup salla sankı bız zengını tanımıyoruz haemde cok ıyı tanıyorum senı dava etse yalan habrlerınden cebınde bes kurusun kalmaz be alo sana dıyorum sana yalanı bırakdaa dogruları yaz tukek bey dogruları sana kımse ınanmaz yatsıya kadar okey anladın sen onu bence bu gece yatarken allahım benı affet ben cok yalan haber yazdım dıye yalvarda senı affetsın belkı ısın rast gıder

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR

RSS Kredi Notu