alexa
Olay Gazetesi
» 
İstanbul Olay Haber Gazetesi Ahmet Tükek
a aa
Tarih : 17 Haziran 2009 12:52
 • FaceBook ta paylaş İstanbul Olay Haber Gazetesi Ahmet Tükek
İstanbul Olay Haber Gazetesi Ahmet Tükek
İstanbul Olay Haber Gazetesi Ahmet Tükek

Maltepe Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu Halk Oyunları Stilize dalda Türkiye Şampiyonluğunu kazanarak Maltepe’ye yıllarca sürecek büyük bir onuru armağan ettiler.

Antakya’da düzenlenen Türkiye Finalleri’ne büyük bir iddiayla giden Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu folklörcüleri en yakın rakiplerine 3 puan fark atıp ve 53 bin okulu da geride bırakıp Türkiye Birinciliğini Maltepe’ye kazandırdılar.

Maltepe’de folklör dalında yıllardır büyük başarılara imza atan Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu Müdürü, Müdür Yardımcıları, Okul Aile Birliği, Öğretmenleri, Folklör Öğretmenleri, Velileri, Öğrencileri en büyük başarıya odaklanarak gece gündüz demeden çalıştılar, çalıştılar.

Önce Maltepe’deki okullarla yarıştılar ve Maltepe 1.si seçildiler.
Daha sonra İstanbul İl birinciliği için yarıştılar ve İstanbul İl 1.si oldular.
Sonra İstanbul birincisi oldular ve İstanbul’u temsilen bölge birincileri finaline gitmeye hak kazandılar.

Bölge birinciliği yarışmasında en yüksek puanı alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar. Türkiye’nin 15 ayrı bölgesinden gelen bölge birincileriyle Antakya Sünerler Anfi Tiyatrosu’nda şampiyonlarla yarıştılar.

15 bölge birincisinin, yani 15 şampiyonun arasından en yakın rakibine de 3 puan fark atarak Türkiye Şampiyonluğuna uzandılar. Bu aynı zamanda 53 bin okulun geri kalmasıdır.

Bu aynı zamanda Maltepe tarihine bir ilk’i alın teriyle kazımaktır. Bu başarı aynı zamanda yıllarca sürecek bir Maltepe tanınmasına sunulan en büyük katkıdır.

Şimdi bir başarı öyküsü bayrak gibi dilden dile nasıl dolaşacağını hep birlikte göreceğiz. Öyküsünü dinleyeceğiz. Tarih döndükçe bu büyük başarı öyküsü nesilden nesile devredilecek.

Bugüne kadar Maltepe’nin ulaşamadığı bu başarıya ulaştıran, minik yavruları bugüne hazırlayan başta;
Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat AYAR olmak üzere,
Okul müdürü Şaban GÜLER,
Müdür yardımcısı Reyhan NURLU,
Okul aile birliği başkanı Elif YANIKLAR,
Folklör hocası Özcan URTEKİN ile
Yardımcıları Can Murat DEĞİRMENCİ, Meral DEMİRCİ, Elif ULAŞ, Neslihan YANIK, Mert YELKEN, Alkın KARATAŞ, Ayhan BAŞER, Serkan ALKAN, Barış ERYILMAZ, Hülya ALKAN, Ceylan Kalender, Abdullah DEMİREL ile bu başarıda büyük katkıları olan veliler, öğretmenler, kostümcüler ve ismini yazamadığımız büyük kahramanlar.

Maltepe halkı sizinle gurur duyuyor.

Tarih önünde Maltepe halkına yaşattığınız bu büyük onura minnettarız.

Bir okul, bir ekip, bir başarı hikayesi nasıl destan oluyor, anlamak için yaşamak lazım.

Şampiyonluğa uzanan çocuklar;

Sizin çocuklarınız.,
Bizim çocuklarımız,
Maltepe halkının çocukları..
Şampiyonluğunuz, şampiyonluğumuz kutlu olsun.

Bu başarı öyküsü Maltepe’de daha büyük başarıları tetikleyecektir.

Elinize, yüreğinize sağlık.

Saygılarımla.

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Haydi Maltepeliler sabah sporuna

   Haydi Maltepeliler sabah sporuna

   Pazartesi, Çarşamba ve Cuma saat 07.00-.08.00 saatleri arasında pilates, step ve aerobikten oluşan ve deneyimli spor uzmanları eşliğinde gerçekleştirilecek etkinlik, 19 Eylül tarihine kadar devam edecek....

  • Başkan Ali Kılıç Srebrenica’yı unutmadı

   Başkan Ali Kılıç Srebrenica’yı unutmad...

   Maltepe Belediyesi’nin temmuz ayı olağan meclis toplantısının ilki gerçekleştirildi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın başkanlığında toplanan Meclis’te encümen üyeliğinden ayrılan Hüseyin Bingöl’ün yerine,...

  • Hedef daha yeşil Maltepe

   Hedef daha yeşil Maltepe

   "Hedef daha yeşil Maltepe" sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi, 2016'nın ilk yarısında ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda yenileme yaptı. Bu kapsamda 673 bin 651 adet mevsimlik çiçek...

  • Ramazan Bayramı mübarek olsun

   Ramazan Bayramı mübarek olsun

   Müslümanlar 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayını uğurlamanın hüznünü yaşarken bir yandan da Ramazan Bayramı'na ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyor. Bayram; Allah’ı bir, Peygamberi bir, Kitabı bir, aynı...

  • Başkan Yazıcı belediye personeli ile bayramlaştı

   Başkan Yazıcı belediye personeli ile b...

   Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, tatil öncesi son mesai gününde belediye personeliyle makamında bayramlaştı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Serhan Kural, Av....

YORUMLAR
Bu Habere 14 Yorum Yapılmıştır.
 • mavi diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  ohhhhhhhhhhhh yaşasın maltepe yaşasın güzin dinçkök

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  AHMET BEY
  MALTEPE BELEDİYESİ İSMEK KURUMLARINI YERLERİN DEN ÇIKARIYOR SİZCE BUNUN HABER DEĞERİ YOKMU.İSMEK BİLİYORSUNUZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KURUMLARI EĞER ÇIKARTILIRLARSA MALTEPE BELEDİYESİ HANGİ YÜZLE BÜYÜKŞEHİRDEN YARDIM TALEP EDECEK.SİZİN ARAŞTIRIP HABER YAPMANIZI BEKLİYORUZ.TABİ İLGİNİZİ ÇEKERSE

  AHMET BEY CEVAP BEKLİYORUZ
  NOT MALTEPEDE BULUNAN İSMEK KURUMLARI YAKLAŞIK 5000 KİŞİYE HİZMET VERİYOR VE ÜCRETSİZ.ARTI HİZMET ALANLARA SİZ CHP LİSİNİZ SİZ AKP LİSİNİZ DİYE AYIRIM YAPMAYAN BİR KURUMDUR

 • Ahmet Tükek diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  Sayın Can Gerçeker, bu konuda henüz net bir durum yok, hassasiyetle bu konu üzerinde duruyoruz.

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  AHMET BEY
  KÜÇÜKYALI,FINDIKLI,ZÜMRÜTEVLER İSMEK KURUMLARI VE DİYALİZ MERKEZİNİN SÖZLEŞMELERİ BU KURUMLARDAN İSTENMİŞTİR VE AYRICA BELEDİYEDEN GÖREVLİ 4 BAYAN TARAFINDAN DİYALİZ MERKEZİ GEZİLMİŞTİR VE YERİNE KADIN SIĞINMA EVİ YAPILACAĞI BİLDİRİLMİŞTİR.DİYALİZ MERKEZİNDEN VE İSMEK KURUMLARINDAN ARAŞTIRABİLİRSİNİZ.
  ZÜMRÜTEVLER VE FINDIKLI İSMEK:HALKEVİ
  KÜÇÜKYALI İSMEK VE DİYALİZ MERKEZİ:KADIN SIĞINMA OLACAKTIR

 • Yalan Rüzgarı diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  İlçe Başkanı Atagün Duygulu’dan CHP adına çocuklarımıza sahip çıkmasını istiyoruz. Akp’nin yapamadığını yap.

 • CAN GERÇEKER diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  BU SIRADA BU OKULUMUZU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE KUTLAR,BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

 • küçükyalıdan bir ismek müptelası diyor ki ;
  17 Haziran 2009 0:00

  ismek kurslarına belediyenin göz dikmesi konusu beni hiç şaşrtmadı…binlerce insanın özelliklede bayanların o kurumlarda nasıl güzel beceriler ,meslekler kazanıyorlar,ismekli bir bayan olarak bizzat şahidim.ismeklerin sayısız bayana hobiler yoluyla nasıl psikolojik terapihizmeti verdiğini gözlerimle görüyorum.eğer kadın sığınma merkezi yapılacak diye bu kurumlar kapatılırsa bu asıl biz kadınlara en büyük darbe olacaktır.ismeklere biz kadınların çok ihtiyacı var,eğer kadınlara faydalı olmak istiyorsanız,kadir topbaşın bu muhteşem hizmetini,küçükyalıda baltalamayın.başka hizmetler vermek istiyor,kadınsığınma evi açmak istiyorsanız,siz bina bulun siz açın ismeklere dokunmadan da görelim ve alkışlayalım,takdir edelim….

 • ahmet tükeke diyor ki ;
  20 Haziran 2009 0:00

  sayın ahmet tükek ismek olayını iredeleyip haber yapmanızı temenni ediyorum.çünkü oradan geçimini sağlayan çok insan var.anca haber yaparak halkı bilinçlendirerek kulis oluşturarak bunu engelleyebiliriz

 • trabzon diyor ki ;
  21 Haziran 2009 0:00

  ahmet bey ismek konusunu araştırdıgğınızı söylüyorsunuz gidip hangi ismek yetkilisinden bu konuda konuştunuz kücükyalı kadın sığınma evi yapılacak ve diyabet merkezide aynı şekil binayı gezen kişiler türkan saylan derneğinin yöneticileri olduğu söyleniyor yoksa sizdemi cekinir oldunuz

 • levent değirmenci diyor ki ;
  06 Temmuz 2009 0:00

  çocukların folklör öğretmeni can murat değirmenci’nin annesi olarak sizin şahsınızda gazetenize sonsuz teşekkürler. Basın olarak sizden başka ilgilenen olmadı elinize ve yüreğinize sağlık. Güzin Dinçkök İ.Ö.O. camiasını candan kutluyorum, çocukların hepsini çok öpüyorum ve oğlumun başarılarının devamını diliyorum. Yolun açık olsun canım oğlum.

 • meltem karakuş diyor ki ;
  16 Temmuz 2009 0:00

  Sizler eğitimimizi veya mesleğinizi sorgularken saygı değer maltepeliler peki türkiyede yaşanan aile içi şiddete kim dur diyecek.

  Ve açılmasını istemedğiniz bu kurumlarda acaba hiç düşündünüz mü? Kaçtane kadının hayatı kurtulacak

  Sayın belediye başkanımız Mustafa ZENGİN ismek binasını kaldırmaya çalışırken aynı hizmetin daha geliştirilmişini size sunmak için çalışmaktadır.

  Ve sizler aydın bir millet olarak böyle projeler destek vermelisiniz
  Ayrıca devlet hsstaneleri ve Ünv hastaneleri de bu hizmeti vermektedir.

  Ve hanımlar sizler kendinizi meslk kurslarında gelitirirken dışarda kalan genç kadın ve kızlar kendilerine sahip çıkaacak veya barınacak yer aramaktalar.Ve unutmayınız ki o kadın veya kızlardan da biri siz olabilirsiniz.

 • meltem karakuş diyor ki ;
  21 Ekim 2009 0:00

  Kendi kendini düşünen bir milletin aydınlığı olamaz. Bugün türkiyede yer yerinden oynar ses çıkarmazsınız. AMA söz konusu topluma yönelik bir proje olunca kendinizi göstermekte üstünüze yok. İlla derdiniz mesleki eğitim kurslarına katılmaksa sevgili maltepeliler .halk eğitim merkezleri de aynı görev ve hassasiyet konusunda çalışıyor. siz burada takındığınız siyasi avukatlınızı bir yere bırakıp dışarda aç susuz kalmış ve ayrıca türkiyede her dört kadın veya çocuk fiziksel yada sözel şiddet görmektedir. buda toplumumuza ne büyük tehdittir. unutmayınki eğitimin şartı insandır. ve ülkenin geleceği ise yetiştirilecek ve sağlıklı kadın ve erkekten oluşturmaktadır.

 • Nuh Arıburnu diyor ki ;
  26 Kasım 2009 0:00

  Halk oyunlarında ki başarının sırrı ne yazıktır ki eğitimdeki başarısızlıktadır. Bir araştırın bakalım bu okuldan FEN Lisesini kazanan kaç öğrenci var. Maalesef hiç yok. Anadolu liselerini kazananlara bakarsanız onlarda dersane mezunu öğrencilerdir.Ders saatlerinde çocukların halk oyunlarına çalıştırılması onların geleceği için yapılabilecek en büyük kötülüktür. Lütfen bu çocukların halk oyunlarındaki başarısından da bazıları kendilerine pay çıkarmasınlar. 26-11-2009

 • istanbul efendisi diyor ki ;
  15 Nisan 2010 21:00

  okulu ve öğrencilerimizi İstanbula böyle bir birincilik kazandırdıkları için tebrik ederim. Hiç kolay değildir Türkiye birincisi olmak….

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR

RSS Kredi Notu