alexa
Olay Gazetesi
» 
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
a aa
Tarih : 13 Mayıs 2010 15:28
 • FaceBook ta paylaş Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi

22 Eylül 1964 Ankara doğumlu olan Hasan Basri GÜZELOĞLU idareci bir aileden gelmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini yurdumuzun değişik yörelerinde tamamlamıştır.

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 04.07.1985 tarihinde birincilikle mezun olan Güzeloğlu, 1985 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını da birincilikle kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.

Şanlıurfa-Siverek ve Kütahya-Simav İlçeleri Kaymakam Vekilliği yapan Güzeloğlu, 1989 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığında 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu ikincilikle bitirerek tercihi ile Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesine atanmıştır. Türkoğlu İlçesi sonrası sırası ile Elazığ İli Baskil İlçesi, Bitlis İli Güroymak İlçesi, Niğde İli Ulukışla İlçelerinde Kaymakam olarak görev yapmıştır. 10 Eylül 1997 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından başarısı doğrultusunda sınıf yükseltilerek İzmir İli Menderes İlçesi Kaymakamlığı görevine atanmıştır.

Hasan Basri Güzeloğlu, 01.02.2003 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2003/5221 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile GÜMÜŞHANE VALİLİĞİNE atanmış, yaklaşık 18 ay bu görevi yürüttükten sonra 25.08.2004 tarih ve 2004/7790 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile KARAMAN VALİLİĞİNE atanmıştır.

GÜZELOĞLU, 04/04/2006 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2006/10355 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile SAMSUN VALİLİĞİNE atanmış olup 15.05.2006 tarihinden itibaren bu görevde bulunmaktadır.

1987 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre için İngiltere’ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Güzeloğlu; Bakanlık ve Valilik düzeyinde çok sayıda Takdir ve Teşekkür belgelerinin yanı sıra çalıştığı il ve ilçelerin � Fahri Hemşehrilik� beratları; bölge, il ve ilçe sivil toplum kuruluşlarından alınmış özel ödül ve başarı belgelerine sahiptir.

Hasan Basri Güzeloğlu Türk İdareciler Derneği ve İçişleri Bakanlığı tarafından birlikte yapılan seçim sonucu 1996 yılı ‘Türkiye’de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü’nü almıştır. Güzeloğlu ayrıca 2002 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından verilen”2002 Yılı İzmir’de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü”nü de almıştır.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ulusal düzeyde yayımlanan birçok basın organı ve dergi tarafından ” Yılın Valisi” ödüllerini ve 2003 yılı Anadolu Gazeteciler Birliği GAP Oskarı ödül töreninde yılın” En Başarılı Valisi” ödüllerini kazanmıştır.

17 Haziran 1989 tarihinde Ayşe Güzeloğlu ile yaşamını birleştiren Hasan Basri Güzeloğlu’nun 2 çocuğu bulunmaktadır.

Yayımlanmamış bir adet Sosyolojik Araştırması olan Güzeloğlu, İngilizce bilmektedir.

DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

  • Seo Uyumlu Temada Olması Gerekenler

   Seo Uyumlu Temada Olması Gerekenler

   Seo Uyumlu Temada Olması Gerekenler İnternette açtığınız web sitenizin daha fazla oranda ziyaretçi olabilmesi ve popüler hale gelebilmek için sitenizin seo çalışmalarını en doğru şekilde yapmanız gerekiyor....

  • Teknoloji Dünyasından Geri Kalmayın

   Teknoloji Dünyasından Geri Kalmayın

   Günümüzün dünyasında iş hayatından sağlığa, devlet işlerinden eğitime her şey giderek teknolojiyle iç içe geçiyor. Dolayısıyla yaptığınız iş ne olursa olsun, teknolojinin getirdiği nimetleri yakından takip...

  • Ankara Web Tasarım

   Ankara Web Tasarım

   Web tasarımları görsel ve enformasyonun bütünlük içinde sunulduğu tasarımlardır. Profesyonel ellerden çıkmış olması oldukça önemlidir, amatör ve amacına uygun biçimde yapılmayan tasarımlar aleyhinize sonuçlar...

  • Günümüzün Popüler İş Alanı E Ticaret

   Günümüzün Popüler İş Alanı E Ticaret

   Günümüzün Popüler İş Alanı E Ticaret Ticaret yapmak tarihin ilk çağlarından beri insanlar için daima en önemli konulardan bir tanesi olmuştur. İnsanların yaşamlarını sürebilmeleri ve doğa ile çok daha kolay...

  • Dinleme Alanında Yaşanan Yenilik ve Düzenlemeler

   Dinleme Alanında Yaşanan Yenilik ve Dü...

   Dinleme Alanında Yaşanan Yenilik ve Düzenlemeler Dünya da en önemli konulardan birisi de bilgi sahibi olmaktır. Bu bilgilere sahip olmak için de kimi zaman dergi veya kitap okumanız gerekmektedir, kimi...

Soruyu cevaplayınız:

KÖŞE YAZARLARI

baslik

GÜNÜN HABERLERİ

RSS FİNANS
durum
İstanbul
22°C / 15°C
Parçalı Bulutlu
diger
DOLAR

2,13 / -0,70

cizgi
EURO

2,95/ -0,87

cizgi
ALTIN

88,5 / % -0,5