alexa
Olay Gazetesi
» 
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
a aa
Tarih : 13 Mayıs 2010 15:28
 • FaceBook ta paylaş Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi
Mersin Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU Kimdir Biyografisi

22 Eylül 1964 Ankara doğumlu olan Hasan Basri GÜZELOĞLU idareci bir aileden gelmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini yurdumuzun değişik yörelerinde tamamlamıştır.

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 04.07.1985 tarihinde birincilikle mezun olan Güzeloğlu, 1985 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını da birincilikle kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.

Şanlıurfa-Siverek ve Kütahya-Simav İlçeleri Kaymakam Vekilliği yapan Güzeloğlu, 1989 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığında 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu ikincilikle bitirerek tercihi ile Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesine atanmıştır. Türkoğlu İlçesi sonrası sırası ile Elazığ İli Baskil İlçesi, Bitlis İli Güroymak İlçesi, Niğde İli Ulukışla İlçelerinde Kaymakam olarak görev yapmıştır. 10 Eylül 1997 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından başarısı doğrultusunda sınıf yükseltilerek İzmir İli Menderes İlçesi Kaymakamlığı görevine atanmıştır.

Hasan Basri Güzeloğlu, 01.02.2003 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2003/5221 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile GÜMÜŞHANE VALİLİĞİNE atanmış, yaklaşık 18 ay bu görevi yürüttükten sonra 25.08.2004 tarih ve 2004/7790 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile KARAMAN VALİLİĞİNE atanmıştır.

GÜZELOĞLU, 04/04/2006 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2006/10355 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile SAMSUN VALİLİĞİNE atanmış olup 15.05.2006 tarihinden itibaren bu görevde bulunmaktadır.

1987 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre için İngiltere’ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Güzeloğlu; Bakanlık ve Valilik düzeyinde çok sayıda Takdir ve Teşekkür belgelerinin yanı sıra çalıştığı il ve ilçelerin � Fahri Hemşehrilik� beratları; bölge, il ve ilçe sivil toplum kuruluşlarından alınmış özel ödül ve başarı belgelerine sahiptir.

Hasan Basri Güzeloğlu Türk İdareciler Derneği ve İçişleri Bakanlığı tarafından birlikte yapılan seçim sonucu 1996 yılı ‘Türkiye’de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü’nü almıştır. Güzeloğlu ayrıca 2002 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından verilen”2002 Yılı İzmir’de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü”nü de almıştır.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ulusal düzeyde yayımlanan birçok basın organı ve dergi tarafından ” Yılın Valisi” ödüllerini ve 2003 yılı Anadolu Gazeteciler Birliği GAP Oskarı ödül töreninde yılın” En Başarılı Valisi” ödüllerini kazanmıştır.

17 Haziran 1989 tarihinde Ayşe Güzeloğlu ile yaşamını birleştiren Hasan Basri Güzeloğlu’nun 2 çocuğu bulunmaktadır.

Yayımlanmamış bir adet Sosyolojik Araştırması olan Güzeloğlu, İngilizce bilmektedir.

Etiketler :

DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

  • Ataşehir Arçelik Servisi Telefon : 0216 471 59 56

   Ataşehir Arçelik Servisi Telefon : 021...

   Araştırma ve yenilikçi özelliği ile her üretim öncesi ileri teknolojik desteğin kullanıcıya ulaşması için tasarım, proje ve yenilenmenin uygulayıcısı olan Arçelik, yatırımları ile kullanıcıların tercihlerine...

  • Çözüm süreci Türkiye’nin kurtuluşudur

   Çözüm süreci Türkiye’nin kurtulu...

   AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Ömer Özyavuz, gazetemize açıklamalarda bulundu. Özyavuz "30 yıldır akan kan, dinmeyen gözyaşı ile sorunlar yumağı olmuş Türkiye'nin kürt sorunu, çözüm süreci ile...

  • Süreyya İlmen Paşa Ölümünün 60. Yılında Anıldı

   Süreyya İlmen Paşa Ölümünün 60. Yılınd...

   Maltepe başta olmak üzere, İstanbul’un Anadolu yakasına birçok hizmetlerde bulunan asker, siyasetçi ve işadamı Süreyya İlmen Paşa, ölümünün 60’ıncı yıldönümünde, kabri başında düzenlenen törenle anıldı....

  • Maltepe Rehberi Çıktı

   Maltepe Rehberi Çıktı

   Olay Gazetesi & Son Havadis Gazetesi işbirliği ile A'dan Z'ye Maltepe Rehberi çıktı, Rehberlerin ücretsiz dağıtımına başlanıldı. Maltepe Rehberi 258 + 4 Kapak'dan oluştu. Tamamı renkli, 90 gram kuşe...

  • Medya çalışanları derneği kuruldu

   Medya çalışanları derneği kuruldu

   Medya çalışanları derneği kuruluşunu tamamlayarak (7 kurucu üyesi ve 15 gazete ile ) ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Geçici yönetim kurulu ve dernek oluşumuna destek veren gazetecilerin de katıldığı...

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR

RSS Kredi Notu