alexa
Olay Gazetesi
» 
Maltepe’de bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, dere yatağında bulunduğu belirtilen okullarının yıkılacağı iddiası üzerine derse girmeyerek velileriyle eylem yaptı.
a aa
Tarih : 24 Şubat 2010 0:01
 • FaceBook ta paylaş Maltepe’de bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, dere yatağında bulunduğu belirtilen okullarının yıkılacağı iddiası üzerine derse girmeyerek velileriyle eylem yaptı.
Maltepe’de bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, dere yatağında bulunduğu belirtilen okullarının yıkılacağı iddiası üzerine derse girmeyerek velileriyle eylem yaptı.
Maltepe’de bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, dere yatağında bulunduğu belirtilen okullarının yıkılacağı iddiası üzerine derse girmeyerek velileriyle eylem yaptı.

Maltepe’de bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, dere yatağında bulunduğu belirtilen okullarının yıkılacağı iddiası üzerine derse girmeyerek velileriyle eylem yaptı.

Maltepe Cevizli Mahallesi’nde bulunan Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu öğrencileri, okullarının yıkılacağı söylentileri üzerine derse girmedi. Okul önünde velileri ile birlikte toplanan öğrenciler eylem yaptı.

Veliler çöp konteynırları ile yolu kapatırken, okul önüne gelen polis konteynırları çekerek yolu tekrar açtı. Dere yatağında bulunan okulun yıkılıp yerine daha kullanılışlı bir bina yapılacağı yönünde 10 yıldır söylentiler dolaştığını belirten veliler, şuana kadar yaptıkları müracaatlardan sonuç
alamadıklarını belirterek tepkilerini dile getirdi.

Yıkılacağı öne sürülen okulun yerine yeni bir okul istediklerini belirten Müşerref Aktaş isimli bir veli, "Bu arazinin başka bir şey için kullanılacağı söyleniyor. Okulumuz dere yatağında olduğu için yıkılacakmış. Peki dere yatağına geliyorsa, bu binalar neden dere yatağında. O zaman buraya yeni okul yapılmayacaksa bize yeni bir arazi versinler. Orada çocuklarımız için okul yaptıralım" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Necla Tüzün Korkmaz veliler adına basın açıklamasını okudu. Okulun 10 yıldır yıkılıp yerine başka bir okul yapılacağının söylendiğini, ancak yeni bir gelişme olmadığını belirten Korkmaz, "Çocuklarımız can güvenliği olmadan eğitimlerine devam ediyorlar. Okulumuz neredeyse yıkılıyor. Yapılan ölçümler sonucu bir an önce tahliye edilmesi gerekiyor. Tahliye edilmesi gereken okula güçlendirme yapılması kararı veriyorlar. Bu güçlendirmeyle okulumuz sağlıklı hale kavuşacak, eğitime uygun hale getirilebilecek mi? Senelerdir okul için uygun olan arazi nasıl oluyor da yeni okul inşaatına uygun bulunmuyor. Bizler en temel hakkımız olan eğitim hizmetinden mahrum kalmak istemiyoruz. Acil olarak okulumuzun yerine yeni bir okul binasının yapılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrenciler eylemin ardından derse girerken, veliler de olaysız şekilde dağıldı.

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Milli irade kendine sahip çıktı

   Milli irade kendine sahip çıktı

   "Bir süredir ülkemizin birliğine, dirliğine, beraberliğine kasteden FETÖ terör örgütü yandaşları ve onun kandırılmış uşakları vatanımızın birliğine, milli iradeye karşı alçakça bir saldırı gerçekleştirmiştir....

  • Başkan Şahin ”Eşkiyalara karşı mücadeleye devam”

   Başkan Şahin ”Eşkiyalara karşı m...

   Önce Pendik Belediyesinin tüm personeline, ardından da Gazipaşa Meydanı’nında demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara hitaben konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, eşkiyalara karşı kenetlenen herkese...

  • Darbeye karşı tek yürek

   Darbeye karşı tek yürek

   Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 15 Temmuz’daki darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bu darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Darbecilere karşı demokrasiyi...

  • Tuzla Belediye Meclisi darbeyi kınadı

   Tuzla Belediye Meclisi darbeyi kınadı

   Tuzla Belediyesi Meclisi halkın iradesine ve egemenliğine yapılan darbe kalkışması nedeniyle olağanüstü toplandı. Meclisin açılış konuşmasını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaptı. Meclis salonunda her...

  • İyidere belediyesi makina parkını yeniliyor

   İyidere belediyesi makina parkını yeni...

   MST marka 644 süper kanal kazıcı ve yükleyici iş makinasını satın alarak belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere makina parkını yenilediğini...

YORUMLAR
Bu Habere 44 Yorum Yapılmıştır.
 • Bir Yılmaz Özdil Yazısı diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  Her şey vatan için!

  Ayaklarına giderler…

  – Kimsiniz?

  – PKK’lıyım.

  – Örgütten ayrılıp geldiniz demek ki…
  – Hayır, ayrılmadım.
  – Pişmansınız yani…
  – Yo-oo, değilim.
  – Yaz kızım, tahliyesine…
  *
  Ayaklarına getirirler…
  – Kimsiniz?
  – Kuvvet komutanıyım.
  – Örgüt kurmuşsunuz…
  – Saçmalamayın.
  – Yaz kızım, tutuklanmasına…
  *
  Ya da şöyle anlatalım.
  *
  İbrahim Fırtına, pilot, orgeneral, Harp Akademileri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, üstün hizmet madalyası, şeref madalyası sahibi, millete 45 sene hizmet etti, evi basıldı.
  *
  Özden Örnek, kaptan, oramiral, Donanma Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, üstün hizmet madalyası, şeref madalyası sahibi, devlete 45 sene hizmet etti, evi basıldı.
  *
  Çetin Doğan, topçu, orgeneral, Jandarma Asayiş, Ege Ordu, 1’inci Ordu Komutanı, üstün hizmet madalyası, üstün cesaret madalyası sahibi, ömrünün 43 senesini verdi, evi basıldı.
  *
  Ergin Saygun, topçu, orgeneral, Genelkurmay 2’nci Başkanı, 1’inci Ordu Komutanı, üstün hizmet madalyası, Kıbrıs liyakat madalyası sahibi, 42 senelik onurlu hizmet geçmişi var, evi basıldı.
  *
  Engin Alan, komando, korgeneral, Öcalan’ın Şemdin Sakık’ın yakalanması sırasında Özel Kuvvetler Komutanı, madalya koleksiyonu var, efsane, hayatını ortaya koydu, evi basıldı.
  *
  PKK’lılar serbest…
  Öbürleri nerede?
  Emniyet Müdürlüğü’nde.
  Peki, Emniyet Müdürlüğü nerede?
  Vatan Caddesi’nde.
  *
  E boşuna demiyorlar…
  Her şey vatan için!

 • izleyiniz. diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  Maltepe belediye başkanlığı, aydınlanmacı ruhu ile cumhuriyetçi eğitime destek veren bu okulu yapacaktır, merak etmeyin. Sadece velillerin daha fazla bağırması ve etki bırakması gerekiyor… izleyin, göreceksiniz.

 • SARIGÜLCÜ diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  ORDA SADECE KİM VARDI BİLİYORMUSUNUZ ….. TDH İLÇE TEŞKİLATI tebrik ediyoruz sizleri arkadaşlar çalışmaya devam

 • ah sarıgülcü ah.. diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  SİZE İNANAMIYORUM….. NEDEN BU BASİT YOLU SEÇİYORSUNUZ
  NEDEN İNSANLARI KANDIRIYORSUNUZ… BEN SİZLE NE YAPACAĞIM

  ey maltepe halkı tdh İLÇESİ ORDA ÇÜNKÜ… OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI NECLA HANIM TDH İLÇE YÖNETİMİNDE….

  ZATEN OKULLARLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMA OLSA HEP O OKUL TERCİH EDİLİR.. NECLA HANIM HAVA ATSIN DİYE…. YOKSA BUNLARIN HANGİ OKULDAN HABERİ OLUR..

 • Gerçekler diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  “sarıgülcü” adını yazsana sen kızarlar sonra sana.
  Evet ortada bir haksızlık varsa hak aramakda çok doğaldır.Velileri kim organize eder okul aile birliği ve onun başkanı buda tamam.İyide oradaki eylemi TDH mi yapıyor yoksa Okul Aile Birliği başkanımı.Sarıgülcü ye göre TDH yapıyor neden çünkü Necla hanım TDH yöneticisi,bunun adı oradaki küçücük çocukları TDH siyasetine ve Necla hanımın şahsi menfaatlerine alet etmektir.Oradaki tüm veliler TDH limi yoksa,diğer partilerinde haberi olsa destek vermezlermiydi sizce.
  Siyaset böyle birşey işte,hep menfaat,hep yalakalık ve hep sömürü.
  “sarıgülcü,şakşakçı şimdi sen birdaha düşün diyeceğim ama hiç umudum yok”

 • ferman usta diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  her halde bu ferman usta sizin başınıza bela olacak baksana heryerden çıkıyor.

  ama dayanamıyorum ne yapayım.. her şeyiniz yalan . insanları aldatmayın..
  lütfen..

  rumuza kızıyorsunuz.. rumuzla yazmış arkadaşınız sizi övüyor..
  diyorki sadece TDH ilçe yönetimi vardı…. nasılda hata yapıyorsunuz. ama izin vermeyeceğim maltepe halkını kandırmanıza..

  elbette sadece siz olursunuz… çünkü okul aile birliği başkanı sizin yönetim kurulu üyeniz necla hanım… hiç bir siyasi partiye haber vermezse aile birliği başkanı olarak . kimse gelmez.. sizde bunu kullanırsınız..
  düşünüyorum .. siz daha bu aşamada böyle yalan dolan kandırmaca kazara belediyeyi alırsanız ne yaparsınız allah bilir… siyaseti çocuk oyuncağı ettiniz…

 • ferman usta diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  ağzına kalemine sağlık yılmaz usta..ne güzel yazmıssın…

 • yerlisiyim diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  sevgili çocuklar ve sevgili veliler oyuna gelmeyim başıbüyük mahallesindeki yılmaz mızrak ilkokuluda yıkacaklar diye chp vatandaşlar ortalıgı yaygaraya bogdu ama yıkıldı okul öyle güzel yapıldıki yenisi gelin görün önce o yaygaracılar cocuklarını o okula yazdırdı kanmayın bunlara bunlar puslu havadan nemalanmaya çalışırlar başka bildikleri yoktur milleti galyana getirmekten başka

 • Necla TÜZÜN KORKMAZ diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  Öncellikle Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı olarak gazetenizin göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.Bu habere rumuzla yorum yapan arkadaşlarıda kimlikleriyle yoruma davet ediyorum.Ben o eylemde anne olarak, veli olarak ordaydım hiç bir zaman siyasi kimliğimde çocugumu kullanmam kullanılmasınada izin vermem. TDH yönetim kurulunundaki arkadaşlarımında bana destek olmak için orda olmalarında da sakınca görmüyorum.Ordaki amacımda hava atmak degil çocuklarımızın sağlıklı bir ortam da eğitim almaları can güvenliklerini sağlamaktı,bu yorumu yapan sevgili arkadasım kimliğinle karsıma çıkkkkk…..

 • ferman usta diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  hanımefendi… bir kere uslubunuz kadınlara çoook çook önem veren genel başkanınızın söylemlerine ters bir uslup..,

  elbette siz okul aile birliği olarak gerekeni yapacaksınız allah yardımcınız olsun..

  ancak … kimse kimseyi kandırmasın… yeter artık TDH maltepenin yalanlarına dur demek lazım işte bizim misyonumuz bu!!!

  sarıgülcü umuzu ile yazan arkadaş yada yazdırılan arkadaşa aslında tepkimiz… öyle bir açıklama yapmış ki bizde mecburen sizin yönetim kurulu üyeliğinizden bahsettik… arkadaş siyasi olarak sadece tdh vardı palavrasını yedirmek için yazdık… siz okul aile birliği olarak başka siyasi partilere haber verdiniz mi yok özellikle CHP ye hayır vermediniz.işte görevinizi kötüye kullandığınzın ispatı.. o sarıgülcüde elbette yazacak işte biz böyle çalışıyoruz diye danşıklı dövüş bu olsa gerek işte bizler sizlerin yalanlarınızı bir bir ortaya çıkartacağız… foyanız meydana cıktı 1

 • 615434 diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  bu okulların yıkılıp yapılması ne okul aile birliğinin nede maltepe belediyesinin görevi olmadığını cümle alem biliyor.burada siyasi bir rant olacaksa oda ilgenel meclisinin akpartili ve chpli üyelerinden oluşan eğitim komisyonunundur.yoksa ne tdh nede başka birisidir.okul aile birliği başkanınında en kısa zamanda görevini bırakım yerine agrasif olmayan birinin getirilmesini dilerim.ne o kimlik falan

 • geç maltepeli diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  yav bu chp liler hep boyle Muhsin Ertuğrul yıkılıp camii yapılacak diyorlardı gördük ne olduğunu ama bunlar hala görmedi

 • doğrucu davut diyor ki ;
  24 Şubat 2010 0:00

  Kim olursa olsun eğer bi suç işlemiş ise cezasını çekmelidir bence

 • Serkan Bahadır diyor ki ;
  25 Şubat 2010 0:00

  Aslında bu konuda pek fazla yorum yapmama gerek olduğunu sanmıyorum ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim önceki dönem Ak Parti belediye başkanı Fikri Köse ile beraber Maltepemize tam 22 okul yaniden yaptırıldı sevgili arkadaşlar ve kalanı da sıradaydı 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde o eleştirilen adam sadece okul noktasında böyle büyük bir başarı gösterdi bir kardeşimiz yetkili özel idare ve genel meclis üyeleridir demiş doğrudur fakat öyle kolay değil istanbul 39 ilçe hepsinin de okula ihtiyacı varken maltepeye bu kadar yatırımı sağlamak her baba yiğidin harcı değil sayın mustafa zenginden de bi hizmet görsün artık şu maltepe diyorum ama nerdeeee senfoni orkestrası ile bize ninni çalmaya devam ediyor Komutanlarla alakalı meraklı olan kardeşlerimede şunu söyliyim demokrasi budur arkadaşlar kim olursan ol ne yapmış olursan ol sen bu memlekete zarar veriyorsan hesabını ödersin bi artık oo yer içer kalkar iderim devirleri …

 • Selma Durma diyor ki ;
  25 Şubat 2010 0:00

  Öncelikle okulumuz için uğraşıp birşeylerin düzelmesine yardımcı olmaya çalışan veli ve öğrencilerimizi destekliyorum.istanbul gibi biryerde bu koşullarda yaşamak zorunda bırakılan öğrencilerimiz adınada çok üzgünüm.inşaallah bu seslenişler sonuç bulur.hepimiz sabırla bekliyoruz.

 • Elif Kaymaz diyor ki ;
  25 Şubat 2010 0:00

  Vasfi Rıza Zobu ilköğretim okulundan oglum 8 yıl önce mezun oldu o zaman yıkım kararı cıkmıştı. sekiz yıldır hala bekliyor veliler yazıkk… Okul Aile Birliği Baskanını canı gönülden destekliyorum aldıgımız duyumlara göre haber sonrası okulun iki ay içinde yapılacakmış.Demek ki susmamak gerekiyormus bu memelekette………..

 • NİHAL diyor ki ;
  26 Şubat 2010 0:00

  ÇOCUKLARIMIZIN İYİ ŞARTLARDA EĞİTİM ALMALARI İÇİN DÜZGÜN OKULDA OKUMALARINI İÇİN ORADAYDIK BU NE ŞİMDİ OYUNLARA GELMEYİN ÜÇBEŞ ÇAPULCUNUN LAFIYLA

 • ali diyor ki ;
  28 Mart 2010 16:13

  bence okul yeni gibi.

 • OKuulum diyor ki ;
  01 Nisan 2010 15:01

  Yha ben bu okuldayım bikere dışı mis gibi içi bok gibi tammamı demeyin sonra çok salam bi okul die hiçbi bok yok herkez enezik okul die bahsediyor haylada yıkılmadı şuanki tarih 1nisan 2010 hayla yıkılmadı benim sülalemin yarısı bu okulda okudular şimdi 28 yaşındalar daha onlar 1re giderken diolarmış yıkılcak die şimdi 2010 yılındayız yeter beyıkılsın okulun yanında dere yatagı war die yenı yapmıolar eger dere yatagından bişey olsaydı şimdiye kadar biz ders işlerken ukul üstümüze çökerdi bunu cezasını kim öderdi bilemezdik belki yarın bile üstümüze biz ders yaparken çökebilir bilemezsini YAZDIKLARIMI LÜTFEN OKUYUN !!!!!

 • 6 c li asiye irem hilal diyor ki ;
  15 Mayıs 2010 22:19

  ben de bu okuldanım 6 c sınıfındayım 26 senedir yıkılacak olan okulumuz hala yıkılamadı nedenn ben bu okulun yıkılmasını istiyorum yalçın hocam sizde yardım edin lütfen yeni okul istiyorum…

 • ASİYE diyor ki ;
  26 Mayıs 2010 15:49

  BENCE OKUL COK ESKİ SOYUNMA ODASI ESKİDEN KÖMÜRLÜKTÜ BİZİM SINIF BU SENE SINIF OLDU TABİ SINIF DENİLİRSE
  GÜYA OKUL YIKILICAK BU YALANLAR ESKİDİ

 • feyza diyor ki ;
  05 Haziran 2010 13:17

  bu okula güven olmaz yıkılcakmı yıkılmıcakmı öfffffffffffffffffffffffffffffffffff beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ammada uzattınız yıkın şu okulu

 • yeni mezun diyor ki ;
  12 Temmuz 2010 22:06

  10 yıldır bu okul yıkılcak diyorlar ama hala yıkılmadı

 • gürkan karakaş diyor ki ;
  19 Ekim 2010 14:01

  ulan bu millet bağış yapıyo siz yeni okul yap mıyosunuz
  HANGİ KİTAPTA YAZAR BU
  milli eğitim bakanlı ğı bile diker oraya okul haberiniz yok
  bana
  bişey yazmak isteyen facebook girip bana yazarsınız
  vasfi rıza zobu

 • hasan diyor ki ;
  06 Aralık 2010 21:09

  ya ben bu okulda okuyom

 • 7/b diyor ki ;
  14 Aralık 2010 16:51

  yeni okul istiyoruz

 • MERVE diyor ki ;
  15 Aralık 2010 18:36

  yıkılmazz

 • dilara diyor ki ;
  20 Aralık 2010 14:28

  bence bu okul yıkılmaz

 • dilara diyor ki ;
  20 Aralık 2010 14:28

  bence bu okul yıkılmaz

 • HERKEZ DUYSUN BENİM OKULUM VASFİ RIZA YIKILIOUOR diyor ki ;
  28 Aralık 2010 20:43

  YUHİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

 • okulumu destekleyen bir dost diyor ki ;
  29 Aralık 2010 13:28

  yaa ben anasınıfındayken yıkılacaktı aradan 4 yıl geçti hağla yıkılacak diyorlar. ama okulumu gerçekten çooook seviyorum nedeni şu görünüşü çirkin ama eğitimi müthiş ya mesela güzin dinç kök i.ö.o. okulu güzel ama öğretmenleri kötü.

 • Ömerhan Dizer diyor ki ;
  03 Ocak 2011 15:39

  biz bu okulu yıktırmayız yıktıranı da yakarız mete gibi

 • yabancı cocuk diyor ki ;
  19 Ocak 2011 14:56

  bu okulun yıkılmasını istiyorum ama bu okul yıkılmaz tarihesel olacak yakında

 • kübra nur kılıçer diyor ki ;
  26 Ocak 2011 20:07

  ben bu okulda okuyorum yıkılacak dediler hala yıkılmadı o yüzden ben bu okulun yıkılacağına inan mıyorum bence sizde inanmayın kaç kere yıkılacak dediler yıkılmadı hala o yüzden ben bu okulun yıkılacağına inanmıyorum yıkılmayacak bu okul anladınızmı

 • Rock’n ROLL Man! diyor ki ;
  04 Mart 2011 21:15

  yıkılsın artık! bu ne ya öğrenciler kriz geçirdi hdsjfds :D

 • 5/b den diyor ki ;
  07 Eylül 2011 11:10

  ben çok seviyorum ama da yıkılır sa daha iyi okul olabilir böyle olursa kötülur yani biran önce yeni okul istiyoruz

 • hep yalan hep yalan diyor ki ;
  12 Eylül 2011 13:01

  bnce yıkılmaz eskiden yıkmadılarsa şimdi hiç yokmazlarrr ama yıkılması gerekiyor tulavetler iğrenç kokoyur duvarlar hep çatlak bir şittetli deprem olsa altında kalırız okukunnnnn :(

 • dilara diyor ki ;
  16 Ekim 2011 15:45

  bu okul mart ayında yıkılacağına inanıyorum

 • çok eski bir ögrenci diyor ki ;
  31 Aralık 2011 0:25

  ben 22 yaşındayım. ilkokulum malesef bu okuldu.iğrenç bir okul ben orda okurkende yıkıldı yıkılıcak diyorlardı. sanmıyorum yıkılıcağını kolay kolay

 • bu okulun öğrencisi diyor ki ;
  20 Ocak 2012 20:18

  okulun görünüşü değil eğitimi önemlidir bu okulun eğitimi çok iyi kimse öyle görünüşüne bakıp laf atmasın

 • mertcan bu okulun örencisiyim diyor ki ;
  02 Mart 2012 10:13

  bu okul bir tarihi bir ese yıkılmıyıpta yanına yeni bir okul yapılmasını talep ediyorum

 • 5/b sınıfından mert diyor ki ;
  26 Mart 2012 11:11

  bu okul yıkılmasa yada biz o okulu yıkmasak:) o pis güzinlilerin yalanlarına kalacaız BEN BU OKULDAN MEZUN OLMAK İSTİYORUM YAŞASI VASFİ RIZA ZOBU

 • Bir dost diyor ki ;
  07 Mart 2013 17:52

  İşte okul yıkıldı şidmi saray yavrusu yapıldı :)

 • Liseli diyor ki ;
  14 Mart 2013 19:02

  Ben Bu okuldan 3 sene önce Mezun oldum yaklasık 15 20 senedir Benden Büyüklerde Ta ozamanlardan Söylüyorlardı okulun yıkılacagını

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR

RSS Kredi Notu