alexa
Olay Gazetesi
» 
TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Maltepe’de Konuştu
a aa
Tarih : 07 Şubat 2010 14:40
 • FaceBook ta paylaş TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Maltepe’de Konuştu
TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Maltepe’de Konuştu
TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Maltepe’de Konuştu

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül TDH’nin Maltepe İlçe Teşkilatı’nı hizmete açtı.

Açılış öncesi halka hitap eden Mustafa Sarıgül Şunları söyledi.

ZALİMLERDEN HESAP SORACAĞIZ

Yıllardır halkımızı kandıran, aldatan, yetim hakkı yiyen, sevgi fakiri ahlak düşkünü insanların, bozduğu, Türkiye’nin kimyasını düzelteceğiz. Bu zalimlik yapanlardan tek tek hesap soracağız. Kendi seçtikleri 1100 delege ile 40 yıldır genel başkanlık koltuğunda oturan, 40 yıldır halkımıza destek bulamayan insanların saltanatını sona erdireceğiz.

TDH tüm yolsulluklardan ve haksızlıklardan mağdur olmuş insanların hakkını ve hukukunu arayacak ve zalimlerden hesap soracaktır”

SEVGİ KAZANACAK

Türkiye’nin kaybetmesinin en önemli nedenlerinden biriside insanların bireysel hırslarından kaynaklanmaktadır. Biz her konunun önüne sevgiyi koyacağız. Kurumlar içinde uyum sağlayacağız. Her kurum kendi görevini yapacak. Askerimiz polisimiz yıpratılmayacaktır. Esas olan demakrosilerde halkın gücüdür. Yani sizin gücünüzdür. Kaybolan güven ortamını barışı, huzuru TDH yeniden sağlayacaktır.

TEKEL İŞÇİLERİNİN SORUNUNU ÇÖZÜN

Tekel işçilerinin yaşadığı sorunun milletimizin bağrında bir acı yaşatmaktadır. Buradan iktidara sesleniyorum. Tekel işçilerinin feryadına kulak veriniz. Tekel işçilerinin sorununu çözünüz. Buradan muhalefete sesleniyorum. Gidiniz iktidar partisine oturunuz ve konuşunuz. Tekel işçilerinin istismar edeceğinize sorunlarını çözünüz. Siz çözmezseniz Türkiye Değişim Hareketi çözecektir. Bu sorunu çözmek siyasetin görevidir.

Tekel işçilerinin iki aydır süren şanlı direnişini destekliyoruz Çünkü TDH üretimden serbest girişimden adil paylaşımdan yanadır.

KESİNLİKLE ÖTEKİMİZ OLMAYACAK

Türkiye Değişim Hareketi iktidarında ötekimiz olmayacaktır. siyasetin gündemi halkın gündemi olacaktır. İş’i, aş’ı ve özgürlüğü biz sağlayacağız. Kutuplaşmayı sona erdirecek. barışı ve kardeşliği güçlendireceğiz. Ulusal sorunları oy avcılığı yapmadan toplumsal mutabakatla çözeceğiz.

Başı açıkta, başı kapalıda bizim insanımız olarak göreceğiz.

KADINLAR ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Türkiye Değişim Hareketi’nde kadınlar öncelikli olacaktır. Her anlamda ve her mevkide asgari yüzde 30 kadın kotamız olacaktır. Gençler ve kadınlar her zaman en önde olacaktır.

RÜTBE PEŞİNDE DEĞİLİM

Benim bireysel bir hırsım yoktuk, benim derdim, sizin derdinizdir. Ben 30 yaşında milletvekili olmuş birisiyim. Allah bana bunu nasip etmiş. Benim bireysel hırsım olamaz. Ben sizlerin sorunlarınıza çözüm arayan bir kardeşinizim. Size söz veriyorum ki, kimsenin hayallerini boşa çıkarmayacağım.

İzmir’de tarih yazdık diyen Mustafa Sargül, Ankara’yı niye geciktiriyorsunuz diyenlere söyle seslendi. Sarıgül, biz Ankara’ya saltanat sürmeye gelmiyoruz. Ankara’ya tabela da asmaya gelmiyoruz. Ankara’ya iktidarı devralmaya geleceğiz.

TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİN

Çağımız artık teknoloji çağıdır. Mutlaka internet ortamını yakından takip edin, digital ortamı takip edin, oralarda delikanlı olmayanlar, her türlü olmayanlar bundan sonrada atacaklar. Kendi isimlerini bile yazmaktan zavallıları delikanlı olmaya davet ediyorlar. Delikanlılar bu meydanda” dedi.

Konuşması sürekli “Başbakan Sarıgül”, “Çare Sarıgül” sloganlarıyla kesilen Mustafa Sarıgül çare ben değilim, çare sizsiniz, çare halkın birliğidir” dedi.

Daha sonra sevgi marşını okuyan ve halka tekrarlatan Mustafa Sarıgül vatandaşlarla birlikte ilçe merkezine giderek, ilçe teşkilatının açılışını yaptı.

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Maltepe Trabzonlular Derneği Yerleşkesinde Finale Doğru

   Maltepe Trabzonlular Derneği Yerleşkes...

   Maltepe Trabzonlular Derneği inşaat kabası tamamlandıktan sonra ince işçilik için start verildi. Maltepe Trabzonlular Dernek Başkanı Kamil Karabak ve yönetim kurulu üyeleri inşaat alanında incelemelerde...

  • Osman Boyraz 15 Temmuz gazilerini ziyaret etti

   Osman Boyraz 15 Temmuz gazilerini ziya...

   Boyraz ziyaret sırasında Boğaziçi köprüsünde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) darbecilerin açtığı ateş sonucu sol göğüs cebine koyduğu telefonun isabet alması sonucu hayatı kurtulan Yusuf AK'ıda ziyaret etti....

  • AK Parti kongreye gidiyor

   AK Parti kongreye gidiyor

   Genel Merkez kaynaklarından edinilen bilgilere göre Ak Parti Türkiye’de, il, ilçe kongrelerine Kasım ve Aralık ayında başlıyor. Türkiye genelinde Eylül ve Ekim aylarında delege seçimlerine başlayacak olan...

  • Maltepe’den Hacı Bektaş’a gönül köprüsü

   Maltepe’den Hacı Bektaş’a ...

   Maltepe Belediyesi, 53'üncü Ulusal, 27'nci Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri öncesinde, ilçede temizlik çalışması yaptı. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza...

  • Giymiyorsan Giydir Maltepe’den Niğde’ye uzandı

   Giymiyorsan Giydir Maltepe’den N...

   “Giymiyorsan Giydir” kampanyasıyla ilçe genelindeki giysi kumbaralarından toplanan eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Niğde Ulukışla Porsuk Köyü Muhtarı...

YORUMLAR
Bu Habere 240 Yorum Yapılmıştır.
 • koçero diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  sağdan soldan izmirde topladığı kalabalıkla maltepe meydanının yarısını zor dolduran sarıgül(en) baykalın 1.5 a 3 boyutundaki pankartından korktu…
  k,tlendi kaldı barış nameleri atmadan sinirle yaptığı hareketler de cabası…
  aklıma tek birşey geldi;

  TARİH : 29 ocak 2005
  YER : CHP 13. OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI
  BAYKAL : (YUMRUK YUMRUĞA KAVGA EDEN SARIGÜLE BAKARAK) “GIRTLAĞIN YETMEZ OTUR YERİNE”

 • 615434 diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  chp liler benden söylemesi sakın sarıgüle laf söylemeyin yoksa bütün foyanızı ortaya çıkarır.genel başkanlığa soyunan birisinin bildiği çok şeyler vardır herhalde.adam bir yıl öncesine kadar chp de en sevilen adamdı ne olduda tukaka oldu bi düşünün

 • mesut özçelik diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  kazanaçahız üye olmak istıyorum

 • Gerçekler diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Evet sarıgül balonu geldi ve gitti.Ne söyledi? hiçbirşey akılda kalan tek şey olacaktır bu mitingde efendi bir şekilde ilçe merkezinden mitingi izleyen CHP lilere dönerek laf atması.sayın Baykalı diline dolayarak halkı birbirine karşı nefrete ve kine dönüştürme çabası.Bu adammı başbakan olacak yazıkki ne yazık sizce mümkünmü.Nekadar basit söylemlerle insanları sömürüyor.Diyorki bizde delege ağalığı olmayacak sonrada ekliyor;Moğoltay bakanım bana demiştiki”oğlum mustafa bu baykalın peşinden gitme yazık olur”lafına itibar ettiği adama bak delege ağasının kralı Moğoltay,neredeydi bugün.Bu adam kavgacı,tahrikçi hala partiyi kuramamış yanında birtane doğru adam yok atıyor tutuyor.Diyorki “kumdan sarayım olacağına,kaya üstünde evim olsun” sömürüye bak bilmeyende gecekonduda yaşadığını zanneder.Sömürü,sömürü ve yine sömürü.Birtürlü şişli yi bırakamıyor orada öyle bir rant varki kolay değil.Ha birde Hasan Aydın diyor,televizyon ve gazetelerinde PKK propogandası yapan ve yaptıran adamı almış genel sekreteri yapmış.Maltepe halkı ona kesinlikle kanmayacaktır onun şu anda en fazla %3 olan oyu(onuda CHP den alıyor) hiçbirzaman iktidar olmasına yetmeyecektir.Sarıgül içi boş,söylemleri boş,vaatleri bile boş olan sadece bir inat uğruna sürekli gündemde kalmak isteyen bir kişiliktir.Maltepe ilçe örgütüne gelince onlar üzerinde konuşmaya bile değmez çünkü ciddiye alınacak bir tek adam yok içlerinde.

 • vizyon diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  ben mustafa sarıgülde bir heyacan bir ufuk görüyoruöm sosyal demokratlar bence onun sayesinde iktidar yürüyüşünde ilk defa iktidara bu kadar yakınlar. yaşasın yeni iktidarımız.

 • Gerçekler diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Adam iktidarla muhalefete sesleniyorum birbirinizle kavgayı bırakın diyor sonrada CHP ilçe binasına dönüp oradaki izleyicilere saldırıyor,tahrik ediyor,bunuda meydandaki uyuşmuş beyinli biryığın salak alkışlıyor.
  Olacak iş değil ülke yönetimine kimler talip oluyor bir bakın.Bu millet bu kadar ahmak olamaz ya olmamalı gerçekleri hasır altı ederek siyasetmi olur.Uyanın millet uyanın kendi ailesini aldatan biri size neler yapmazki.Fakirlik edebiyatı yapanların servetine bir bakın ya,bu belediye başkanlığı bu kadarmı ballı bir yer.Bu değirmenin suyu nereden geliyor,bu mitinglerin masraflarını kim karşılıyor,neyin karşılığı olarak.

 • SARI-GÜL-en diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  SarıGÜLEN çok uğraşmışssın ama yinede meydan boştu.Bütün ilçelerden yığma yaptığın her halinden belliydi…Şu partiyi kurda görek boyunu posunu..)))))

 • devrim……. diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  sen sayin baykala laf atacagina igdidarla ugrassana bak lafi attin chp genclri sana baykalin resmiyle cevap verdi ve talaslandin konusacaklarinida unutup baykalin resmine kitledin ve baykalin resmini acan arkadaslara laf yetistirmeye calistin o gencler icerde yumruklarini kaldirarak bagiriyorlardiya merak ediyorsan soyleyeleim sana ne dediklerini inadina sol inadina chp diyoarlardi gur sesleriyle ha bu arda izmirden koceeliden corludan tekirdagdan ve istanbul,lun butun ilcelerinden otobus kaldirarak maltepede mitink yaptin herkeze hatirlatirim sayin kilictaroglu maltepeye geldiginde sadece maltepenin maltepe halkinin katilimi simdiki mitingin iki katiydi unutma sarigul …. saygilar iyi yayinlar olay gazetesi calisani arkadaslar chp ilcesindeki pankart acma protostosu olan resmida koyarsaniz seviniriz tekrar iyi yayinlar

 • ozi diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  gercekler takma adlı arkadasım sen mıtıngı ızledıysen chp maltepe ılce bınası olayı baslattı nedense sarıgul chp ye kousmasından once ilçe bınasında baykal remı yokken sarıgul gelınce konusması esnasında baykal pankartı acıldı sarıgul hos bı sekılde karsıladı sadece 2011 de ıktıdarı alınca bu arladaslarımızıda dewet edelım deyıp kapak yaptı. buyutulucek bı sey yok 2011 in basbakanı mustafa sarıgül

 • memleket diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Gerçekler adlı arkadaş sen chp lisin galiba bırakın artık çamur atmayı insanların size sabırları kalmadı akp den kaçıyorlar chp ye çarpıyolar halk artık sarıgül diyor chp nin zoruna gittiğini sen bizlerden daha iyi biliyorsun ama artık bu son sarıgül iktidarında muhalefetinde kuyruğuna basmıştır kuyruk acılarınızın tek çaresi Mustafa SARIGÜL…dür

 • ayhan diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar hiç boşuna oranızı buranızı yırtmayınız sarıgül gümbür gümbür geliyor madem öyle basit niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz ben otuz senedir chp nin peşinde koşmaktan bıktım arkadaş chp bu seçimde yüzde sekizlerde sayıcak baykal çantasını alıp gidicek tek çare sarıgül

 • pancho wılla diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Sarıgüle hakettiği cevabı veren CHP MALTEPE GENÇLİK ÖRGÜTÜNÜN değerli emekçilerini canı gönülden kutlyorum. iyi ki varsınız.

 • comcom diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Kurban olurum BAYKAL babaya ALLAH birilerinin omrunden alsin ona versin onlar kim bilirsiniy siz TURKIYENIN DEMOKRASI CENGAVERI

  DENIZ BAYKAL

 • sosyalıst diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  şuaraya bak herkes koltuk davasında.. boşuna dememişler bu ülkenın %80 nı salak dıye.. lafa gelınce hepınız devrımcısınız ama iktidarı alan soyup soğana cevırıo ulkeyı sankı baykal gelse soymıcak sarıgul gelse soymıcak gerçi baykal bıdaha gelse dunyaya yıne başbakan olamaz ama adam kendine bile muhalefet yaa. sizin bu yaptığınız faşistliğin kralı.. ikinizede oy yok.

 • Gerçekler diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Benim yaptığım bazı yorumlara ve eleştirilere kızan arkadaşlara;ben sarıgülü tabiki ciddiye alacağım onu izleyeceğimki doğru ve gerçekleri bu değerli gazeteden halka duyurayım.Bugünkü mitingde sarıgül herzaman yaptığı gibi Baykala laf atmaya başladıktan sonra CHP örgütü bayrak ve posterle cevap verdi.Bunu herkes gördü sizler şaşı olduğunuz için göremiyorsunuz.Adamın yapısında bu saldırganlık var.(Bakınız CHP kurultayı)Sonra ülke meseleleri ile ilgili olarak Allah aşkına birtek somut çözüm söyleyebiliyormu,söyleyemez hep soyut ve klişe sözler.Birkaçını sayayım sizede açın kulağınızı dinleyin.”İşsizliğe çözüm bulacağım,benim partimde demokrasi olacak,Ankaraya iktidarın mührünü almaya gidiyoruz,biz Ankarada kiracı değil ev sahibiyiz onun için genel merkez binamızı satın aldık(kimler,hangi 10 tane işadamı almış sayayımmı buradan),bizde delege sistemi olmayacak(bakınız tüzükde ne yazıyor,biryerde yok diyor,başka biryerde delege diyor hangisine inanalım),sonra bizde gece darbeleri olmayacak diyor,darbenin alasını daha ilçenin ilk açıldığı gün başkanı görevden alarak kendi ekibi yapıyor),bu sallama değil çok eski bir arkadaşım o partide yöneticilik yaptı oradan biliyorum),daha sayabilecek çok söylemleri var ama sayfalar yetmez.Onun için ben diyorumki bu Sarıgül ve ekibi değil bu ülkeyi,benim köyümü bile yönetemez.AKP nin yarattığı sadaka ya bağlı insan kitlesini şimdi bunlar yapmaya çalışıyorlar.Onun için sakın demokrasi söylemini ağızlarına almasınlar,inanın biraz uç olacak ama Hitler demokrasisi bile bunların demokrasi anlayışından daha iyidir.Buda tüm TDH lilere kapak olsun.Birşey daha söyleyeyim bu partinin genel başkan yardımcısı şöyle demiştir bir özel toplantıda,bu Hasan Aydını partide kimse sevmiyor ve istemiyor,örgüt rahatsız ama genel başkan öyle istediği için bizlerde mecburen ceketimizi ilikliyoruz.Sonra Hikmet Çetin’i izmirde sahneye çıkartıyor oda buna çanak tutuyor,alkış varya kıyamet kopuyor.Sonra televizyon programında izliyoruz Çetin’i hayır ben partide görev almayacağım diyor,ama hala birileride genel başkan Hikmet Çetinmiş diyor.Hakikaten sayfalar yetmiyor bunlarla ilgili yazacak daha çok şeyler varken.

 • TDH SANCAKTEPE diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  cok az kaldı cook
  basbakan sarıgul

 • comcom diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  comcom yanlış yazmışsın con con yazıcaktın chp nin senin gibi con con lara ihtiyacı var devam et

 • özcan yıldız diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  deniz baykala demokrat diyenleri birazcık kitap okumaya davet ediyorum.kitap okumuyorlarsa internetten faydalanıp,roza lüksenburg,anıl çeçen,den faydalanabilirler.sosyal demokrasinin görevi hak ve eşitlik üzerinesöylem ve daqvranışlar sergilemektir.fakat baykal partisinde üyeler,delegeler,belediye başkanları,milletvekilleri,meclis üyeleri,hepisini baykal politbürosu yapmaktadır.aksini kim iddia edebilirki.Deniz baykal demokrattıda mogoltayı,sarıgülü, ertugrul günayıve digerlerini neden uzaklaştırdı.benim olsun küçük olsun zihniyeti.buzihniyet yıllarca maltepede de hakim oldu ve belediyeyi uzaktan seyrettik.partide muhalefete izin vermeyen baykal,partiler arası muhalefete bakalım ne yapacak.Mehmet mogoltayın bu bölge insanı için yaptıkları herkez tarafından çok iyi bilinir.Yillarca solcular hiçbir devlet dairesinde iş bulamadılar taaki mogoltayın bakanlıgına kadar.mogoltaydan önce ve sonra bölgemizde bir sürü milletvekili geldi kaçını tanıdınız ,gördünüz,sorunlarınızı anlattınız.Kaçı ön seçin istedi.Eminim isimlerini bile hatırlamassınız.Ama baykalın begenmedigi mehmet mogoltay herzaman yanıbasinızda.Unutmayınızki,sarıgül olsun,mogoltay olsun,hikmet çetin olsun,onur kumbaracıbaşı olaun bunların herbiri sosyal demokrat insanlardır.Onların oldugu partiyi yıpratıcı deglde yapıcı eleştiri yapıp,hangisi daha demokratsa onun yanında olmamız gerekir.

 • next diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  baş nereye giderse kıc’ta oraya gider..deniz baykal gibisiniz hepiniz dır dır dır dır,hep laf,hep laf.

 • fırtına diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar chp liler ne derse desin ben ordaydım biz kimseye yanlış birşey demedik delegasyon sistemiyle ağalık yapanlar 40 yıldır halk sayesinde başbakan olamadı dedik. acı gerçekler her zaman insanların canını yakar böle bırakın kendileri zaten miting yaparken hep oranın işnsanı geliyor kimse başka yerden gelmiyor. yapsınlar bi mitingde görelim belki 300 kişi toplarlar onuda para karşılığı getirirler.

 • bizim ali diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Ahmet Abi, bu habarın kamaralı görüntüsünü yayınlayacağız demiştiniz de ama aradım bulamadım da sitenizde niye böyle oldu abi

 • SEBAHAT YILDIZ diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  Mehmet MOGULTAY eğer TDH ne geçmişse SARIĞÜL İstanbul anadolu yakasında çok güçlü olacak demektir.

 • zühtü sevinç diyor ki ;
  07 Şubat 2010 0:00

  eh bir ilçe açılışı bu kadar kalabalık olur ancak tv den izledim gelemedim sarıgül e helal olsun,
  chp liler çok eleştirmeyin adam bir yol alırsa kimse tutamaz sonra ağlarsınız neden eleştiriyorsunuz,
  akp yarımkilo makarnaya muhtaç insanlardan oy alıp iktidara gelmedimi,
  cem uzan ekmek arası döner le % 8 oy almadımı,
  bu halk neyi doğru yapıyorki,yarın sarıgül e neden oy vermesin unutmayın bu halk yeniyi dener eskiyi sevmez chp nin kayseriden öteki tarafta il ve ilçe teşkilatları olmadığı gibi doğu ve güney doğu da tabelası bile yok,
  ama sarıgül 84 il de ilçe ve beldeleriyle örgütlendi bile partiyi kurduğu gün görürsünüz ankarada kaç kişi toplayacak göreceksiniz,
  merak ediyorsanız il ilçe ve belde sayılarını 25 le çarpın sadece teşkilatının yöneticileri 60 000 kişi eder tamammı,
  ayrıca şişli de % 70 oy alan bir kişi türkiyede % kaç alır % 5 diyelim ,
  o zaman chp ne yapacak yöneticileri ne yapacak merak etmiyormusunuz….?
  ben etmiyorum çünkü sonucu biliyorum.

 • gumbur gumbur gelıyoruzzz diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  bız gonullu sarıgulcuyuz….ne parayla adam tuttuk nede ızmır den getırdık…bız sız degılız arkadasım…sesımızı duyurduk..duyanlarda urperdı…chp mı o provakasyonunu yaptı yıne….

 • SEVGİ KAZANACAK diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Türkiye Değişim Hareketi, ülkemizde kaybolan güveni, huzuru ve barışı yeniden sağlayacak. Çünkü bizim ötekimiz olmayacak. Bizim iktidarımızda siyasetin gündemi, halkın gündemi olacak. İşi, aşı ve özgürlüğü biz sağlayacağız. Toplumdaki kutuplaşmayı sona erdireceğiz. Daha çok üreten, ihraç eden, adil paylaşan yeni bir ekonomik apı kuracağız. Ulusal sorunları oy avcılığı yapmadan, toplumsal mutabakatla çözeceğiz. Türkiye’nin en demokratik partisini kuracağız.

 • basbakan sarıgul….. diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  el ele kol kola omuz omuza….tek care sarıgul…

 • yoldasım…. diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  tek care sarıgul.halkcı sarıgul….

 • gerçekler diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  hizip bkz baykal

 • gerçekler diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  baykal ülkede bir çivi çakmış ise bir çivi de benim kafama çaksın.sosyal demokrasinin yüzkarası.tayyib in şamar oğlanı.bu kadar ezilen insanın olduğu bir ülkede ,acından ölen insanların olduğu memlekette ,sosyal demokrat politikaları anlatamayan baykala lanet olsun.gazi mustafa kemal teba olan bu halka ,şeriatla yönetilen insanımıza laikliği anlattı hatta ölmeyi öğretti deniz baykal müsait bir ortamda sosysl demokrasiyi anlatamadı.gülbettin hikmetyarın dizinin dibinde oturan tayyibi başbakan yaptı sonrada cibilliyetsizler demesini sindirdi.ben ise ne baykalı nede bu bölünmüşlüğü sindiremiyorum.büyük atam kalkta şu hallerimizi gör ,yazık ki sana layık olamadık düşen bayrağını kaldıramıyoruz.ben 4 dönem delegelik yaptım illerde delegelik için ne oyunlar döner bilirim .gazi hiçbir hesap yapmadan cepheden cepheye koştu sıcak koyunlarda yatmadı …ancak yüce atam bursa nutkunda verdiğin görevi unutmadık gerekirse taşla sopayla düşen bayrağını kaldıracağız…rahat uyu seni çok özledik.baykalsız bir sosyal demokrasi diliyorum,o zaman zaten sarıgüller yeşermez…doğu karedenizden sevgiler.

 • gerçekler diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  hizip bkz baykal

 • ZaGoR diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  işin komik tarafı orda toplasn 1000 küsür insan var o ilçe benm bu ilçe senin adam toplanmıs ya eger siyaset yapacaksan örgütün olacak örgütleneceksin ideolojisi tamem chp yı eleştirmek olan bir hareket ne kadar örgütlenebilirse tabi… neyse miting basladı tabi miting diorum miting havasındaydı ama bilinmiyorki o meydan miting meydanı değil propaganda mekanı değil neyse umarım bilmiolardır ki yaptıkları yanlıstı!neyse bindirilmiş kıtalarla yapılmış bir miting geçirdiler ki sarıgül chp li gençlerden tepki alacağını bilmiyordu tahmin edemiyordu.ama haddini aşacak kelimeler ettiği anda arkasını döndü ve baykalın kendısı bıle degıl sadece 4.5 metre kare pankartından bir anda şok oldu tabi o camda zafer işareti yapan yumruk sallayan genç arkadaslarıda unutmamak lazım uzun lafın kısası sarıgül bir 5 dakka kendini toparlayamadı NEFESİ YETMEDİ

 • Özgür diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Öncelikle ismini herzaman onur ve gururla andığım partimin gençlerinin herzamanki dik duruşunu kutluyorum.Sayın Sarıgül Maltepeye gelmeden önce bir ön araştırma yaptı mı bilmiyorum ama orada çaresizce laf atıp saldrdığı partinin gençlik kolu istanbul ilinin ve eminimki türkiyedeki gençlik kollarınında en dinamik,üretken,agrasif, çabuk karar alıp harekete geçebilen gençlik koludur.Genç Kardeşlerimi Dik Duruşlarından Dolayı Tebrik Ediyorum.

 • vah vah diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  kendi kendime söz vermiştim artık sarıgül başkanı eleştirmemeye ama sabrım taştı… ilk önce il başkanı ve vesto azizi’e sormak istiyorum bu manzaradan sonra istifa etmeyi düşünüyormusunuz.. ama sizin bir kabahatınız yok . sizi oraya koyanda kabahat olumlu yorumları okuyorum bu kadar asker olmayın hak adalet neyse onu yazın gümbür gümbür gelmek bu mu ! yazık otobusun üzeri meydandan daha kalabalık olacak nerdeyse..
  38 ilçe ve yandaş il ve ilçeler ile olan buysa çok yazık çok yazık sarıgül başkan üstelik tüm örgüt maltepe meydanına destek versın dedıdığı halde taşıma suyu ile değirmen bu kadar..önce örgütütnü kur teşkilatını kur… meydana bir 10 metre kare bayrak asamadınız ilçe olarak çalışmadınız ki vesto azizi merak etmesin bu işler otbüs üzerinde poz vermeye benzemez…otobüsten meydana bakarak hiç için sızlamadı mı aziz başkan sen sandın ki sarıgülü vestada ağırlarım etrafımda kileri maddı olarak desteklerım.. işi götürürüm.. merak etme.. 32 ilçe meydana gelmeden maltepede toplanan o meşhur teşkilatını kameraya çektık kaç kişi ile genel başkanını ağırladın genel başkana gönderdik.. öyle insanları kandırarak bir yere gelemezsınız tdh maltepe teşkilatı öğrenın artık

 • sosyal demokrat diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  çok üzgünüm
  gümbür gümbür gelmek bu mu hadı gidin işine CHP ve baykalın ekmeğine yağ suruyorsunuz ben hiçte muhatap almıyorlar bir tehlıke görmüyorlar
  Sarıgül şapkasını önune alıp dusunmek zorunda kımşu iller beraber en az 40 50 ilçenin desteğine kale olan şişli ye rağmen sözde bölgeleri olan hasan aydın ve ağa moğoltaya rağmen üstaelik 1 haftadır bidbordlara asılan afişlere rağmen sargulun çağrısına rağmen toplanan kalabalık bu mu ! kımse kendını kandırmasın Maltepe ilçesi CHP ilçesinin bu harketie tedbir alamadı en azından o bölgeye 10 15 metre kare sargul postaeri asılsaydı o alan kapanırdı . ama nerde bu ilçede bu akıl ve bu para .

 • karaca diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  tek care sarıgül…

 • GENC DEMOKRAT diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  YA ARKADASLAR GOZ VAR NIZAM AYIP AYIP ADAM MITING YAPARKEN CIKACAKSIN CAMDAN CERCEVEDEN SLOGAN ATACAKSIN TAHRIK EDECEKSIN SONRA BAYKALIN PANKARTINDAN KORKTU, EFENDI GIBI DURAN CHP LILERE LAF ATTI DIYECEKSIN YOK OYLE YAGMA HEPIMIZ ORADAYDIK GOZUMUZLE GORDUK BUKADAR KARA SIYASET YAPILMAZ AYIP EDIYORSUNUZ. GERCI SIZIN ICIN AYIP FALAN YOK ALISMISSINIZ MILITARIST OLMAYA SIZLER İBB BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANINADA AYNISINI YAPTINIZ SECIM ZAMANI MALTEPE MEYDANINDA SONRA GULSUYU CEMEVINDE YAZIK YAZIK BOYLE BI ZIHNIYET BOYLE BI GENEL BAŞKAN ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN KURDUĞU PARTİYE YAKIŞMIYOR.

 • gül diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  gümbür gümbür geliyor Türkiyede güller açıyor

 • mhplı diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Otuz senelik MHP liyim ne sarıgülle işim olur ne baykalla ama dün maltepe meydanını,chplilerin ilçe binasından yaptığı kepazeliği,buradaki yorumları okuyunca aklıma bır sey takıldı nedır bu chp lilerdeki telaş korku çözemedim pacaları tutuşmuş gıbı geldı bana sankı

 • doğrucu davut diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Sarıgül Düne kadar çok iyi adamdı,devletin gülen yüzü,siyasetin temiz çocuğu,chpnin gurur duyduğu belediye başkanıydı.Chp den ayrılınca birden Türkiyenin en kötü en hırsız en iki yüzlü adamı oldu.Böyle bişey yok kardeşim böyle siyaset olmaz böyle rezillik olmaz siz bu kafayla ömrübillah ne iktidar olursunuz nede delikanlı gibi muhalefet yapabilirsiniz.

 • mhp liye yanıt diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  yazık size yuvanıza dönun diyeceğim ama ordan kovuldunz.. maltepe ilçesinde senden çok var.. işsi güçsüz beş parsız butun hayalleri meclis uyesi olmak… ey mhp çakma mhp li sanane solculardan …ama sen çakmasın ki moğoltay ve hasan adınla omuz omuzasın sn ülkücü olamazsın yapmazlar seni sn anca bekle sarıgül bol keseden dağtıyor meclis uyesi olursun

 • messsut diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Ya arkadaşlar daha Deniz baykalın savunulacak bir tarafı kaldımı.Keşke kalsaydıda savunabilsek ve böyle bir harekete ihtiyaç duyulmasa.Yani iktidarın yapmış olduğu hizmetleri hiç kimsenin itirazı olamaz.Amabu hizmetleri nasıl yaptı?Satılmadık yerimiz bırakmayana kadar sattı sattı özelleştirme adına.Bunun karşısında duracak bir muhalefet yok ki.Sadece işi vır vır ortalığı karıştırmak.Yani anlaşılan yenibir oluşuma ihtiyaç var.Sayın sarıgülün liderliğinde değişim hareketini herkes kesimin desteklemesi lazım.Allah yardımcısı olsun

 • halk diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  BU MEYDANI GÖRDÜKTEN SONRA BENİM FİKİRLERİM DEĞİŞTİ BENDE BUNDAN SONRA SARIGÜL DİYECEĞİM

 • istanbul diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  yau sarıgül bence gülenden ayrılsın. baksanıza cüppeli ahmet hoca inegölde 5 bın kişiye konuşmuş sarıgül 1000 kişi bile bulamadı 500 800 kişi arası resimlede net görülüyor gümbür gümbür gelmek !!!!1000 kişi olsa 38 ilçe ilçe başına 26 kişi hesap ortada koskoca istanbul 800 had 1000 olsun 1 hafta tüm ilçelere talımat verildi maltepede bilddordlar asıldı.. yazık

 • klasik chp gençlik kolu diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Evet chp gençlik kolunun bir hazımsızlığı daha karelere yansıdı.Daha öncede şowmen gençlik kolu başkanları olcay cem evindede ekibiyle aynı saygısızlığı yapmıştı.Bunlar sanıyoki tüm maltepe bunların akllı ol olcay chp gençliğine bu kadar güvenme sayın sarıgülünde dediği gibi onlarda bir gün doğru yolu bulur yanlız kalırsın bizden söylemesi.

 • BAYKALCILAR diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Korkaklar burada aslan kesileceğinize aşağı inseydeniz yaa…

  :)))

 • flash haber diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  CHP’li Maltepe Belediyesi’nde gün geçmiyor ki yeni bir skandal iddia gündeme gelmesin. Daha önceden Başkan Mustafa Zengin’in ilçedeki yerel basın arasında talimatlarına uyanlarla uymayanlar arasında ayrımcılık yaparak kendine ‘aile gazetecileri’ tabiriyle ‘yandaş’ medya oluşturduğu iddialarını gündeme getirmiştik. Başkan Zengin’in ‘aile gazetecileri’ dediği yandaş yerel medyasının görmezden geldiği fakat Klashaber adlı tarafsız gazetenin gündeme getirdiği yeni bir skandal iddia ilçe gündemini sallıyor.

  Klashaber’in “Maltepe Belediyesi’nde akraba kıyağı” başlıklı yayınına göre; Başkan Zengin göreve geldikten sonra Ankara’dan arkadaşı Mehmet Bingöl’ü yardımcısı yaptı. Bingöl, göreve başladıktan sonra oğlu Evren Bingöl’ü belediyenin Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde işe aldı. Evren Bingöl de iş başı yaptıktan sonra belediye senfoni orkestrası kurdu. Orkestra’nın bir seferlik maliyeti ise 40.000 TL.

  Orkestranın sanatçıları da Ankara’dan geliyor. Ve en vahim iddia ise; Başkan Zengin, kız kardeşinin çocuğu Burcu Eyüpoğlu’nu işe aldı. Maltepe dışından olduğu iddia edilen Burcu Eyüpoğlu’nun şimdi de Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna alınmaya çalışıldığı öne sürülüyor ve ‘Başkan Zengin yeğenini özel kalem müdürlüğü kadrosuna almak için bakanlıktan gelecek yazıyı bekliyor’ deniliyor.

  Ayrıca haberde; belediyede yakını olmayanların da iş başı yapabilmek için dört gözle işe alınmayı bekladikleri belirtiliyor ve “Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Özel Kalem Müdürü Hülya Sevinç, iddiaları doğrulayarak Başkan Zengin’in, yetkisini kullanarak istisnai kadrosu için imzalayıp bakanlık onayı için gönderdiğini söyledi” deniliyor.

 • Olcay Yılmaz diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Klasik chp gençlik kolu diye yorum yazan arkadaş.Öncelikle ben o gün ne yazıkki orda yoktum.Fakat sizler bu durumlara pek alışık değilsinizdir bindirme kıtalar olduğunuz için,benim ilçe binamda her duruma hazırlıklı bir yalnış karşısında her türlü refkeksi gösterebilecek yürekli arkadaşlarım vardır.Sen rahat ol bizler chp sine hem kökten hemde yürekten bağlıyız.CEM EVİ ile ilgili yorumundan geçmişte akp li olduğun belli oluyor,sana o olayın nasıl olduğunu anlatmıyacağım çünkü anlayamazsın.Doğru yolu bulma noktasında ise şüphen olmasın bizim yolumuz ne sorostan nede fetodan geçmez.Bizler sizin gibi isme yada şahsa biat etmeyiz.Bu yorumdanda anyacağın üzere akıllı olmaya pek niyetim yok seninle tanışmayı dört gözle bekliyorum.

 • yorum… diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  meydan için yorum yapmayacağım resimlerde ve vatan gazetesi videosunda çok net gözüküyor zaten maltepe olay dışında bir tek vatanda haber var maltepe olay kendi yerel haberını çok güzel yapmış..vatan zaten sarıgül adamları ile dolu….
  ben üzülerek gördüm maltepe ilçe teşkilatı maalesef hazırlanamamış.. hep aynı hikaye kendilerini kandırmasınlar bursa izmir maltepe.. tabela asmakla ilçe olunmaz.. mehmet moğoltay efsaneside bitmiş.. maltepeli onu fazla sırtında taşımayacağı kesin.. hasan aydın şişli belediyesinden iş almışmıdır bunu açıklaması gerekmektedir, şartlar bu olunca sarıgül nasıl bıraksın şişli belediyesini her şey apaçık ortada ne diyeyim ben artık

 • SIZI GIDI SIZI diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  DEMEKKI CHP GENEL BASKANI BAYKAL CUBBELI HOCA ILE BOSUNA KONUSMAMIS BAK NASIL TAKIP EDIYORSUNUZ HOCANIN KAC KISIYE HITAP ETTIĞINI SIZI GIDILER SIZILER

 • İNDİR diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  MUSTAFA SANDALIN SARKISI GIBI İNDİRRRRR DAHA İNDİİİRRRRRRR

 • ZAGORA diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  ZAGOR EFENDİ DESTE DESTE YAZMASI GÜZEL İDİ HOŞ İDİ EN SON BOMBA BU HADE GÖRELİM NUMARANI

 • sol el havaya diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  vay hoca vay ne numaralar varmış sende be sol el havaya hoca gerisi mühim değil saf cok nasıl olsa

 • zagor a diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  zagor deste deste yazardi emme kopya çekerken yakalandı artık yazamaz sadece kopyalar,
  şimdide sarıgül e sardı vah vah yazık
  rakibiniz sarıgül değil akp aklınızı başınıza alın madara olmayın.

 • ZaGoR diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  bana laf diyen arkadaşım ne dion sorunu bir adam gibi sorda cevabını al

  HİÇ KİMSE CHP MALTEPE İLÇE ÖRGÜTÜNÜN ÖNÜNE GELİP AHKAM KESİP BENİM PARTİME SALDIRAMAZ SALDIRIRSA CEVABINI ALIR BÖYLE OTURUR AŞAĞIYA BİRAZ CESUR OLUNDA SADECE MALTEPE OLARAK ORAYA EN FAZLA GETİREĞİNİZ(BKN GETİRECEĞİNİZ DİYORUM KİMSE KENDİ BAŞINA GELMEZ )12 BİLEMEDN 13 KİŞİ OLUR DU:D AMA SİZİN İÇİN BU KALABALIK BENCE BAŞARI BUNDAN FAZLASINI BEKLEMEYİN HALK UYANDI ARTIK HEM SİZDEN HEM AKEPENİN NASIL BİR ANLAYIŞ İÇİNDE OLDUĞUNU BİLİYOR ANLIYOR.

  SEÇİMLERDE EĞER YER ALABİLİRSENİZ DİĞER PARTİLER DİLİMİNİN İÇİNDE OLMASSANIZ %1 OY ALIRSANIZ ÖPÜN BAŞINIZA KOYUN

 • eleştirelim diyor ki ;
  08 Şubat 2010 0:00

  Eleştirelim bu hakkımız,ancak neye nasıl vuracağımızı da iyi bilelim…
  daha taze olan bir oluşuma bunca olumsuz eleştiride biraz fazla…
  etmeyin

 • Yavuz Kaya diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  Belediyeyi aldığınızdan buyana yaptıgınız 1 icraati söylesinize sayın chp li arkadaşlarım ? Yarım kalan veya sona yaklaşılmış işlerin haricinde, Senfonimi diyeceksiniz kasada hani para yok naralarıyla geldiniz başa hani fikri köse çalmıştı kasada borc vardı nasıl oluyorda 650 bin tl para kasadan cıkıyorda senfoni kuruluyor bu ilçeye senfonimi lazımdı?
  Sayın sarigül bana eskileri andırıyor Genç parti lideri Cem uzan gibi.Evet ogun o meydandan geçiyordum gebze tuzla kadıköy pendik v.b bir cok pankart gördüm ve sadece meydan doluydu.benim sadece maltepeli partidaşlarım o meydanı dolduruyor buda demek oluyorki sarıgül sadece sisli belediyesi sınırlarından bir yere cıkamaz.Herneyse geçmişinize bakıp biraz ders alma zamanı vatana millete bu topraklara 1 dikili taşı varmı bu insanların demeli sadece Atatürkün adıyla ortalıkta dolaşmamalı cunki ne ekmeği ne yatağı atatürk vermiyor bu vatana hizmet gerekli üretmek gerekli dogrusuyla yanlışıyla 1 kalem hizmeti olmayan ülke sömürücülerinin sonu 8 yıldır oldugu gibi sandığın dibi olacaktır.

  Son olarak sunuda sormak istiyorum ya sarıgül belediyeden aldıgı maaşlarlamı onca harcamaları yapıyor sayın sarıgül TÜRKİYE cumhuriyetini yönetmek belediye yönetmeye benzemez.

 • vah vah ismail gündüz diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  her nedense TDH maltepe burda yorum yapmıyor görüşlerini bildirmiyor.. ya muhatap almıyor eğer almıyorsa Maltepe olay gazetesine bir hakaret sayarım… açılış boy boy manşette zaten dua etsinler olay gazetesine oda olmasa hiç bir yerde haber yok… evet ya muhatap almıyorlar yada konuşacak bir şeyleri yok orda herkes masa kapmış.. BEN BURDAN BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM.. VESTA AZİZ BAŞKANA… BU ÇOK ÖNEMLİ VE HERKES BİLMELİ VE OLAY GAZETESİNDEN RİCA EDİYORUM BU İŞİ TAKIP ETMESİNİ..İLÇE AÇILIŞINDAN ÖNCE SARIGÜL’Ü VESTA DA AĞIRLADIN MI ? VE İLÇEN ADINA KİMLER ORDAYDI TÜM YÖNETİM KURULUNUN HABERİ VARMIYDI TÜM YÖNETİM DAVET EDİLDİMİ YOKSA .. KENDİ TAYFANI MI ÇAĞIRDIN.. onlara göre YÖNETİM İKİYE AYRILIYOR BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCILAR VE DİĞERLERİ PARA VEREN ENAYİLER ÇÜNKÜ SENİN TAYFAN İLÇEDE 5 KURUŞ HARCAMIYOR…
  SİZİN NERENİZ DEĞİŞİM . SİZ DAHA İLÇEDE HERKESİ KUÇAKLAYAMIYORSUNUZ GENEL BAŞKANLA YERKEN İÇERKEN 3-5 KİŞİ AMA ÇALIŞMA OLUNCA TÜM YÖNETİM UYELERİ… İŞTE BUNUN NETİCESİ 38 İLÇE VE YANDAŞ İL VE İLÇELER GELMEDEN MEYDANDA 50 KİŞİ BİLE DEĞİLDİNİZ.. ( rESİMLERLE bELGELEDİM VE GENEL BAŞKANA GÖNDERDİM ) GELEN KALABALIĞA KATILDINIZ BU MU DEĞİŞİM HERKESİ KANDIRMAK MI SÖZDE 10 BIN KİŞİMIYSINIZ AYIP 1000 KİŞİ BİLE YOKTU BAKIN OLAY GAZETASİNİN RESİMLERİNE TEK TEK SAYIN … KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRLAERİNİ AĞİRLAR.. HA BİRDE İLÇENİN SEKRETERİ VE ÇAYCISI OLAN BAYANIN 3 AYDIR MAAŞINI ÖDEMEMİŞSİNİZ KADIN KAÇMIŞ DOĞRUMU YAZIK GENEL BAŞKANINIZ MEYDANDA TEKEL İŞÇİLERİ MENDİLCİ KADIN İLE SOV YAPACAĞINA ÖNCE KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜRSÜN KENDİ ÇALISANININ MAAŞINI VERSIN… işte değişim haraketi.. MALTEPE VE VESTA AZİZ…

 • sizi gidi ye cevap diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  takıp etmeye gerek yok…. gazetelerde boy boy yazıyor.. sizden daha önde sayfalarda sizin açılış esamesi okunmazken….ASIL TEHLİKE SİZSİNİZ. GENEL BAŞKANINIZ TALIMAT VERMİŞ HEPİNİZE BÜTÜN CENAZELERE KATILIN DİYE ŞİMDİ BÜTÜN İLÇELER NEDE CENAZE VAR GİDİYORLAR BUNUN ADI DİNİ İSTİSMAR DEĞİL DE YEĞEN SÖYLE BANA

 • ZaGoR diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  bu yavuzu çok iyi tanırım çok ateşli çocuk ama biraz boş çocuk siyaset bildiğini sanar ama aslında bildiği ve aldığı siyasi eğitim cemaatleşme ve islam dır ideoljin ne diye sorsak halk için en iyi si ne die sorsak en iyi rejim ne diye sorsak ya ılımlı islam duymuştur onu söyler yada dinci bir yönetim olsun ister.

  ama bu ülkenin rejimi cumhuriyet olsun istemezler çünkü işlerine gelmiyor bir tane padişahları var ya o yonetsın ölene kadar ondan sona gemiciği olan geçsin isterler.biat kültürü ile büyümüşlerdir.

  neymiş efendim belediye çalışmıyormuş ya çalışmada kastın belediye başkanın kardeşine trılyonlarca rant sa kendi adamlarına rant sağlamaksa evet gururla söylerim ki maltepe belediyesi çalışmıyor ama halka hizmet etmek cevre temizligi sosyal yardımlaşma sosyal aktiviteler dersek evet maltepe belediyesi çalışıyor

  yavuz kaya iftira at izi kalsın mantığıyla yaklaşma biraz dik dur da birşey sansınlar bu ilçenin çöpleri düzenli olarak toplanıyor mu toplanıyor ögrencilere yardıma muhtaç ailelere yardım yapılıyor mu yapılıyor engelli kardeşlerimize rehabilitasyon imkanı sağlanıyor mu sağlanıyor.imar da yolsuzluk artık yapılmıyor dimi yavuz belkide bundan rahatsız olmuşsundr.he belki amcasının oğluna ihale verip bir bina yaptıramıyo mustafa zengin yaptırmaz da zaten.birde sen yerel yönetimlerle ilgili çok şey bildiğini söylerdin ama hiç birsey bilmiyormuşsun be yavuz ilçe belediyeleri büyük projelerde büyükşehire bağlıdır büyükşehirde onay çıkmazsa ne yazık ki yapılamıyor

  bak ne diecem yavuz kaya sana belediyeye git bir gün de ki bu güne kadar yapmış olduğunuz ve ibb ye sunduğunuz projeleri gösterirmisinz de bak bakalım kaç proje var kaçı onay almış

  en azından 1 sene olmasına rağmen biraz daha halka dönük halk yararına işler yapılıyor(ücretsiz kurslar film gösterimleri tiyatro oyunları halk konserleri…)büyük aydınlarımızın anılarına sahip çıkma gibi en azından siz bunu yapmıyordnz biz yaptık devamı da gelicek dir merak etme (he bak siz rantsal dönüşüm dediniz biz olmaz halkı düşünmek lazım dedik tapu dağıttı belediye devamı da geliyor )yakında sokaka konuşacak haliniz kalmayacak…

 • ulu MANİTU*dan teşhis diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  zogor belediyeyi çok meth ediyor yıkama yağlama işleriyle mi uğraşıyor nedir.
  belediye tapu dağıtıyormuş yok ya girne mahallesinde 32 kişiye tapu verdi parasıyla.
  zogor a sorayım cevaplasın.
  1.tapu alan 32 kişi daha önce bahtiyardan sonrada fikriden tapu aldılarmı?
  2.girne mahallesinin imar planlarını hangi belediye başkanı yaptı?
  3.için de tiyatro oyunları oynattığınız tesisler kimin eseri?
  son olarak,
  madem tapu dağıtmak marifetiniz kimin malını kime dağıtıyorsunuz,
  maltepe merkezinde yıllardır onuru ve şerefiyle beytül mala el uzatmadan oturan kira veren vatandaşlarada nakdi kira yardımı yapında görelim,
  yapamazsınız siz çene kemiğı solcuları sınız gerçek solcu ve devrimci olsanız devletin malına sahip çokarsınız ne yazıkki hiç birşey değilsiniz olamazsınızda zaten.
  söyleyin bakayım kadrolarınız kentsel dönüşüm deyince ne anlıyorlar hiçbir halt antamazlar sadece tapu dağıtacakmışlar o da yersen.
  zaten pankart asmışlar caminin duvarına dağıtıyoruz diye AGD olmuşsunuz teşhisi kodum onlar AGD hastalığına yakalanmış elimden birşey gelmez çünkü AGD sınız.

 • Gerçekler diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  “VAH VAH İSMAİL GÜNDÜZ” rumuzlu arkadaşa sormak istiyorum.Gerçekten bu söyledikleriniz doğrumu vestada genel başkana yemek yediren azizi başkan yönetimden birkaçkişi dışında kimseyi çağırmamışmı,ilçe sekreterinin maaşları halamı verilmemiş,inanmak mümkün değil bu nasıl bir parti yönetimi,yoksa bunlar eski çıktıkları ilçe binasınında kirasını halamı vermediler.Peki bunları il başkanı biliyormu yada genel başkan.Bu nasıl “halkçılık” peki yemeklerde olanlarla olmayanlar arasında nasıl bir fark var merak ediyorum.Bu kadar mı vurdumduymaz olunur ama biz zaten biliyordukta artık halkda bunu çok iyi görmeye başladı.İddialı bir şekilde söylüyorum halkı bu kadar aptal sananlar öyle bir tokat yiyecekki birdaha değil meydanlara,kapının önüne bile çıkamayacaklar.

 • yorum diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  maltepe ilçesinin çalışmadığına bende katılıyorum.. benim diikkatimi çeken bir konu var.. insan genel başkanı için maltepe girişlerine ve meydana bir hoş geldin pankartı asar… birde vah vah rumuzlu arkadasın yazdıkları doğrumu doğru ise gerçekten çok kötü . gerçi ben azizi beyi yakından tanıyorum..onun için doğru olduğunu düşünüyorum.. çok tecrübesiz bir arkadaş siyaseti tamamen dışardan böl izle mantığı ile izlemiştir… kartal chp bu huyunu çok tanır… ilçe başkanlığı lions yada yelken başkanlığına benzemez….

 • sosyal demokrat… diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  ben değişim haraketine gönül vermiş fakat hayal kırıklığına uğramış bir kişiyim… en kısa zamanda il başkanı ve maltepe ilçe başkanı istifa etmek zorundadırlar… genel başkan aslında kapanış konuşmasında maltepe ilçe başkanına teşekkur etmeyerek bu tepkisini dile getirmiştir koskoca istanbulda bütün ilçelere verilen talimata şişli belediyesinin imkanlarına marmara bölgesi il teşkilatlarına rağmen bu katılım değişimin iflasını ortaya koymakta beceriksizliği ortaya koymaktadır sarıgül çok tecrübeli bir siyasetçi bunu görmüştür… yorumculara katılmaktayım gerçekten ilçelerden gelen katılımlara kadar meydan bomboştu… maltepe ilçesi katılımcı ilçelerin kalabalığına karıştı..

  benim tavsiyem acilen örgütlenme örgütlenme taşıma su ile değirmen dönmez
  öyle ilçede 3-5 kişi masa kaparak makam kaptığını sanarak vah vaha katılıyorum akşamları vestada yemek yiyerek içki içerek ve yönetimdeki diğer insanları küçük görerek bu işler olmaz… böyle giderse ne azizi başkan belediye başkanı nede 3-5 yalakası meclis üyesi olamaz aman dikkat

 • doğrucu olun diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  AKP=TDH farkı varmı yokkkkk sadece alternatifi o kadar
  neden bunca zamandır eski belediye başkanının hazine arazilerini akrabalarına sattığını, benzin istasyonlarına konduğunu belediyenin taşeron firmalarına bütün akplileri ve yakınlarını aldığını çeşitli mahallelerde müteahhidlerle al gülüm ver gülüm yaptıgını yazmıyorsunuz o kadar iyidide neden secemediniz Mustafa Zengin zorlamı sectirdi kendini metezorimi oldu bu belediyedeki yolsuzluklar nerden kalmıs kimden miras kalmıs halen neden yargılanıyor sayın fikri nerde pastayı paylaşan ortakları nerdeler uyan maltepe uyan kimse sütten çıkmış ak kaşık degilll akp tuzagına düşmeyin

 • CHP diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  BEN BIR CHP OLARAK MEYDANDAKI KALABALIGI GORDUM KONUSMASIDA INSAN VE HALK ICINDI BIZIM CHP LERIN YAPMIS OLDUGU DAVRANIS HIC HOS DEGILDI BENDE CHP ISTIFA EDIP MUSTAFA SARIGULUN PARTISINE GECMEYI DUSUNUYORUM.

 • ÖZGÜR ( zagor senin birşey bildiğin yok ) diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  BU ÜLKENİN REJİMİ CUMHURİYETTİR BUNU DEĞİŞTİRECEK HİÇ BİR GÜÇ YOKTUR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİLE BUNU DEMİŞTİR “BU ÜLKE İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR” KİMSENİN REJİMDEN YANA BİR SIKINTISI YOK AMA SİZİN OY RANTI SIKINTINIZ VAR O AYRI.YAVUZU İYİ TANIYAMAMIŞSIN ANLAŞILAN AMA BENİ İYİ TANI
  sen icraattan bahsediyorsun belediye dediğin rutin işleri tabiki yapacak çöp toplamakmış verdiğin hizmet değil zorunlu iştir bunu ilk önce öğren sonrada icraattan bahset ayrıca burs veriyoruz diyorsun dava açıpta öğrencilerin burs almasını engelleyen siz değilmisiniz hani sizin ideolajik dikta hukuk kısmı varya ordan alınan kararla bunuda öğrendin sanırım.Yardıma muhtaç aile dedin ya bu zaman ki dönemlere gelene kadar en fazla yardımı AK PARTİ döneminde gördü bu halk bunuda inkar etme sakın güler bu millet sana.Ayrıca biz kömür dağıtınca oy rantı siz halkı spor salonlarına toplayıp toplantıya gelene kömür gelmeyene yok diyen bir zihniyete sahipsiniz ayrıca siz dağıtınca nedense rant olmuyor mantıklı düşün kavrama yeteneğin varsa anlarsın.Ayrıca icraatlara gelince 10 ayda Maltepe belediyesi kaç tane belediye başkan yardımcısı değişti sayısını takip edemiyorum valla neden acaba rantta bir karışıklıkmı oldu onuda okuruz yakında.Dinlede biraz ören anlatmaya devam edeceğim hani dediyorsun ya bedava tiyatro sinema izletiyoruz o proğram yaptığın yerleri baban yaptırmadı AK PARTİ döneminde yapıldı buralar GÜLSUYU KÜLTÜR MERKEZİ,MALTEPE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ VE EVLENDİRME SALONU,YILMAZ MIZRAK KÜLTÜR MERKEZİ BAK BURALARDA BİZİM ESERİMİZ BİLMİYORSAN ÖĞREN.Daha dur bitmedi gelelim başıbüyük olayına 25 senedir orada ikamet ederim burası büyük bir fırsat bizim için ama halkla aramıza giren nifakçılar varya şimdi sizden belediye meclisi üyeniz ismi lazım değil dernek adı altında halktan para toplayan hani şimdi ne oldu tekrar anlaşmaya devam ediyoruz dediniz hani halkın zararınaydı bu uygulama hani rantsal dönüşüm vardı demek ki biz rant bize değil şimdi size kaldı alın rantını bakalım.Dur dur daha bitmadi hani REHABİLİTASYON MERKEZİ dedin ya orayıda ne yazık ki damek ki senin dünyadan haberin yok ayrıca sosyal aktivite dedinya biz onların kralını yaptık haberin yoksa alırsın eline belediyenin çıkarttığı MOZAİK dergisi eski sayılarını okursun bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp YAPTIĞIN AYPTIR AYIP ZAGOR EFENDİ.Ayrıca yapılan sağlık ocakları,bizim yaptığımız ve sizin utanmadan ismini değiştirdiğiniz BİLGİ EVLERİ,YAPILAN FOTOĞRAFCILIK KURSLARI VE 300 üzerinde kişiye verilen setifikalrıda unutmamak lazım.ama KARA CAHİLERE BUNU ANLATMAK BİRAZ ZOR OLUYOR.Bak bunlara hiç değinmiyeceğim topcam belediyesine giden arabaya,yaz okulu için yaptırılan havuz ihalesini alan Dilek Çeliğin paravan şirketinden,Süreyya Paşa Hastahanesinin pencere ihalesini eniştesine veren mustafa zenginden,ayrıca işe alacağı Yeğeninden hiç bahsetmeyeceğim haberin ola.Siyaset dediğin bilgi gerektirir zeka gerektirir birikim gerektirir.bunlar yoksa SEN BİR HİÇSİNDİR HABERİN OLSUN BUNUDA SÖYLEMEYİ UNUTMAYAYIM.
  TANIŞTIĞIMIZA MEMNUN OLDUM. zogor efendi ayrıca isminle gel zagorla bu işler bir yere gitmez eğitimin geri kalanını ben sana veririm.

 • cesur diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  adaletli çalışkan TDH sarıgül ihtişamı ile geliyor ayaklarınızın titrediğini hissediyorum.

 • Yavuz Kaya diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  Beni tanıyan şahsı zagor adını bilemem ama beni tanıyan birisi olarak bana çocuk laflarıyla konuşmaman gerektiğini bilmen gerekiyordu.O nedenle tanımıyorsun diye düşünüyorum.he insan adınıda acıklarda bizde seni tanırız.

  Şimdi belediyeye sunulmuş dediğin projelerin bir ikisinden bahsedersen sevinirim :)

  Bu ulkenın rejimi cumhuriyet olsun istemezler derken bunu sizmi sizlermi sağlayacaksınız sizlerin zamanında bu ulke başında oldugunuzda ne kadar rejim sağladıgınızıda gördük.bak kardeş 40 yılı aşkın zamandır bu ulkede siyaset yapan bir partisiniz sadece tabela partisi olmaktan başka ve bu ulkede birilerine acı veren kararların arkasında yer almaktan başka ne işe yaradınız.? camur atmıyorum benim ortaya sunduguma cevap vermen lazım biraz bana demogoji yapmayı sunu biz yaptık dermisin.bana deki mesela başörtüsü iptalini biz sağladık.ha bire anayasa mahkemesi kapısında dolaşıp yararlı yararsız işlerin iptali için görev yaptık :) biz varken ssk şöyleydi biz varken yol yaptık köprü yaptık :) eğitimde sunu yaptık ögrenci okuttuk burs verdik de birşeylerde bende camur atmış olayım :)
  he biliyorum sayın zenginin türken saylanı acıtıgını :) bilmem ne ilçesine belediyeden araba gönderip kaza yapan arabanın masraflarını belediyeden karşıladıgını :) havuz programları için 500 tl lik ihale verdiğini senfoniye 60 uzerinde insana her ay 600 küsür tl para verildiği eski arkadaşlarından birini belediyede göreve getirip 40 bin tl hazırlık parası verdiği :)

  heee birde sigara küllüğü yaptıınız :)

 • GERÇEKLERE CEVAP diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  Evet iddalarım doğru.. zaten aksine bir açıklama gelmedi ilçe başkanının konuşmaya cesareti yok .. bunlar kafalarını kuma gömmüşler.. ben onun yerinde olsam olumsuz yorum yapanları ilçeye davet ederim hodri meydan ya karşımızda konuşun yada hiç konuşmayın derim.. ama onlarda bu cesaret yok… Genel Başkan Vesta’ya yemek yemeye gidiyor. ve onu ilçe başkanı ve yanındaki 3-5 tayfası ağırlıyor ve yönetimden kimsenin haberi olmuyor. haber vermiyorlar. ve üstelik öyle bir tavır takınıyorlar ki sizin ne işiniz var orda… başkan ve yardımcıları… peh peh peh… masAlar MAKAMLAR kapılmış tek hedefleri var vesta aziz belediye başkanı tayfasıda meclis üyesi başka bir hedefleri yok bunlar ne oy toplar nede örgüt kurar. açılış miting gibi yerlere ne adam toplaya bilirler nede kendileri bir şey yaparlar.. iştE pazar günü ilçelerden gelen kalabalığa karışırlar…dediğim gibi SARIGÜL MEYDANLARDA TEKEL İŞCİLERİN HAKKI DİYOR.MENDİLCİ KADIN İLE ŞOV YAPIYOR.. AMA İLÇEDEKİ ÇAYCI KADININ 3 AYLIK MAAŞI ODENMIYOR KADIN EN SONUNDA KAÇMIŞ ARAŞTIRMAK ISTEYENLER BUYRUN ARAŞTIRSIN.. UMARIM BU YAZILARI İLÇE BAŞKANI GÖRMEMEZLIKTEN GELEBİLİR AMA İNŞALLAH VESTAYA DAVET EDİLMEYEN HABER VERİLMEYEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ OKUYORLARDIR…. BEN SEÇİM ZAMANI LİSTELER YAPILIRKEN BUNLARIN HALINI DUŞUNMEK İSTEMİYORUM NEDEN ANLATIORUM BUNLARI.. DEĞİŞİM DİYORLAR ÖTEKİMİZ OLMAYACAK DİYORLAR ..BEN YOK BİZ VARIZ DİYORLAR.. AMA BENCİLLER VESTADA İŞİ BİTİRİYORLAR…

 • isyankar diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  sn sarıgül’ün çevresi geniştir bence istanbul emniyetinden MOBESE kamera kayıtlarını alsın çevre ilçelerden gelen katılımcılar gelmeden maltepe örgütünün halini görsün.. rezalet 50 kişi bile yoktu.. hadi maltepe 100 diyelim yahu ilçe başkanı dahil sanırım yönetim 2o- 25 kişi her biri 10 kişi getirse 250 kişi yapar.. mahalle örgütlerini gençlik kollarını kadın kollarını saymıyorum.. çok yazık gerçekten… bizim ötekimiz olmayacak demek sanırım bu… gerçekten bunların ötekisi yok ki 100 kişi bile olamıyorlar.. burdan yetkililere sesleniyorum alın mobese kaydını görün rezaleti.. bunlar diğer mitinglerde bu numarayı yaptılar aksini söyleyen alsın kayıtları koysun önümüze yalancılar…..

 • DEVRİMCİ diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  TDH MALTEPE İLÇESİNDE YÖNETİCİ OLDUĞUNU BİLDİĞİM ŞU İSİMLERE GENEL BAŞKAN BİR BAKSIN BAKALIM İÇİNE SİNDİREBİLECEKMİ.U.GÜNEŞ,H.ALBAYRAK,Y.KARABULUT.BUNLAR ÜLKÜCÜ VE BUNUDA SÖYLEMEKTEN GURUR DUYUYORLAR.BAŞKANDAN EMİN DEĞİLİM ONUN SADECE SOYİSMİ BOZKURT.SARIGÜL BUNLARI BİLİYORDA İÇİNE SİNDİRİYORSA EĞER,O ZAMAN ÇOK HAYIRLI BİR KARAR OLMUŞ DEVRİMCİ “ATATÜRK” ÜN PARTİSİNDEN ATILMASI.ZATEN BİR BAKAN DEMİYORMUYDU KENDİSİ İÇİN YA MUSTAFA SEN YANLIŞ YERDE DURUYORSUN DİYE HERHALDE DOĞRU YERİNİ BULUYOR YAVAŞ YAVAŞ.

 • ZaGoR(özgüre cevap) diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  ismime bu kadar takıldıysanız demekki söylediklerim sizi memnun atmiyor ki bu kadar merak edıyorsunuz(ismimi daha açıklamama var ama bekleyin biraz sabredin :d)

  ya allah aşkına akıl fıkır yoksunumusunuz ne belediyenin rutin işleri demişsin evet rutin işler bunlardır doğru maltepe belediyeside bunu layığıyla yapıyor.ama tek eksikle temizleme aracıyla fikrinin evinin önünü temizlenmiyor artık! he diğer projelere gelince bu ilçede bugüne kadar bu ilçede imkanı olmayan öss ye hazırlanan öğrencilere dershane hizmeti verilmekte ey körler bir görün ikincisi burslar yanlı dağıtıldığı için iptal edildi çokta güzel oldu ben üni. kaandığım ilk sene maltepe belediyesinde burs veriyorlardı ilk 1000 kişiye burs verecez dediler sıram 845 di ama alamadım başka sebeplerden dolayı.
  ama maltpe belediyesi burs değil eğitim yardımı veriyor he bunu taraf olmadan vermiyor başvuran herkese veriyor ihtiyaç sahibi olan ama sizin döneminizde bu böyle değildi…
  birincisi eserlerinizden bahsetmişsin
  gülsuyu kültür merkezi diye bir yer yok oranın adı türkan saylan kültür merkezi(evet projesi sizin tarafınızdan yapılmış iyi güzel ama gel sana şuan yapımı bitmiş kültür merkezinin nasıl inşaa edildiğinin ne kadar kötü bir malzeme kullanıldığını göstereyim yani bir iş yapayım demişssiniz elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. proje tamamlansında ondan sona tartış bu konuyu ama sakın ha övünme git diğer kültür merkezlerine bir bak ondan sona karşılaştır ama inanıyorum ki bu dönemde orası faal bir şekilde gereklli düzenlemelr yapılarak daha güzel yapılacaktır ozaman derim ki burayı biz yaptık.

  ayrıca yılmaz mızrak kültür merkezi zaten bir şahsa ait bir yer burayı siz yapmadınız ki…

  sen bana birşeyler öğretecekmişsin senin bana en fazla öğreteceğin bir fabrika nasıl kapatılır ülke nasıl satılır veya kardeşe nasıl trılyonluk rant sağlanır ,yolsuzluk nasıl yapılır vatan nasıl bunları öğretebilirsin.ama bunlara hiç ihtiyacım yok gel bir gün ankaraya gidelim tekel işçilerinin yanına onlar sana neler öğretecek bunu gör ama onları da aklın almaz

  he yada gel ben sana halkın yanında nasıl olursun fabrikaların kapatılmamasının sebebpleri özelleştirmelerin nedn yapılmaması gerektiğini yada dokunulmazlıklar neden kaldırılmalı işçinin hakları nelerdir sendika ne demektir ne işe yarar bunları öğreteyim…

  anlıyorum kı sen hiç birşey bilmiyorsun be özgür SİYASET TOPLUM İÇİN YAPILIR KİŞİLER VEYA ŞAHSİ ÇIKARLAR İÇİN YAPILMAZ GEL SANA SİYASET TOPLUM İÇİN NASIL YAPILIR , TEK AMAÇ OY TOPLAMAMAK OLMAMALI YADA SADECE SEÇİM DÖNEMLERİNDE YARDIM KAMPANYALARI YAPILMAMASI BİAT KULTURU NE YER OLMADIĞINI BİLMİYORSUN GEL BEN SANA BUNLARI ÖĞRETEYİM…

 • ZaGoR diyor ki ;
  09 Şubat 2010 0:00

  ben kimle nasıl konuşcağımı sana soracak değilim yavuz efendi ;

  birincisi bu parti 40 yıllık değil 86 yıllık bir parti cumhuriyeti bu ülkeye getiren yerleştiren saltanatı kaldıran yurdu ingilizlerden yunanlardan temizleyen 86 yıllık bu partinin ilk GENEL BAŞKANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’tür bu ülkede sanayiyi kuran çiftçiye destek veren ilk kez bizlerdik ama bu zaman olmuş fabrikaları satan çiftçiyi ülkeden kovan sizsiniz be.vatanı düşmandan atan türk halkıydı onların kumandanı ATATÜRKtü ama şuan düşmanı yurda sokan sizlersiniz.
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİR ÜMMETTEN BİR MİLLET YARATTI ŞİMDİ BU MİLLETİ ÜMMET YAPMAYA ÇALIŞAN SİZLERE EN SERT TEPKİYİ VERECEK BİZLER HER ZAMAN SİZİN GİBİLERİN KARŞISINDA OLACAZ

  he anayasa mahkemesine gelince az cesur olsanız onu da kaldırıp türkiyeyi malezya yapacaksınız iyiki çıkardığınız yasaları anayasa mahkemesını götürüyoruz he yavuz efendi eğer çıkardığınız yasalar anayasaya uygun olsaydı ozaman mahkeme ret ederdi demekki yanlış yasalar mış ki bozmuş bu yasaları…eğer biliyorsan anayasa mahkemesinin kurulma nedenı de sizin gibi güç sahibi olmuş art niyetli partilerin ülkeyi dingonun ahırına çevirmemesi içindir işlerine geldiği gibi ülkeyi satıp yine düşmanın ellerine teslim etmemesi için kurulmuştur.

 • DEVRİMCİ diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  MUSTAFA YILDIRIM ARKADAŞIN SORULARI GERÇEKTEN ÇOK İYİ İLÇE BAŞKANI EĞER BUNLARI YANITLAMAZSA BEN ONLARI ALIP MUSTAFA SARIGÜL’E ÖZEL KURYE İLE GÖNDERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.MADEMKİ BU İLÇE ÖRGÜTÜ ÇOK İDDİALI O HALDE YANITLASIN BAŞKAN EFENDİ KİM YALANCI KİM DOĞRU VATANDAŞ GÖRSÜN.SONRA SARIGÜL DE TUHAF ADAM NE GİDİYORSUN İLÇE BAŞKANININ ÖZEL MEKANINA,EĞER ORAYA GİDERSENİZ OZAMAN İLÇE BİNALARIDA İLÇE BAŞKANININ ÖZEL İŞYERİ GİBİ OLUR.SİZ BUNU İSTEMİYORDUNUZ HANİ,BUNE PERHİZ BUNE LAHANA TURŞUSU.KANDIRIN MİLLETİ AMA YEMİYORUZ HABERİNİZ OLSUN.
  BİRDE TDH DEKİ ÜLKÜCÜ YÖNETİCİLERİ YAZINCA MHP DEKİ ARKADAŞ CEVAP VERMİŞ ONA KATILMAMAM MÜMKÜN DEĞİL,ONUN BANA CEVAPTAKİ TESPİTLERİNE BENDE KATILIYOR VE BİLİYORUM ,BENİM YAPTIĞIM BİR TESPİTTİ SADECE.BENDE BİLİYORUMKİ GERÇEK ÜLKÜCÜ YUVASINDA OLANDIR.SAYGILAR.

 • O.Y. Yine Guldurdun Hepimizii :) diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  Oncelikle O.Y.iyiki orada yokmusss:))) ayyy hic gulecegim yoktu ya orada olsaymis ne olurmus acaba yer yerinden mi oynarmiss?Cok uzulmesin onun yapamadiklarini yapanlar var gordugumuz kadariyla…Yapilan her isi kendi cikarina yontmayi pek seviyorsun kocum.Palavralarin boyunu asti.Orasi senin ilce binan degil biiiir.O ilce binasinda gercekten zehir gibi yurekli gencler var tabiiki ama senin baskanligini yaptigin gencler degil ikiii ve sen cebini doldurmaya devam et ilceyi dusunme demokrasi amac degil arac senin icin nasil olsa buda uuuuc…ucude kapak olsun sana fazla ziplama…

 • 615434 diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  bu chp lilerin kimseye saygısı yok.her ortamda pislik yapıyorlar ALLAH tan onlara uyup kimse kavgaya bulaşmıyorlar.hani derlerya bu köyde taşları bağlamışlar köpekleri bırakmışlar.herkes bunların şerrinden uzak durma çabalarını taktirle karşılıyorum.beş on militan kılıklı kendini bir b.. sanıyor.korktuğumuzdan değil pislikten uzak durmak için.cem evindede aynı naneyi yediler sandılarki korkup kaçtık.aslında tükürükle boğardık ama tükürüğe bile yazık değmez.içlerinde tanıdığımız birsürü var bi kuruş etmezler.bunların büyükleri zamanında kominizm için çalışırlardı şimdi ülkeyi dinsizleştirmek için bu milletin maneviyatıyla dalga geçiyorlar.ALLAH ıslah etsin

 • özgür(zagor konuştukça batıyor) diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  çöp almak temizlik yapmak belediyenin yapması gereken zorunlu işlerin başında gelir.yerel yönetimler kanununu oku belki bilgi alırsın.
  Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi yerinde sadece boş bir karkas bina vardı orası alınıp yapıldı en üst katı sinema,tiyatro ve konferans salonu olarak kullanılmaya başlandı ve 30 yıllığına bila bedel yani bedava kullanıma açıldı hiç bir ücret ödemeden burada maltepe ilçesinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların yıl sonu etkinlikleri tiyatro gösterileri yapmalrı için ücret alınmadan proğramlar yapılmaya başladı ayrıca kurulan ismek kursları halka eğitim vermeye başladı diyabet vakfı diyaliz hastalarının sağlık giderlerini karşılamaya başladı bilgi evlerinde bedava matematik türkçe ve ingilizce kursları verilmeye başlandı
  Biz GÜLSUYU KÜLTÜR MERKEZİNİ YAPTIK yanına stad prejemizde vardı siz orayı otopark yaptınız niye acaba!!!! hani stad nerde yapsınaza görelim
  biz bu kadar projeyi yaptık sizde yapında görelim yapılmış binanın tamiratını bile beceremezsiniz ya!!!!!!
  Burs’a da gelince hiç kimse bana idea edemez ki fakir öğrenciler yararlanamadı da başkaları aldı diye ALLAH’TAN korkun tabi korkunuz ve biraz imanınız varsa hatırlatırım siz anayasa mahkemesine dava açtınız ya hani CEHAPE olarak işte bizde dedik ki madem öyle bizde 2009 yılında başvuran tüm öğrencilere burs veriyoruz zorunuzamı gitti burs dağıtmamız
  Bu tür bir davayı biz açsak neler yazardınız tahmin bile etmek istemiyorum
  Fabrika diyorsun hani kapandı diyorsun ya babanızın çiftliğiy dimi orası iş yapma yan gel yat ay sonu git bankamatikten maaş al bunlar devlet işçisi veya memuru değil bankamatik işçisi ve memurudur hakkım haram olsun onlara böyle yerde beleş para almak anca sizin zihniyetinize yakışık o ayrı mesele
  50 sene bu ülkeyi yönettiniz bir dikili ağacınız yok milletim diniyle ezanıyla kutsal değeri olan PEYGAMBERİYLE uğraşmakatan başka ne yaptınız ezanı TÜRKÇE okutmadınız mı
  rahmetsiz ismet paşanız buğday yok diyerek kıtlık çektirdiği dönemlerde amerikadan buğday alabilmek için tonlarca buğdayı zonguldak ereğlisinden denize dökende siz değilmisiniz
  siz 85 yıllık partisiniz ama bir icratınız yok sıkıştınızmı darbe yapıp masum insanları katletmediniz mi
  50 darbesi 60 darbesi 80 darbesi sizin zihniyetin eseri değil mi masun insanların ne günahı vardı söylesene bana
  Hani o senfoni orkestrasına verdiğiniz paralar varva yetim hakkı yokmu o paralarda nasıl yedirirsiniz başkalarına
  Bu ülkede yağ kuyrukları gaz kuyrukları ekmek kurukları(kartla ekmek alma dönemi)tüp kuyrukları sizin eseriniz değilmi
  Siz değilmisiniz Dersimi çok olağan bir şey olarak kabul edip mecliste alkış tutanlar
  ya bırakın bu işleri senin bildiğin kadar benim unutmuşluğum var
  aklınız neredeydi kuyrukta emeklileri bekletirken
  aklınız neredeydi kçmür varken soğuktan üşüyen insanlara yardım yapmazken
  sen git ana okulundaki kardeşlerinle ayna belki onlar inanırda gülerler sana
  bak korkum o ki hani hastane ihalesi vardıya pencere ihalesi hani peşkeş çektiğiniz hikaye hastanenin çatısı yandı orayıda ihale etmek için yakmış olmayasınız :))) sizden beklerim valla

 • denenmişi denemeyelim diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  denenmişi denemeyelim arkadaşlar yeni bir oluşum genç insanlar türkiye değişsin tdh ile umutluyuz başarılar

 • devrimciye yanıt diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  onların ülkücü olduğuna inanmıyorum ülkücü adam evinde olur yuvasında olur kesin bunlar ya ordan kovulmuşlar yada çıkarlarını burda arıyorlardır.. gerçek ülkücü adam moğoltayın hasan aydının olduğu yerde değil durmak.. ordan geçmezler.. yarın kürt pk açılımı derse sarıgül kesin yapacak… şimdilik konuşmasada… amaç CHP kırmak değilmi… ne yapcak bu zavallılar o zaman …vardır bir çıkarları… her yaeri pislemişler sıra burda

 • TDH MALTEPE İLÇE BAŞKANINA diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  ptesi günüden beri burdaki yorumları okuyorum.. elbette insanlar ya haklı eleştiri yaparlar yada kısançlıklarından sizin ulaştığınız makamlarda gözü oldukları için yorum yaparlar burası demokratik bir ortam ve sizde cevap vermeyebilirsiniz… ancak bazı eleştiriler var ki bunları cevaplamak zorundasınız.. en azından olumlu düşünen insanları aydınlatmak adına…
  1- GERÇEKTEN YANINIZDA ÇALIŞAN EMEKÇİ ÇAYCI İNSANIN 3 AYDIR MAAŞINI ÖDEMİYORMUSUNUZ.. ( BU GENEL BAŞKANIN HİTAPLARI VE SÖYLEMLERİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ )

  2- MİTİNG ALANI DAHA ÖNCEDEN BELLİYDİ VE CHP İLÇESİNİN MEYDANA HAKİMİYETİ AÇIKÇA BELLİYDİ YAPILACAK PROVAKSYONA NEDEN İZİN VERDİNİZ NEDEN YÖNETİM VE SİZ BU KONUYA DUYARSIZ KALDINIZ EN AZINDAN GENEL BAŞKANIN ve ya PARTİNİN BİRDE ÇOK VE BÜYÜKÇE BİR POSTERİ VEYA BAYRAĞI İLE O BÖLÜMÜ KAPATABİLİRDİNİZ VE BÖYLELİKLE GENEL BAŞKANINIZI O GENÇLERLE MUHATAP ETMEZDİNİZ ÇÖZÜM ÇOK BASİTTİ AMA YAPMADINIZ.. NEDEN !!!

  3- MEYDAN DAHA GÜZEL VE GÖRSEL BAYRAK VE POSTERLER İLE VE LİDERİNİZE HOŞ GELDİN PANKARTLARI İLE SÜSLENEBİLİRDİ. GÖRSELLİK DAHA ŞIK OLABİLİRDİ ÇÜNKÜ BÖYLE BİR ONUR GURUR HER İLÇEYE NASIP OLMAZ.. BUNUN FARKINDA DEĞİLMİYDİNİZ VE NEDEN MASRAFTAN KAÇINDINIZ PARANIZMI YOKTU…

  4- GERÇEKTEN DİĞER İLÇELER GELMEDEN MALTEPEDE İLÇE TAŞKİLATI 50 -100 KİŞİ ZOR MU TOPLANDI GERÇEKTEN SİZLER KALABALIĞA MI KARIŞTINIZ.. BİR İLÇE BAŞKANI OLARAK MUTLAKA İLK ANDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARI KAMERAYA ALMIŞINIZDIR YADA İLÇE YETKİLERİNDEN RİCA EDEREK MOBESE KAYITLARI İLE BU FİKİRLERİ ÇÜRÜTEBİLİRMİSİNİZ.

  5- GERÇEKTEN SN SARIGÜL MALTEPEYE YEMEĞE GELDİĞİNDE VESTADA BELLİ İNSANLARMI VARDI TÜM YÖNETİMİN HABERİ VARMIYDI YADA HABER VERİLMEDİMİ BÜTÜN YÖNETİM KURUL ÜYELERİ İLE BİR BASIN TOPLANTISI YAPARAK BU ÇİRKİN İDDAYI ÇÜRÜTEBİLİRMİSİNİZ

  6- İLÇENİZDE YÖNETİMDE KAÇ TANE ÜLKÜCÜ VAR. SİZ ÜLKÜCÜMÜSÜNÜZ İLERDE HASAN AYDIN MOĞOLTAY VE ONLARIN SHP KÖKENLİ EKİBİ İLE KÜRT AÇILIMINI NASIL YAPACAKSINIZ..

  7- MAHALLE TEŞKİLATINIZI ÖRGÜTLEDİNİZ Mİ ! BEN DİĞER İLÇELER GELMEDEN MALTEPE ÖRGÜTÜNÜN KAÇ KİŞİ İLE TOPLANDIĞNI GÖRDÜM HEMEN HEMEN SAYISINI BİLİYORUM EĞER TEŞKİLAT KURDUM DİYORSANIZ 20 YÖNETİM KADIN KOLLARI GENÇLIK KOLLARI VE 18-19 MAHALLE ÖRGÜTÜ 30 KİŞİ GETİRSE MALTEPE TEŞKİLATININ KATILIMI EN AZ 1000 KİŞİ OLMASI GEREKMEKTEYDİ SİZ DİĞER İLÇENİN SAYISININ ARKASINA SAKLANACAKMISINIZ YOKSA ORDA TOPLANAN 50-60 KİŞİNIN AYIBI İLE İSTİFA EDECEKMISINIZ…

  TEŞEKKÜR EDERİM

  MUSTAFA YILDIRIM

  eğer bu açıklamalara dürüstçe cevap vrırıseniz sizi ilçede ziyaret edeceğim

 • turgay türkay diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  evet bende aynı şeyi merak ediyorum…
  Neden CHP’nin bu provakasyonuna izin veriniz neden ilçe başkanı ve yönetim olarak buna önlem almadınız…
  bunu düşünecek bir akıllı yomu içinizde…
  resmen genel başkana tuzak kurdunuz…

 • 615434 yanıt diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  sizin ağzınızdan ancak tükürük çıkar ne bilgi ne siyaset nede çözüm..
  vereceğin cevap anca bu olur senden çok MU VAR TDH…
  DİNDEN İMANDAN… AMAN SİZ CENAZELERİ KAÇIRMAYIN GENEL BAŞKANIZIN TALIMATI… DİNİ MUSALLA TAŞLARINDA SİYASETE ALET EDİN…

  PEKİ ÜLKÜCÜ KARDEŞŞŞ SEN NASIL YAPACAKSIN MEHMET MOĞOLTAY HASAN AYDIN VE ONUN KOMINİST BOZMA TAYFASIYLA… HASAN AYDIN LI SHP DEĞİLMİYDİ pkk MECLİSE TAŞIYAN …

  AMAN MECLİS ÜYESİ SIRASINA GİR DAHA ŞİMDİDEN….

 • yorumcu diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  nerde bu TDH yöneticileri bak adam 6 madde saymış yenilir yutulur seyler değil…

  vesta azız meşguldur şimdi otobüs üzerinde sarıgül ile çektirdiği resimleri duvarlara asıyorlardı

 • Gerçekler diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  Bir soruda ben sorayım Mustafa beyin sorularına ilaveten.Bu ilçe başkanı,görevden darbeyle alınan eski ilçe başkanının mobilyalarının üstüne oturdumu.Bir dedim ama hadi birtane daha sorayım çıktıkları eski ilçe binasının kirasını alamayan emlakçıyı kaç ay oyaladı,sindirmeye çalıştı sonra adamları ile tehdit etmeye kalkışınca emlakçı dan nasıl bir tepki aldı.Hadi üçleyelim soruyu bu kira sorununu ve mobilya sorununu bilen il başkanı bunu yönetimden teyit ettirmesine rağmen neden hiçbirşey yapmadı.Hadi cevap versinler bakalım.Bunlara iftira diyen olursa şayet yazsın burdan bütün ilgili isimleri vereyim onlara adresleri ile birlikte.

 • ZaGoR diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  OOO ÖZGÜR SEN ÇOKTAN BATMIŞSIN SEN BU AKILLA HİÇ BİR ŞEY OLAMAZSIN NİYE BİLİYORMUSUN CEVAP VERECEM DİYE 1923 LERDEN BAŞLAMIŞSIN BANA BIR KAC SEY SAYMISSIN IYIKI SAYMISSIN ALTTA OKURSUN CEVAPLARI ÇÜNKÜ DEDİKLERİNİN HEPSİ YALAN YANLIŞ EKSİK SEN ANCA İFTİRA ATAN BİR YALANCI OLURSUN OLSAN OLSAN ÖZGÜR
  50 60 80 DARBELERİNİN BİZİM ESERİMİZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİN EY CAHIL ARKADASIM BENIM SEN HİÇ Mİ KİTAP OKUMADIN EĞER BİZİM ESERİMİZ OLSAYDI O DARBELERDEN SONRA SAĞCI GENCLER DAHA COK ÖLDÜRÜLÜR KAYBOLUR YADA İŞKENCEDEN GEÇİRİLİRDİ YADA BİZİM PARTİ YÖNETİCİLERİ DAHA AZ YADA HİÇ HAPSE ATILMAMASI LAZIM DI AMA EN ÇOK MAĞDUR OLAN SOLCU GENÇLER VE CHP DİR.Kİ ABD BÜYÜKELÇİSİNİN BİR TABIRI VAR “BİZİM ÇOCUKLAR BASARDI DIYE” O ÇOÇUKLAR OLSA OLSA SİZ OLURSUNUZ ÇÜNKÜ ABD İLE İŞBİRLİĞİ YAPIP VATANI SATAN SİZSİNİZ

  BUĞDAYLARIN DÖKÜLMESİNDEN BAHSETMİŞSİN DOGRU YA O BUGDAYLAR DOKULURKEN SEN AMAN BAİLER NİYE DÖKÜYORSUNUZ O BUĞDAYLARI DİYORDUN DİMİ ÖZGÜR

  EKMEK TÜP VS VS KARTLA DAĞITILDIĞINI SÖYLEMİŞSİN DOĞRUDUR BİRDAHA GÖRMEYİZ İNŞALLAH AMA O DÖNEMİN EKONOMİK ŞARTLARI OKADARDI BAZI ART NIYETLILER COK FAZLA ALIP DA RANT SAGLAMSINLAR HERKES ESIT VE AYNI PARAYA ALSIN YARARLANSIN DIYE YAPILMIS BIR UYGULAMAYDI

  YANİ ÖZGÜR SEN ÇOKTAN BATMIŞSIN SENI KURTARAN YOK

  YAZIK YAZIK

 • DEVRİMCİ diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  Sayın Ahmet TÜKEK beyefendi,gazeteniz internet ortamında maşallah birnumara ilgiyle izleniyor.Bende yeni izlemeye başladım ve çok memnunum tam bir demokrasi arenası.Ancak sizden bir talebim var şu TDH ilçe ile ilgili çok tepki var ve bunlar kesinlikle yanıtlanmalı şunları bir yoklasanız inanın ulusal medyada ses getirirsiniz.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılarımla.

 • pedro’dan özgüre diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  burs dan başlayalım önce diğerlerine sıra gelir elbet. siz akapee liler burs olayını seçim kozu olarak kullanmadınız mı ?
  1-İBB den gelen maillerde bursun yatmamasının sebebi chp olarak gösterildi
  2-fikri de başka bir yol denedi.o naaptı peki hemen söyleyeyim 2.dönem burs verilcek die insanlar arandı (ne hikmetse seçim öncesi) ama sürekli ertelendi bu yatacak burslar sonra n’oldu öğrenciler arandığıyla kaldı…
  Tekel işçisi işe gidip yatıyormuş zaten size göre herkes yan gelip yatıyo mübarek bi siz çalışıyorsunuz (tabi sizin ne tür işlerde çalışkan old. biz çok ii bilioruz).Kardeşim bırakın bu işleri başbakanınız bunu söyledi diye hemen takılın . Soruyorum sana 2 ay önceye kadar hiç ”tekel işçisi ne para kazanıyor be yatarak ” dedin mi ?? aklına bile gelmemiştir ne kadar para kazandığını bile bilmiyosundur . şimdi noldu peki. Birde son zamanlarda sık dile getirdiğiniz bişey daha var : tekelcilerin 4c de kazancağı parayı alacak çok kişi var . bende şunu söylüyorum : Bu ülkede mr.mehmet simsek gibi bakanların işini yapacak da çok insan var merak etmeyin…
  Ezan Türkçe okunsa nolur okunmasa nolur allahını seversen söyle. kuran da ezanın hangi dilde okutulcağı yazıyor mu . 1932 de ezan türkçe okunduğunda kötü mü oldu (ki abdülhamid e kadar zaman zaman okunmuştur). ne güzel insanlar Allah’ın onlara yollamış olduğu mesajı anlamaya başladı . ayrıca kuranın türkçe meali okunuyoda ezanın türkçesi nie okunamaz ?? Ama szin korkunuz belli: insanları örümcekleşmiş kafalarınızla kandıramayacağınız için işinize gelmiyor tabi. kötü mü olur kuran kurslarının türkçe olması söleyin bana. Eminim Ziya Gökalp hayranısındır .O zaman sana Ziya Gökalp’in şu dizelerini de yollayayım:
  Bu özlemi Ziya Gökalp şöyle şiirleştirmiş:

  “Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.

  Köylü anlar manasını namazdaki duanın

  Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur

  Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda’nın

  Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın.

  RAHMETSİZ dediğin İsmet Paşa varya o olmasaydı ezan okunuyor olurmuydu ya da en kötü ingilizce okutulurdu güzel kardeşim.
  Tutturdunz karneyle ekmek dağıtımını . iyi de karneyle ekmek ne zman dağıtıldı acaba,II.DÜNYA SAVAŞI yılları olabilir mi ?? dünya o zman kıtlıkta be kıtlıkta . siz ne anlarsınız tabi savaştan . size kalsa kurtuluş savaşını yapmaya bile gerek yoktu . sizin çözümünüz belliydi:
  ingiliz veya amerikan mandası …

 • MİDYAD diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  gölgede kalanın gölgesi olmaz tıpkı şimdiye dek gelmiş geçmiş tüm iktidarların gölgesinde kalan chp gibi bizim gırtlağımız yetmez doğru mühalefet yapacak çene yok bizde yürekli gençler var bizde eğriyi düzeltecek ağlayanı güldürecek zalime hırsıza hattini bildirecek beyinler var bizde herkes kavga eder tekelciyle itfayiye ciyle eczacıyla doktorla hatta mecliste bile kavga eder iktidar olunca muhalefet olunca , herkes bir siyasi partiye lider olur ama iktidar olamaz

 • ZaGoR diyor ki ;
  10 Şubat 2010 0:00

  özgüre son cevap

  bir şeye çok güzel değinmişsin allah korkunuz yokmu yok ımanınız varmı yok dını ınancınız varsa gıbı yazmıssın oraya iyi güzel en azından yazmayı biliyorsun ama bu yazdıkların saçma sadece polemik yaratma cevap olsun bıraz daha süslü olsun diye dini ve tanrıyı işe karıştırman bile yanlış

  din insanların vicdan özgürlüğüdür hristiyanı vardır musevisi vardir müslümanı alevisi vardır ateist olanı vardır sen insanları birazcık imanınız oda varsa diyerek ne yargılayabılme yeteneğin vardır ne de böyle ithamlarda bulunman gerekir dini nasıl kullandığınız ortada en azından biz dini istismar edip insanları kandırmıyoruz…açın kuranı da okuyun dini istismar etmek ne demek cezası ne…

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Bir grup chp yandaşı arkadaş bir grup sarıgül yanlısı arkadaş.Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş edasıyla yapılan saldırılar.Nedendir bilemem herşeye saldıran iki parti.
  Bakıyorum
  YOLSUZLUK İÇİN AKPARTİYE SALDIRANLAR
  1- CHPNİN Yüksek Mahkeme, “1998 yılı hesaplarında 35 milyar 386 milyon 533 bin 328 Lira’nın, 2004 yılı hesaplarında 267 bin 860 YTL 57 YKr, 2005 yılı
  hesabında 161 bin 620 YTL 2 YKr, 2006 yılı hesaplarında ise 465 bin 660 YTL 10 YKr gider karşılığı usulsüzlük” belirledi.
  BUNA BİR AÇIKLAMA YAPMIYORSUNUZ SALDIRMIYORSUNUZ.

  YAHUDİLİKTEN MASONLUKTAN AKPARTİYE SALDIRANLAR
  2-Çırpınıyorlar… CHP “laiklik” üzerinden, MHP de “terör” üzerinden “oy” devşirmek için çırpınıyor!… Seçim beyannamelerinde; “elle tutulur, gözle görülür bir teklif”leri yok…

  Var olan “sorun”ların çözümü konusunda ise, bir “proje”leri yok… Varsa-yoksa kavga, varsa yoksa hırçınlık!.. “Kavga” ve “hırçınlık” stratejisiyle, aslında “suç bastırmaya çalışıyorlar” gibi bir hava seziyorum ben!.

  Meselâ; aynı zamanda “Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı” gibi bir görevi de bulunan Bay Deniz Baykal, “Ben orada Türkiye’nin hakkına sahip çıktım, Türkiye’nin çıkarlarını savundum!” diyerek, aslında “kırdığı pot”ları ve hatta yol açtığı “skandal”ı örtbas etmeye çalışıyor!..Neymiş, “Cenevre’de Türkiye’nin çıkarlarını savunmuş”muş!.. Kime karşı?.. Talabani ve Barzani’ye karşı mı?.. Adamlar, daha sen “kürsü”ye yürürken terkettiler “toplantı salonu”nu!.. Dolayısıyla, “peşmerge liderleri”ne karşı “Türkiye’nin hakkı”nı savunmuş olamazsın!..

  3-1999’da “DSP değirmenine su taşıyan Bahçeli”, bugün de “CHP+DSP değirmenine su taşımakla meşgul” değil mi?..
  O halde, CHP ve MHP’yi “aynı kategori”de değerlendirmenin pek bir sakıncası olmaz!..
  Öyle ya;
  Birisi “terör tehdidi”yle korkutuyor toplumu, diğeri de, olmayan “irtica tehdidi”yle!..
  Ne var ki;
  Bay Baykal’ın, bugün “irtica sembolü” olarak göstermeye çalıştığı “türban”, 15-16 yıl önce Bosna’ya giderken “iffet, namus, beyazlık ve temizlik sembolü”ydü!..

  GELELİM APOYU SERBEST BIRAKACAK NİDALARI ATAN SİZ MHP LİLERE
  Bugün, “terör tehdidi”nden dem vurarak, Erzurum mitinginde milletin üzerine “yağlı urgan” atan, Tayyip Erdoğan’a, “Al, sen as!” diyen ve fakat 12 Ocak 2000’de “Apo’yu asmayıp, besleme” kararının altına “imza” atan, Devlet Bahçeli’den başkası değildi!..Ve tabiî; TBMM Adalet Komisyonu’ndaki “6 MHP’li milletvekili”nden 5’ini, “sakın idam cezasının kaldırılması lehindeki önergeye destek vermeyin” diyerek “ikna”(!) eden de Bahçeli’den başkası değildi!..
  Bugün kalkmış; “büyük bir hınç” ve “öfke” ile Erzurum İstasyon Meydanı’nda Tayyip Erdoğan’a bağırıp, “Yoksa, teröristbaşını asacak kadar ip mi bulamıyorsun?.. Al sana ip, hadi as!” diyor!..
  Peki ama, bunu söyleyen adama sormazlar mı; “İmralı’da, Apo’ya idam kararı veren hakimi, evet emekli Yargıtay üyesi Turgut Okyay’ın MHP’den milletvekili adayı olma başvurusunu reddeden, aynı Devlet Bahçeli değil mi?” Turgut Okyay, en azından “milletvekili adayı” yapılsaydı, kamuoyuna “anlamlı bir mesaj” verilmiş olmaz mıydı?..Sayın Bahçeli, şimdi kalkmış Erzurum’da “ip” atıyor!.. Ankara’da ise; “ipi Apo’nun boynuna atan” hakimi “adaylıktan atıyor!”

  DEVAM EDELİM.

 • KORKUYORMUSUNUZ diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  BUU YORUMLARI İLKKEZ OKUYORUM.MUSTAFA SARIGÜLÜN GELİŞİNDE ENDİSEMİ DUYORSUNUZ….ENGELEMEYEMİ ÇALISIYORSUNUZ….TABİKİ BASARININ ARDINDAN..DURDURMAK İSTİYECEKSİNİZ AMA GÜÇÜNÜZ YETMİYECEK BUNA….
  TABİ BAZI YAZILARINIZA HAK VERİYORUM VESTADAKİ YEMEK OLAYINA AMA..BİR KAÇ KİSİNİZ YAPTIĞI HATAYI TDH MAL EDEMEZSİZİZ…SONUCTA TÜRKİYEDE 70 MİLYON İNSAN VAR HERKEZ BİR OLAMAZ…
  YAĞMURA RAĞMEN ÇOK KİŞİ KATILDI BUDA SARIGÜLÜN GELECEĞİNİ KANITLIYOR….

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  EVET AÇTIRDINIZ AĞZIMI DEVAM EDEYİM.

  4- Tarih, 1 Kasım 1998… Yer, Çorum… 18 Nisan 1999 seçimlerine 5.5 ay vardır… Sayın Bahçeli, Çorum’a girişinde “2 bin 500 araçlık muhteşem bir konvoy”la karşılanmıştır!..
  Bazı “emniyet görevlileri”nin, “MHP bayraklı” otomobillerin şehre girişini engellemelerine fena halde kızmıştır. Kızmakla kalmayıp, “ikaz” etmektedir yetkilileri: “Kraldan çok kralcı olmayın!.. MHP’nin Çorum’da da birinci parti olduğunu görüyoruz… ANAP’a güvenip de, sakın haksızlık yapmayın!” Devlet Bey, sözü “başörtüsü”ne getirip, aynen şunları söylemektedir: Kızlarımızın okuma hakkı elinden alınmamalı. MHP bu yaranın kapanmasını istiyor.Başörtüsünü siyasete alet ederek 11 aylık iktidarları döneminde çözemeyenler bu meseleyi çözemeyeceklerini anlayarak istismarı bırakmalıdır. Başörtüsünden ellerini çekmelidir.”
  Uzatmayalım… Aradan aylar geçer… Seçim yapılmış, hükümet kurulmuş, MHP de “iktidar ortağı” olmuştur!.. Hem de, “güvenmeyin” dediği “ANAP” ile!..Çorum’da, “bu meseleyi çözeceğiz” diyen sayın Bahçeli, “mesele”yi değil ama, “başörtüsü”nü çözmüştür!.. Evet; Nesrin Ünal hanıma, “başörtüsünü çözdürerek” yemin ettirmiştir!..
  Hayır, bununla da yetinmemiştir!..
  Çorum’da 1 Kasım 1998 günü “Refahyol iktidarı”nı suçlayıp; “İstismarı bırakın!.. Başörtüsünden elinizi çekin!.. Bu işi biz çözeceğiz!” diyen Bahçeli’nin, o konuşmasından “18 ay 20 gün sonra”, yani 20 Mayıs 2000 tarihinde, “Bahçeli’ye bağlı DPT”den, “sosyal tesisler”le ilgili bir “genelge” yayınlanır!..
  “TÜRBANA VE EVCİL HAYVANA YASAK!”

  “Bahçeli’ye bağlı DPT Müsteşarlığı”nın Genel Sekreteri Servet Korkut’un imzasını taşıyan 20 Mayıs 2000 tarihli genelgenin “8. madde”sinde denilir ki;“Sitelerimizde konaklayacak olanların site içinde çağdaş ortama uygun kıyafetler ve davranışlar içinde bulunmaları gerekmektedir… Çarşaf, türban, tesettür ve benzeri kıyafetler yasaktır… Siteye evcil hayvan getirilemez…”
  Kimdir bu genelgeyi yayınlayan?..
  Devlet Planlama Teşkilatı!..
  Kime bağlıdır?.. Devlet Bahçeli’ye!..
  Düşünebiliyor musunuz;

  EVET SAYIN CHP LİLER SİZE GELİNCE
  atatürk ün emaneti chp yi kendine zimmetli hisseden deniz baykala gelince AHMET TÜRK’ÜN AĞZINDAN
  “Söz Diyarbakır cezaevine geldi. Ben anlattım, o dinledi. İkimiz de duygusallaştık, ağlama noktasına geldik yani. 12 Eylül’de yaşadıklarım anlatsam, siz de ağlarsınız. Her koğuş, her hücre ayrı bir dünya, her insanın yaşadığı bir romandı. Her gün yalvarıyordum ‘Allah’ım al canımı, kurtulayım’ diye. Deniz bey dinledi ve dedi ki, “Bir daha siyasete, Meclis’e girersek, bunların hesabını soracağım.”
  “Eski dostuz. 1973’de parlamentoya beraber girdik. Aynı siyasi partide, CHP’de birlikte mücadele ettik. 1980’e kadar birlikteydik. 1983’ten sonra bir süre de SHP’de birlikte olduk. Baykal’ın çabasıyla 1989’da yayımlanan Kürt raporunu çıkaran bir siyasi partinin bugün söyledikleri üzüntü verici.”
  ALLAH ALLAH NE OLUYOR DENİZ BAYKALA AHMET TÜRK CEZAEVİNDEN CIKTIGINDA DİYARBAKIRA ONUN YANINA GİDİP RAKI BALIK MASASI KURMUŞLAR ŞİMDİİİ :) DEVAM EDELİM YUKARDAKİLER AHMET TÜRK’ÜN RÖPORTAJINDAN HEEE..HEMDE RADİKAL GAZETESİNDE.

  DENİZ BAYKAL VE HORTUM :)
  1- BOTAŞ petrol hattından yıllardır petrol çalan ilçe jandarma komutanı, CHP ilçe Başkanı ve korucubaşılarının da bulunduğu bir çete ortaya çıkarılmıştır. Bu çetenin lideri de Deniz Baykal’ın manevi oğlu olarak geçen Hatip Durmaz’dır.
  1999 seçimlerinde Leyla Zana, Orhan Doğan gibi PKKlılar TBMM’ye Baykal’ın SHP’sinden aday olarak girmiştir.
  Deniz Baykal, tuhaf paradoksların da adamıdır. HEP`in doğumuna yol açan SHP`nin Kürt milletvekillerine uygulanan disiplin önlemleri onun genel sekreterliğine denk gelmiştir. Hatta bu yüzden `HEP`li oylar nedeniyle, son yarışta Erdal İnönü karşısında yenik düşmüştür. Ne var ki, SHP`nin Türk siyasi hayatına kazandırdığı tek belgenin altında da Baykal`ın imzası vardır. Bu belge kamuoyunda `Kürt Raporu` olarak bilinir…

  DEVAM EDEYİMMİ

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  BAZI ŞEYLERİ OKUYORSUNUZ AMA EKSİK OKUYORSUNUZ YUKARI YAZDIKLARIMI İYİCE BİR OKUYUN.
  TAMAM HATALAR OLUNABİLİR AMA BU ÜLKE TARİHİNDE HEP KRİZLERLE YÜZLEŞTİK BU ULKE TARİHİNDE HEP ENTRİKALARLA DİDİŞTİK HEP YARIN KİM ÖLECEK YARIN NERESİ BATACAK HANGİ BANKA BİTECEK HANGİ DEVLET BİZE SALDIRACAK KİM İSYAN EDECEK DERKEN GİZLİ KAPAKLI KAPILAR ARDINDA CEVRİLENLERİN 70 MİLYON İNSANIN HİÇBİRŞEYDEN HABERSİZ YÜRÜDÜĞÜ YOLLAR.BU GÜN İSE YAPILAN İŞLERİN DAHA GÜZEL OLSAYDI KAVGASINI EDİYORSUNU GEÇMİŞİNİZDE YAPILMAYANLARI YAPILMASI GEREKENLERİN OLMADIGINI AT GÖZLÜĞÜ TAKMIŞCASINA GÖRMÜYORSUNUZ ŞİMDİDDE CAMUR ATIYORSUNUZ.
  DİNE GELİNCE KARDEŞİM BU ÜLKE TOPRAKLARI MİLLİ BİRLİK İLE KURTARILMIŞ BU MİLLİ BİRLİK SİZİN ANLADIGINIZ ANLAMDA DEĞİL DİNİ BİRLİK VE İNANÇ BİRLİĞİ İÇİNDE KURTARILDIGINI TARİH KİTAPLARI YAZAR MUCİZELER VE KATBE KAT BİZDEN FAZLA OLAN SAVAŞLARDA ALDIGIMIZ BAŞARILAR.ŞİMDİ CIKMIŞ DİNİ ALET EDİYORSUNUZ DİYORSUNUZ EDİCEZ TABİ KARDEŞİM SENİNDE BENİMDE NEFES ALMAMI VERMEMİ SAĞLAYAN NE TAYYİP NEDE DENİZ BAYKAL BEN SİYASET YAPIYORUM DİYE BANA NEFES ALDIRAN ALLAHIMI UNUTUP ONA ŞÜKRETMEYİ UNUTAMAM.VE BAŞÖRTÜSÜDE ONUN EMRİDİR SİZ TAKARSINIZ VEYA TAKMAZSINIZ BU BU ÜLKENİN BİR KAMBURUDUR BUNU KALDIRMAKTA BU ULKENİN BAŞLICA GÖREVLERİNDENDİR.BENİM BAŞÖRTÜLÜ ANAM BENİ ASKERE GÖNDERİYOR AMA KENDİSİ BENİM YEMİN TÖRENİME GELEMİYOR YAZIKLAR OLSUN BU ANLAYIŞA.
  BU ÜLKE SAYIN ZAGOR MALTEPE SAHİLİNDE ELİNDE BİRA KUTULARIYLA DOLAŞIP YÖNETİLMEZ CIKAR ARTIK BEYNİNDEKİ CAĞDAŞ DEMOKRAT GÖZLÜKLERİNİDE CEVRENE BİRAZ BAK YILLAR ÖNCESİNİ DÜŞÜN BU GÜNÜ DÜŞÜN. BU HUKUMETİN YAPTIKLARINI BEYENMEYEN SİZ CAMUR ATAN SİZ O HUKUMETİN YAPTIKLARIYLA YAŞIYORSUNUZ O İÇİNDE BULUNDUGUNUZ BİLMEM KAC KATLI BELEDİYE BİNASI BİLE KAÇAK BİR ŞEKİLDE ONUN İÇİNDE SİZDE BİZDE OTURDUK YONETTİK YÖNETİLDİK.

 • BÜŞRA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  mustafa sarıgül dinimizden de atatürk ümüzdende elinizi çekin diyor. biz tesettürlü byanların samimi düşüncelerine tercüman oluyor ALLAH C.C yar ve yardımcısı olsun din üzerinden atatürk üzerinden siyaset yapanlara mutlaka haddini bildirecektir

 • vah vaj ismail güdüz korkuyormusunuz a cevap diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  asla korkmuyoruz..

  keşke ülkemize 1974 yıllarındaki gibi eski chp gibi yada adı her ne olursa olsun durust halkını düşünen atatürkçü kutupçu olmayan bir sol parti gelse … Başta TDH gerçekten çok büyük bir heyecan yarattı.. bizde o rüzgara kapıldık ancak vede maalesef siyaset insanla insan aklı ve karakteri ile yapılıyor… tek başına bir lider ve onun duruşu maalesef yetmiyor.. kadro ve teşkilat çok önemli …

  MAALESEF. bizler insan olarak kendimizi aşamıyoruz kendi egomuzdan kendi çıkarlarımızdan kurtulamıyoruz.. ve hata yapıyoruz.. vede özlenen tablo ortaya çıkmıyor. bu hangi parti olursa olsun farketmiyor . bilinen bir gerçek var oda ideoloji solcu solculuğunu bilecek ama tüm halkını milletini kucaklayacak sağcı sağcılığını bilecek ve oda tüm halkını kucaklayacak.. karma olmaz ANAP- AKP bunun örnekleri ANAP zamanı her kes bir arada idi neden götürmek için yolsuzluk için … bu ayrı bir kanayan yara…

  bunu neden anlattım.. TDH giderek amacından uzaklaşıyor.. örneğin genel başkanın ,istanbulu las vegas yapacağız kumarhane merkezi yapacağız demesıne herkes sessiz kaldı sence doğru karar mı bu ! örnekleri çok..

  sence maltepede yapılan miting içine sindimi .. 38 tane ilçeden gelen kalabalık seni üzmedimi gümbür gümbür gelmek bu mu… genel başkanın maltepeye gelmesi çok ayrı bir onur gurur… sence ilçe teşkilatı iyimi hazırlandı .. teşkilat olarak orda toplanan 50 60 kişi o bile şüpheli. içine siniyormu.. 10 bın kişi ile gümbür gümdür diyerek yalan konuşmak mı değişim hareketi yada böylesine güzel bir şölen için toplanan maltepelinin 50 60 kişi yi bulmaması mı değişim haraketi kimse yalanlayamaz kamera kayıtları var maltepe olarak kaç kişi geldi.. çok merak eden mobese kayıtlarına baksın görsün rezaleti.. değişim gelen 38 ilçenin kalabalığına mi saklanmak maltepe ilçesi için..

  sence neden oluyor bunlar… çünkü eski alışkanlıklar devam ediyor şahsi çıkarlar menfaatler. sence değişim maltepe ilçesinde 3-5 ülkücünün örgütlenmeye çalışmasımı küçük olsun aman bizim hakımıyetımız olsun mu !
  herkes kendini başkan yard ilan etmiş masa makam peşinde diğer yönetimdeki kişileri hor görmekmi yada ilçe dışında gizli toplantı yapmak mı değişim. şimdiden meclis üyeliği hesapları yapmak mı değişim..

  genel başkan mendilci kadınla sohbet edip yaralarını sarmaya çalışırken maltepe ilçesindeki emekçi kadının 3 aylık maaşını gasp etmek mi değişim…

  bu tavırlarından dolayı insanları küsütürüp 3-5 kişinin sahsi menfaatleri dolayısıyla mitinge hazırlanmayarak CHP li gençlerin sloganlarına genel başkanlarını muhatap edip bunu gazete manşetlerine taşıtmak mı değişim…
  değişimin başlangıcı nasıl olur biliyormusnuz.. koskoca istanbulda 38 ilçe ye rağmen 800 – 1000 kişi anca toplayabilen ben yok biz varız sloganına rağmen odasında her şeyi ben yaptım ismi ben buldum ben ben diyen il başkanı ve maltepede 50 60 kişi ile miting açılış yapan ve 3-5 kişiye teslım olan ilçe başkanının istifa etmesi ile başlayacak değişim

  saygılar

 • DADAŞ diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  İLÇE BİNANIZ NERDE GELİP ÜYE OLMAK İSTİYORUM CHP İLÇE BAŞKANININ TAVIRLARI İLÇE ÖRGÜTÜNÜN BU KADAR KONTRÖLSÜZ PERVASIZ OLMASI BAŞKA BİR SİYASİ PARTİNİN LİDERİNE ÇİRKİN SALDIRILARINDAN SONRA VE BUNU ASLINDA KENDİLERİNİN SEVMEDİĞİ DENİZ BAYKAL POSTERİYLE YAPMALARINDAN SONRA GELİP ÜYE OLUCAM ….. adam çıktı dediki deniz baykal varsa ben yokum yürek ister yürek şak şak çılığı herkes yapar

 • zagoözgür yavuz kaya diktt. diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar burası TDH ve sn sarıgül sayfası lütfen başka sayfada yorum yapın burdaki yapılması gereken yorumlar dağılıyor lütfen

 • HAYYAM diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  YA BİZ BU YÜZDEN İKTİDAR OLAMIYORUZ BİZİ GERİYE DÜŞÜREN BU KAFA ÇIKIP MALTEPE CHP İLÇE BAŞKANI VEYA GENEL MERKEZ MUSTAFA SARIGÜL E SİYASİ YAŞAMINDA BAŞARILAR DİLESE OLMAZMI MİLLET ÜSTÜMÜZE GÜLÜYO KLASİK CHP DİYE . NEDİR BU AZ OLSUN AMA MARJİNAL OLSUN BİZDEN OLSUN MANTIĞI BİZ YARIM ASIRDIR AYNI POSTERİ ASMIYORMUYUZ ZATEN………

 • korkuyormusunuza yanıt diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  yağmura rağmen kalabalık ! sence bu kalabalık başarımı.. keşke orda 15 20 bın kişi olsaydı da herkesin sesi kesilseydi..
  sana bir soru soracağım….. dinin siyasete bulaşmasını istermisin elbette hayır ..
  peki genel başkanın ilçenizde tüm cenazelere katılı talımatı sence doğru bir karar mı ! neden katılıyoruz insanların acı gününüde yanlarında olmak peki neden oy için…. bu musalla taşını siyasete alet etmek değil mi ! insanlar elbette cenazelere katılsın ama herkes kendi sahsi kimliği ile… sessiz sedasız…
  eğer kumarhaneler kurulursa 10 bınlerce insanın düşeceği durumu duşunmek ıstermısın neden itiraz edilmiyor….
  aradan bunca zaman geçti temmellik yapıp küçük olsun benim olsun zihnıyetini bırakıp teşkilatı kursunlar sakın kuruldu deme eğer kurulsaydı sadace maltepe orda 1000 kişi olurdu GENEL BAŞKAN GELMİŞ MALTEPE YE ÇEKİLSELER BİR KENARA SARILGÜLÜN POSTERİ TOPLAR ORAYA EN AZ 1000 KİŞİ HERKES BUNLARDAN İLLAHLAH ETMİŞ

 • MUZAFFER ERBAŞ diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  GAZETECİLİK YARGIÇLİĞA SOYUNMAK DEĞİLDİR..
  BİLGEYE SORMUŞLAR; EN ÇOK NE BİLİRSİN ? DİYE..
  O DA; ” HADDİMİ BİLİRİM ” DEMİŞ…
  NİYETİNİN NE OLDUĞU BELLİ OLDUĞU İÇİN, AÇIK OLMALI İNSAN…
  NE GÜZEL BE…VURUN ABALIYA..
  BUNLARI M.Ö. YAPIYORLARDI.. İLKELLİK BAŞKA BİRŞEY DEĞİL..
  TABİİ BU YORUMU DA YAZAMAZSINIZ….SARIGÜL BAŞBAKAN OLACAK..
  YALAKALIK DEVRİ BİTECEK…

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Şimdi TDH li kardeşlerime birşey demek istiyorum. Ne chp ne Mhp ne Ak Parti önemli olan insan olmak.İlk parti acılışında CEM UZANDA Tayyip erdogandan hesap soracagını söylüyordu oda leke atıyordu oda idam edecegini söylüyor mahkemeleri gösteriyordu zalimlikten bahsediyor mazlumluktan basediyordu.Onun yaşadıklarını uzun uzun anlatmak istemiyorum Bak anlatmayacam ama sadece Evinin havuzunun altından cıkan külce altınlar ve Kontör kartları onun sömürücü ve hortumcu oldugunu gösteriyor YARABBİ keşke ölkenin başına gelseydi onun karşısına geçip başbakan uzan diyenler onun bu ulkeyi yiyip bitirdiğini görünce ne yapacaklardı onu düşünüyorum.

  Şimdi arkadaşlar gecelim UZANI geleyim Sarıgul Beye Kendisi şişli belediyesinde güzel çalışmalar yapan birisi olarak görünüyor Peki kardeşim hani sizde birlik ve beraberlik vardı daha düne kadar chp saflarında yol alıyordunuz ve BAŞBAKAN DENİZ BAYKAL DİYORDUNUZ :) hooopp başbakan sarıgül oldu bakıyorum birliğe o akşam bende pankartlama yapıyordum ama sarıgulun pankartlarını 1 kişi orta yaşlarda birisi yapıyor merdiveni taşıyor merdivene cıkıyor bayrağı asıyor aaa bakıyoruz altında 20 kişi elleri ceplerinde takım elbiseli muhabbet sohbet nerde birlik beraberlik düşünüyorumda var bunda bir cıkar kavgası o bayrağı asan abimizde sanırsam şişli belediyesi görevlisi :)

  Sonra zalimlerden hesap soruyorsunuz ne zalimlik yapıldı anlayamıyorum Belediye başkanı olan sarıgul Devlet butcesinden belediyelere aktarılan para olmasaydı acaba o şişlide taş üstüne taş koyabilirmiydi.
  Şimdi sarıgul şişliyi bıraktı diyar diyar geziyor ana para nerden geliyor düşünmeli arabalar otobusler pankartlar bayraklar listesine bakıyoruz kimler var acaba parası pulu olan.
  Maltepede kime sorduysam bu TDH nin ilçe yönetiminde kimler var diye hiç hoş cevaplar alamıyorum söylemekten çekiniyorum.

  Sizlerin partiler arkadaşlar Gönül esasıyla donatılmamış sizlerin partileri para esasıyla donatılmış o nedenle geldiğiniz gibi gidersiniz.

 • MUSTAFA YILDIRIM diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  BEN ARTIK YORUM BİLE YAPMAYACAĞIM..

  İŞTE tdh MALTEPE İLÇESİ KONUŞAMAZLAR .. HELE VESTA AZİZ HİÇ KONUŞAMAZ KONUŞURSA ORTAYA NELER ÇIKACAK YAPTIĞI İKİLİKLER ŞU AN TAYFAM DEDİĞİ İNSANLAR İÇİN YAPTIĞI AĞIR ŞUÇLAMALAR VS VS

  ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN… DEĞİŞİM HARAKETİ…..

 • sevgi dramalı diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  KAÇ GÜNDÜR ŞU YORUMLARI OKUYORUM

  sarıgül ün partisinden biri çıkıpta bir şey demiyor…. ilçe başkanını bu yorumların ne derece doğru yanlış yalan iftira olduğunu açıklmaya davet ediyorum olurda bu kadar olmaz pişkinlik

 • Gerçekler diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Herkes kendi tespit ve düşüncelerine göre bu sayfalardan yorumlar yapıyor bende dahilim buna.Burada solcuda,sağcıda,muhafazakarda yani herkes var.Siyasete ilgi duyuyoruz hepimiz bu güzel ve olması gereken.Ülke meselelerini kendimize göre değerlendiriyoruz.Ancak ne yazarsak yazalım siyaset o hepimizin bildiği kendi mecrasında yürüyor maalesef.Herkes birbirine saldırıyor bazıları gerçekten doğrudur,belkide birkısmı yanlıştır.Bu hangi parti olursa olsun böyle bunu bir görelim.O halde bu iş nasıl düzelecek,kimse yazmasınmı,eleştirmesinmi buda doğru değil.Siyasetin düzelmesi ve doğru yapılması yöneticilerin elindedir.Yani bir siyasi partide görev almak isteyen,daha sonra yükselmek ve en üst makamlara çıkmak isteyen politikacı gerçekten namuslu,dürüst,siyasetten maddi çıkar beklemeyen,ülkesini gerçekten seven,ülkesinin kalkınması yönünde politikalar üretebilen,yanlış yaptığı zaman bunu söyleyebilen,özür dilemesini bilen,oy uğruna kendi arkadaşlarını ve halkı kandırmayan,rakip partilerlede iyi ilişkiler kurabilen,seçim kaybetmesine,makamını kaybetmesine neden olacaksa bile halk için doğruyu yapan,kendisinden daha tecrübeli ve bilgili olanlardan yardım istemekten çekinmeyen,kendisine yapılan haklı eleştiriler karşısında sinirlenmeden bunlara dürüstçe cevap verebilen ve yanlışından dönebilen,vs,vs.Yani siz daha birçok şey ekleyebilirsiniz bunlara.
  İşte bu erdemlere sahip olanları bulup çıkarmalıyız.Yani tüm partiler için geçerlidir bu.Yokmu derseniz bu özelliklere sahip siyasetçiler elbetteki var.Bütün mesele, partilerin ilk basamakları olan ilçelerdeki yöneticilerde ve bunları ister atamayla olsun ister seçimle orada görev veren daha yetkili kurullarda.Eminim bu yazdığım nitelikteki kişileri bulmak çok zor diye düşünenlerimiz vardır açıkcası ben zor olduğunu düşünüyorum bunların tespiti uzun zamanlar gerektirir,araştırma ve kamuoyu yoklamaları gerektirir.Belkide biz doğru adamları ararken bir seçime giremiyebiliriz.Ama ikinci seçimde kimse tutamaz onları.
  Öyle sanıyorumki benim bu tespitlerim birçoğumuzun ortak görüşüdür.
  O halde bunu sürekli gündemde tutmalı ve dile getirmeliyiz.Hangi siyasi görüşte olursa olsun bizler aynı ülkenin insanlarıyız,yani ortak kaderi paylaşıyoruz.Benim bir önerim var siyasi parti temsilcilerine.Hani partilerin kurultaylarında diğer parti temsilcileri bulunurlar ya misafir olarak bunun ilçelerdeki parti kongrelerinde hatta halka açık değerlendirme toplantılarında tüm partiler tarafından yapılmasının faydalı ve gerekli olduğunu düşünüyorum.Herkes birbirine alışmalı,tanımalı ve halkın önüne birlikte çıkabilmeli.Çokmu ütopik oldu acaba.
  Herkese saygı ve sevgiler sunarım.

 • muzaffer erbaşa,a cevap diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  sıkıntın olay gazetesiyle alakalımı?bizimi yargıç.lıga soyunmakla suçluyorsun?neden?ama bilgin olsun “alkışa talip olanlar,ıslaqka tahjammül edecekler”türkiyede hiç bir dönem hiç bir parti yüzdeyüz oyla seçilmemiştir.toplumun karşısına çıkıp oy isteyenleri halk soracak,sorgulayacak,begenecek yada begenmeyecek.herkes vicdani kartarını sandıkta gösterecek.bizim haddimiz degil bir partiyle ilgili lehte yada aleyhte prapaganda yapmak.ama insanların fikiri var buradan seslendiriyorlar.seslendirmesinler mi?toplum kendi arasında örgütlenemesinmi?bu sitede her görüş tartışılır,her fikir eleştirilebilir.sadece bir şartla hakaret etmemek,vatanın milletin bölünmez bütünlügüne laf etmemek şartı vardır.ülkemize,vatanımıza,bayragımıza,cumhuriyetimize,MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,E kimse laf edemez,ettirmeyizde.birde inançlara.bu siteyle bir sorunun varmı?varsa ne?bilelim,cevabını verelim kardeş
  OLAY GAZETESİ

 • nuriye yılmaz diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  ben TDH maltepe ilçesinden maaşını alamayan hanımı tanıyorum ve 1-2 kere dertleştim maalesef doğru kızcağız taa gebzelerden geliyormuş…
  köle gibi kurulduğu günden itibaren çalışmış gece günüdüz demeden orda abiler ayağına çay kahve su istemesini biliyorlar evde eşleri bu kadar hizmet etmedi.. gerçek zalimler TDH maltepe ilçesinde hadi biri çıkıpta yalanlasın. da daha neler anlatacağımı görsünler belgelerle şahitlerle

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Sayın OLAY GAZETESİ yazarı bunu dedin ve aklıma Başbakanın bir sözü geldi demeden edemiyecem.
  Diyorki:
  Bunların derdi Laiklikle değil Bunların derdi İrticayla değil istanbula belediye başkanı oldum yine aynı naraları attılar; laiklik elden gidiyor dediler yaşam tarzınızdan ne değişti, Şimdi 3000 kusur belediye ak partide, yaşam tarzınızdan ne değişti Bunların derdi Laiklik değil bunlar kendi cıkarlarının elden gideceği için saldırıyorlar. :)

  Yani anlayacağın Sayın olay gazetesi bunların derdi senin haberi yayınlaman veya yazman değil bunların derdi kendi cıkarlarına ters düştüğü için iki gün önce abi dedikleri ooo olay dediklerine bugun laf atmak.

 • Gerçekler diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Sayın gazete yöneticileri;Muzaffer Erbaş’a verdiğiniz yanıt hoşuma gitti.Tuzla’dan Maltepe siyasetine el atmaya kalkmış ama haddini bildirmişsiniz.Sizleri tanıyamamış,daha doğrusu demokratik düşüncelere alışamamış henüz.Değişim olmamış yani.
  Birde Yavuz Kaya arkadaşla farklı görüşlerde olsak bile yaptığı doğru tespitlere katılmam lazım.Siyasetin kalitesi böyle artacak doğruyu işimize gelmiyorsa bile kabul ettiğimiz an bu iş bitmiştir.
  Saygılarımla.

 • ZaGoR diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  yavuza cevap sen bir kaç şey yazmışsın birazı okuduğum bildiğim şeyler birazı araştırmalarımdan bir sürüşey buldm yavuz e bunlara ne dieceksın görlim

  akp de il il yolsuzluk var:
  »İSPARTA BELEDİYESİ
  Son aylarda birbiri ardına ortaya çıkan yolsuzluklara İsparta da eklendi. İsparta’nın AKP’li Belediye Başkanı Hasan Balaman, ihalelerde usulsüzlük yaptığı iddialarıyla gündeme geldi. Balaman hakkındaki iddialar, temizlik, Gül Mega Alışveriş Merkezi, Göltaş hisselerinin satışı ve malzeme alım ihalelerinde usulsüzlük yapıldığını içerirken, İçişleri Bakanlığı müfettişleri Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı.
  »ÇORUM’DA RÜŞVET İDDİALARI
  AKP Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ ise rüşvet iddialarıyla gündeme
  geldi. Rüşvet iddiaları, binasına kat çıkmak için başvurduğu belediye yetkililerinden “katle payı ödemeniz gerekiyor” karşılığını alan Zehra Tuncel’in durumu Çorum Valiliğinde görevli bir müfettişe anlatmasıyla gündeme gelirken, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin incelemesinde, Çorum Belediyesi’nin kasasında AKP Çorum İl Başkanlığı muhasibi Mustafa Doğan’a iletilmek üzere 5 bin YTL’lik bir çekle, kayıt defterinde karşılarında toplam 272 bin YTL olan bir isim listesi bulunmuştu.
  »HALKADA HAKKARİ DE VAR
  AKP teşkilatlarında “Ali Dibo” usulü yolsuzluklara, Hakkari’de “seç, beğen, al” ihaleleri eklendi. Hakkari’de davetiye usulüyle yapılan bazı yol, inşaat, onarım, eğitim ve sağlık ihalelerinde trilyonlarca liralık yolsuzluk yapıldığı
  iddialarını ise CHP’Ii Hakkari Milletvekili Esat Canan gündeme getirdi. Canan, ihalelerin AKP’li milletvekilleri tarafından yönlendirildiğini belirtirken, AKP Hakkari İl Başkanı Osman Kızılban’ın da ihalelerde yapılan yolsuzluklar konusunda çeşitli kurumlara şikayette bulunduğunu bildirdi.
  »TRABZON DA BOŞ DURMAMIŞ
  AKP teşkilatlarındaki yolsuzlukları gözler önüne seren son olay Trabzon’da yaşandı. Trabzon’da aralarında AKP Çarşıbaşı İlçe Başkanı Eyüp Kul’un da olduğu 29 kişi hakkında “ihalelere fesat karıştırdıkları” iddiasıyla dava açıldı. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede adı geçen Eyüp Kul hakkında 10 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi.

  ohhh adamlar çete bile kurmuşlar al bakalım

  Adana’da, su abonelerine gelen yüksek oranlı faturaları alıp düşük göstererek ciddi bir kazanç sağlayan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne bağlı iki taşeron firmada çalışan kişiler, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

  Su sayaçlarında usulsüzlük yapan ve ASKİ’ye taşeron hizmet veren Alp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Elsan A. Ş.’nin 11 çalışanı gözaltına alındı. ASKİ Genel Müdürlüğü’ndeki bazı bilgisayarlarla dokümanlara da el konuldu. Şebekenin yaklaşık 50 bin su abonesinin faturalarında oynama yaparak binlerce YTL’lik haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.

  Yakalanan şebeke üyesi bir kişinin evinde yapılan aramada 150 bin YTL, 50 bin ABD doları, 30 Cumhuriyet altını buldu. Şüphelilerde biri ruhsatsız iki de tabanca ele geçirildi. AKP’li Belediye Başkanı Aytaç Durak yüzünden ülkedeki en pahalı suyu içmek zorunda bırakılan Adana halkının yaşadığı bu zorluktan faydalanmak, yine AKP yetkililerine düştü. Yakalanan kişiler arasında kendisiyle birlikte üç kardeşi daha bulunan AKP’li Meclis Üyesi, durumla ilgili hiçbir açıklama yapmazken, Seyhan ve Büyükşehir Belediyesi de suskunluğunu koruyor.

  deniz baykala okadar laf söylüyorsun alsana senin genel başkanının hakkında bazı yakalanan gerçekler bunlara destek ver ozaman dıyecem bu yavuz delıkanlı cocukmus

  1- Tayip Erdoğan, gerek AKP’nin kuruluş aşamasında gerekse Kasım 2002 seçimi kampanyasında, diğer partilerin yönetişim anlayışını eleştirmiş ve “Biz ortak aklı harekete geçireceğiz” diyerek, mutlakçı bir liderlik anlayışlarının olmayacağını belirtmiştir. Ama bu söylem icraata yansımamıştır. Tayip Erdoğan liderliğinde AKP mutlakıyetle yönetilen bir parti haline gelmiştir. Bu tespitimizi vereceğim şu birkaç örnek kanıtlayacaktır:

  AKP, 4, 5 yıllık iktidarında zaman zaman Antalya, Bolu/Abant ve Ankara/Kızılcahamam’da ülkemizin siyasi, sosyal ve ekonomik sorunları ile ilgili parti grubu kampları yapmıştır. Tayip Erdoğan, bu kamplarda beş dakikalık kendi milletvekilinin küçük çaplı eleştirilerine dahi tahammül edememiş ve bu milletvekillerini tabiri caizse fırçalamıştır. Bu yaklaşım nasıl “ortak akıl” olabilir?

  Bir diğer örnek: Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlediği stratejidir. Her ne kadar kendisi, “cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin başından beri aday olmak gibi bir düşüncem olmadı” demişse de bu gerçeğin inkârıdır. Tayip Erdoğan, kafasına cumhurbaşkanı olmayı koymuştu ama o nasıl ortak akıl ki bunu ne kurmaylarıyla ne meclis grubuyla paylaşmadı. Son gelişmelerle cumhurbaşkanı adayı olmanın kaynayan kazana girmekle eşdeğer olduğunu gören Tayip Erdoğan, son anda bir siyasi manevra yaparak Abdullah Gül Bey’i kaynayan kazana atmayı uygun görmüştür. Bu örneğin de ortak akılla yakından uzaktan alakası yoktur. Bunları söylerken cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefet partilerinin ülkenin yönetimini kilitleyen yanlışlıklarını görmezden gelmiyorum. Bu süreçte sadece Tayip Erdoğan değil diğer parti liderleri de demokrasi sınavında başarısız olmuşlardır.

  2- AKP’nin 4, 5 yıllık icraatı göstermiştir ki Tayip Erdoğan, olaylara ve durumlara karşı aklıselim davranan devlet adamı ciddiyetinden yoksundur. İktidarda geçirdikleri bu süre zarfında kamuoyuna yansıyan büyük gaflar yapmıştır. Bunlarla ilgili de birkaç örnek vermek istiyorum. Bunlardan biri, bir şehit cenazesinde şehit yakınlarına hitaben “Askerlik yan gelip yatmak değildir” ifadesidir. Bu ifadeyi, makamı başbakanlık da olsa, çocuğu askerlik yapmayan birinin kullanmaya hakkı yoktur. Ben askerlik yaptım bilirim; askerin, şehit kanı ne kadar mübarekse talim sırasında ortaya çıkan ter kokusu, nöbet sırasında alıp verdiği nefesi, koğuşunda yorgun argın çektiği uykusu da o kadar mübarektir. Kamuoyuna zaman zaman yansıyor: Bazı özürlü vatandaşlarımızın, iki günlüğüne de olsa büyük bir coşku ile yaptıkları askerlik, anlayanlara bir ibret değil midir?

  Bir başka örnek; Tayip Erdoğan, Kuzey Irak’a Türk Ordusu’nun yapacağı muhtemel kara harekâtı ile ilgili şu açıklama bulundu: “Genelkurmayın bu doğrultuda bir isteği olursa hükümet olarak üzerimize düşeni yaparız.” Bu açıklama, bir başbakan açıklaması olabilir mi? Olsa olsa 27 Nisan Bildirisi’nin kendisinde açtığı yaranın bir zihinsel dışavurumu olabilir. Olması gereken Kuzey Irak’a kara harekâtına TBMM’den yetki alarak Hükümetin karar vermesi ve Genelkurmay’ın da bu kararı uygulamasıdır.

  3- Tayip Erdoğan’ın yaptığı yanlışlardan biri de seçim sürecinde işçiye, memura, emekliye, çiftçiye, esnafa, dar gelirliye ve işsizlere verdiği sözün, icraatlarıyla arkasında durmamasıdır. Bu tespiti neye dayandırıyorum?

  Tayip Erdoğan, iktidara geldiklerinde bu toplumsal kesimlere seslenerek “Bana ve hükümetime iki yıl süre tanıyın, ekonomiyi dengeye oturtunca sizleri hak ettiğiniz ekonomik ve sosyal haklara kavuşturacağım” vaadinde bulunmuştur.

  Peki bu vaadi yerine getirmiş midir? Kocaman bir hayır!

  Bugün bu toplumsal kesimler, AKP iktidarı öncesi ekonomik göstergelerin gerisine düşmüştür. Örneğin, 4, 5 yıllık iktidarlarında yasa gereği hükümetle kamu çalışanları memurlar arasında üç kez toplu görüşme maratonu yaşanmıştır. Bu üç toplu görüşme maratonunda da Hükümet adına görüşmeleri yönlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in açıklamaları dışında Sayın Tayip Erdoğan’ın bir cümlelik bile olsa bir değerlendirmesi olmamıştır. Başbakan olarak her önüne gelene laf yetiştiren Tayip Erdoğan’ın kamu çalışanları ile ilgili bir cümle bile dile getirmemesi, onun kamu çalışanlarını yok saydığını göstermektedir. Bu durum işçi, çiftçi, esnaf ve işsizler ordusu için de geçerlidir.

  Düşüncelerimi somutlaştırmak için bir örnek daha vermek istiyorum: Sayın Erdoğan diyor ki “2002’de iktidarı devraldığımızda Türkiye’nin gayri safi milli hâsılası kişi başına yıllık 2200 dolardı. Biz 2007 yılı itibariyle bu rakamı 5400 dolara çıkardık diyor.” Biran için bu verinin doğru olduğunu kabul edecek olursak, gayri safi milli hâsıladaki bu % 100 artış neden işçi, memur, çiftçi, esnaf gibi dar gelirlilerin bütçelerine yansımamıştır?

  Bunun cevabını 1, 5 yıldır Tayip Erdoğan vermiyor, veremiyor. İsterseniz bu malum sorunun cevabını ben vereyim: Bu ikiye katlanan pastanın katma değerini Erdoğan, iktidara geldiğimizde hortumları keseceğiz dediği hortumcuların bir kısmıyla uzlaşarak diğer yandan kendi yandaşı hortumcular yaratarak bunlara dağıtmıştır. Bunun başka bir izahı yoktur.

  e benim de ağzım açıldı al bak bakalım

 • ZaGoR diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  akp li bir kaç kişi tarafından yapılmış yetim hakkı nasıl yenilir usüslsüzlük nasıl yapılır halk nasıl kandırılır görün sende gör yavuz kaya

  1-Ayda 9 milyar lira maaşla geçinemeyen bir Başbakan.

  7 yılda dolar milyarderi oları Recep Tayyip Erdoğan, ayda 9 milyar liralık Başbakanlık maaşıyla geçinemediğini söylüyor!

  Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehlr Belediye Başkanlığı’na aday olduğu gün açıklanan serveti: “Kasımpaşa’da bit daire, Maltepe’de bir kooperatif hissesi. Bolluca’da (Gaziosmanpaşa) 346 metrekare arsa, Burak Gıda ve Ticaret Limited Şirketi’nde yüzde 10 hisse,” (20 Şubal 1994 tarihli SABAH Gazetesi).

  7 yıl sonra Rahmi Koç. “Tayyip Bey 1 milyar dolar para biriktirmiş.” açıklamasını yaptı.(3 Ağustos 2001-CNN Türk)

  Başbakan’ın 26 yaşındaki oğlu Ahmet Burak Erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı. Başbakan’ın diğer oğlu Bilal Erdoğan. ABD’de 261.000 dolara daire sahibi oldu.

  Ayrıca iki kardeş, Çamlıca Kısıklı’da “tapu kayıtlarına göre” 1 trilyon liralık villanın sahibi olular. Başbakan aynı yerde içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ben ticaret yapmasam, oradan para kazanmasam, bu maaşla (Başbakanlık maaşı) geçinemem,” diyor.

  Peki, halk nasıl geçinsin?

  2- Naylon fatura düzenlemekten sanık bir Maliye Bakanı.

  Sanık Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan, hiç çalışmadan, yorulmadan, oturduğu yerde bir kalemde 366 milyar lira kazanıyor.

  Peki nasıl?

  17 Nisan 2003 larihinde önce mısır ithalatındaki gümrük vergisi %20’ye indiriliyor.

  Ağustos 2003 tarihinde Kemal Unakıtan’ın oğlu 4000 ton mısır ithal ediyor, İthalat işlemi bittikten sonra, 8 Ağustos 2003 tarihinde mısır ithalinde gümrük vergisi yeniden %45’e çıkarılıyor.

  Kimin hakkı yeniyor? Tabii ki halkın!

  Abdullah Unakıtan. pastörize yumurta ithalatı işine de giriyor. Önce şirketi AB Gıda San. ve Tic. A.Ş.’ye 2,5 milyon YTL’lik teşvik belgesi veriliyor. İşe başlamadan önce pastörize yumurtada KDV oranları %18’den %8’e iniyor.

  Yani Maliye Bakanı, aileye çalışıyor!

  3- Bir arsa satışından bir trilyon lira kâr eden ama vergi vermeyen Maliye Bakanı.

  Kemal Unakitan, kendi aldığı mülkü kendine sattı. 19 ayda 1,244,400,000.000 TL kazandı!

  İzmir’in Foça ilçesinde bir taşınmaz, Kemal Unakıtan’a ait BEM Dış Ticaret A.Ş. tarafından 12 Ekim 2000 tarihinde 15.600.000.000 TL’ye satın alındı, Aynı taşınmaz. 10 Mayıs 2002 tarihinde, yani 19 ay sonra 1.260.000.000.000 TL’ye bir özel finans kurumuna satıldı.

  Satan şirketin ortağı Kemal Unakitan, alan şirketin genel müdürü de Kemal Unakitan!

  Bu olağanüstü kârdan kurumlar vergi ödenmedi, şirket tasfiye edildi.

  4- 13 günde 219 yol ihalesi.

  AKP hükümeti 18 Kasım 2002’de kuruldu. Hükümetin henüz ilk 13 gününde, 31 Aralık 2002 tarihine kadar, tam 219 adet yol ihalesi yapıldı.

  Toplamı 52 trilyon lira olan ihale bedelleri, Sayıştay vizesinden kaçırılmak için 750 milyar lirayı aşmayacak şekilde ayarlandı. Böylece, yolsuzluk saptamasın diye Sayıştay devre dışı bırakıldı.

  Yolsuzluk yapmadığını söyleyen bir hükümet, Sayıştay denetiminden niçin kaçar?

  5- Hortumcular VIP salonunu kullanmaya devam ediyor.

  Adalet Bakanı Cemil Çiçek,

  “Havaalanının VIP salonunda bankasına e konulan birisini gördüm. Adamın ayakkabısının fiyatına bir ay evrak memuru çalıştırıyorum, Nasıl olur, VlP’te ne işi var diye baktım,”

  diyebiliyor. Aradan 4,5 yıl geçti, bu konuda hiç birşey yapılmadı.
  Aynı adamlar, bugün de VIP kapısından geçiyorlar.

  6- Hortumcu helikopteriyle hortumcu köşküne giden bir Başbakan.

  Halis Toprak, özel helikopterini göndererek AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Bozüyük’teki köşküne getirtti. Görüşmeye bazı hortumcu banka patronları da katıldı.

  Hortumcunun helikopteriyle gezen bir Başbakan, hortumculara VIP kapısını kapatır mı?

  7 İhalesiz 2 milyon dolarlık iş alan AKP’li.

  TCDD İzmir Limanı, 15 yıllığına Reha Denizcilik adlı şirkete (toplam 2 milyar 100 milyon dolarlık iş) ihalesiz olarak bir sözleşmeyle verildi.

  Reha Denizcilik, sözleşme tarihinden sadece bir halta önce kuruldu, Bu ballı işi ihalesiz alan şirketin büyük hisseli ortaklarından biri, AKP’nin Bakırköy İlçe Başkanlığı’nı yapmış olan Rahmi Genç.

  “Yolsuzluklarla mücadele edeceğim, ” diye halka söz verip, vatandaşın oyunu alan AKP, böylece yandaşlarını devletin olanaklarıyla besliyor.

  8- Hortumcudan pahalıya al, yandaşına ucuza sat.

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu. Ceylan Grubu’ndan, banka borcuna karşılık 52 milyon dolara Antalya’daki Deluxe Resort Otel’i aldı, Karşılığında da Ceylan Grubu’nun 52 milyon dolarlık borcu silindi.

  Devletin 52 milyon dolara aldığı otel, bir süre sonra 25 milyon dolara AKP yandaşı bir şirkete satıldı.

  Devletin bu ticaretten zararı tam 27 milyon dolar.

  Bunun adı, hortumcunun cebine devlet kesesinden para koymaktır; halktan çalmaktır…

  9- Devletin 51 milyon dolarlık fabrikası, AKP yandaşına 1.1 milyon dolara satıldı.

  Gerçek değeri 51 milyon dolar olan Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası 1,1 milyon dolara AKP yandaşı Albayraklar A.Ş.’ye satıldı.

  Selüloz-İş Sendikası, mahkemeden fabrikanın satışını iptal ettirdi,

  Ancak bu arada şirkette 12,7 trilyonluk bir varlık kaybı tespit edildi (yaklaşık 10 milyon dolar). Halkın vergisiyle kurulan birçok şirket, AKP yandaşlarına bu şekilde peşkeş çekildi.

  Bunun adına AKP’nin özelleştirme – hortumlama politikası deniyor.

  10- Ver ihaleyi kap milletvekilini.

  İkinci Beyaz Enerji Operasyonu’nda AKP’nin yolsuzluk batağına ne denli girdiği telefon kayıtlarıyla da ortaya çıktı.

  Milletvekili Cemal Kaya, işadamı İbrahim Selçuk’u arayarak eşi üzerine kayıtlı Aram Şirketi’ne, EÜAŞ’dan ihale alma girişiminde bulundu.

  Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede,

  “Bu amaçla Kargamış, Özlüce ve Urfa ihaleleriyle ilgili ayrıntılı görüşmeler yaptıkları, bu görüşmelerde sanık Selçuk’un, Milletvekili Cemal Kaya’ya yapması gereken kırımları dahi söylediği, Cemal Kaya’nın teklif edilen bazı ihaleleri küçük bularak, kendisine daha büyük ihaleler vermesini istediği” ifadelerine yer veriliyor.

  İddianamede ayrıca, işadamı İbrahim Selçuk’un, Teftiş Kurulu Başkanı Cevdet Malkoç’a baskı yapması için, AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahinle görüştüğü ve Malkoç’a Şahin aracılığıyla baskı yapıldığı” açıklaması da yer alıyor.

  CHP’den AKP’ye geçen, yolsuzlukları ortaya çıkınca milletvekilliğinden istifa edip ayrılan ve yargılandığı dosyadan mahkum olan Cemal Kaya, 2007 seçimlerinde AKP’den Ağrı milletvekili adayıdır.

  11- İçişleri Bakanı’nın işbitirici oğlu.

  İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bakan olduktan sonra Türkiye Jokey Kulübü hakkında inceleme – soruşturma açtırıyor.

  Ancak, Türkiye Jokey Kulübü, Bakan’ın avukat oğlu Murat Aksu’yu, aylık 7,5 milyar liraya danışman olarak tutuyor.

  Yani hem hakim, hem de savcı aynı aileden…

  12- İhaleye fesat karıştıran Milli Eğitim Bakanı.

  Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir kamu kurumu, bir bakan hakkında yolsuzluk iddiasıyla ilgili olarak soruşturma açılmasını istedi.

  Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Haziran 2004 tarihinde,135 ilköğretim okulu inşaatı için 62 ihale açtı.

  Ancak ihalede yapılan yolsuzluklar nedeniyle, Kamu İhale Kurumu. Başbakanlığa resmen başvurarak Mili Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında soruşturma açılmasını istedi.

  Peki, soruşturma açıldı mı?

  Hayır… Yolsuzluk yapan AKP’li olduğu için özenle korundu.

  Böylece, Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk yapan bir bakanı daha kanatlarının altına almış oldu.

  13- Özelleştirme yağmasına örnek.

  Gemlik Gübre Sanayii A.Ş., 83,1 milyon dolara özelleştirildi. Oysa bu fabrikanın sadece arsası, içindeki 154 lojmanla birlikte 120 milyon dolar ediyor.

  Limanıyla birlikte fabrikayı salın alan İşadamı Ali Rıza Yıldırım’ın basına yaptığı açıklama:

  “IGSAŞ gübre, 90 milyon dolara satıldı, içinde 60 milyon dolar para vardı, Eti Gümüş, 33 milyon dolara satıldı. 20 milyon dolar nakiti vardı, Gemlik Gübre bugün satılsa, iki katına satılır.”

  İşte, ülkemiz bu şekilde yoksullaştırılıyor…

  14- Yağmaya devam, 4.5 ayda 4 misli kâr.

  3 milyon 751 bin dolara özelleştirilen Sümerbank’ın arsasının sadece bir bölümü 13 milyon 750 bin dolara satıldı!

  Sümerbank’ın 50 yıl önce kurduğu Pamuklu Mensucat A,Ş,, 13 Temmuz 2005’te, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nca 3 milyon 751 bin dolara, 47 ortaklı Ortak Girişim Grubuna (OGG) satıldı.

  OGG’nun başında AKP’li Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar bulunuyor

  Şirketi alan grubun ilk icraatı, Sümerbank’ın 90 dönümlük arsasının 55 dönümlük bölümünü, alışveriş merkezi yapılmak üzere KİPATESCO şirketine 13 milyon 750 bin dolara satmak oldu.

  Böylece şirket, sadece arsanın bir bölümünü satarak yatırdığı paranın 4 katını 4,5 ay sonra kazanmış oldu. Kaldı ki, daha fabrikanın 35 dönümlük arsası duruyor.

  Böylece özelleştirme bir yağmaya dönüştü; bir yatıranlar daha bir yıl geçmeden 4,5 ay sonra sadece arsanın bir bölümünü satarak 4 misli kâr elde ettiler, Tabii fabrikanın satılan bir trilyonluk hurdaları bu kârın içinde değil…

  OGG Yönetim Kurulu ve AKP Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, ÖİB ile yaptıkları gayriresmi anlaşmanın fabrikayı ekonomiye kazandırma amacı taşımadığını da açıkça belirtti.

  Amaç, özelleştirmek değil, halkın hakkım yağmalamak…

  15- Ulaştırma Bakanı’nın oğlu nasıl gemi sahibi oldu?

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım, Almanya’daki Santour GmbH firmasından aldığı 200.000 Euro ile İtalya’da bir gemi satın aldı.

  Binali Yıldırım, milletvekili olmadan önce bu firmanın Genel Müdürüydü,

  Peki, Binali Yıldırım’ın oğluna 200.000 Euro para veren şirkete nasıl bir kıyak yapıldı?

  Türkiye Denizcilik İşletmesi’ne ait bir gemi ihalesiz olarak, Santour GmbH firmasına kiralandı!

  Kimin eli kimin cebinde?

  16- AKP’nin ulusal yolsuzluk markası: OFER

  AKP hükümeti, yasalara aykırı olarak İsrailli işadamına 6 ayda 755 milyon dolar kazandırdı!

  TÜPRAŞ’ın yüzde 14,76’lık hissesi, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla, yasadışı olarak İsrailli işadamı OFER’e 446 milyon dolara satıldı.

  Ancak 6 ay sonra TÜPRAŞ’ın %51’lik hissesi ihaleyle satıldığında gerçek fiyatın, bu rakamın çok üstünde olduğu anlaşıldı, 6 ay arayla yapılan, biri ihaleli, diğeri ihalesiz iki işlem karşılaştırıldığında, AKP hükümetinin OFER’lere 755 milyon dolar kazandırdığı ortaya çıktı.

  Danıştay, ihalesiz satışın yasalara aykırılığını karara bağladı. Fakat yargı kararı yerine getirilmedi.

  Önce OFER’i tanımadığını söyleyen Tayyip Erdoğan, daha sonra bir kez görüştüğünü açıkladı, Ancak OFER’le birden fazla görüştüğü ortaya çıktı.

  Kemal Unakıtan, Kuşadası, Galataport ve Tüpraş ihaleleriyle ilgili olarak kapalı kapılar ardında OFER ailesiyle pek çok kez görüşmeler yaptı. OFER’in özel uçağıyla Hong Kong’a gitti, Limanların özelleştirilmesiyle ilgili olarak, Mehmet Kutman adlı bir işadamından ihale tekliflerini gizli yazılarla aldı.

  Hükümet, Türk halkından yana değil OFER’den yana tavır alıyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, OFER’i koruyor.

  17- AKP’nin yerel yolsuzluk markası: ALİ DİBO.

  AKP’lilerin kurdukları “ALİ DİBO” düzeni, AKP’nin yolsuzluklarının yerel markası oldu.

  AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin’in de adının karıştığı Hatay’daki yolsuzluklar zinciri, halk tarafından “ALİ DİBO” düzeni olarak adlandırılıyor.

  Yolsuzluğu ortaya çıkaransa bir başka AKP milletvekili.

  AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin’in kendi el yazısıyla ihalelerin AKP’lilerce nasıl paylaşıldığı belgeleriyle ortaya kondu. Bir süre sonra AKP’nin yerel yönetimlerde nasıl bir ihale yağması yaptıkları, belgeleriyle birlikte Türkiye’nin her tarafından medyanın gündemine düştü.

  Kısa sürede görüldü ki, “ALİ DİBO” düzeni sadece Hatay’da değil, Türkiye’nin pek çok ilinde kurulmuş.

  Çorum, İstanbul, Samsun, Sinop, Ankara, Kırklareli, Gümüşhane, Bolu. Afyonkarahisar, Adana ve Amasya. “ALİ DİBO” düzeninin kurulduğu başlıca iller…

  “ALİ DİBO” düzeninin medyada sık sık yer alması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,

  ” Bir AKP’li 10,20,50 milyarlık kamu ihalesine girse, o adam yandı, Elinize, dilinize dursun ya, insaf, Yani AKP’li bu memleketin evladı değil mi?”

  dedi. Oysa aynı Başbakan daha önce,

  “İş başka, siyaset başka; müteahhitlik yapmak isteyen başka yere gitsin,”

  demişti.

  Bizzat Başbakan, “ALİ DİBO” düzenini meşrulaştınyor ve “ALİ DİBO”nun, AKP’nin yolsuzluklarının yerel markası olarak Türk siyasal tarihinde yerini almasını sağlıyor.

  19- Bir Başbakan dokunulmazlıkların kaldırılmasını neden istemez?

  Dokunulmazlıklar kalkarsa, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, pek çok bakan yargılanacak!

  2002 seçimleri öncesinde, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Uğur Dündar’ın sunduğu “seçim arenası” programında dokunulmazlıkları kaldıracaklarına dair halka söz verdiler.

  Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda daha da ileriye giderek,

  “Neden kürsüdeki konuşmaya dokunulmazlık olsun? Gönül ister ki, o da kalksın. El ele verip onu da kaldıralım,”

  dedi.

  Aradan 4,5 yıl geçti ama milletvekili dokunulmazlığı kalkmadı.

  20- AKP neden yolsuzlukların üzerine gidemiyor?

  AKP, yolsuzlukların üzerine gidemez çünkü kendisi yolsuzluk batağına batmış durumda.

  Bazı bakan, il ve ilçe başkanlarının kapalı kapılar ardında nasıl ihale pazarladıkları, belgeleri ve mahkeme kararlarıyla kesinleşmiş durumda.

  Yurt dışında alın teri dökerek para biriktiren vatandaşlarımızın 5 milyar doları hortumlandi; AKP kılını bile kıpırdatmadı, Bir hortumcuyla aynı safta yer alan bakanlar, gazetelerin manşetine bile çıktı.

  21- AB Türkiye’deki yolsuzluklar konusunda ne diyor?

  Avrupa Birliği’nin Türkiye ile ilgili olarak yayınladığı 2006 yılı ilerleme raporunda, yolsuzluklar konusunda şu gerçeğin allını çizilmektedir:

  “…yolsuzluk yaygın ve yolsuzlukla mücadele eden makamlar ve politikalar zayıf olmaya devam etmektedir.”

  AKP iktidarının yolsuzluklarını Avrupa Komisyonu da kabul etmekte ve raporuna almakta sakınca görmemektedir.

  22- AKP’nin yolsuzluklarını, AKP’li milletvekilleri nasıl itiraf ediyor?
  Bir AKP milletvekili diyor ki,
  albayrak çarpılacağız diyor diyor.

 • olay gazetesi ne… diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  inanın tüm kalbimle söylüyorum sizi tebrik ediyorum… gazetenız çok başarılı bir iş yapıyor yorumlar iftiralı ve yalan olmadıkça seviyeli oldukça çok yararlı bir sisitem
  kimse başını kuma gömemez yanlış yapmaya kalkamaz çünkü biliyorlarki elbet burda göndeme gelecek yalan ve iftira da hakkını bulacak burda doğrularda hakkını bulacak…
  ismail gündüz….

 • SN AHMET TÜKEK diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  nerdeyse 1 haftadır burda maltepe ilçe yönetimi ile ilgili yorumlar yapılıyor. ve gerçekten genel başkan burda çok kötü ve beceriksiz ağırlandı ve adeta CHP gençlerin pravakosyunun üzerine atıldı gerçekten yönetimde bölünme varmı vs vs vs

  sizin yönetimiznizde sn ilçe başkanı gazetenize gelse ve canlı olarak maltepe halkı ve sarıgül sevdalıları veya eleştirenler merak edenler mail çekerek canlı olarak gazetenizde bunlara cevap verse hedeflerini anlatsa doğrular nedır iftiralar nedir cevaplasa bizde sorsak maltepe halkının huzurunda .. elbette seviyeli ve saygılı ne dersiniz…

  vah vah ismail gündüz

 • BÜŞRA ATAGÜN diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  TDH YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLAR DAN BİRİSİNİ TANIYORUM HATTA KENDİSİ BAŞKAN YARDIMCISI İSİM VERMEK HOŞ OLMAZ BU PLOTFORM DA ANILMAK İSTERMİ İSTEMEZ Mİ BİLMEM KENDİSİ İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU ELEKTRİK MÜHENDİSİ VE MİMAR ARKASINDA HİÇ BİR ŞAHİBESİ YOK ASLAN GİBİ BİR KARDEŞİMİZ 30 SENEDİR MALTEPE ESNAFLIK YAPIYORLAR AİLE Sİ VE KENDİSİ HALKIN SEVDİĞİ GÜVENDİĞİ İNSANLAR DİĞER PARTİ İLÇE YÖNETİMİNDE YÖNETİCİLER NERDEYSE JUBİLE YAPACAKLAR BEN SİZİN YERİNİZDE OLSA BÖYLE GENÇLERE DESTEK VERİR YANLARINDA OLURDUM ŞUNU UNUTMATINKİ TDH YENİ YAPILANMAKTA ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

 • zagorun diktt diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  arkadaş çok güzel şeyler yazıyorsun ama iki kişi kendi aranızda bu sayfa tdh sorunları için tdh için bir şeyler yazarmısın

 • büşra kardeşe cevap diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  kendisini tanımıyorum ama sizin bahsettiğiniz özelliklerde ki arkadaşlar her zaman başımızın üzerinde .. inşallah orda kıymetini bilirler iyi yerde olur… ilçe başkanının ikiliklerine alet olmaz.. bahsettiğiniz özellıklıkteki bir gencın elbet bu duruma karşı gelecek yapılan oyunları haksızlıkları engelleyecek ve böylelikle bu kadronun hışmına uğrayacaktır…
  aslında problemlerden biride BAŞKAN YARDIMCILIĞI…..
  tüzüğü okudum.. herkesin okumasını tavsiye ederim.. TDH tüzüğünde ve kurulacak parti tüzüğünde başkan yardımcılığı yok ilçe başkanı bu şekilde kandırıyor insanları.. ve böylelikle elini sallasan başkan yardımcısı dolu… ve her kes ben başkan yrd. diye masa makam peşinde iş yapmıyorlar… ilçe başkanı ilçe sekreteri saymanı ve eğitim sekreteri kadro bu.. evcılık mı oynuyor ilçe başkanı olmayan makamları dağıtarak..
  işin ciddiyeti burda kopuyor zaten.. siz nasıl isim veremiyorsanız bende vermıyorum çünkü o kişi su an aranızda yok oda anılmaktan hoşlanmaz sanırım çünkü hiç bir tartışmaya katılmadı oda çok değerli bilgili bir insan menfaatsız çalışan makamsız çalışan biri yönetim çok ıyı tanır onu
  her halde bir gün çıkar ve konuşmaya başlar..
  TDH yeni kurulan bir haraket değil en az 3 senelık bir mazısı var ancak buna emek veren coğu insan maltepedeki bazı insanlar gibi haraketteki menfaat makam peşinde olan insanlar yüzünden ayrıldılar. gittiler.
  bu köprüler altından çok sular gececek.. izleyin ama lütfen haktan ve doğrudan yana olun o övdüğünüz ve güvendiğiniz arkadaşınıza bir zahmet sorum pazar günü maltepe ilçesinin hazırlanışını ve meydana toplayabildiği diğer ilçeler gelmeden… toplanan sayı içine siniyormu.. kabullenebiliyormu…. Genel Başkanla yenen yemekte olmayan yönetim kurulu haber dahi verilmeyen yönetim kurulu üyeleri için üzülüyor mu
  maaşı 3 aydır ödenmeyen bir emekçıden çay su isterken vicdanı sızlamış mı

 • başkan yardımcısı ? ? ? diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  TDH BÖYLE BİR BAŞKAN YARDIMCISI OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM MANAVDAN BERBERDEN BAŞKAN YARDIMCISI VAR EĞİTİMLİ BİR ARKADAŞIN OLDUĞUNU SANMIYORUM VARSA DA YAZIK EDİYOR KENDİNE SÖYLEYİN KENDİSİNE

 • KURTULDU diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  ARTIK HABER ANA SAYFADAN DÜŞTÜ VESTA AZİZ KURTULDU..
  DUA ETSİN tdh İLE İLGİLİ YENİ BİR HABER ÇIKMASIN

 • MİDYAD diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  araştırdım tanıyorum kendisini hatta basın komisyonuda ona bağlı cidden düzügün karakterli bir arkadaş hatta inanın yerel gazeterler bile kendisinden övgüyle bahsediyor tdh yararı büyük olur ben diğer partilerin yerinde olsam tdh parti olmadan ya bu arkadaşı yada bu bu cv ye sahip arkadaşları bünyesine katarım birde şunu söylemeden geçemiycem lütfen deniz baykal demeyin devrimci kod adlı arkadaş muhalefet başkalarına oluncaya kadar deniz baykala ol kardeş tavsiyesi böyle giderse baraş altı kalacak deniz baykal chp ye yazık

 • pancho wııla diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  Yavuz Kaya isimli arkadaş bir şeyler söyleme çalışmışsın da önce bildiğini zannettiğin şeylerin doğrusunu bil ondan sonra gel burada yorum yaz. şöyle demişsin;
  “1999 seçimlerinde Leyla Zana, Orhan Doğan gibi PKKlılar TBMM’ye Baykal’ın SHP’sinden aday olarak girmiştir.”
  Bir kere 1999 yılında SHP yoktu CHP vardı 95 yılında SHP ve CHP birleşmiş SHP kapanmıştır(2002 de yeniden açıldı) Dediğin şahısların parlemantoya girmesi 1991 yılındaki genel seçimlerde SHP Çatısı altında olmuştur (Blmiyorsan söyleyeyim o dönem CHP 12 Eylül Cuntacılarınca kapatılmıştı ve siyasi arenada o dönem yoktu. Deniz Baykalın ise siyasi yasağı kalkalı 4 yıl olmuştu.)

 • bilirkişi diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  çaycı hanımın parası ödenmiş sorularınız varsa cevaplarız

 • MİDYAD diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  GÖNLÜ ZENGİNİN RESMİ PLAKALI OTOBÜSÜ VE ARABASI NERDE NEREYE YOLLANDI CHP Lİ ARKADAŞLAR BİLEN VARMI HANGİ BELEDİYE BAŞKANI 300 PROMİL ALKOLLE O ARAÇLA NERDE TAKLA ATTI BU ARAÇLAR DAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN HABERİ VARMI YOK SA NEDEN YOK . CHP LİLERDEN RİCAM JAZZ BLUZZ ORKESTRASI İÇİN GÖSTERİLEN ÇABAYI BU ORKESTRANIN MALİYETİNİ DÜŞÜRMEK ADINA GÖNLÜ ZENGİNİN YARDIMCISI VE BU YARDIMCININ TV YILDIZI OĞLUNUN ÇABASINI NİYE ANLATMIYOLAR BU GÜZİDE İNSANLARIN ÇABALARI NİYE SÖYLENMİYO BEN TDH MİDYAD OLARAK BU DURUMU KINIYOR YEREL BASININ ÖZELLİKLE OLAY GAZETESİNİN BU DURUMA HASSASİYETLE YAKLAŞACAĞINIZA CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUM AMA BU YAZIM ONAYLANMAZ ENDİŞESİ HİÇ TAŞIMA MA RAĞMEN ANINDA DATA MA KAYDEDİYORUM HATTA DEVAMI DA GELECEK DİYORUM ARZU EDERSENİZ PLAKALARI KAZA YAPANIN İSMİ HANGİ CHP BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNU DA YAZARIM SAYGILARIMLA not…… bu ülede ATATÜRK ü savunan da savunmayanda atatürke kurban olsun ATATÜRK ümüzden de İNANÇLARIMIZDANDA elinizi çekin

 • MİDYAD diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  GÖNLÜ ZENGİNİN HANGİ REKLAM AJANSIN DA TDH MİDİNGİNE KARŞILIK NASIL AFİŞ BASTIRDIĞI AFİŞLERDE NELER YAZDIĞI BİLEN CHP Lİ VARMI

 • ZaGoR diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  :D:D:D:sadece gülüyorum ya sadece gülüyorum yavuz seninde yüzünü gördük be tekrardan evet arkadaslar kısa metrajlı bir komedi filmi izledk filmin adı yavuz nasıl sallar nasıl iftira atar yazan oynayan yöneten yine yavuz kaya eh pancho wııla arkadas ne güzel söylemiş ellerine sağlık…

 • BİLİRKİŞİYE CEVAP diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  OOOOOO HOŞ GELDİN BİLİRKİŞİ….. ABİN NERDE YİNE SİZİMİ KULLANIYOR. ÇOK GEÇ KALDIN KARDEŞŞŞ YİNE BURDAN UTANIP MI ODEDİNİZ ÇAYÇI HANIMIN EMEKÇI HANIMIN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI PEK İNANMIYORUM ÇUNKU HAYATINIZ YALAN KANDIRMA BU SAYFAYA DUA ETSİN EMEĞİNİNİ HAKKINI ALDIĞI İÇİN AMA İNANMIORUM ALLAH BİLİR KADININ ADINI KULLANIP BEN PARAMI ALDIM DERSİNİZ… CEVAPLARIZ DİYORSUN DA. BU SAYFADA ONLARCA SORU VAR….. OKUMAN YOK GALİBA .VAH VAH BİRDE OKUMA YAZMA BİLMEYEN Mİ VAR YÖNETİMDE.. ABİNİZ YİNE SİZE MANGALBAŞI YAPMIŞ GALIBA SİZİ ÖNE SÜRÜYOR.. HADİ CEVAPLA ORDAKİ SORULARI.. AMA BU SAYFA ANA SAYFADAN DÜŞTÜ MEYDAN SİZE KALDI…HİÇ UTANMADINZ MI KADININ 3 AYDIR MAAŞINI VERMEDEN ÇAY GETİR SU GETİR SURAYI TEMİZLE VS VS DEMEYE SIZ UTANMAZSINIZ PAZAR GÜNÜNDEN SONRA ÇOK KONUŞURSANIZ SİZİN MALTEPEDEKİ TEŞKİLAT KALABALIĞINIZI RESİMLERİNİ YAYINLARIM MALTEPEYE REZİL OLURSUNUZ SEN GİT ABİN GELSİN KARŞIMIZA TAYFA…

 • BİLİRKİŞİYE diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  BELLİ SEN O MEŞHUR VESTA AZİZİN BEŞ KURUŞ HARCAMAYAN TAYFASINDANSIN GELİBA VESTEDA KAFAYI FAZLA ÇEKTİN SORULARI GÖRMÜYORSUN AYILDA SABAH BAK BİR SÜRÜ SORU VAR ORDA

 • DENİZ GEZMİŞ GÖRMÜŞ diyor ki ;
  11 Şubat 2010 0:00

  BU ARADA SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN DAHA FAZLA ÜMİT BESEN AFİŞİ AS VESTA YA DOĞRU DÜZGÜN REKLAM YAP VESTA AZİZZ

 • bilirkişi diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  MİDYAD neler yazmış okuyan varmı GÖNLÜ ZENGİN de güzel isim MİDYAD chp nin foyalarını ortaya dökdüğün için teşekkürler …. zaten bahsettiğin konular yargıya intikal etti için rahat olsun kardeşim tdh lı arkadaşlar dan ricam buralarda enerjinizi harcamayın chp baraj altı bunuda kafanıza yazın daha yolun çok başındayız …….. MURAT başkana selamlar

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  O kadar çok yazmışsınki okumak sıktı beni ve sadece şunu dedim Helal olsun bize bu kadar azmı iş yapmışız demekki DURMAK YOK YOLA DEVAM bunlar az kalır devam etmemiz lazım.

  Ya gerçekten merak ediyorum sizlerin kim olduklarını benim yazıp yönettiğim filmleri bukadar sevdiğinizi ve izlediğinizi bilmiyordum memnun oldum bak buna demekki AK PARTİ hep yazacak yönetecek ve sizlerde izleyeceksiniz :)

  size uzun uzun cevap vermiyecem ama bir deste yalandan, mışlardan, muşlardan bahsediyorsunuz bir maddenizde mason olduğunuzu söylüyor diğer maddenizde bu insanların irancı olduklarını söylüyorsunuz sonrada kuran kursu yıktı mason localarına katıldı diyorsunuz siz kendiniz bunlara inanıyormusun.

  EVET YAZMAYA VE YÖNETMEYE DEVAM SİZLER NE DERSENİZ DEYİN GERÇEK KİMLİKLERİNİZLE KARŞIMA CIKMADAN ARTIK HİÇBİR SORUNUZA CEVAP VERMİYECEM ADAM GİBİ ADINIZI SÖYLERSENİZ YUKARDA YAZDIGIN TÜM MADDELERE CEVAP VERECEĞİM AGZINIZA TIKACAM CEVAPLARI

 • Yavuz KAYA diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  pancho wııla tarihi yanlış yazdım 1991 olarak düzelt tarihi ve şimdi konuş :)

 • BİLİRKİŞYE diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  SORULARINIZ VARSA CEVAPLARIZ DEMİŞİN

  1- TDH LI ARKADAŞLAR ENERJİLERİNİ BURDA HARCAMAYIP VESTADA MANGALBAŞINDA MI HARCASINLAR.. UNUTMA Kİ BURASI ER MEYDANI TERBİYE SINIRLARI İÇİNDE MALTEPENİN SİYASİ NABZI BURDA ATIYOR ÖNCE BUNU ÖĞREN

  2- TÜZÜĞÜNÜZDE İLÇELERDE BAŞKAN YRD. VARMI. Kİ YOK YOKSA EVCILIK OYNAR GİBİ OLMAYAN MAKAMLARI İNSANLARA VEREREK NEDEN KANDIRIYORSUNUZ

  2- GERÇEKTEN MALTEPE MEYDANINDA DARALI VE DARASIZ YANİ 38 İLÇE KATILMADAN KAÇ KİŞİ VARDI ÇEVRE İLLER VE 38 İLÇE KATILINCA KAÇ KİŞİ VARDI

  3- NEDEN YANINIZDAKİ EMEKÇININ MAAŞINI VERMİIYORSUNUZ 3 AYDIR KONU BURAYA ÇIKINCA VERDİK DEDİN İNANMIYORUM YA

  3- MAAŞINI ÖDEMEDİĞİNİZ EMEKÇIYE ÇAY GETİR SU GETİR DEMEKTEN UTANMADINIZMI

  4- MEYDAN CHP İLÇESİ HAKİMİYETİNDE BUNU BİLİYORSUNUZ İLÇE BİNALARI NEDENİ İLE NEDEN AKLINIZI ÇALIŞTIRIP ÖNLEM ALMADINIZ GENEL BAŞKANI BÖYLE BİR PROVAKASYONUN İÇİNE ATTINIZ

  5- GERÇEKTEN GENEL BAŞKAN VESTAYA GELDİĞİNDE 3-5 TAYFA MI ORDAYDI SADECE
  DİĞER YÖNETİM KURULUNUN HABERİ NEDEN OLMADI.

  6- İLÇEDE ASLANLAR VE KEDİLER VARMI GERÇEKTEN HİÇ BİR İŞ YAPMADAN BAŞKAN YRD ADI ALTINDA DİĞER YÖNETİM KURULU ÜYELERİ HOR GÖRÜLÜYORMU

  7- 14 ŞUBAT ÜMİT BESENLİ VESTADA YİNE AVANTADAN PROTOKOL YAPACAKMISINIZ
  DİĞER ARKADAŞLARINIZIN HABERİ OLMADAN

  8- İLÇENİZ KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN HERKES AMA HERKESE YAPTIKLARI HARCAMALAR VE VERDİKLERİ PARALAR İLE İLGİLİ MAKBUZ VERDİNİZ Mİ
  BU KISIM ÇOK ÖNEMLİ AZİZ BAŞKAN İLÇE BAŞKANI OLDUĞU GÜNDEN İTİBAREN TÜM GELİRLER VE GİDERLER BELGELİMİ YANİ HER HANGİ BİR KİŞİYE GİTSEM VERDİĞİ VEYA HARCADIĞI PARALAR İLE İLGİLİ KENDİSİNDE MAKBUZ VARMIDIR

  DEĞİŞİM HARAKETİNE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE…

  9- GERÇEKTEN 3-5 ÜLKÜCÜ KENDİ KADROSUNU MU KURDU EŞ DOST AKRABA ARKADAŞ MI VAR

  10 – YARIN BİR GÜN KÜRT AÇILIMI VE BUNA BENZER AÇILIMLARLA HASAN AYDIN MOĞOLTAY VE SHP KÖKENLİ EKİBİ İLE NASIL ANLAŞACAKSINIZ ÜLKÜCÜ KARDEŞŞŞŞ

  AMA BİLİRKİŞİ ÜLKÜCÜ KARDEŞŞ UNUTMA BURASI ER MEYDANI HAKARET YALAN KÜFÜR OLMADIKÇA MALTEPENİN SİYASİ NABZI BURDA ATIYORRR KARDEŞŞŞŞŞ

  BU ARADA İŞLERİN NASIL.. İLÇEYE MADDI YARDIM YAPIYORMUUSUN

 • bilirkişiden diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  1 . tdh lı arkadaşlar enerjilerini burda harcamasınlar çünkü biz bir ekibiz bu gazete yorumları bu platform buna uygun değil kimin başarılı olduğunun ölçüsü halk tarafından demokratik olarak verilmelidir . bunun kararını ne bu gazete nede sizler verebilirsiniz
  2 . tüzüğümüzde ilçe başkan yardımcısını bırakın ilçe başkanı da yok bu alışılmış bir dil olduğu için kullanılıyor açılış için basılan davetiyelerde bile iktidara hazırlık merkezi sözcüsü aziz bozkurt yazılıdır araştırın ve okuyun lütfen
  3 . 4 yanımızda çalışan çaycının yeterince çalışıp çalışmadığı ile ilgili yorum yapmak bize yakışmaz ama kısaca kuaför masraflarının bile ödendiğini yakınen biliyorum sizin için çay getirmek hizmet olmayabilir sizin haberiniz yok galiba insanlar sokakta çöpten ekmek topluyor dolayıyla parasını aln kişiden aldığı paranın karşılığını istemek çok normal

 • bilirkişye… diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  bilir kişi sen onları benım kulahıma anlatt… yemezler…
  ne oldu orda bir sürü soru vardı nefesin yetmedi

  abin bunları cevapla yeter mi dedi..

  pazr günkü meydan aslında size cevabını verdi ama simdi siz vestada sevgililer gününe odaklandın…. ümit besenden şarkılar..

  sen çaycı kadının parasını verırısen cay su istersin demagoji yi bile beceremedin

 • bilirkişiye… diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  neden bu gazeteye kızdın… teşekkür etmelisin bir tek bu gazete verdi maltepe haberini başka gazetelerde yoktunuz….. birde vatan oda malum nedenlerden ama sen bilmezsin….
  TDH nefesleri kalmamış ki sizin 3-5 kişi zulmunuzden .. baksana koskoca genel başkan geldi maltepe 38 ilçe gelmeden 50 kişi bile yoktu..

  hadi değişim kanıtla bunun yalan iftira olduğunu daya resimleri kamera kayıtlarını ….
  bilirkişi ..neden genel başkanı pravakosyondan koruyamadınız nefesiniz mi yetmedi… hem nefesiniz yetmedi hemde tembellık ettınız boynunuzda atkılar neyse…. sen git abin gelsin karşıma ama gelemez korkar..rezil olur çünkü o kadar çok falsosu varkı belgeli kanıtlı

 • SARIGÜLCÜ diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  DEĞERLİ KARDEŞİM BİLİRKİŞİYE

  UZUN ZAMANDIR BURDAN YORUMLARI TAKİP EDİYORUM…

  TDH maltepe ilçesi senini deyiminle haraket merkezi … babanızın çiftliği değil şahsi ofisinizde değil.. ben o ilçede neyın ne olduğunu bilen bir insanım…

  bana karışmak sizleri eleştirmek yakışmaz ama ben sizin yerinizde ilçe başkanının yerinde olsam eğer kendimden emimsen ki hayatım boyunca emin oldum… burda olumsuz yorum yapan arkadaşları ilçeye pardon hareket merkezine çağırırım.. ve orda tartışırım haklı oldukları bir konu varsa yararlanmak için görüşlerini alırım…

  ben onu bunu bilmem kimse genel başkanın kanatları altında siyaset yapmasın genel başkan maltepe meydanına ayakkabılarını koysa sizden çok iş yapar…

  gerçekten genel başkanı maltepede ağırlayamadınız yakında neticesi çıkar merak etme dediğim gibi kimsenin sahsi ofisi değil orası…

  genel başkanı gerçekten chp prvk. koruyamadınız. beceremedidinz bu ayıpla maltepede nasıl siyaset yapacaksınız…

  Bu yazdığın yazı senın ayıbın olsun değişim haraketine maal etmeyelım sen nasıl olurda halktan koparsın halk ile muhatap olmazsın bir sıkıntın mı var..

  çok ayıp bilmiyorsanız öğrenin siyaset yapmayı….

  ama çok doğru siz ilçede de odalardan çıkmazdınız… çok değerli bir abimiz sizi odalardan çıkartmak için çok uğraşırdı… İlçe başkanının yanlışlıklarına dur diyenler onun foyasını ortaya çıkranlar şimdi orda yok gerçekten haraket merkezi çok haraketli azizin trenine bineneler için.

 • Gerçekler diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  TDH nin bilirkişisi böyleyse gerisini varın siz düşünün.
  Bu gazete tartışma yeri değilmiş lafa bakın.Ya bu gazete değilmi sizin miting haberlerinizi halka duyuran,doğrudürüst bir çalışma yapmasanız bile sizle ilgili her haberi yapan hatta sizce olmayan ama ilçe başkanı olarak bilinen(bu nasıl bir kargaşa anlayamadım) başkanın işyeri reklamını yapan.Sorulara cevap veremediğiniz zaman burası yeri değil.Yok öyle arkadaş emekçisinin hakkını yiyen bir zihniyet halk gözünde saygı göremez.O emekçinin ücreti sonradan verilmişse bile bunun arkasına sığınamazsınız.Bak arkadaş negüzel sorular sormuş çıkın bunlara cevap verin yanlış varsa düzeltin.Bu Olay gazetesi sadece Maltepede değil tüm türkiye de takip ediliyor sonra genel başkanınız duyar rezil olursunuz.Gerçi İLÇE BAŞKANI YOKMUŞ DİYORSUN YA TÜZÜKTE,O HALDE GENEL BAŞKANDA YOKTUR,YA SİZ SANAL BİR PARTİMİSİNİZ ,PARTİDEMİ YOK
  ne diyeyim daha size Allah akıl fikir versin hepinize,ülkücü sosyal demokratlar.

 • bilrkişi diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  tdh bir parti değildir bir sivil toplum hareketidir ki ne mutlu tüm partiler buna rağmen daha şimdiden tdh ni rakip görüyorlar daha da yazın hep yazın çok yazın

 • bilirkişi diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  bizim ilçemizde aslanlar ve kediler ne yazıkki var ama inanın fareler yok işlerime gelince allahıma hamd olsun kimseye muhtaç değilim elimden geldiğince ihtiyacı olanlara ve ilçe ye maddi destek de bulunuyorum sakıncası yoksa çevrenizde de yardıma muhtaç birileri varsa yardım etmek den şeref duyarız onur duyarız

 • bilirkişi diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  miting teşkilat işidir bilmeyene duyulur maltepede ve ülkede ses getirdi chp ye gelince tamamen pervasızlık kabalık ……ilim irfan meclisine girdim öğrendimki ille de edep illede edep ……. sarıgül e başarılar dileriz pankartı daha zekice alkış alan bir pankart olurdu chp baraş altı bunu aklınızdan çıkarmayın

 • bilirkişi diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  tdh kapısı herkese açık gelene git gidene de dur demedik demeyeveğiz bizden daha iyisini sabırsızlıkla bekliyoruz bu iş gönül işi hariçten gazel okumak kolay işşşş

 • sarıgülcü diyor ki ;
  12 Şubat 2010 0:00

  bilirkişi sn çok acEmisin anlaşılan …
  cahil cahil konuşma yada konuşturtma kendini .sen gerçekten tdh ilçesine gittinmi yoksa sana masal mı anlatıyorlar…
  O ZAMAN O TÜZÜĞÜ KARGALAR YAZDI VE İLÇELERE DAĞITTI..
  İNTERNETTE TÜZÜK DİYE YÜZÜK YAZIYOR SANIRIM…

  SEN MİLLETE BAKACAĞINA EMEKÇININ ÇAYCININ NEDEN 3 AYLIK MAAŞINI BİRİKTİRDİN MADEM PARAN VARDI NEDEN 3-5 TANE SARIGÜL POSTERİ ASAMADIN MALTEPEYE MADEM PARAN VAR. NİYE ŞÖLENE DÖNÜŞTÜREMEDİN GENEL BAŞKANIN GELİŞİNİ MADEM BU KADAR AKLIN VAR NEDEN CHP PRVK ENGEL OLAMADIN.

  TEŞKİLAT İŞİ DİYORSUN ANLAŞILAN SENİN DÜNYADAN HABERİN YOK . 5 AYDIR TEŞKİLATI KURAMADINIZ MI… KURAMAZSINIZ BAŞINIZDAKİ CHP AJANI İZİN VERMEZ BUNA ..FARELERİ SEN İLÇENDE ARAMAYA DEVAM ET TIRTIKÇILAR ORDA .İŞSİZ FIRSATÇILAR ORDA SEN BANA 10 NUMARA KÜÇÜK GELİRSİN ABİN ÇIKSIN MEYDANA

 • BİLİRKİŞİYE diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  BİLİRKİŞ SEN RUMUZUNU DEĞİŞTİR BİLMEYEN KİŞİ OLARAK YAZ…..

  SİZİN VE ABİNİN HAKKINDAN GELECEK BİRİ VAR AMA MAALESEF ÇEKİP GİTTİ SOĞUTTULAR ADAMI

  ORDA FARELERİN KRALI VAR
  YALANCILAR VAR
  İKİYÜZLÜLER VAR
  MENFAATÇILER VAR
  SANA BAŞKA BANA BAŞKA SÖYLEMLERLE İLÇEYİ İDARE EDENLER VAR…
  ETRAFINA ALDIĞI 3-5 İŞSİZ GÜÇSÜZ ÜLKÜCÜLER İLE KADRO KURMAYA ÇALIŞANLAR VAR
  ORDA ÖYLE BİR İLÇE BAŞKANI VARKİ….
  BAŞKASINA GİDİP BUNLAR ÜLKÜCÜ BİZ SOLCUYUZ ZATEN KAÇ KİŞİYİZ.. BUNLAR SON EMLAK İŞİNDEN AVANTA ALIYORLAR (İLÇE SEKRETERİ İÇİN ) TIRTIKÇI BUNLAR YENİ KADRO KURACAĞIZ… DEYİPTE ONLARLA ŞU AN ÇALIŞAN İLÇE BAŞKANI VAR

  BİLMEYEN KİŞİ BİLİYORMUSUN O İLÇEDE KADIN KOLLARI BAŞKAN YRD. DÖVÜLDÜ RESMEN TOKAT ATILDI… VE KADIN HAKLARI KADININ MENFAATİ İÇİN KURULAN VE ŞU ANDA KADIN KOLLARI BAŞKANI OLAN KİŞİ KENDİ MENFAATİ İÇİN SUSTU VE BU ONURSUZ HARAKETİ İÇİNE SİNDİRDİ

  BİLMEYEN KİŞİ BAK BAKALIM İLÇE KAYITLARINA KİMLER NE KADAR PARA VERMİŞ KİMLER NE KADAR VERMEMİŞ YADA VERMİŞ GİBİ GÖSTERİLMİŞ..

  BEN ORDA SİYASET YAPACAĞIM VE BENİM PARAMİ BAŞKASI VERECEK VE SONUÇTA BEN EĞER ONLAR YANLIŞ YAPARSA KARSILARINDA DURACAĞIM… NE DURMASI BİAT EDİYORLAR. BEN BU ONURSUZ DURUMU SAHSEN HAZMEDEMEM..

  SORUYORUM DİYORUM Kİ BEN BAĞIŞ YAPMIŞ HERHANGİ BİRİNE GİTSEM ELINDE MAKBUZ VARMIDIR……

  HUZURUNUZDA MALTEPE DEĞİŞİM HARAKETİ SUNULUR….

  BİLMEYEN KİŞİ EĞER O İLÇEDE HERHANGİ BİR GÖREVDE OLSAM PAZAR GÜNKÜ MİTİNGTEN SONRA UTANCIMDAN ISTIFA EDERDIM.. İŞTE ARAMIZDA Kİ FARK BEN GENEL BAŞKANA MAHCUBİYETİMDEN İSTİFA EDERDİM SİZ ORDA 10 BIN KİŞİ VARDI CHP TERBİYESİZ KISKANÇ DİYE SAVUŞTURARAK ONURSUZCA MASALARA YAPIŞIRDINIZ ÇÜNKÜ ÇOĞUNUZUN HAYALİ BEKLEDİĞİ İLK YEREL SEÇİMLERDE LİSTELERİ PAYLAŞMAK..

 • sargülcü diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  bilirkiş ve onun nezdinde aziz bozkurt ve 3-5 tayfası
  genel başkan diyor ya ötekimiz yok bizim evet çok doğru ancak TDH maltepe ilçe yönetiminin ve başkanının ötekisi var… şu an çok ciddi yapılandık ve örgütlendik sizin yönetiminizde en az 5-6 arkadaş ve ilçeye devamlı giden 15-20 arkadaş bizimle birlikte daha doğrusu maltepe ilçesini zalımlerden kurtarmak için bizimle kenetlendiler butun bilgiler kayıtlar bize geliyor. çok değil 2 ay sonra ülkücülerin ve onlara biat eden ilçe başkanının zulmunden maltepe ilçesi kurtulacak..
  ve gerçek sosyal demokrat bir yapılanma yapacağız tüm mahalle birim başkanlarımız hazır sizler vestada mangal başı yaparken bizler aksamları mahallelerdeyiz …. kadın kolları en az 100 kişi olacak simdiki gibi 10 15 kışı olmayacak kadın kollarımızdan 1 kişinin bile kalbi kırılşmayacak bırakın tokat atılmayı gençlık kolları sadece gulsuyulu kardeşlerimizden ibaret olmayacak.. yönetimde herkes eşit aidat verecek ve esit muamele görecek
  kimse kimeye biat etmeyecek her kes evinde yemek yiyecek vestada değil
  ilçede ona başka diğerine başka sözler söylenmeyecek bizim ilçe başkanımız insanları iş yerşne çağırarak gizli konuşma ve dedikodu yapmayacak
  genel başkan maltepe geldiğinde başta yönetim kurulu olmak üzere bütün partililerin haberi olacak gerekirse ilçe başk geri durup genel başkan partililerle kucaklaşacak

  genel başkan maltepeye bir daha davet edilecek ve maltepe girişinden itibaren her 50 metrede bir 10 metre kare genel başkanın posteri olacak davul zurna gençlerin elinde meşale ve o gece o meydanda yatılarak chp ilçe binasında gereken önlemler alınacak asılan pankart ve bayrak posterlerden chp gençleri değil genel başkanın yuzunu gök yuzunu bile zor görecekler…. yönetim ve 18 mahalle birimi kadın kollar gençlık kolları ile 1500 partili meydanda hazır olacak diğer ilçelerden gelenler zor yer bulacak. biz 38 ilçenini kalabalıının arkasına saklanmayacağız

  saygılarımla….

 • sargülcü diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  burdan açık ve net söylüyorun

  il başkanına sonuna kadar muhalefet edeceğiz ve kesinlikle değiştireceğiz

  TDH sivas’cılığa bir son vereceğiz… ilçede sivasların hemşeriliciğine izin vermeyeceğiz… Bizim ilçemizde nerelisin demek yasak olacak

 • bilirkişi diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  cidden derdi tasası olan varsa ilçeye gelsin adam gibi muhelefetini yapsın bu işler gevezelik yapmak la olmaz sadece konuşup çalışmayacaksanız chp ye gidiceksiniz orda sizin ağa babanız DENİZ BAYKAL var onun gibi sadece konuşuyosunuz adam dediğin muhalefeti hele de kendi davasıyla ilgili sıkıntıları yerinde çözer ilçede çözer altın günündeki bayanlar gibi dedikodu yapmaz tekrar söylüyorum yürekli adam kaçmaz mücadele eder GELİN İLÇEYE HESABINIZ KİMLEYSE ORDA GÖRÜN burda ki yorumlar yüzünden gazete arkadaşlık sitesine döndü

 • koçero;ya diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  koçero kardeşim sizin açtığınız pankartlar sizin saygısızlığınız sizin ayıbınız bide utanmadan söylüyorsun TEK ÇARE SARIGUL gün orada yağmur olmasaydı oranın iki katı kalabalık olurdu ki gine kalabalıktı…..

 • genç bakış diyor ki ;
  13 Şubat 2010 0:00

  boş konuşmayalım ey chp li insan oğulları 99 da benmiydim duvara toslayan ne oldu harabe baykal tekrar yolda.şimdi filmin tekrarı yıl 2011 bu sefer çif taraflı pirese maruz kalacaksınız.yazık yazık baykal efendi kendiyle beraber sizleride mahvedecek.tdh yi çekemeyenler boş boş konuşuyor.vallahi bugün seçim olsa maltepede bizim istanbulda bizim türkiyeyide sallarız emin olun.ha unutmadan biz iktidarın anahtarını teslim aldığımızda arkada kalan arkadaşlarımızıda unutmayız.baykal ve hayırsız tayfasına benzemeyiz.

 • Gerçekler diyor ki ;
  14 Şubat 2010 0:00

  ŞİMDİ SİZE BİR BİLGİ VEREYİM BURDAN;ŞU HİÇBİRŞEY BİLMEYEN “BİLİRKİŞİ” RUMUZLU VATANDAŞ TDH İLÇE YÖNETİCİSİ İMİŞ BU KESİN.BURADAN KENDİLERİNE YÖNELTİLEN SORULARA YANIT VEREMEYİNCE DİYORKİ GELİN İLÇEDE MUHALEFET YAPIN VE EKLİYOR BU SÖYLEME DİKKAT”ALTIN GÜNÜNDEKİ BAYANLAR GİBİ DEDİKODU YAPMAYIN” DİYOR.SARIGÜLÜN %30 KONTENJAN OLACAK DEDİĞİ KADINLARI AŞŞAĞILAMASINA BAKARMISINIZ,ONLARI SADECE ALTIN GÜNLERİNİN DEĞİŞMEZ DEDİKODUCU FİGÜRANLARI OLARAK GÖRÜYOR VE BUNUDA SÖYLEMEKTEN ÇEKİNMİYOR.ZATEN BUNLAR DEĞİLMİYDİ BU İLÇEDE KADIN DÖVEN VE HAKKETMİŞTİ DİYEN.SADECE BU SÖYLEMLERİ BİLE BU İNSANLARIN KADINA BAKIŞINI ÖZETLİYOR.
  SARIGÜL BUNA NE DER ACABA ,YADA İLÇE BAŞKANI.HAKİKAT ŞUKİ BU İNSANLARIN DEĞİŞİMİ ŞART OLMUŞTUR ARTIK.

 • öz sarıgulcu diyor ki ;
  14 Şubat 2010 0:00

  YA ARKADASLAR BOYLE ASILSIZ YORUMLAR YAZIP DURUYORSUNUZ MALTEPE ILCESINDE SOYLE OLMUS BOYLE OLMUS NIYE YALAN SEYLER SOYLUYORSUNUZ BEN IKI GUN ONCE TDH MALTEPEYE GITTIM SIZIN YAZMIS OLDUGUNUZ YAZILARLA ILGILI YETKILI KISIDEN BILGI ALDIM BIZ O YAZILARI YAZAN KISILERIN COK YORGUN OLDUKLARI ICIN ELLERINDEN BAYRAKLARI ALIP MEYDANLARDA KOSACAK KISILERE VERDIKLERIMIZ ICIN BIZLER ICIN ASLI OLMAYAN YAZILAR YAZIYORLAR DEDI BIZLER ZATEN BUNLARIN YAZMIS OLDUKLARINI DIKKATE BILE ALMIYORUZ BIZLER KENDI ISIMIZE BAKIYORUZ TDH MALTEPE ILCE CALISMASIYLA GENIS KADROSUYLA NASIL BIR ILCE OLDUGUNU ACILISIMIZDA GORMUSLERDIR KONUSAN ARKADASLARIMIZ SADECE KONUSMAK ICIN KONUSUYORLAR BU TIP INSAN BOS INSAN DEDI 20 DAKIKA ORADA BULUNDUN 30 DEFA KAPI CALDI COK YOGUN BIR KATILIM VAR ARKADASLAR ASLI OLMAYAN SOZLERLE BURALARI MUSGUL ETMEYIN

 • bilirkişi diyor ki ;
  14 Şubat 2010 0:00

  kendini 3000 4000 dolar alıp satıp kendini para babası sayanlara özel şirketlerde iki üç gümrükleme işi yapıp kendini uluslararası gümrükleme uzmanı sayıp ilçede bunun geçerli olacağını zannedenler çoçuklara hocalık yapmak birşeyler öğretmek kutsaldır fakat kendini hala hoca zannedenler hatta hocalığı kendi yaşıtlarına büyüklerine bile hocalık yapmaya çalışanlar gelmesinde ilçeye . onun dışında herkese kapımız açık

 • Gerçekler diyor ki ;
  14 Şubat 2010 0:00

  Bilirkişi savunmaya geçti,konuştukçada batıyor gibi.Hani sizin kapınız herkese açıktı şimdi insan merak ediyor bu hoca ile gümrükçüyü.Siyaset erdemli olmayı gerektirir hele birde yönetici ise siyasetçi daha çok dikkatli konuşmalıdır.Öyle ya halkın gözüönündedir artık,birde gerçekten eğitimli olmalıdır.Hani derlerya benim çocuğum iki üniversite bitirdi.Yetmezki bazılarına iki üniversite.Tekrar söylüyorum dürüst yönetici eleştirilere ve yöneltilen sorulara doğru yanıt vermelidir.Birde SİYASET üretmelidir,bölgesindeki sorunlara duyarlı olmalıdır,halka inmelidir halka.Makamlarda oturmak,sarı gravat takmak yetmez.Anlaşılıyorki bazı düzgün ve siyasetten menfaat beklemeyen insanlar aranızdan ayrılmış,olabilir ne var bunda bu kadar büyütecek,yada korkacak.Şüphesiz o partinin çatısı altında namuslu şerefli insanlar vardır siyaset yapan.Sizlerde onlar gibi davranın dürüst va ahlaklı olun.Sorulara doğru yanıt verin,cevapları bilmiyorsanızda dedimya o partide namuslu insanlar vardır,onlara sorun.
  Sizi tanıyoruz artık mademki bu partinin sözcüsü oldunuz bizleri aydınlatın.Milattan sonra 2010 yılındayız hala (M.Ö.) gibi davranmayın.

 • BİLİRKİŞİYE YANIT diyor ki ;
  14 Şubat 2010 0:00

  ANLAŞILAN SENDE GENEL BAŞKAN İLE VESTADA YEMEK YİYEN GURUPTANSIN HİÇ UTANMADIN MI ARKADAŞLARINDAN GİZLİ NASIL BAKIYORSUN ARKADAŞLARININ YÜZÜNE

  NEYSE SEN ANLAŞILAN BASIN DANIŞMANISIN.. BİZE İÇERDEN GELEN BİLGİ BU

  HER ŞEYİ BİR KENARA BIRAK…. O İNSANLAR HEP ELEŞTİRİYORLAR KÖTÜ NIYETLİ İNSANLAR KISKANÇ İNSANLAR . MAKAM PEŞİNDE KOŞAN ELDE EDEMEYİNCE KISKANÇLIK YAPAN ŞER ODEKLI İNSANLAR

  GEL DEN MALTEPE İLÇESİ GENEL BAŞKANINI KAÇ KİŞİ İLE KARŞILADI 38 İLÇE GELMEDEN MEYDANDA MALTEPE İLÇESİ KAÇ KİŞİ İLE BEKLEDİ O GENEL BAŞKANINI

  ELBETTE DEĞİŞİM HARAKETİ YALANCILARA DOLANDIRICILARA İZİN VERMEZ DOĞRU KONUŞUR .. ADİ BELGELE İSPAT ET. BEN DİYORUM Kİ 50 KİŞİ BİLE DEĞİLDİNİZ AKSİNİ İSPAT ET SANA 1 HAFTA MUHDET.. BELGELE .. YOKSA BEN BELGELECEĞİM RESİMLERİ YAYINLAYACAĞIM SAAT SAAT DAKIKA DAKIKA…

  ELBETTE AZİZ İLE İLGİLİ KİME NE DEMİŞ NASIL DAVRANMIŞ KİMLER HAKKINDA ÇOK KÖTÜ LAFLAR ETMİŞ VE ONLARLA ŞİMDİ NEDEN ÇALIŞIYOR ELBETTE ONLARIDA ANLATACAĞIZ ŞAHİTLERLE

 • bilirkişinin dikt…. diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  bir önceki açıklamamda cümlenin ortasında” HADİ AÇIKLA DEMEK” İSTERKEN H HARFİ EKSİK OLMUŞ HOŞ OLMAYAN BİR CÜMLE ÇIKMIŞ ONIN İÇİN ÖZÜR DİLERİM …

 • bilirkişi diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  henüz bayan başkan yardımcısı yok ilçemizde …… tdh maltepe de bizde işimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz beyenmeyen varsa gelsin değiştirsin

 • bilirkişi diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  biz bayanlar ayrıca yüzde otuzluk barajın sayıca üstündeyiz ilçede

 • sarıgülcü diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  UMARIM BÜTÜN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ OKURLAR….

  Bilirkişi gerçekten bilmeyen ve kullanılan kişi olarak konuşuyorsun… o iki kişiye sunduğun yakıştırmalar asılsız .. bana isimlerini yazmak yakışmaz… onları tanıyan tanır ama sen tanımıyorsun…. o iki insan kendileri ayrılmıştır… ilçe başkanının yaptığı ve değişime yakışmayan davranışları nedeni ile.. o iki insan hiç bir yere aday olmayacağını ilçe başkanlığı başta olmak üzere. ilerde meclis üyeleliği dahil olmak üzere.. BEYAN ETMİŞTİR zaten yönetime girmek istememişler ancak kimse olmadığından mecburen girmişlerdir yani para babası olmalarını gerektirecek bir durum yok… aslında karşı geldikleri şeyler bu gün hepinizin başına gelecek şeylerdir…çünkü ilçe başkanı ve makam mevki dertleri içindeki 3-5 tayfası alışkanlıklarına devam edeceklerdir..

  size bir iki örnekle hatırlatayım…

  ilçe başkanının senin deyiminle hoca ile gümrükçü ile arası gayet iyidi…
  öyleki yanındaki 3-5 kişi ile sıkıntılarını çok defa dile getirmiş ve bu iki insanda bu fikrine katılmıştır….
  sonuçta sarıgül 30 yıllık emeğini ortaya koymuş ve hiç kimse bunu üzerinden siyaset yapmamlıdır…
  hoca ilçe sekreterinin tamamen değiştirilmesinden yana bir görüş sergilemiştir ve bunu açıkça ortaya koymuştur ilçe başkanıda bunu onaylamıştır çünkü İLÇE SEKRETERİ BU KONUTA ÇOK YETERSİZ OLDUĞU GİBİ BERABERİDEKİ KİŞLERLE KİMSENİN OLMADIĞI BİR ANI DEĞERLENDİREREK BİRBİRLERİNİ ADAY GÖSTERMİŞ İLÇE SEKRETERİ VE BAŞK YARDIMCILAR ilçe sekreteri kendi tanıdıklarını listeye koymuş koridorda değerli bir yönetim kurulunun ismini kalemle çizmiş ve ilçe başkanı sessiz kalmıştır aslında ilçe başkanıda karşı idi ilçe sekreterine… hatta sarhoş bir adam yuzunden ilçe sekreterini nasıl azarladığını anlatır durur sankı çok önemli bir iş yapmış gibi ve ilçe başkanı bunu kabul etmiş ve yerine gececek kişi ile toplantı yapmış ve olay kabul edilmiş.. o dönemdede ilçede görevli hanımın parası ödenmemiş ve hoca buna isyan etmiş ve bir kısmını vermiş gerisini ilçe başkanı taahüt etmiş ama vermemiştir… hocanın kanına dokunmuştur o dönemde 2 aylık maaşını alamayan emekçi kadına çay getir su getir demeleri
  hoca isyan etmişti ilçe başkanı yokken onun makamına oturup yayılan insanların çay getir su getir demelerine hadı bu kadının parasını verelim dendiğinde her kes bir kenara ayrılmıştır..
  hoca başkan yardımcılarının odalara çekilerek sohbet ederken salonda partili insanların bir muhatap bulmamasına isyan etmiş o kocaman adamları her defasında salona devet etmiş.. unutmasınlar ki hocayı beğenmeyenler genel başk yrd gelince senın beğenmediğin hocanın onlara hazırladığı soruları sormuşlardır
  düşünün bir ilçe başkanı ilk toplantısında bu ilçenin paraya ihtiyacı yoktur demiş ve bütün bütçeyi üstlenmiştir.ve daha sonra gümrükçüden yönetimden para toplamasını söylemiştir hatta kendisine 3 bın tl verdiğini söyleyerek yönetim kurulu kandırmış ve saymanı almadığı 3 bın tl için sorumluluk altına sokmuştur,, simdi soruyorum bu tarz içindeki ilçe başkanına nasıl güvenirsin..

  eski ilçe binasının kirası için emlakçı ile bir ilçe başkanına yakışmayacak bir duruma düşmüş telefonlara çıkmamıştır…bu durum il başkanının ve genel başkan yrd. kulağına gidince çok rahatsızlanmış ve istediği gibi at koşturamayacağını anlayınca hoca ve gümrükçü ile ters düşmüştür… AMAN BEN İL VE GENEL MERKES İLE İYİ GEÇİNİM MAKAMIM ELDEN GİTMESİN GERİSİ NE OLURSA OLSUN DEMİŞ VE YOLUNA DEVAM ETMİŞTİR

  aslında hoca ve gümrükçü ilçede yaşanan ama örtbas edilen bir olay yüzünden istifa etmişlerdir … ilçede kadın kolları başk. yrd. dövülmüştür.. DEĞİŞİMİN BÜTÜN SÖYLEMLERİNE BAKIN BAKALIM KADINLAR İÇİN NELER SÖYLENMİŞ NE GİBİ İMKANLAR VERİLMİŞTİR…VE İLÇE BAŞKANINA BU SORULDUĞUNDA O KADIN HAK ETMİŞTİ CEVABINI VERMİŞTİR… BEN DAHA NE DİYEYİM SİZLERİN YÖNETİMDEKİ BÜTÜN BAYAN ARKADAŞLARIMIN DİKT… KADIN KOLLARI BAŞKANININ DİKT DEMİYORUM ÇÜNKÜ O BU OLAYI YUTMUŞTUR… HAZMETMİŞTİR…. İL BAŞKANIDA BU OLAYI ÖRTBAS ETMİŞ HİÇ BİR SORUŞTURMA BAŞLATMAMIŞTIR AYNI ŞEKİLDE GENEL BAŞKAN YRD. AYNI DUYARSIZLIKTA KALMIŞTIR… ONUR GURUR… HAKSIZLIKLARA DİRENME BUNLAR SİZE BİR ŞEY HATIRLIYORMU SEVGİLİ ARKADAŞLAR…

  HATALAR DEVAM EDECEKTİR… İŞTE VESTA ÖRNEĞİ GENEL BAŞKAN GELDİĞİNDE BİR KISIM ÇAĞRILMIŞ DİĞERLERİNİN HABERİ OLMAMIŞTIR İÇİNE SİNDİREN SİNDİRSİN

  ONUN İÇİN SİZ 50 KİŞİ BİLE TOPLAYAMADINNIZ MALTEPE MEYDANINA

 • sargülcü diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  genel başkanın isyanı ne laik olmadığınız o koltukları işgal etmeyin demiyormu..

  4-5 ay oldu nerdeyse hadi işin etik yalan dolan kısmını biraktık

 • sarıgülcü diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  genel başkan neden isyan etti .. başarısız olarak makamları koltukları işgal edenlere savaş açmadımı ?

  HADİ bırakalım etik dvaranışı olmayanları yalanı dolanı dalavereyi…

  siz maltepe teşkilatı olarak genel başkanı 50 kişi ile anca karşıladınız gelen 38 ilçenin kalabalığına saklandınız… bunu içinize sindiriyormusunuz… sizde biliyorsunuz 38 ilçe gelene kadar ne haldeydiniz.. hadi ilçe başkanının ve tayfasını bırakalım bir kenara içinizde yönetimde hiç mi yok onuru gururu için doğruları gösterecek bu başarızlığa isyan edecek..

  bir allahın kulu yok mu yahu

 • ENVER ÇALIŞKAN diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  TDH MALTEPE ILCE YI YONETIM VE YONETICILERI BU SEKILDE ISPATSIZ BASIT VE GEREKSIZ BI SEKILDE KARALAYAN INSANLAR ACABA NEDEN RUMUZLARLA BU SEREFLI VE ONURLU MUCADELEYI LEKELIYOLAR ….GUZIN ABLA SAYFASINA CEVIRDINIZIN FARKINDAMISINIZ BURAYI… MADEM SARIGULCUYUM TDH LIYIM DIYOSUNUZ NEDEN BASARANLARIN ONUNU KESMYE CALISYOSUNUZ YOKSA KOLTUK SEVDANIZI ICNIZDEMI YASIYOSUNUZ… BUNU YUREGINIZLE DEIL SACMA SAPAN RUMUZLARLA YAPIYOSUNUZ…ORTAOKUL CAGINDAKI COCUKLARIN BILE YAPMAYACAGI KONUSMA ADABI USLUP VE IFTIRALARLA,ORTAYA KOYARAK BUNU SIZLERIN NEKADAR SIYASET GECMISINIZI VE OLGUNLUGUNUZUN OLDUGUNU GOSTERIR..ASAĞLIK KOMPLEKSINDEN KURTULMALARI GEREKIR INSANLARIN …ASILSIZ IDDALARLA SORGULADIGINIZ CEVAP BEKLEDIGINIZ,CALISAN VE CABA GOSTEREN INSANLARI YARGILAMAK YADA TAKDIR ETMEK SIZLERE DEIL ONCE ALLAHA SONRA GENEL BASKAN VE HALKA AITTIR..VARSA BI IDDANIZ COCUKLAR GIBI NE RUMUZUNUZ ARKASINA NEDE DUVAR ARKALARINA AJANLARLA SAKLANARAK DEIL ISMINIZLE ADAMLIGINIZLA ORTAYA KOYUN…. SIYASET YUREK ISTER VE BUNU ORTAYA KOYAN GENEL BASKANIMIZ GIBI SIZLERDE YUREKLI OLUN VE EGER SOYLEYECEK SOZLERINIZ VARSA YUREGINIZI ORTAYA KOYARAK ISMINIZ YAZIN……..SAYGILARIMLA ENVER ÇALIŞKAN

 • eski shp.li diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  yoruma katılıyorum TDH ilçe sekreteri hakkındaki..

  gerçekten çok laubali ve gerçekten guruplaşmalar var… aynı şekilde burdada odalardan çıkmıyorlar…

  ve ben pazar günü genel başkanın gelişinde utandım gerçekten kımse yoktu allahtan diğer ilçeler kurtardı bizi

 • deli fişek diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  başkalarının sayesinde belediye aldınız konuşuyorsunuz bize kelime oyunu yapmayın biz heceleri yutmuşuz seçim zamanı ola hayrola adıyos

 • tdh maltepe yönetiminden bir gariban diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  evet vestada genel başkan geldiğinde çoğuğumuzun haberi olmadı bunun gibi bazı konularda da haberimiz olmuyor.. ilçe başkanının odasına girip kapıyı kapatarak görüşme yapmıyorlarmı tepem atıyor aynen katılıyorum ilçede çok belirgin ayrım var…. bazı kişilerin dediği oluyor yönetimde alınan kararlar uygulanmıyor kendi bildiklerini yapıyorlar. para toplanırken haksızlık yapıyorlar….
  pazar günü ben kendi adıma çok utandım ve genel başkanımdan özür diliyorum…
  ve en kısa zamanda istifa edeceğim ve yanlışları genel merkeze ileteceğim

 • Yorumsuz diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  TDH nin bilirkişisi bayanmış çok memnun olduk,ilçede kadın oranı %30 un üzerindeymiş bunada sevindik ama henüz başkan yardımcısı olamamışlar işte buna üzüldük gerçekten.Ama üzülmeyin size bir tavsiyede bulunayım buradan ülkücülüğünüzü hemen ortaya koyun bakın bakalım enaz iki başkan yardımcılığını nasıl alıyorsunuz.Saygılarımla.
  Not:Gerçekten bu oranda kadın varsa ilçede bukadar yanlış neden oluyor acaba,bidiğim kadarıyla bu ilçede kadınlar gerçekten iyi çalışıyordu,en azından öyle görünüyordu dışardan.

 • Yorumsuz diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  Yargılama hakkı”Allah,Genel Başkan ve Halk”
  Bu Halk yine sona kaldı.
  “Bİ-ÇARE SARIGÜL”

 • sargülcü diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  enver çalışkan..

  bizde tdh maltepe ilçesindeki zalımlerden hesap soracağız…. zamanı ve sırası geldiğinde en 6-7 kardeşimiz yönetimde sizin zalımlığınızden muzdarip…
  bu arada para vermeyip para veren kişilerin hakkına tecavüz eden arkadaşlar müraacaat enver çalışkana bak ne güzel allaha havale ediyor…
  enver sende gerçek ismini yaz.. şimdi bilgi geldi yönetimde böyle bir isim yok

 • kartaldan hıdır ekşi diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar birbirinizin kalbini kırmayın…

  aziz bozkurt bu görevi CHP’den dışlandığı için kabul etti burda sözde kendini ispat ettirecek…
  burdan sesleniyorum bakın bakalım TDH yönetimine bir tane arkadaşı CHP dava arkadaşı varmı kimi getirmiş .. konvaoylarda 50 100 kişi kendi imkanları ile getirmişmi. çünkü CHP onu kims dikkate almıyor onun tarzını düşüncelerini bildiği için kımse ona yüz vermiyor oda etrafına ülkücüleri toplamış ne yapsın garibim…

  bakın yakın zamanda imkanı olsun seçim üzeri yüz bulsun CHPye meclis üyeliğine bile razı olarak geçecektir..

 • BİR BİLEN diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  BU “ONURLU VE ŞEREFLİ MÜCADELEYİ” KİMSE KARALAYAMAZ.
  İSPAT,BİLGİ VE BELGE İÇİN;MALTEPEDEN SORUMLU İL YÖNETİCİLERİ,İL SEKRETERİ,İL BAŞKANI VE GENEL BAŞK.YARD. ARANMALIDIR.

 • maltepeli diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  yani siz bu konuda acizlik içindesiniz…
  bilir kişi sen ne dedğinin farkındamısın. insan bu kadar acizlık içinde olurmu.. sen nasıl şeçime gireceksin bu acizlıkle

  elbette şerefli ve onurlu mücadele karalanmaz ama bu demek değilki

  onursuz duruşlara izin vereceğiz…

 • sarıgülcü diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  ey maltepe tdh yetkilileri ve tdk ilçe başkanı aziz bozkurt

  tamam biz çok kıskanç biriyiz düşmanız yerinizde gözümüz var allah kahretsin bizi korkağız yüreksiziz… amacımız makam koltuk peşinde tekrar söylüyorum allak kahretinsin bizim gibileri aman bizi ilçeyede almayın… kabul

  AMA SİZDE HALKI KANDIRMAYINÇ MADEM DEĞİŞİM HARAKETİSİNİZ. DİĞER PARTİLERDEN FARKLI OLUN

  mehmet moğoltay dendi açılış 2 kere iptal oldu maltepe olay ve diğer gazetelerde moğoltay 3 bın kişi ile TDH maltepe ye törenle geçiş yapıyor dendi hep birlikte gördük düğün salonunun halini hadi burdada yalancıyız iftira ediyoruz..
  Genel başkan maltepede.. o aksam bayrak asan 10 kişi ya var ya yok. meydan bırak 38 ilçenin katılımını daralı yani bütün katılımlarla 1000 kişi ancak… nerde bu moğoltayın 3 bın kişisi…
  38 ilçe katılmadan meydanda 50 kişi bile yoktunuz…
  maltepede meydandaki ilçeye ait olan 50 kişiyi oranlarsak 20 yönetim kurulu 18 mahalle birimi kadın kolları gençlık kolları farkındamısınız kişi başına .64 kişi bu köylerde sandıkta 0 çeken muhtarlık seçimine benzedi görevliler bile gelse 100 kişi olması lazım meydan akşam meydanda bayrak asanların en az 50 kişi olması lazım… bilirkişi diyorki miting teşkilat işi elbette işte sana rakkamlar veriyorum sizinkide teşkilat işi ama vesta usulu teşkilat..
  her görevli bir poster alıp assa meydanda en az 70 tane sarıgül posteri olması gerekmektedir..
  ne anlatıyorsunuz siz külahıma anlatın biz kimsek kimiz… doğruları yazın halkı kandırıp odalara masalara aksamlarıda vestaya çekilmeyin

  çalışan insanları kıskanmayın diyorsunuz … yok yahu.. ne çalışması çalışan örgüt böylemi olur .. her şeyi bir kenara bırakın TDH ilçelerin size yaptığı eleştirilere kulak asın…

  bütün gece 10 15 kişi bayrak astı oda sadece neydanda ondan sonra yan gelip yattınız.. uyudunuz CHP gençleride genel başkana bu tuzağı kurdu

  siz istediğiniz kadar ağzınızı bozun CHP gençlere kızın bahane bulun unutmayı Açık şeye sinek konar… bu atasözüdür..

  bunun hesabını belkı yönetime vermeyebilirsiniz vesta aziz.ve tayfası siz alışkınsınız ilçede 3-5 kişi ile karar vermeye. ama halka bunu açıklamanız lazım.. bu mu değişim haraketi. sizin sahsi menfaatlerınızın esirimı olacak genel baskan

  AMA KABAHAT SİZDE DEĞİL İL BAŞKANINDA .. HER KES BİR HESAP PEŞİNDE KİMSE DEĞİSİM HARAKETİNİ DUŞUNMUYOR… İŞTE İŞİN ÖZETİ BU…

  HESAP VERİN HALKA….

 • BİLİRKİŞYE YANIT diyor ki ;
  15 Şubat 2010 0:00

  ADIM TUGAY ÖZGÜL… GEREKİRSE TELEFONUMUDA VEREBİLİRİM ÇOK MERAK EDERSENİZ KARŞINIZADA ÇIKARIM

  SEN BİR KERE HADDİNİ BİL… KENDİNE BİR GEL BAKALIM
  3-4 BIN DOLAR DİYEREK BAHSETTİĞİN KİŞİ YILLARINI FİNANSA VERMİŞ BİR EKONOMİSTTİR KENDİSİ.. FİNANSAL FORUM – PARA DERGİSİ VE EKONOMİST DERGİLERİNDE YILLARCA KÖŞE YAZARLIĞI YAPTI.. ORDAKİ TAYFA ZAMANINDA AĞZI AÇIK OKUDU…. SİZ VESTA AZİZ İLE KARIŞTIRMAYIN YİNEDE… İLÇE İÇİN YAPTIKLARINI BİLEN BİLİYOR… VESTA AZİZE BİAT ETMEDİ DİYE ARKASINDAN KONUŞMAYIN VARSA BİR KARIN AĞRINIZ ÇAĞIRIN İLÇEYE HALKIDA ÇAĞIRIN O HEPİNİZİN HAKKINDAN GELİR… SİZ DAHA SARIGÜLÜ BİLMEZKEN TANIMAZKEN O SARIGÜLÜN HEP YANINDAYDI NEREYE GİTTİYSE ORDA OLMUŞTUR…
  AZİZİN YANINDAKİ 3-5 TAYFA SİZE SESLENİYORUM ..ÖZELLİKLE UĞUR GÜNEŞ SEN İLÇEDE HERKES MASA BASINDA KONUŞSUN KİMSE KİMSENIN ARKASINDAN DEDİKODU YAPMASIN DERKEN BURSAYA GİDERKEN OTOBÜSTE BU İNSAN İLE İLGİLİ YAPTIĞIN DEDİKODU VE ALAYI BİLİYORUZ.. AMA SANA ŞAŞMAMAK…. EN ÇOK SENİ MERAK EDİYORUM MOĞOLTAY VE EKİBİ KÜRT AÇILIMI YAPARKEN YÜZÜNÜN HALİNİ…
  bir bilen bilmeden konuşuyor TDH başkan yardımcılığı yokmuş… başta uğur olmak üzere ellerinde TDH başkan yrd. kartı sağda solda hava atıyorlar… sende bi çare buraya yazıyorsun bizde daha başkan yrd yok diye…hadi hodri meydan davet edin adamı çağırın sözde teşkilatı ilçede yüzüne konuşun emrullah sende…

 • bilirkişinin dikt… diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  işte bu sizsiniz….
  TDH hareketinde yöneticilik yapan kişinin ifadesine bak.. hoca şimdi yanımda olsaydı sanada güzel bir ders veriri di

  sana derdi ki ! ey bilir kişi sen siyaset yapıyorsun TDH temsil ediyorsun burası demoktatşk bir ortam halk sana ne derse dersin sen TDH kimliğini bırakmayacaksın sinirlerine hakim olacaksın. asla ve asla halkı hor görmeyeceksin çünkü senin yapavağın en ufak bir yanlış sarıgülün 1 oyuna bile mal olsa asla seni affedemeyiz.!!!!!

  3- 5 gümrükleme ha… ne zamandan beri TDH alın teri ile çalışan insanları hor görmeye başladı.. nasıl foyanız meydana çıkıyor umuyor ve diliyorum butun bu yorumları maltepe halkı okuyordur.. sen böylemi çıkacaksın halkın karşısına… senin beğenmediğin o adam ilçede kimse para vermezken elini cebine atıyordu… 3-5 tayfanın peşinden harcamaların listesini almaya çalışıyordu bak bakalım kayıtlarda varmı ilç kurulurken bir temizlik faturası daha doğrusu biri tarafından yazılan temizlik harcaması var.. ilçe başkanı bile isyan etmişti .. kayıtlarda bak incele…. gümrükçü hiç olmazsa çalışıyor..ekmeğinini peşinde ya ilçede işi gücü olmayan sadece istikballerini TDH bağlayanlara ne demeli… daha çok şey anlatacağım ama ben kendimden utanıyorum… sana başka bir şey demeceğim.. o temizlik hesap dökümünü bul.. incele… zaten burdaki yazışmaları bir kitapçık yapıp maltepeye dağatacağım…

 • TDH İL BAŞKANINA ÇAĞRI diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  BEN YOK BİZ VARIZ….

  MUSTAFA SARIGÜL…

  Bu söylem altında her yerde bu partiyi ben kurdum bu partinin isim babası benim..ben ben ben ben …. söylemleri kullanan ve 38 ilçeye rağmen maltepe oluşan kalabalığın başarısızlığı ve gereken önemi göstermeyerek miting alanındaki CHP ilçesinin hakimiyetini bilerek gereken önlemi almayan il başkanını istifaya davet ediyorum

 • TDH yönetiminden bir gariban diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  hay ağzına sağılık tugay beyç seni tanımıyorum ama gerçekten çok güzel yazmışın.. biz TDH 3. sınıf muamelesi görüyoruz.. aynen dediğin doğru odalara çekiliyorlar kendi bildiklerini okuyorlar zaten bunların yüzünden doğru dürüst kimse gelmiyor yönetim toplantılarına aslında gelmeyenleri 3 toplantı sonunda düşürmeleri gerekiyor ama işlerine böyle geliyor. görüntüde yönetim var gözüküyor ama idare edenler ve karar verenler 5 kişi ancak… ancak bizden para istemeyi biliyorlar.. evet doğrudur nurten hanımın parasını ödemediler.. ve dahası var çok alacaklı geliyor ilçeye.. gece yapalım para toplayalım diyen arkadaşlar var ama bunlar bilet bile satamazlar üstelik kendileri ve arkadaşlarını bedavaya getirirler..buna eminim kadın kolları diyorlar. benim eşimi bile aramıyorlar. toplasan 15 kişyi geçmez. aynı şekilde gençlik kolları sadece bir mahalleden ibaret. 15 kişiyi geçmez..

  burdan imdaaaatttttt diye yetkililere sesleniyorum

 • ZAFER diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar merhaba sevgili chp liler siz bizi eleştireceğinize ilçe başkan seçiminizi eleştirin yaptığınız haksızlığı biz biliyoruz…tdh gelince sevgili kardeşim madem bukadar alacağı varda neden kendisideğilde siz yorum yapıyosunuz siz başkası hakkında konuşmanın suç teşkil ettiğini bilmiyomusunuz.hiçkim se ilçe başkanımız başkan yardımcılarımız hakkında konuşamaz bunun hesabını sandıkda sorarız herkes yazı yazıyor ama hernedense isimlerini açıklamıyolar….MALTEPE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ZAFER BULUT

 • MUHALİF diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  TDH NİN GARİBAN YÖNETİCİSİ HER KİMSE BURADAN YAPILAN ELEŞTİRİLERİ AYNEN DOĞRULUYOR ANCAK BU BÖYLE DEVAM ETMEZ YA ORADA GÖRDÜĞÜNÜZ YANLIŞLARI YÜKSEK SESLE DİLE GETİRECEKSİNİZ,SONUÇ ALAMAZSANIZ GENEL MERKEZE YAZACAKSINIZ(SAKIN İL BAŞKANINA ANLATMAYIN HAVANIZI ALIRSINIZ)YADA BİR YOL DAHA VAR İSTİFA EDECEKSİNİZ.gEÇMİŞTE BUNU YAPANLAR OLDUĞUNUDA BİLİYORSUNUZDUR.YEMEKLİ TOPLANTILARA GELİNCE EVET BU ORADAKİ ÜÇ BEŞ KİŞİNİN ZATEN İLK GELDİKLERİ GÜNDEN BERİ HAYALLERİYDİ.HATTA RAKAMLI KONUŞANLARDA VARDI (BİR GECE YAPARIZ 50.000 TL. KALDIRIRIZ GİBİ).EMİNİM BUNU EN KISA ZAMANDA YAPARLAR ÇÜNKÜ İDEALİST İNSAN ÇOK ORADA.HATTA YERLERİ BİLE HAZIR KARTAL SAHİLİNDE,İSMİNİ SİZ TAHMİN EDİN ARTIK.KEŞKE MALTEPE SINIRLARINDA YAPSALARDA MALTEPE NİN ESNAFI KAZANSA DEĞİLMİ.

 • zafer buluta cevap diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  zafer allah aşkına sen ismini yazsan ne olur yazmasan ne olur sen onurlu bir insan olsaydın.. su an istifa ederdın. zaten silik bir yöneticisin ilçede olan her şeyi sinene çektin..
  kadın kollar bsk yrd neden dövüldü biliyorsun senın yüzünden yeğeninin yüzünden.. sen bu konuda sessiz kaldıktan sonra ne diyeyim sana .. allah akıl fikir versin sana amigoluk yapma.. ilçe başkanım mış.. senin ne faydan olur TDH … ah sarıgül başkan ah bir bilse sizi….

 • sarıgülcü diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  zafer bulut…

  sevgili maltepe halkı işte TDH yöneticileri !

  Bir yönetici bizde başkan yard. yok yalancı ve iftiracısınız diyor..
  Diğer yönetici zafer bulut oda TDH yönetim kurulu üyesi altına imza atmış aslanlar gibi oda diyor ki dokunmayın benim başkan yardımcılarıma

  işte maltepe halkı kim yalancı kim değil birbirlerini çürütüyorlar birbirlerinden haberleri yok.. söylemiştik size

  zafer bulut yahu sen isyan etmiyormuydun ilçede sana 500 tl yazdıklarında ilçe sekreteri kim oluyor da bana bunu yazıyor..herkese adil yazsınlar göreceğim ondan sonra para vereceğim diye… hadi inkar et

  cevaplarını merakla bekliyorum

 • tugay özgül diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  zafer bulut…

  nasılsın.. aslında senle ilçede çok konuştuk belkı hatırlarsın…şimdi konuştuklarımızı teyit etmek istiyorum. musade edersen ve onurlu gururlu doğru cevap veririsen…

  BİLİR KİŞİ HEM HOCAYA HEMDE GÜRÜKÇÜYE LAF ATMIŞ İSİM YAZMAMIŞLAR AMA SEN DÖVİZ-HOCA VE GÜMRÜKÇÜ DENİNCE ANLARSIN..

  HOCA İÇİN DEMİŞ Kİ PARA BABASI YANİ PARASINA GÜVENEREK BİR YERLERE ADAY OLACAK PARASI İLE YAPTIRIM UYGULUYOR VE PARASI İLE BASKI YAPIYOR.. BEN BUNU ANLADIM PARA BABASI DERKEN SENCE BU DOĞRUMU HOCA PARA BABASIMIYDI İLÇEDE.. YOKSA YAPTIĞI YARDIMLARI EL ALTINDAN KİMSENIN RUHU DUYMADAN MI YAPIYORDU.. ARKADAŞLARININ ADINA AİDAT ÖDERKEN KIMIN HABERİ OLUYORDU
  HOCA İLÇEDE HİÇ BİR YERE ADAY OLMAYACAĞINI TAAHÜT ETMEDİMİ YÖNETİMEDE KİMSE OLMADIĞI İÇİN GİRMEDİMİ… İLÇEDE GENÇLER AÇ AÇ ÇALIŞIRKEN HOCA ONLARA YEMEK ISMARLARKEN KIMIN HABERİ OLUYORDU…
  HOCANIN HOCALIĞINADA LAF ETMİŞ BİLİRKİŞİ… ZAFER, HOCANIN YAZDIĞI KÖŞE YAZILARDAN SENDE BİR ÖRNEK İSTEMİŞTİN OKUMUŞTUN İNKAR EDEBİLİRMİSİN HOCANIN VERDİĞİ EĞİTİMLERDEN YARARLANMADIĞINI HOCAYA LAF EDENLER UNUTMASIN GEN BSK YRD. GELDİĞİNDE ELLERINE VERDİĞİ SORULARI OKUDUKLARINI
  YAPTIĞI PROJELERİ HERKES AĞZI AÇIK DİNLİYORDU CD HALINDE ŞİMDİ PROGRAMA GİRİYOR…

  ZAFER GÜMRÜKÇÜ İÇİNDE DEMİŞLER Kİ 3-5 İŞ ALDI KENDİNİ GÜMRÜKÇÜ KRALI SANIYOR… AZ KOŞMADI USULSUZ HARCAMALRIN PEŞİNDEN AZ İSYAN ETMEDİ HER KES ADİL AİDAT VERSİN DİYE. RAHATSIZ OLDULAR HARCAMALARI VE PARA TOPLAMAYI KENDİLERİ YAPMAK ISTEDİLER… İLÇE BŞK VERMEDİĞİ 3000 TL İÇİN TÜM İLÇEYE VERDİM DEDİ NE YAPSAYDI ONUN BU YALANINA ALET MI OLSAYDI

  HADİ ZAFER CEVAPLARINI BEKLIYORUM SN YÖNETİM KURULU ÜYEM…
  ÇOK MERAK ETTİM GENEL BŞK GELDİĞİNDE SENİDE ÇAĞIRDILAR MI VESTAYA

 • MALTEPELİ diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  değerli vatandaşlar şu resimlere dikkatli bakın bbp maltepe ilçe başkanı murat aydoğan a sesleniyorum seçimlerde ak partinin bayrakları nı kestirdin meydandan ama sarı güle gelince ses çıkarmadın binanıza bile bayrak astırdınız ve sarıgülün resmini astırdınız hani dava adamıydınız ne oldu ak partinin bayraklarını adem göktaşın ve fikri kösenin başına kesen siz değilmiydiniz ne oldu size bbp sarı gülemi destek veriyor ben buna anlam veremedim şimdi bbp ilçe yönetimi ve özellikle murat aydoğan buna cevap versin bekliyoruz biz maltepe halkı olarak editör lutfen yayınlayın bu sorumun cevabını mutlaka istiyorum sözde dava adamı murat aydoğan cevaplasın hıncınız ak partiyemi idi

 • tugay özgül diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  tugay özgül kim deseniz aziz bey beni çok iyi tanır…

  hoca – nihat bey ve ben marmara yelken de malum yöneticiler için yaptığı olumsuz konuşmalara ve ilçe sekreteri değişimi konuşmalarına yönetimin kaliteleştirilmesi ve ülkücülerden arındırılması konuşmalarına şahidim mutlaka marmara yelkenin kameraları vardır…

 • ziya beceren diyor ki ;
  16 Şubat 2010 0:00

  çok üzgünüm

  inanın bana bu köşeyi ibretle bir sarıgül hayranı olarak izliyordum.

  inanın çok üzgünüm ülkücüler .birlik partililer ne bu böyle her iki açıdan üzülüyorum
  belkide son neslin önemli lideri olan rahmetli muhsin yazıcıoğlunun kemikleri sızlamaktadır…adamı mezarından çıkartacaklar hadi ülkücüleri geçtik onlar nerde ekmek ordalar aslında ülkücülerin hakkını yememek lazım onlar ülkücü değil türkücü gerçek ülkücüler devlet adamı devletİn yanındalar… allah sizi islah etsin murat bey….

  ben bu günden sonra sarıgülcü değilim….

  sarıgül kazara chp genel başkanı olsaydı chp ülkücüler ve bbp lilerlemi yani döneklerlemi dolacaktı ..

  yazıklar olsun. sarıgül sana nasıl inanacağız daha dün sosyal demokrat olarak zalimlerden hesap sormaya chp kongresinde aday oldun ATAMIZIN partisinden sen nasıl kandırdın sosyal demokratları sosyal demokrat naraları atarak… sen nasıl devleti yöneteceksin

  BAŞBUĞ SARIGÜL…..

  LANET OLSUN BU SİYASETE

 • tdh yönetiminden bir gariban diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  İlçe başkanı aziz bozkurt söylüyordu BBP ilçe başkanı TDH Maltepe ye gelecek diye… zaten görüşüyorlar….
  TDH’ye geçmemin en büyük nedenlerinden biri sarıgül ve politik görüşüdür.. ben kendisini solcu sosyal demokrat olarak biliyorum CHP içindeki mücadelesinde zalımlerin ona verdiği sıkıntıları biliyorum…

  ancak büyük hayal kırıklığı içindeyim… ilçemiz ülkücü ve akp den geçilmiyor gençlık kolu başkanımız akp li kadın kolları başkanı akp başkan yrd. ülkücü ve akp… ilçe başkanının sadece soyadının bozkurt olduğunu sanıyordum ama oda maalesef çünkü chp den hiç kimseyi getiremedi daha doğrusu dava arkadaşı posızyonunda kimseyi yanına getiremedi… BBP ilçe başkanını TDH getirmekle övünüyor ama hiç bir chp liyi ilçeye getiremedi….solcu yada sosyaldemokrat görüşteki arkadaşlarımız ya ayrıldı yada ilçeye ayda yılda bir geliyorlar…

 • vah vah ismail gündüz diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  işte arkadaşlar yerel siyaset bu.. diğer siyasete benzemez. çok farklıdır
  çünkü yerel halk ilçesinin sorunlarına vakıftır siyasetçileri yakından tanır ya arkadaşıdır ya komşusu.. eleştiler doğru ispatlı ve seviyeli olursa inanın bana yerel şeçimlerde burdakı yorumlar ve verdikleri cevaplar çok etkili olacaktır.. bunun için maltepe olay yani istanbul olay ve ahmet beyi tebrik ediyorum ve ayrıca ahmet beyi tebrik ediyorum biraz sonra açıklayacağım nedenden dolayı… burayı ciddiye almayan siyasi yöneticileri ve burdaki eleştileri çürütemeyen siyasi yöneticileri sandıkta hazın bir son bulacaktır buna inanıyorum çünkü böylesine bir fırsat hiç bir ilçede yok kendini ifade edebilmek adına doğruluk adına dürüstlük adına elbette kaçtıkları saklandıkları çekındıkleri bir şeyler yoksa..

  Ben TDH yöneticilerini hayretle burdan takip ediyorum eleştiriyorum ve bazen yanılmayı çok istiyorum ilçeyede çok gittim izledim evet ben yanılmayı çok istiyorum.. ama maalesef ilk önce burdaki siyaset arenanın gerçekten farkında değilller getirilerini götürülerini hesap edemiyorlar ve gerçekten verecekleri cevap yok peki eleştirilerden bir ders alıyorlar mı maalesef çünkü ilçe başkanı başta olmak üzere mantaliteleri farklı amaçları farklı…

  evet ahmet beye ayrıca bir teşekkürüm var demiştim.. aziz bozkurt burdaki eleştirileri belkide iftiraları karalamaları belki de bizlerin çirkin saldırılarını püskürtmek cevaplamak ciddiye alarak savunmak yerine sevgililer günün için vestanın manşetten ilanını verdi elbette ticareti inşallah salonu dolmuştur başarılı geçmiştir ancak ben onun niyetini biliyorum.. eğer sen olay gazetesini ciddiye alıyorsan ki aldın kı kocaman ilan verdın sende biliyorsun ki maltepe halkı bu gazete ile yoğunlaştı. sandın ki ben ilan veririsen maltepe olay bana karşı yapılan eleştirileri yayınlamaz.işte senın mantaliten.. aynı şekilde yanına gelen yönetime giren insanlara direkt sunduğun şey ya vestada yada marmara yelkende yada başka bir yerde şu işi sana vereyim bu işi sana yaptıratayım.insanların umutları üzerinden siyaset yapıyorsun.

  SİMDİ MALTEPE TDH YÖNETİCİLERİNE SORUYORUM..

  GENEL BAŞKAN BİR BEYANINDA DEDİKİ İSTANBULU LAS VEGAS YAPACAĞIM ZATEN BU İŞ KAPALI KAPILAR ARDINDA YAPILIYOR YASALLAŞSIN…

  Ben Genel Başkanla aynı görüşte değilim kapalı kapılar ardında yapanlar 1000 bilemedin 5000 kişi azı var fazlası yok peki kumarhaneler açılırsa yüzbinler milyonlar buraya gitmeyecek mi sunulan ikram yemek zerafetine kapılan masum vatandaşlar buralarda ocaklarını batırmayacak mı

  siz ne dersiniz canım adam olsun kimse gitmesin mi diyeceksınız yani TDH gidilmesi sakıncalı bir yer açar adam olan ıradesi olan gitmesin mi diyeceksınız

  evet Bilir kişi , sözde enver çalışkan , zafer bulut , ülkücü arkadaşlar gençlık kolu başkanı özellikle gençler adına ne diyeceksınız kadın kolları başkanı hadi yardımcın dövüldü sineye çektin bu imkanlarla milyonlarca kadının evi ocağı çökmeyecek mi

  teşekkür ederim

  ismail gündüz

 • DEVRİMCİ diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  BURADA SÖYLEYECEK SÖZÜ OLANLAR KONUŞUYOR VE KANDIRILMAYA ÇALIŞAN MALTEPE HALKINI BİLGİLENDİRİYOR.BUNU YAPARKENDE ÇAĞIRIN İLÇEYE BİZİ DİYOR BASININ VE HALKIN HUZURUNDA KONUŞALIM DİYOR,SİYASİ PİSLİKLERİ AYIKLAYALIM DİYOR.ŞİMDİ HERKES ŞÖYLE BİR DURSUN VE DÜŞÜNSÜN.ELİNDE İSPATLI BİLGİ VE BELGE OLMAYAN BİRİ ÇIKIPTA BU KADAR RAHAT KONUŞABİLİRMİ.ELBETTE KONUŞAMAZ AMA İLÇE Yİ SAVUNMAYA ÇALIŞAN BİRKAÇKİŞİ BU YAZILANLARA İFTİRA,YALAN,DOLAN DEYİP SIYRILMAYA ÇALIŞIYOR.HELE BİRİ VARKİ KOCA HARFLERLE YAZMIŞ İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYESİYİM DİYE VE BAŞKANINI,BAŞKAN YARDIMCILARINI SAVUNMUŞ.YA Bİ KONTROL EDİN BAKALIM İL BAŞKANLIĞINDA HANGİLERİNİZİN İSİMLERİ VAR YÖNETİCİ DİYE,HADİ HEMEN KONTROL EDİN,BEN KONTROL ETTİRDİM İSTERSENİZ BURADAN O İSİMLERİ YAZARIM AMA SİZ KENDİNİZ BAKINDA NASIL ALDATILDIĞINIZI ANLAYIN.O İLÇEDEKİ EĞRİ VE DOĞRULARI ÇOK İYİ BİLİYORUM,AMA BİRŞEY DAHA BİLİYORUMKİ O BAZI DOĞRULARDA EĞRİLMEYE BAŞLAMIŞLAR.ZAFER ADLI ŞAHSADA BİRŞEYLER SÖYLERİM AMA NEYSE,KİŞİSELLEŞMESİN ŞİMDİ.ÖYLE ADINI YAZMAKLA DELİKANLILIK OLMUYOR BU SAYFALARDA REKLAMINIMI YAPIYORSUN,İSMİNİMİ EZBERLETMEYE ÇALIŞIYORSUN SEN.YÖNETİM KURULU ÜYESİYMİŞ,İLÇENİN DAHA ÜYE LİSTESİ VARMIKİ İLDE SİZİN İSMİNİZ OLSUN.DURUN BAKALIM SİZ HELE PARTİ BİR KURULSUN,ŞU KONGRELER BAŞLASIN OZAMAN GÖRECEĞİZ SİZİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ.BENİ MERAK EDENLERE SÖYLİYEYİM,PARTİ NİN ÜYESİYİM VE HEPİNİZİ TAKİP EDİYORUM.ŞUNUDA İYİ BİLİN HEPİNİZ, GENEL BAŞKANDA DAHİL OLMAK ÜZERE KİMSEYİ ELEŞTİRMEKTEN ÇEKİNMEM ÇÜNKÜ BENİM SİYASETTEN BEKLENTİM NE MAKAMDIR NEDE İSTİKBAL.BENİM TEK AMACIM VARDIR TÜRKİYENİN YÖNETİCİLERİNİ BU DEĞİŞİM HAREKETİ İLE DEĞİŞTİRMEK.BENİM BİRYERE ADAY OLMAM SÖZKONUSU OLAMAZ BUNU SADECE PARTİLİLER BELİRLER.
  SON OLARAK BU YÖNETİCİ OLDUĞUNU SANANLARA SESLENİYORUM,AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN,İLÇEDE YAPILAN HAKSIZLIKLARA VE ADAM HARCAMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALARA DUR DEYİN VE EN ÖNEMLİSİ BURADA BAZILARININ YAPTIĞI ELEŞTİRİLERE ÖYLE MAKAM UĞRUNA KÖRÜKÖRÜNE DEĞİL,BELGE VE DOĞRU BİLGİLERLE CEVAP VERİN.YADA SUSUN.

 • PES DOĞRUSU diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  ŞU TDH DEN YAZILAN YAZIDA BAHSİ GEÇEN HOCA İLE GÜMRÜKÇÜYÜ İYİ BİLİYORUM.HER İKİSİDE DAHA İLÇEYİ ÇAY BAHÇELERİNDE YAPTIKLARI TOPLANTILARLA OLUŞTURDULAR,ÇOK EMEK VERDİLER.ÖZELLİKLE HOCA TAM BİR DUAYENDİ,EMEKLERİNİN YANISIRA ÖZELLİKLE HOCA ÇOKDA PARA HARCADI BU DAVAYA.HATTA İLÇE İLK BİNASINDA AÇILDIĞI ZAMAN BİRÇOK ARKADAŞIN YERİNEDE ÖDEMELER YAPTI AMA BUNU BİLE SUİSTİMAL EDEN İNSANLAR OLDU ORADA,SÖMÜRECEKLERİNİ ZANNEDEN TİPLER VARDI.GÜMRÜKÇÜYE GELİNCE,O HERTÜRLÜ HAKSIZLIĞA KARŞI DİRENDİ,ÜST YÖNETİCİLER DAHİL YAPILAN HERTÜRLÜ YANLIŞA KARŞI GELDİ HATTA İKİ KEZDE İSTİFA ETMESİNE RAĞMEN TEKRAR ONA GÖREV VERDİLER.O HEP ŞUNU DEDİ,HERKESE ADİL OLUNSUN,KURULLARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA SEÇİMLE OLUŞTURALIM,İLÇE SEKRETERİ,SAYMANI,BAŞKAN YAR.,MAHALLE TEMSİLCİLERİ VS. BUNLARI ARAMIZDA SEÇİMLE BELİRLEYELİM.AMA BU BAZILARININ İŞİNE GELMEDİ TABİ ÇÜNKÜ GİZLİ TOPLANTILARLA,BUNA EV TOPLANTILARIDA DAHİL ORGANİZE EDİLMİŞTİ HERŞEY.SONUÇ OLARAK YENİ BAŞKANDA BUNA AYAK UYDURDU VE İŞLEM TAMAMLANDI.BUNA TAHAMMÜL EDEMEYEN BU ARKADAŞLARDA GÖREVLERİNDEN İSTİFA EDİP GİTTİLER.YANİ İSTESELERDİ ÖZELLİKLE HOCA İL BAŞKANI,GÜMRÜKÇÜDE İLÇE BAŞKANIYDI.ÖYLE SÖYLENDİĞİ GİBİ BU İLÇE TEŞKİLATINI SIFIRDAN OLUŞTURAN VE KURAN ŞİMDİKİ İLÇE BAŞKANI DEĞİL M.HAKAN BARUT TUR.ŞİMDİKİ BAŞKAN “GECE DARBESİYLE” GELMİŞTİR.KISACASI TDH İÇİNDE DEMOKRASİ KESİNLİKLE UYGULANMAMAKTADIR.BİZİM GİBİ DÜŞÜNEN BİRÇOK ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE BU HAREKETTE DEMOKRATİK YÖNTEMLERİN UYGULANMASI YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.MALTEPE HALKINA SAYGI İLE DUYURULUR.

 • ENVER ÇALIŞKAN diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  SARIGULCU KARDEŞ;

  TEKRAR SOYLUYORUM YUREGINIZI VE ISMINIZ ORTAYA KOYARAK KONUSUN …..AJANLARINIZ SANIRIM YETERRSIZ BILGI VERIYO ILCEYI ARAYIN SORUN BILGIYI ALIN ….NOTUMU TEKRAR GONDERIYORUM ….SAYGILARIMLA ENVER ÇALIŞKAN……

  TDH MALTEPE ILCE YI YONETIM VE YONETICILERI BU SEKILDE ISPATSIZ BASIT VE GEREKSIZ BI SEKILDE KARALAYAN INSANLAR ACABA NEDEN RUMUZLARLA BU SEREFLI VE ONURLU MUCADELEYI LEKELIYOLAR ….GUZIN ABLA SAYFASINA CEVIRDINIZIN FARKINDAMISINIZ BURAYI… MADEM SARIGULCUYUM TDH LIYIM DIYOSUNUZ NEDEN BASARANLARIN ONUNU KESMYE CALISYOSUNUZ YOKSA KOLTUK SEVDANIZI ICNIZDEMI YASIYOSUNUZ… BUNU YUREGINIZLE DEIL SACMA SAPAN RUMUZLARLA YAPIYOSUNUZ…ORTAOKUL CAGINDAKI COCUKLARIN BILE YAPMAYACAGI KONUSMA ADABI USLUP VE IFTIRALARLA,ORTAYA KOYARAK BUNU SIZLERIN NEKADAR SIYASET GECMISINIZI VE OLGUNLUGUNUZUN OLDUGUNU GOSTERIR..ASAĞLIK KOMPLEKSINDEN KURTULMALARI GEREKIR INSANLARIN …ASILSIZ IDDALARLA SORGULADIGINIZ CEVAP BEKLEDIGINIZ,CALISAN VE CABA GOSTEREN INSANLARI YARGILAMAK YADA TAKDIR ETMEK SIZLERE DEIL ONCE ALLAHA SONRA GENEL BASKAN VE HALKA AITTIR..VARSA BI IDDANIZ COCUKLAR GIBI NE RUMUZUNUZ ARKASINA NEDE DUVAR ARKALARINA AJANLARLA SAKLANARAK DEIL ISMINIZLE ADAMLIGINIZLA ORTAYA KOYUN…. SIYASET YUREK ISTER VE BUNU ORTAYA KOYAN GENEL BASKANIMIZ GIBI SIZLERDE YUREKLI OLUN VE EGER SOYLEYECEK SOZLERINIZ VARSA YUREGINIZI ORTAYA KOYARAK ISMINIZ YAZIN……..SAYGILARIMLA ENVER ÇALIŞKAN

 • TDH İLÇE BAŞKANINA diyor ki ;
  17 Şubat 2010 0:00

  Belediye başkanımız sayın Mustafa Zengin’in kayınpederi ve sizinde genel başkanınız,hatta Sarıgül’ünde genel başkanı olan sayın Deniz Baykal!ın dünürü, Sadettin beyefendinin cenaze törenine neden katılmadınız.Bu kadarmı düşmansınız CHP lilere,yani birçoğunuzun geldiği yere.Yazıklar olsun hepinize ölüm ya bu ölüm.Belediye başkanı hepimizin belediye başkanıdır yani tüm Maltepe halkının.Hem Sarıgül ne diyordu sizlere bütün cenazelere katılacaksınız,katılmayan ilçe başkanını duyarsam vay onun haline diye.Bu yaptığınızın ne insanlıkla nede müslümanlıkla işi yoktur.Bakarmısınız cenaze törenine sayın Ahmet Tütek beyde orada,AK Partili meclis üyeside orada,geçmişte diğer siyasi partilerde olan bir sürü Maltepeli orada.peki siz niye yoksunuz.Gezi olursa,yemek olursa,kahvaltı olursa koşuyorsunuzda cenazeye niçin gitmiyorsunuz.Yazık sizin siyasetinize düşmanlık üzerine kurulan bir siyaset ve onun piyonları.Cevap verin hemen halk bunu bilmek ister.Eğer başkan olarak mazeretiniz varsa bir yöneticinizdemi gidemedi,yada bir çiçek gönderemedinizmi.

 • ferman usta (sargülcü) diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  enver çalışkan.. TDH Yönetim Kurulu Üyesi başkan yrd…

  ilçe sekreterinin kurmaya çalıştığı kadrodan.

  burdan çok güzel anlatıyorsun….
  peki sen hocanın arkasında niye konuşuyorsun… senin nefesin yetmez onun siyasetine…
  hepsini biliyoruz.. güzin abla sayfası diyorsun ama sizde bursa miting otobüsünü ondan farklı bir hale getirmediniz sen yapınca iyi başkası yapınca güzin abla…

  sen hoca için çok parti değiştirdi her yere gitti gerisini biliyorsun neler dediğini…

  hoca partilere gitmedi…

  1- DSP Sarıgül nerde hoca orda ilçe sekreteri
  2- YTP ‘İsmail cem ‘ sarıgül nerde hoca ilçe başkanı
  3- TDH sarıgül genel başkan hoca eğitim sekreteri…

  cizgi bu .. çok cahilsin .. yani sen benım nezdimde genel başkanıda eleştiriyorsun.. hadi sarıgül içinde aynı sözleri söyle belkide içinden söylüyor yuzune karşı alkış tutuyorsun…

 • Gerçekler diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  Ya hocam uğraşma bunlarla vaktine yazık ,sana cevap vermek yürek ister.Öyle isim yazmakla birşey olmaz,lafa bakacaksın lafmı diye,söyleyene bakacaksın adammı diye.
  Seni seviyoruz,kıymetini bilmeyenleri geç gitsin.
  Saygılarımla.

 • sarıgülcü diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  ENVER ÇALIŞKAN DEMİŞİM ADINI ÖYLE KABUL EDİYORUM

  ADIM FERMAN USTA FECBK SAYFASINDADA BENİ GÖREBİLİRSİN…

  ben hocanın 20 yıllık siyaset arkadaşıyım… simdi benim yazdıklarımı iyi oku önecelikle amigoluk yapma iddaları araştır. incele sanırım sende genel başkan vestada iken ordaydın… çünkü ilçede 2 ayrı yönetim var genel başkanı vestada ağırlayanlar ve zavallı olarak haberi olmayanlar
  hadi buda yalan iftira de.. ama cevapla kaçma

  Asılsız ve iftira diyorsun…

  enver burdan korkmayın burası yerel siyaset alanı dediğin gibi iftira karalama yalan dolan ve seviyesiz bir uslup olmadıkça burası yerel siyasetin er meydanı . söyleyecek bir sözünüz olmadığı için rumuzlara takılıyorsunuz.. takılma sen halka cevap ver halktan kaçma bak onlarca soru var adamlar diyor ki hepsi ispatlı belgeli şahitli sana tavsiyem enver.. bu sayfayı yabana atma aranızda toplanın ve bu sayfayı lehinize çevirin ve çok dikkatli haraket edin çünkü bu sayfa yerel seçimlerde adamı rezide eder vezirde.. unutma kardeş..

  enver madem buraya çıktın . sana bir kaç sorum var ayrıca onlarca soru var orda.. kaçmadan onurluca doğru olarak halka açıklayın bak maltepe halkı okuyor burayı

  SORU

 • sarıgülcü diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  ENVER ÇALIŞKAN DEMİŞİM ADINI ÖYLE KABUL EDİYORUM

  ADIM FERMAN USTA FECBK SAYFASINDADA BENİ GÖREBİLİRSİN…

  ben hocanın 20 yıllık siyaset arkadaşıyım… simdi benim yazdıklarımı iyi oku önecelikle amigoluk yapma iddaları araştır. incele sanırım sende genel başkan vestada iken ordaydın… çünkü ilçede 2 ayrı yönetim var genel başkanı vestada ağırlayanlar ve zavallı olarak haberi olmayanlar
  hadi buda yalan iftira de.. ama cevapla kaçma

  Asılsız ve iftira diyorsun…

  enver burdan korkmayın burası yerel siyaset alanı dediğin gibi iftira karalama yalan dolan ve seviyesiz bir uslup olmadıkça burası yerel siyasetin er meydanı . söyleyecek bir sözünüz olmadığı için rumuzlara takılıyorsunuz.. takılma sen halka cevap ver halktan kaçma bak onlarca soru var adamlar diyor ki hepsi ispatlı belgeli şahitli sana tavsiyem enver.. bu sayfayı yabana atma aranızda toplanın ve bu sayfayı lehinize çevirin ve çok dikkatli haraket edin çünkü bu sayfa yerel seçimlerde adamı rezide eder vezirde.. unutma kardeş..

  enver madem buraya çıktın . sana bir kaç sorum var ayrıca onlarca soru var orda.. kaçmadan onurluca doğru olarak halka açıklayın bak maltepe halkı okuyor burayı

  SORU 1 – BEN DİYORUM Kİ GENEL BAŞKANIN SÖYLEMLERİNE RAĞMEN BU SAYFADA DA VAR MALTEPE MİTİNGİNDE BASBAS BAĞIRILIYOR.. KADIN HAKLARI KADININ ÖNEMİ . MALTEPE İLÇESİNDE KADIN KOLLARI BAŞK YRD. DÖVÜLDÜMÜ. YUMRUKLANDI MI ! GÜZEL KARDEŞİM Bİ CEVAPLA AZİZ O KADIN HAK ETTİ DEDİDİMİ ! BAK ORDA KADIN KOLLARI BAŞKANI DURUYOR MAALESEF DURUYOR HALA O GÖREVDE BİR SORU daha ÖZELLİKLE KADIN KOLLARI BAŞK GAYRETİ İLE ÖRTBAS EDİLDİMİ EDİLMEDİMİ

  SEN CEVAP VER VERMEZSEN BEN BUNU İSPAT EDERİM ETMEZSEM SEREFSİZ ONURSUZUM… PEKİ SEN !!!!!

  SORU 2 makam peşinde dediğiniz hoca ve gümrükçü hiç bir yere aday olmuş mu aziz gümrükçüye ilçe sekt.teklif etmişmi etmemeiş mi gümrükçü bu makam daha faydalı olacak birine yakışır diyerek kabul etmemiş mi
  hoca ilçece serefinin üzerine söz vererek hiç bir yere aday olmayacağını söylemişimidir nerde makam kaygısı… kaygı kavga başka enver.. azize biat etmeme kavgası…

  soru 3 Bak tugay orda açıklamış… ilçe başkanı aziz şu anki ilçe sekreterini değiştirmek için 2 ayrı gizli ilçeninin dışında marmara yelkende toplantı yapmışmıdır yapmamılmıdır..

  toplantı 1 aziz – hoca ve ismini onayını aldıktan sonra açıklayacağım bir arkadaş ile el sıkıştı mı ! üklücülerden kurtulmamız lazım ilçe sekreteri şu an çok yetersiz laubali çalışmıyor siz ilçe sekrt olun ben bunu ilçede açıklayacağım demişmidir… şahitler hazır yelkenının kameraları orda.. mesele usul ve tarz meselesi insanları kullanma meselesi

  toplantı 2 aziz – hoca -nihat-ve tugay marmara yelkende buluştular mı
  aziz burda ilçedeki ülkücülerden sikayet ettimi etmedimi ilçe yönetimini sizin gibi kalıteli insanlar lazım dedimi demedimi ilçe sekreterini değiştireceğini yerine kişini hazır olduğunu söyledimi. plaza da kiralama işinden rahatsız olduğunu hocaya aman 1000 dolar sakın verme dedimi demedimi… hocaya aman abi sen bize lazımsın biz şurda kaç kişiyiz adam gibi dedimi

  bak adı sözde enver çalışkan… biz bir ekibiz.. sabredin biraz….

  evet hoca ve gümrükçü başta ilçe sekreteri ve ülkücü kadronun karşısındaydı ve bunu açıkça söylüyordu hala söylemekte ama aziz bey hoca ile gümrükçüye başka ülkücülere başka konuştu sözde siyaset yaptı ama yanlış bir siyaset dün karaladığı istemediği. insanlar ile bugün kanka peki yarın ne olacak… yarın kıimlerin arkasından gizli toplantılar yapacak…

  enver sen bunları bir incele daha çok sorum olacak sana madem çıktın er meydanına ama sana tavsiyem şu yorumları bir daha oku soruları bir daha oku

  enver ‘Sözde’ sana bir soru genel başkan

  sakın ama sakın bu sayfadan korkmayın burası halkın meydanı

 • Ferman Usta diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  enver çalışkan

  bak TDH facbk sitelerine 3-4 ay öncesinden aslında tdh maltepe kurulunca üye oldum sayfalara incelersen çıkar ayarıca fcbk sitemde var… ama sen şimdi kaçacaksın ya nufus kağıdmın ftkb kimlik nonu isterrsın sizde bahane çooook

  SANA BİR SORUM DAHA VAR…

  ASLINDA BU SORU DEFALARCA SORULDU AMA MUHATAP BULAMADI NEYSE SEN VARSIN ŞİMDİ

  muhatap bulmayan soru şu !!!

  maltepeye koskoca genel başkan geldi siz ilçe olarak maltepe olarak genel başkanı kaç kişi ile karşıladınız.. idda şu maltepe 50 kişi bile olamadı 38 ilçenin kalabalığına karıştı ..orda arkadaşlar ve ben sabah 10 dan itibaren meydandaydık sizin halinizi gördük ve resimledik hadi bizi bir kenara bırakın mobese kameraları saat saat dakika dakika kayıttaydı…
  CHP ilçesinin maltepe meydanına hakimiyeti belliydi yapacaklarıda belliydi siz neden bunu düşünmediniz BBP ilçesine bayrak asacağınıza CHP ilçesinin meydanı görmesine izin VERMESEYDİNİZ orayı bayrak ve posterlerle neden donatıp önlerini kapamadınız yer gök neden sarıgül posteri olmadı.. elbette imkan var teşkilat var şişliden araç gelmiş..

  maltepe ilçesi çalışmayarak genel başkanı chp gençlerin prvk. ortasına attınız hiç üzülmedinzmi sorumlu kim… sakın chp bahane bulmayın bir laf var açık seye sinek konar… BBP ilçesinde çay içmek dahamı hoşunuza gitti….

  başarı çalışmak diyorsunuz…. 38 ilçe ile 1000 kişi anca oldu..
  bırak 38 ilçeyi

  siz 20 kişi yönetim.. gençlık kolu kadın kolu 18 mahalle birimi anca 50 kişi . bu hesaba göre kişi başı kaç kişisiniz biliyormusun enver 0.64 kişi köyde muhtarlık seçimlerinde 0 çeken muhtarlar gibi oldunuz …

  dahada vahimi bu konuda il başkanını ilgilendirir toplam maltepe gelen sayı 1000 cıvarı.. sakın itiraz etme fazla şeye gerek yok olay gazetesinini resimlerinde çıkartabilirsin bu sayı ilçe başına 26 bilemedin 30 olsun.. ee ilçelerde 20 25 kışı zaten yönetim..

  sorun ne biliyormusun.. teşkilatlarda ilçelerde

  her ilçeye oturmuş bilgisiz beceriksiz insanlar yönetmeye çalışıyorlar
  SARIGÜL BEN YOK BİZ VARIZ DİYOR AMA İLÇELERDE HERKES BENCİLLİK PEŞİNDE
  İŞTE SORUN BU…. HADİ CEVAPLA AMA BELGELERLE RESİMLERLE

  38 İLÇE GELMEDEN MEYDANDA KAÇ KİŞİYDİNİZ RESİMLERİ DÖK BAKALIM ENVER KARDEŞ

 • ünay alpay diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  Benim maltepe tdh yöneticilerine bir sorum olacak. umarım cevapsız bırakmazlar…

  şu an ülkemiz çok kötü bir halde hemde tarihinde olmayacak kadar kötü başsavcı tutuklanıyor generaller amiraller sorgulanıyor ve bir ergenekon furyası aldı baiını gidiyor aslına okuduklarımızda gülen cemaatinin bir baskısı yönetmesi akp ile cumhuriyetciler arasında ciddi bir hesaplaşma var ben okuduklarımdan bunu anlıyorum.

  neden chp genel başkanı mhp genel başkanı kendilerini yırtarken sarıgül bu konular hakkında hiç bir yorum yapmıyor susuyor sessiz kalıyor neden !!!

  kendisine yöneltilen akp desteği gülen desteği vs vs iftiraların doğruluğuna doğru bir gidişat var buna sarıgül dur diyecek mi bu aşamada duruşu hangi tarafta

  ilçe yetkililerinden bir cevap bekliyorum

 • ferman usta diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  enver çalışkan..

  çok hata yapıyorsun büyüklerin gelsin meydana

  siyaset allah için yapılmaz ibadet yapılır..
  senin yaptığın çalışmaları genel başkandan önce maltepe halkı değerlendirecek.. ve oy verecek olan
  genel başkanın değerlendirmesi seni ancak makamda tutar.. sana ilçede görev verir. ama siz o işi kolaylamışınız vestada bir yemek….

  asılsız diyorsun kendi kendinizi bitiriyorsunuz…

  bir örnek vereyım mı kardeşş

  biz dedikki başkan yrd. kapmış herkes makam peşinde aslında tüzükte böyle bir makam yok ..

  BİLİRKİŞİ cevaplamış bizde böyle bir makam yok ve kimse görevli değil diye…

  sonra YÖNETİM KURULU ÜYESİ ZAFER BULUT çıkmış meydana dokunmayın benım başkan yrd diyor.. eee enver çalışkan bunun neresi asılsın iftira

  zafer doğru söylüyor zaten bu sayfaları okuyan maltepe halkı size gülüyor çünkü o meşhur başkan yrd. kartvizitlerini bastırdı bile sağda solda hava atıyor dağıtıyor kartvizitleri…
  sana komik bir şey söyleyimmi bu başkan yrd. bir gün ne yaptı biliyormusun
  saymanın kartvizitini nurten hanıma saklattı

  unutmadan bu arada hoca kart bastırtmadı … şimdi kim makam mevki peşinde… kartvizitleri maltepeye dağıtan başkan yd. yoksa kart bile bastırtmayan hoca mı !

 • deli fişek diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  boş boş konuşmayın kafamı şişirdiniz kelimeye deyil icrata hastayım havada amudada kalksanız mal doguya kaydı tek çare var oda sarıgül gerisi tarlada ot çarşı alayınıza karşı haberiniz olsun sayenizde internet öğreniyorum hep beraber 1 2 3 çare sarıgül çare sarıgül buğünlük bukadar ders yeter size by comestayn çavella goodby dehere avrupalı oldugum için siz anlamazsınız ama sandıkta anlatcam size çüüs

 • sargülcü diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  önceki yorumlarım çıkmamış teknik bir arıza var sanırım.

  adım ferman usta
  hocanın 20 yıllık siyasi arkadaşıyım..
  tdh fcbk siteleride kayıtlıyım kurulduğu günden itibaren kendi adımada fcbk var incele ama sen şimdide nufus kağıdımı istersin tc kimlik no sunuda
  kaçmak cevap vermemek için bahanen olacak ya

 • GÜMRÜKÇÜ ! diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  TDH’DEN BAZI ARKADAŞLAR ARADILAR,ABİ OLAY GAZETESİNDE İSMİN GEÇİYOR DİYE.BUNUN ÜZERİNE BU YAZIYI YAZIYORUM.EVET TÜM YORUMLARI TEK TEK OKUDUM VE ŞAŞIRMADIM.BU HAREKETİN MALTEPEDE İLK TEMELİNİ ATAN VE EMEK HARCAYAN İNSANLARDAN BİRİYİM BENDE.ESKİ VE YENİ BAŞKANLAR İLE DİĞER KURUCU ARKADAŞLARIN TEVECCÜHÜ İLE TARAFIMA İLÇE SAYMANLIĞI GÖREVİ TEVDİ EDİLDİ BENDE ELİMDEN GELDİĞİNCE BU GÖREVİ YAPMAYA ÇALIŞTIM AMA ÇEŞİTLİ NEDENLERLE İLÇE BAŞKANLIĞINA VERDİĞİM,23 KASIM 2009 TARİHLİ DİLEKÇE İLE HEM SAYMANLIK,HEMDE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİM.
  BİRİLERİNİN GÜMRÜKÇÜ DİYEREK AŞŞAĞILAMAYA ÇALIŞTIĞI O YAZIYI KİM YAZDI BİLEMEM AMA BENİ TANIYAN HERKES ŞUNU İYİ BİLİRKİ,ORADA OLDUĞUM SÜRECE MESLEĞİMLE İLGİLİ KİMSEYLE BİRŞEY KONUŞMADIM.O KİŞİNİN DEDİĞİ GİBİ ULUSLARARASI GÜMRÜK UZMANI FALANDA DEĞİLİM,25 YILDIR BU MESLEĞİ YAPIYORUM,YANIMDA 20-30 PERSONEL ÇALIŞTIRDIĞIM ZAMANLAR OLMUŞTUR AMA ŞİMDİ MÜTEVAZİ BİR ŞEKİLDE MESLEĞİMİ İCRA ETMEYE ÇALIŞIYORUM.ÜNVANIMDA GÜMRÜKÇÜ DEĞİL,BAŞBAKANLIK,GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI TARAFINDAN KAZANDIĞIM SINAV SONUCU VERİLEN İZİN BELGESİNDEDE YAZDIĞI GİBİ GÜM.MÜŞ.YR. DIR.
  ŞİMDİ BU SAYFALARDAN TDH NE YAPILAN ELEŞTİRİLERE GİRMEK VE ONLAR ÜZERİNDEN BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM ANCAK HAKKIMDA BURADAN HERHANGİ BİR YAZI YAZILDIĞI ANDA SÖYLEYECEK ÇOK ŞEY OLDUĞUNU HERKESİN BİLMESİNİ İSTERİM.EĞER ATILMADIYSAM HALEN PARTİ ÜYESİYİM VE BU DEVAM EDECEKTİR.AKTİF SİYASET İÇİNDE DEĞİLİM VE ŞU AN İÇİNDE OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.23 KASIM 2009 TARİHİNE KADAR İLÇE YÖNETİMİNDE OLAN HERKESİ İYİ TANIRIM,ONLARDA BENİ TANIRLAR.BENİ İL BAŞKANIDA TANIR,GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIDA TANIR,GENEL SEKRETERDE VE PARTİNİN HUKUK MÜŞAVİRİ VE SAYIN GENEL BAŞKANIN AVUKATI DA TANIR.O YÜZDEN BİRŞEY YAZARKEN HERKES DİKKATLİ OLMALIDIR.DEDİĞİM GİBİ SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİM VARDIR AMA ORADAKİ İYİ NİYETLİ İNSANLARIN ŞEVKİ KIRILMASIN.DAHA ÖNCEDE HAKKIMDA BİRİLERİNE İFTİRA KAMPANYASI YAPTIRANLAR OLDU AMA ŞUNU HERKES BİLSİNKİ,BUNU MAHKEMELERE TAŞIMAMA BU PARTİNİN HUKUK MÜŞAVİRİ ENGEL OLDU.O YÜZDEN KİMSE SABRIMI SINAMASIN.
  BU PARTİNİN İLKELERİNE UYGUN ÇALIŞAN,ŞAHSİ MENFAAT GÖZETMEDEN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATAN,DEMOKRASİDEN ÖDÜN VERMEYEN,PARTİ TÜZÜĞÜNÜN DIŞINA ÇIKMAYAN VE KOLTUK YERİNE ÖNCE HALK DİYEN TÜM SOSYAL DEMOKRAT ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLER,SAYGILAR SUNARIM.

 • Gerçekler diyor ki ;
  18 Şubat 2010 0:00

  Hocam biz tembeller ile çalışkanı iyi biliyoruz sen yorma kendini boşyere.Eğitim seminerinden kaçan adamın çalışkan lıkla ne işi olur.

 • BU AYIP SİZE YETER diyor ki ;
  19 Şubat 2010 0:00

  BU AYIP SİZE YETER … BU AYIP SİZE YETER … BU AYIP SİZE YETER.

  BU GÜNKÜ OLAY GAZETESİ MANŞETİNİ OKUYUN SARIGÜL’LE İLGİLİ….

  SİZ ELEŞTİRİYE YORUMA BİLE DEĞMEZSİNİZ….

  YAZIKLAR OLSUN ….. BU AYIP SİZE YETER…….

 • ENVER ÇALIŞKAN …FERMAN USTAYA CEVAP diyor ki ;
  19 Şubat 2010 0:00

  FERMAN USTA VE DİĞER ARKADASLAR ONCELIKLE BENIM BIR RUMUZ OLDUGUMU SANANLAR ILCE TELEFONUNDAN ARAYIP BUNU BOYLE BIRI VAR MI VE GOREVI NEDIR DIYE BILGI ALABILIRLER….BELLIKI INSANLAR DERSLERINE IYI CALISMAMISLAR BEN NE HACI YI TANIRIM NEDE HOCAYA TANIMADIGIM INSANLAR HKINDA YORUM YAPMAM YAPMAKTA KARAKTERIME YAKISMAZ …AMA BENI TANIMADIKLARI HALDE YOK SEN RUMUZSUN YOK SEN SEMINERDEN KACTIN TEMBELSIN CALISKANSIN DIYE MAHALLE AGIZYLA KONUSAN SAHISLAR NASIL OLUYODA 40 YILLIK SIYASETCI DEDIGINIZ VE BENIM TANIMADIGIMM HOCA DENILEN ARKADASIN AHBABI OLUYOR..ARTI MADEM BUKADAR BENIM HAKIKIMDA KONUSABILIYOSUNUZ SOZDE ENVERCALISKANIM RUMUZ KULLANIYORUM YA MADEM SIZLERDE GERCEK ISIMLERINIZI YAZIN TANISALIM KIMLE MUHATTAP OLDUGUMU BILEYIM….ASLINDA BAKARSANIZ SIZLERLE MUHATTAP OLMAK ISTEMIYORUM OLMAMAK ICIN BUNLARI YAZMISTIM AMA SIZLER HALA NEDEMEK ISTEDIGIMI ANLAMAMISSINIZ KI BASIT ISLERLE UGRASIP NEKDAR SIYASETCI RUHUNUZ OLDUGUNU VE BOS ISLERI KOVALAMAYI SEVDIGINIZI GOSTERİR…TDH NIN BOS ISLER VE BOS IDDAA VE IFTIRALARDA BULUNAN BOS BEYINLERE IHTIYACI YOKTUR…BIZLERE HALKI KANDIRICAK DEIL HALKA HIZMET EDECEK INSANLAR LAZIM…..UNUTMAYINKI HALKA EFENDILIK YOKTUR HALKA HIZMET VARDIR…

  GERCEKLER RUMUZLU SAHIS…Hocam biz tembeller ile çalışkanı iyi biliyoruz sen yorma kendini boşyere.Eğitim seminerinden kaçan adamın çalışkan lıkla ne işi olur. …..lafa bakacaksın lafmı diye,söyleyene bakacaksın adammı diye.BUNDAN KASTIN BENISEM GERCEKLERINI YANI ISMINI YAZ LAFINIDA ADAMLIGINIDA GORELIM

 • PARTİLİ diyor ki ;
  19 Şubat 2010 0:00

  SAYIN ENVER ÇALIŞKAN,SİZİN TANIMADIĞINIZ İNSANLA BİRİLERİ AHBAP OLAMIYORMU,BU NASIL BİR YAKLAŞIM BÖYLE.SİZDEN İMZALI BELGEMİ ALIP BİRİLERİYLE AHBAP OLACAĞIZ.HERKES HERKESİ ELEŞTİREBİLİR SAYGI ÇERÇEVESİNDE,SORULAR YÖNELTEBİLİR,CEVAP BEKLEYEBİLİR.BU PARTİLİDE OLABİLİR BİR BAŞKASIDA,ÖYLE YA İLÇEDE MADEMKİ GÖREVLİSİNİZ,YETKİNİZ VAR İNSANLARI ANLAYIŞLA KARŞILAMASINI ÖĞRENİN.MADEMKİ SİYASETE ATILMIŞSINIZ SAKİN OLUN KELİMELERİNİZİ DİKKATLE SEÇİN VE BİLDİĞİNİZ SORULARI CEVAPLAYIN BURADAN BİLMEDİKLERİNİZİDE DİĞER YÖNETİCİLERE SORUN.BURASI YERİ DEĞİL DEMEYİN,ÖYLE YA SİZDE BURADAN YAZDIĞINIZA GÖRE BURASI TAM YERİ,SONRA HERKESİN İŞİ GÜCÜ VAR HER ZAMAN İLÇEYE GELEMİYEBİLİR.
  ŞİMDİ SİZ BURADAN KAÇAMAK GÜREŞİNCE BİRİLERİDE BUNUN ALTINDAN ŞÖYLE BİR YORUM ÇIKARABİLİR.”DEMEKKİ BU YAZILANLAR DOĞRU OLACAKKİ HALEN YANIT VEREMİYORLAR”.SONRA TAKMAYIN BU RUMUZ MESELESİNE,İSTEYEN ADINI,HATTA ANA,BABA ADINI YAZAR,İSTEYEN BAŞKA BİR İSİM YAZAR BUNUN BİR ÖNEMİ YOK.
  HALA TANIMIYORUM DEDİĞİNİZ HOCAYIDA SANIRIM SİZE ANLATMIŞLARDIR.ZATEN FERMAN BEYDE ONUN SİYASİ ÇİZGİSİNİ ÇOK YERİNDE İZAH ETMİŞ.BUNUN ÜZERİNE DAHA NE SÖYLENEBİLİRKİ.SİZLER HALKIN GÖZÜÖNÜNDESİNİZ,VİTRİNDESİNİZ ONA GÖRE SAKİN,VE SEVİYELİ OLMANIZ LAZIM.KİM NE DERSE DESİN.VİTRİNDESİNİZ DEDİM AMA ÜRÜN SERGİLEYEN MANKENLER GİBİ OLMAMALISINIZ.
  BİR PARTİLİ OLARAK CEVAPLANAMAYAN SORULAR KARŞISINDA VE SİNİRLİ BİR ŞEKİLDE LAF YETİŞTİRME ÇABALARINIZI ÜZÜNTÜ VE KAYGIYLA İZLİYORUM BENDE VE SON DERECE RAHATSIZIM.LÜTFEN HERKES AMA ÖZELLİKLE PARTİ YÖNETİCİLERİNİ HER YORUMA KARŞI SAYGILI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM.TDH NE YAKIŞMAYAN HAREKETLERDE BULUNMAYIN,BU PARTİYE BÜYÜK ZARAR VERİYOR.
  AYRICA SAYIN HOCA YIDA İYİ TANIRIM.KENDİSİNİN PARTİ DEKİ GÖREVİNDEN AYRILMASI MALTEPE İÇİN BÜYÜK KAYIPTIR.KESİNLİKLE SİYASİ TECRÜBELERİNDEN YARARLANILMASI GEREKEN BİRİYDİ O.EVET BAZEN AĞIR KONUŞURDU PEKİ NE İÇİN BEN SÖYLİYEYİM TDH Nİ MALTEPEDE İKTİDAR YAPMAK İÇİN.SAYGILAR.

 • ENVER ÇALIŞKAN a cevap diyor ki ;
  19 Şubat 2010 0:00

  enver çalışkan…

  demagoji yapmaya çalışyorsun farkında olmadan ama onuda beceremiyorsun

  sen yorumları okumuyorsun galiba.. orda insanlar isimlerini açıkladılar ya. nerelerden ulaşabilirsin söylediler… senin ilçe sekreteri kadrosundan olduğunu bursa miting otobusunu güzin abla sayfasına çevirdiğini tanımadığın insanlar hakkında dedikodu yaptığını senın hocayı parti parti geziyor derken aslında genel başkanını eleştirdiğini çunkü sarıgül nerde hoca ordaydı vs v vs anlattılar.. senın elıne yanlış kağıt veriyorlar sen yazıyorsun neyse size 100 e yakın soru soruldu . hiç birini cevaplamadınız ancak maltepe halkı neyin ne olduğunu gördü bak bu sayfadaki yorumları 1839 kişi tarafından okundu… halkın kımı kandırdığı ortada orda 20 ye yakın fazlası var azı yok yönetim kurulusunuz kadın kolları gençlık kolları bukadar admsınız hiç biriniz cevap vermediniz . maltepede 50 kişi bile yoktunuz kalabalığın arasına karıştınız simdi diyorsun ki halkı kandırmayın HADİ RESİMLERLE BELGELE SAYINI .. AMA SEN RUMUZDA RUMUZ BAŞKA BİR SEY EZBERLEMEMİŞSİN
  SİZDE BİRAZ ONUR GURUR OLSA KADINA DAYAK ATILAN İLÇEDE 1 DAKIKA DURMAZSINIZ BU AYIP TEK BAŞINA YETER SİZE..BAK ZAFER BULUT AYIBINI ANLADI SUSTU KADIN KOLLARI BAŞKANI SUSTU CEVAP BİLE VEREMİYOR VESTA AZİZ ARAKİ BULASIN O ANCA GENEL BAŞKANLA POZ VERSİN
  YAZILANLARI ANLAYAN ANLADI ÜZERİNE ALAN ALDI SEN TAKMA KAFANA…. Ne çalışması sen neden bahsediyorsun maltepe meydanına 50 kişi getirebildiniz… maltepe teşkilatı olarak..
  pardon çalışyorsunuz habire genel başkanla resim çektirip

  bak son durum…..
  bugün olay gazetesinde genel başkanla ilgili bir haber çıktı..

  imam hatip derneğini ziyaret etmiş ve yine orda baykala yüklenmiş..
  simdi siz dersiniz ki ohhh iyi yapmış ne var bunda .. işte aramızdaki manalite farkı..

  biz diyoruzki genel başkan artık parti kurduğunun farkına varsın… o artık bir lider.. chp kongresine hazırlanmıyorki chp de muhalıfler gibi davranıyorsun baykalı eleştiriyorsun.. sen iktidara ortaksın ne işin var muhalefetle.. senin hedefin akp ve icraaatları

  ortalık toz duman.. başsavcılar tutuklanıyor amıraller generaller sorgulanıyor telefonlar dinleniyor. insanlaar gece yarısı evlerinden alınıyorlar . 28 şubat yaklaşıyor bu insanlar bunun intikamını alıyorlar ülkemiz çok kötü günlerden geçiyor genel başkanım sizin duruşunuz neresi
  bunlarla ergenokonla ilgi,li görüşünüz nedir bunca ciddi sorunlar varken neden bu hırs neden bu ihtiras baykalı takmışşsın sen artık ayrı kulvardasın senın hedefin türkiye

  biz bunu deriz ama sizde nerde bu yürek..işte farkımız …

  çünkü sizde makam koltuk sevdası var dün çıkmışınız ortaya değişimin bir ucundan tutmuşunuz meydanı boş bulmuşunuz.. düne kadar nerdeydiniz sarıgül 30 yıldır var ne olduda birden sarıgül hayranı oldunuz…
  şimdi senin vereceğin cevapları tahmın ediyorum

  artık sana cevap yazmayacağım … şimdi korktun kaçtın dersin ama sen 1o sayfa yazsan toplamı 1 satır eder..

  ferman usta….

 • tugay özgül diyor ki ;
  19 Şubat 2010 0:00

  siz adam olsanız kadın dövülen ilçede 1 dk durmazsınız
  adamlar ilçe dışında
  madamlar nerde.. enver kardeşş

 • TDH KADIN KOLLARI BAŞK. KADRİYE HANIMIN DİKTT. diyor ki ;
  20 Şubat 2010 0:00

  KADRİYE HANIM….. ‘ENVER BEY SİZDE OKUYUN ‘

  SİZİN BU SORUYU ONURLU VE HAYSİYETLİ BİR ŞEKİLDE DOĞRU OLARAK CEVAPLAYACAĞINIZI UMARIM….

  TDH MALTEPE İLÇE BİNASINDA EVET YANLIŞ SÖYLEMEDİM TDH MALTEPE İLÇE BİNASINDA …
  KADIN KOLLARI BAŞKANI OLARAK ÜZERİNİZE ÜSTELİK BAŞKAN YRD. TARAFINDAN YÜRÜNDÜMÜ SALDIRIYA UĞRADINIZ MI ! KADIN KOLLARI BAŞKAN YRD. HANIMEFENDİ
  YUMRUKLANDI MI DÖVÜLDÜMÜ…..!!!!!

  KADRİYE HANIM BU SAYFANIN ÜZERİNDE GENEL BAŞKANIN KADINLAR İÇİN SÖYLEDİĞİ YORUMLARI İSTERSEN BİR DAHA OKU…. ORDA DİYORKİ KADINLAR ÖNCELİĞİMİZ OLACAK ÖNDERİMİZ OLACAK… MALTEPE MEYDANINDA ÜSTELİK ADAMCAĞIZ BİR BİLSE KADIN KOLLARI BASK. SALDIRIYA UĞRUYOR BAŞKAN YRD. YUMRUKLANIYOR…

  KADRİYE HANIM NASIL BAKIYORSUNUZ GENEL BAŞKANIN YUZUNE.. NASIL SARILIP OPUYORSUNUZ GENEL BAŞKANI BU İŞLER ÇOK CİDDİ SORUNLARDIR RESİM ÇEKİLEREK ÖRTBAS EDİLEMEZ….

  İLÇE BAŞKANI O KADIN HAKETMİŞTİ DAYAĞI DERKEN SİZ NERDE DURUYORSUNUZ…

  SAYGILARIMLA

 • MALTEPELİ diyor ki ;
  20 Şubat 2010 0:00

  TDH NİN SAYGIDEĞER YÖNETİCİLERİ;SİZLERE BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM.
  SANIRIM İLÇEYİ KURALI UZUNCA BİR SÜRE OLDU,ÇEŞİTLİ AÇILIŞLARA GİDİYORSUNUZ,GENEL BAŞKANINIZI AĞIRLIYORSUNUZ TAMAM BUNLAR GÜZELDE PEKİ PARTİNİZİN SİYASİ ÇİZGİSİ,ÜLKE SORUNLARINA BAKIŞINIZ,SİYASET YAPACAĞINIZ MALTEPEDEKİ YEREL SORUNLAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE ÇÖZÜM PLANLARINIZ,DÜNYA SİYASETİ,EKONOMİK PLANLAR,KÜRT AÇILIMI,YARGININ SİYASALLAŞMASI,TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KARŞI BAŞLATILAN ASİMETRİK OPERASYON,SAVCILARIN TUTUKLANMASI,CEMAATLER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ,ALEVİ LER HAKKINDAKİ DEĞERLENDİRMELERİNİZ,DİĞER SİYASİ PARTİLERE BAKIŞ AÇINIZ,ESNAFIN SORUNLARI,TEKEL İŞÇİLERİNİN SORUNLARI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ,ESNAF VE İŞÇİLER ÜZERİNDEKİ AĞIR VERGİ YÜKÜNÜN AZALTILMASI HAKKINDAKİ ÇÖZÜMLERİNİZ,BELEDİYEMİZ HAKKINDAKİ OLUMLU OLUMSUZ GÖRÜŞLERİNİZ,VS.VS. DAHA SAYABİLECEK BİRÇOK BAŞLIK OLABİLİR.PEKİ SİZLERİN BÜYÜK BİR İLÇEYİ YÖNETMEYE TALİP SİYASETÇİLER OLARAK BU BAŞLIKLARDA SAYDIĞIM SORUNLARA KARŞI NE GİBİ CEVAPLARINIZ OLACAKTIR.YANİ DEMEK İSTEDİĞİM ŞUDURKİ TÜM BUNLARI MALTEPE HALKINA NASIL ANLATACAKSINIZ,NEREDE VE NEZAMAN,YÖNETİMİNİZ İÇİNDE BU KONULARA YANIT VEREBİLECEK UZMAN ARKADAŞLAR VARMI.BİZ MALTEPE HALKI OLARAK BUNLARI DİNLEMELİYİZKİ HAKKINIZDA BİR FİKRİMİZ OLUŞSUN,YANİ SİZİ TANIYALIM.BU GİBİ TOPLANTILARI ÇEŞİTLİ PARTİLER HATTA DERNEKLER BİLE SIKLIKLA YAPIYORLAR VE ÇOKDA FAYDALI OLUYOR.DÜĞÜN SALONLARI HAZIR,BELEDİYEMİZİN KÜLTÜR MERKEZİ HAZIR YANİ YER SORUNU YOK.HALKIN ÖNÜNE SADECE GENEL BAŞKAN GELDİĞİNDE ÇIKMAK VE KENDİ SİYASETİNİZE İLİŞKİN İKİ,ÜÇ CÜMLELİK SÖYLEMLE OLMUYOR.BUNUN ADI MEYDAN SİYASETİNDE BAŞKA BİR ŞEY OLAMAZ.
  BİZ SİZİ BUGÜNE KADAR BİRKEZ MEYDANDA GÖRDÜK(MİTİNGİNİZ HARİÇ) ODA AŞURE DAĞITTIĞINIZ GÜNDÜ.BU TİP ŞEYLER HALKIN KARNINI DOYURMUYOR ARTIK YAPANADA İNANIN HİÇBİRŞEY KAZANDIRMIYOR.BİZ BU GAZETEDEN OKUYORUZ VE GÖRÜYORUZKİ YEMEK TOPLANTINIZ,KAHVALTI TOPLANTINIZ,GENEL BAŞKANLA YİNE YEMEK TOPLANTINIZ İYİ GÜZEL BUNLARIDA YAPIN AMA HALK NEREDE?.AMİYANE OLACAK DARILMASIN KİMSE AMA”KÖRLER,SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR” GİBİ BİR ŞEY YANSIYOR DIŞARIYA.İLÇEDEKİ YÖNETİCİLER DEN BAZILARININ BU GAZETEDEN, OLUMSUZ ELEŞTİRİLERE KARŞI ÇOK ÇİRKİN VE BASİT İFADELERLE CEVAP VERMEYE ÇALIŞMASI BİR SİYASİ PARTİYE YAKIŞMIYOR.BUNA BAŞKAN NASIL MÜSADE EDEBİLİYOR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.BUNUN EN GÜZEL CEVABI YUKARIDA SAYDIĞIM GİBİ O BAŞLIKLARA VEREBİLECEĞİNİZ YANITLARDIR.
  SİZİ TANIMAMIZI İSTİYORSANIZ,BİLİMSEL GERÇEKLERLE KONUŞUN VE KENDİNİZİ ANLATIN,BİZE SAKIN ŞUNU DEMEYİN GELİN İLÇEMİZE SİZİ AYDINLATALIM.HAYIR BİZ SİZLERİ ÖNCE TOPLUM ÖNÜNDE YAPACAĞINIZ BİLİMSEL TOPLANTILARDA BİR DİNLEYELİM,SONRA İKNA OLURSAK ZATEN GELİRİZ İLÇEYE.SAYGILAR.

 • MURAT AYDOĞAN diyor ki ;
  21 Şubat 2010 0:00

  BEN ESKİ BBP MALTEPE İLÇE BAŞKANI MURAT AYDOĞAN , ismini bile yazmaktan korkanlar benim hakkımda asılsız yorumlar yapmış biz BBP liler kokuşmuş politika yapmayız ve ilkeli ve dik duran dava adamlarıyız beni VE BBP NİN ADINI AZINA ALACAKLAR SİZLER ÖNCE KENDİNİZAE BAKINIZ BİZ 2009 YEREL SEÇİMLERİNDE 654 OYDAN 9211 OYA ÇIKMIŞ BİR TEŞKİLATIZ BİZ KİMSENİN YANINDA DEĞİLİZ KARŞISINDADA DEĞİLİZ BİZ HAKLININ YANINDA HAKSIZIN KARŞISINDAYIZ BİZ BBP YİZ DİKKAT EDİN MENSUBU OLDUĞUM PARTİME KİMSE DİL UZATAMAAZ BANADA İTHAM EDİLEN BU SÖZLER YANLIŞ AZİZ BOZKURTA VE ARKADAŞLARINA BAŞARILAR DİLERİM ALINAN YASAL İZİNE BEN KARIŞAMAM BU MİTİNG NEDEN BİRİLERİNİ BU KADAR KORKUTTU ANLAMADIM HALK HER ŞEYE KARAR VERECEK LUTFEN HER KEZ SAYGILI VE ONURLU SİYASET YAPMAYA DAVET EDİYORUM SAYGILARIMLA MURAT AYDOĞAN

 • sinem doğan diyor ki ;
  22 Şubat 2010 0:00

  TDH YÖNETİCİLERİN CEVAPLAMASI RİCASI İLE

  Ben Ankara’dan görevim nedeni ile yeni maltepe’ye yeni yaşındım altayçeşme mah. yaşamkent’e oturuyorum Özel bir lisede ing. öğretmenliği yapıyorum yıllarca Ankarada DSP içinde yer aldım Babam yıllarca yönetici olarak görev aldı…
  Ben TDH çalışmak isterim kimlerle irtibata geçeceğim…

  ANCAK 1-2 SORUM DAHA DOĞRUSU MERAKIM VAR….

  Uzun zamandır bu sayfayı ve yorumları takip ediyorum… elbette itibar etmiyorum…
  ancak… sormadan geçemeyeceğim hususularda var elbette

  Gerçekten ilçenizde kadın kolları başkanı ve yrd. dövüldümü bir kadın olarak en çok bunu öerak etmekteyim

  ve gerçekten ilçenizde ülkücüler varmı… ki bu endişeyi bugün taşımaya başladım . BBP murat beyin yazısından sonra

  saygılarımla

 • eski BBP İLÇE BAŞKANINA diyor ki ;
  22 Şubat 2010 0:00

  ADIM FEVZİ YILDIZ…

  SENİ TANIMAM BİLMEM .. AMA SANA BİR ABİ NASİHATINDA BULUNAYIM…

  EĞER SENİN BU SAYFA İLE ALAKAN YOKSA.. HİÇ MUHATAP OLMAZSIN…. AZİZ BOZKURTA VE EKİBİNE BAŞARILAR DİLEMEN SENİN KOKUŞMUŞ SİYATEİN İÇİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİRİR SANANE TDH MİTİNGİNİ BİRİLERİNİN KORKUTTUĞUNU…

  BBP O OYU RAHMETLİ YAZICIOĞLUNUN HATIRINA ALDI BENDE YILLARDIR SOL PARTİLERE OY KULLANAN BİRİ OLARAK MALTEPEDE RAHMETLİNİNİ ANISINA OY VERDİM SEN ÖNCE BİR HADDİNİ BİL BBPLİ ARKADAŞLARINA İHANET ETME. DAVAYA İHANET ETME ÇÜNKÜ RAHMETLİ YAZICIOĞLU GERÇEKTEN PARTİLER ÜSTÜ BİR LİDERDİ .O BAMBAŞKAYDI.. RAHMETLİNİN KEMİKLERİNİ SIZLATMA MALTEPE BİR ZAMANLAR SANA O MAKAMI VERMİŞ KIYMETİNİ BİL BAŞKA PARTİLERİN AMİGOLOĞUNU YAPMA…. SN YAZICIOĞLUNUN MHP AYRILDIKTAN SONRA DURUŞUNU BİR DAHA GÖZDEN GEÇİR VE HER ŞEYE RAĞMEN BÜTÜN ZORLUKLARA RAĞMEN DAVASINDAN ASLA VAZGEÇMEDİ.. İSTESEYDİ HER ŞEÇİMDE OLURDU.. ORASI BBP BAŞKA PARTİLERE BENZEMEZ HADDİNİ BİL.. YADA KEYFİNE BİR SİYASET YAPACAKSAN BBP ADINI KULLANMA… OLUR MU KARDEŞİM ALLAH HERKESİ BBP İLÇE BAŞKANLIĞINA NASIP ETMEZ. KIYMETİNİ BİL PARTŞNDE ÇAYCI OL HİZMETÇİ OL AMA BAŞKA PARTİLERE AMİGOLUK YAPMA.. ABİ NASİHATİ

 • MURAT …. diyor ki ;
  22 Şubat 2010 0:00

  YAZIKLAR OLSUN SANA … SEN HANGİ OYU KAÇTAN KAÇA ÇIRATTIN… ALLAH RAHMET EYLESİN. NUR İÇİNDE YATSIN LİDERİMİZ .. BU OYLAR BİZE ONUN RAHMETİNE GELDİ… TEŞKİLAT ADINA KONUŞMA…. BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE NE SARIGÜL NEDE BAŞKA PARTİLERİN ADINA KONUŞMA YOKTUR…. SEN İSMİNİ YAZDINDA NE OLDU HEM KENDİNİ HEMDE BBP REZİL ETTİN

 • vecdi akın diyor ki ;
  22 Şubat 2010 0:00

  murat bey sizde BBP ismini ağzınıza almayın kendin ne halt edersen et
  BBP asla bağlamaz kime başarılar dilersen dile

  ama asla BBP TDH ekibine başarılar dilemez.. o ekipte TDH kimler var sana hatırlatayım…
  HASAN AYDIN .. Hani şu eski KMP TV sahibi hani şu PKK meclise taşıyan SHP de görev yapan

  MEHMET MOĞOLTAY Yıllardır CHP siyaset yapan.. ve maltepede kimlere ve bakanlığında kimlere kucak açan adam…

  istersen bir daha düşün başarılar dilerken.. ama aslaağzına BBP alarak değil

 • sevgili maltepe halkı diyor ki ;
  22 Şubat 2010 0:00

  işte TDH .. İşte İlçe başkanı İşte yönetim kurulu…,
  biz bunları prınt olarak aldık… zamanı gelince seçim zamanı hepsini maltepe halkına dağatacağız isim isim belgeli…ispatlı

  saygılarımla

 • ZAFER diyor ki ;
  28 Şubat 2010 0:00

  arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır busayfaya girmiyodum fakat görüyorumki birileri benden bi açıklama yapmamı bekliyo madem açık cevap vermemi istiyosunuz yapayım sevgilihoca senden başlayayım sen şişlide kuyumcusun aynızamanda döviz biron var eytimsekreteriidin neden senin ismini intenet sayfasındakullanan kişişlere engel olmuyosun hoşuna gidiyodim hiç demiyomusun birileride benim yazıyazar hergün ilcedeki bayanları arayıp ne konuşuyodunuz senin yaşına yakısıyomu kadın kolları nın dövüldü diyolar orda aylevi bisorun oldul siz baskan yardımcısı dövdü dediniz ordaburda peki size soruyorum siz kadın kolu başkan yardımcısına telefonla ne konuştunuz bırilerini tehdit edip orayı başlarına geciririm diyosun bunlar benim telefonumda kayıtlısen kim oluyosun eşkiyamısın sevgil can kumru bana birileri silik dedi hergün birinizin açığınızı yazacam bakalım silik kimmiş göreceksiniz hatırlıyomusun diyordunki konuşmalarınıza dikkat edin siziz kayıtaalır kozolarak kullanırla yazık beraber siyaset yaptıgın insanlar sanaihanet ettiler SEVGİLİ CAN KUMRU sevgili eski saymanım serdar bey bana soru sordunuz önce siz ilçeye hesabınızı eksiksiz olarak tam verin son ra ben size cevapveriirim ZAFER BULUT

 • TDH NİN YÜZ KARASI diyor ki ;
  28 Şubat 2010 0:00

  “TDH MALTEPE’DE TAŞLARI BAĞLAMIŞLAR,KÖPEKLERİ SALMIŞLAR”

  EVET TDH NİN YÜZKARASI ZAFER;SANA BİRİLERİ SİLİK DEMİŞ AMA BUNU BİLE FAZLA SÖYLEMİŞ,SEN SİLİK DEĞİL OLSAN OLSAN SÜLÜK OLURSUN.NE SEVİYESİZ BİR ADAMSIN SEN,YAZDIĞIN YAZIDAN ANLAŞILAN BİR ŞEY VARKİ,KARACAHİL BİR ADAMSIN.TAM YERİNİ BULMUŞSUN DİĞER SÜLÜKLERİN YANINDA.YAZMAYIDA BECEREMİYORSUN AYNEN KONUŞMAYI BİLMEDİĞİN GİBİ.
  SEN NASIL BİR İFTİRA ATIYORSUN CAN BEYE,HERGÜN İLÇEDEKİ KADINLARA TELEFON AÇIPTA NE DİYORMUŞ,BUNU YAŞINA BAĞLAMAN NEDEN,KİMMİŞ O İLÇEDEKİ KADINLAR,ORASI BİR PARTİNİN İLÇE BİNASIMI YOKSA BAŞKA BİR YERMİ.SONRA CAN BEYİN BİRBAŞKASI İLE YAPTIĞI TELEFON KONUŞMASI NASIL SENİN TELEFONUNDA OLUYOR,BURDAN KENDİNE NASIL BİR PAYE ÇIKARIYORSUN.
  BEN SANA BİRŞEY SÖYLİYEYİM BURADAN EĞER VARSA BEYNİNİN BİR KÖŞESİNE KAYDET.BİRİLERİ SENİ YÜZKIZARTICI BİR SUÇLA SUÇLAMIYORSA,SANA İFTİRA ATMIYORSA,SADECE BURADA BİRŞEYLER YAZMAN SEBEBİYLE SENİN HAKKINDA ELEŞTİRİLER GETİRİYORSA,OTUR BUNLARA CEVAP VER YADA SUS.KARŞINDAKİLERİ BÖYLE ŞEREFSİZCE,AHLAKSIZCA,NAMUSSUZCA SUÇLARSAN EĞER BAŞINA İŞ ALIRSIN.
  SONRA SÖYLEMEDİ DEME.

 • can kumru diyor ki ;
  28 Şubat 2010 0:00

  İşte bu sizsiniz zafer doğru yazmışlar eksiği yok fazlası var. sen silik bir adamsın yalakasın sana telf veriyorum ara istersen beni 0531 5808074 sana ben ne diyeyim. orda bir bayan benimle ilgili kimliğini yazarak bir olumsuz cevap yazsın ben karşı cevap bile yazmayacağım. beni kendinle karıştırma sen önce çevrene sahip çık… bana hesap kitap ile ilgili hiç bir şey diyemezsin. ben verdiğim her şeyi karşılıksız verdim senin gibi el etek tutumadım…. sen zavallısın.. sen ayıbınla otur.. bekle gör kim kime ihanet edecekmiş gör…. daha çok fırın ekmek yemen lazım. beni başkaları ile karıştırma … tekrar ediyorum orda bir bayan benimle ilgili olumsuz bir sey yazsın … ben tek bir cevap bile yazmayacağım ama sen bunları ıspat etmezsen namussun şerefsizsin

 • Serdar Özyürek diyor ki ;
  28 Şubat 2010 0:00

  Zafer arkadaş sen benim ismimi niye ağzına alıyorsun,sen hesabını ver gibi sözlerle neyi ima ediyorsun,ben sana burdan birşey söylemedimde sen bana ne için sataşıyorsun şimdi,yoksa birilerimi yazdırıyor sana.Birisi daha yazmıştı gümrükçü diye ben cevabını verdim vede uyardım,demekki dikkate almamışsınız.Can beyin yazdıkları seni rahatsız etmişe benziyor ama üzülerek söylüyorum,noktasına,virgülüne kadar doğru,gerçi sende biliyorsun ya neyse.Şimdi ben sana soruyorum,ben görevdeyken sen bana paramı verdin,yada şöyle sorayım,ilçe sekreteri bana bir aidat listesi verdiğinde ben bu parayı toplamak için seni aradığımda sen bana ilçe sekreteride kim oluyormuş,kime sormuşta kafasına göre bir liste yapmış,bana 500 tl.yazmışta kendine ve başkan yardımcılarına niye para yazmamış dedikten sonra,ben paramara vermiyorum dedinmi demedinmi.Şimdi vermediğin paranın hesabınımı takip ediyorsun.Bak başkan demiştiki bana,bu parayı herkes verecek kardeşim,vermeyen s…g…
  Bana bak ve iyi dinle,benim kısa bir süre yaptığım görevim süresince yapılan tahsilat ve ödemelerin listesi ilçeye verildi,ama ben sana da hesap vereyim.Başkanın para toplanmasıyla ilgili yaptığı o toplantı akşamında,Ali Askar 150 Tl. ve Emrullah Çakal 250 Tl. olmak üzere toplam 400 Tl. toplanmıştır ertesi günde Arif Özdemir ilçe sekreterliğine 250 Tl. bırakmıştır.Şimdi bu başkanın onayıyla herkese adil ve eşit olarak yaptığım aidat listesiydi,peki sen varmısın ödeyenler arasında.Niye yoksun,hani ilçe sekreterinin yaptığı listeye küfür edip duruyordun,ben eşit yaptım yine ödemedin.O akşamı ben çok iyi hatırlıyorum tek tek hepinizle görüştüm ama sizler kaçar gibi gittiniz,hatta bazı arkadaşlar bana görünmeden gittiler.Bak aklını başına al öyle imalı sözlerle adam yıpratmaya çalışman nafile,ben aktif siyaset yapmıyorum.Daha öncede yazmıştım beni bulaştırmayın diye ama anlamamışsın sen.Benimle ne problemin vardıki senin,öyle ya birileriyle kavgamız vardı belki ama sen nereden çıktın anlamak mümkün değil.Can beyin eleştirileri canını sıkıyorsa açar onunla konuşursun,adam doğru söylüyor kardeşim köşe yazılarını,makalelerini okuyunca ağzın açık bakıyordun bunları ne çabuk unuttun şimdi adama iftira atıyorsun.Utanma olacak insanda biraz,namus olacak,şeref,haysiyet ve onur olacak.
  Bana cevap yazmaya kalkışma,kime ne yazarsan yaz,bu buradan sana yazdığım ilk ve son yazıdır.Abi abi diye peşinde koştuğun insanlara hitap ederken dikkatli ol.Bizim mücadelemiz menfaat için olsaydı zaten başkanın yanında olurduk ama siz anlamadınız hala, orada özellikle benim yapmaya çalıştığım bu aidatlar hakkında adaleti ve eşitliği sağlamak,ayrıca bilgim dışında kontrolsüz harcama yapılmasını önlemekti.Herhalde sende biliyorsundur kimlerin yediği belli olmayan yemek faturalarının,kime gönderildiği belli olmayan çiçek faturalarının emrivakilerle önüme getirildiğini.Benim yönetimden hangi sebeplerle ayrıldığımı sende dahil hepiniz iyi bilirsiniz,onun için haddini bil,bir siyasi hareket içinde mademki aktif görev almışsın onun hakkını ver,onun bunun yalakalığını yapma sakın.Belki bu seni uzun süre yönetimde tutar ama,sonra uzunca bir süre aynaya bakamazsın.TDH yönetimindeki tüm dostlara sevgi ve saygılarımı sunarım.

 • Serdar Özyürek diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  Zafer arkadaş bak Can beye kullandığın ifade aynen şu”HERGÜN İLÇEDEKİ BAYANLARI ARAYIP NE KONUŞUYORDUN,SENİN YAŞINA YAKIŞIYORMU” şimdi ben başka birşey demek istedim falan gibi sözlerle kıvırma,bu çok yakışıksız oldu,sen durduk yerde insanlara çamur atmaya çalıştın ve oradaki bizim dönemimizde bulunan tüm arkadaşlarımızıda,kardeşlerimizide töhmet altında bıraktın.Birileri eleştiri yapıyor diye bel altından vurmak,TDH ilkelerine uymaz.Cevap verirsin veya vermezsin,siyasetin içinde kalacaksın.Sonra bana sataşıyorsun ben sana nerde soru sormuşum,nezaman zaten soru sormam ben kimseye buradaki yorumlarla ilgili tespit yapmışımdır,oda benim takdirim.Yani seni niye muhatap alayım.
  Dinlersin veya dinlemezsin ama bu yazıları okuyanlar gerçek ve iftirayı çok rahat anlayabilirler,o yüzden sana benim bir tavsiyem var senin o partinin çatısı altında birdakika daha durman,pek çok kişiye zarar verecektir.İstifa etmen parti için çok hayırlı olacaktır takdir senin.Ama Can beyden ve oradaki tüm bayan arkadaşlardan kesinlikle bir özür dilemen gerekir.

 • TDH maltepe yönetiminden biri diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  burdan değerli 2 abimede sesleniyorum biliyorsunuz sizinle telf dada konuştum.. bırakın artık burdan eleştirmeyi.. konu TDH zarar verecek veriyorda.. bende ayrılınca asla geriye dönüp bakmayacağım. burdaki insanları maltepede görsem kaldırımımı değişeceğim ama sizde artık yazmayın..

 • ferman usta diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  serdar abi.. orda bahsetmişsin .. verilen paraları… orda 1 kişinin aidatını kimin verdiğini biliyorsun. değilmi sen yine isim verme … boş ver. işte bu zafer böyle zavallı biri neyin ne olmadığını bilmeden hesap ver diyor.. adam başkalarının yerinede aidat veriyor. her ilçeye gelirken masraflar yapıyor.. kimse görmemezlikten gelirken çaycı hanımın maaşını veriyor.. gençlık kolları aç aç çalışırken onlarla ilgilenip yemek ısmarlıyor… zafer sen ne zavallı bir adamsın utanmadan 1 kuruş vermediğin gibi hesap sormaya kalkıyorsun .. sen neyin hesabını soruyorsun… adam senin eline kağıt verdi okudun genel bşk yrd. karşı.. seni özellikle izleyeceğim zafer. sen can bey ile ilgili her şeyi ortaya koy.. ne biliyorsan ama belgelerle o adam bir bayan ile ilgili en ufak olumsuzluk yapmışsa ben maltepede kendimi asarım,,, olanı biteni yaz. bizim gibi. senin tarzına inersek bu sayfanın özelliği kalmaz… ispat etmezsen şerefizsin.. o ilçede kadın dövüldü hemde senin yeğenin yüzünden..

 • TDH yönetimiden biri diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  ismimi açıklamayacağım zaten yakında ayrılacağım… o zaman anlarısınız..

  susum susum diyorum ama artık dayanamayacağım… zafer bu iki abimiz neden ayrıldı herkes biliyor… ayıptır… kimse kendini sıyırmasın. ilçedeki guruplaşmadan haberi olmayana artık salak derler.. sen ne yaptığını sanki biliyormusun allah aşkına ilçeye ne kadar para verdin.. vermedin vermediğinide her kes biliyor… sayman serdar abi ilçede yönetimde verdiği kavgayı sende bende biliyoruz… senşin serdar abiye söylediğin sözlere bende şahidim… ilçedeki özellikle kadın kollarının durumu malum … sorarım sana kadın kolları kendi guruplarının dışında hangi yönetim kurulununn eişini partiye davet etmiş ve tanışmış… ilçedeki kavgayı her kes biliyor ve örtbas edildi evet sahsi bir mesele ve senin yeğenin yüzünden çıkan bir mesele ama sonuç ne olursa olsun ilçede bu olayı onaylıyormusun… ben bana gelip özellikle ilçe sekreteri ve bşk yrd. hakkında yaptığın yorunları burdan açıklamayacağım istifa mektubumda senle ilgili yazacaklarımı okursun yeri burası değil.. ama burda yazıpta iilçede bu yazılar hakkındaki yorumlarınıda biliyorum sanki övünelecek bir şey yapmışın gibi… ilçede ki bayan meselesine gelince sen diplerinden çıkmıyorsun

 • vah vah ismail gündüz diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  yahu karışmayayım diyorum..

  yahu zafer sen gerçekten TDH yönetimindemisin.. ben yönetimde olsam bir kere evet darp vardı ama su nedenden bu nedenden diyemem siz özel işlerinizi ve ilişkilerinizi ilçede mi hallediyorsunuz yani ilçede üye veya yönetimden biri kızıpta karısını ilçede mi dövecek… ben senin yerinde olsam ki allah nasıp etmesin bu durumu bu konuyu ilçede hallederim çağırırım bu iki insanı diğer taraflarıda her kes yüzü yüze . neden bunu yapmazsınız anlamam çağırırım örgütü ama bütün örgütü orda herkes ne ekerse onu biçer… bence yap bunu

 • tugay özgül diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  İŞTE BİZİM ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BU…
  ZAFER SEN BUNU BİZE VE MALTEPE HALKINA ÇOK İYİ ANLATTIN….
  BİZ CAN ABİNİN YILLARDIR SİYASI ARKADAŞIYIZ… VE O NE İHANETE UĞRAR NEDE İHANET EDER…. o azizin yapmış olduğu ropörtajda söyleyeceğini söyledi… biliyorsun ne can abiye nede serdar abiye kimse çek git dememiştir diyemezde.. orda kımsenın buna nefesi bile yetmez hele sen aklından bile geçiremezsin… bu iki aslan azize biat etmedi… çünkü aziz sizlere başka abilere başka davrandı ama senin bunu eleştirme ve araştırma ne cesaretin var nede bilgin var..
  o kadar çok ki yapılan yanlışlar ..

  – EMEKÇİ KADININ MAAŞI VERİLMEDİ VE SENDE UTANMADAN BU İNSANDAN HİZMET BEKLEDİN KENDİNE ÇAY SERVİSİ YAPTIRDIN…
  bu mesele size ve azize çok basit gelebilir ama onurlu gurulu insanlara çok ağır gelebilir…
  – Diyorsun ki

 • tugay özgül diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  zafer bulut… ( yazım yarım kaldı )

  eğer sen yazılarında iftira edersen ki okuyan herkes ilçedekiler dahil bunu bilir… bu senin silik ve sülük olduğunu gösterir..

  sen el etek öpebilirsin .. yalakalık ta yapabilirsin. çıkıpta benim başkan yrd. dokunmada diyebilirsin… bu sensin çunku silik birisin TDH senin tek umudun… adam yokluğunda seni yönetime almışlar .. başka bir çıkar yolun yok … hayalini kurduğun meclis üyeliğine asla kavuşamayacaksın.. tek amacın bu … çevre edinme çünkü hem iş açısından hemde sosyal açıdan silik bir adamsın…

  ŞİMDİ SEN YİYEMEYECEĞİN KADAR KUSTUN… FARKINDA OLMADAN ORDAKİ BAYANLARIDA TÖHMET ALTINA ATTIN. ADAMA SORMAZLARMI ? EĞER SENİN İDDA ETTİĞİN GİBİ ARAMA KONUŞMA VARSA NEDEN BU GÜNÜNE KADAR BU BAYANLAR SUSTU… SİMDİ SEN İSİM İSİM AÇIKLAYACAKSIN HANGİ BAYANLA NE KONUŞULDU … BUNU AÇIKLAMAZSAN SEFERSİZ NAMUSSUZSUN.. BUNU MUTLAKA AÇIKLAYACAKSIN. İŞTE SANA FIRSAT..BU BİRRRRRR

  İKİİİİ .. DİYORSUN Kİ HESAPLARI VERİN…
  BİZ DİYORUZ Kİ SENDEN İLÇE SEKRETERİ PARA İSTEDİĞİ ZAMAN SERDAR ABİ YAZDI NELER DEDİĞİNİ.. İNKAR ET .. İNKAR ETMENİ BİLE KABUL EDECEĞİM…
  SERDAR ABİ SENDEN PARA İSTEDİĞİ İÇİN NELER YAPTIĞINIDA İNKAR ET.. ONUDA KABUL EDECEĞİM…
  SEN CAN ABİNİN KİMSENİN BİLE HABERİ OLMADAN BIRAK İLÇEDEKİ HARCAMALARINI ORDAKİ ABİLERE KOLTUK ÇIKTIĞINI .. BAŞKALARIN AİDATLARINI VERDİĞİNİ . NE HARCAMALR YAPTIĞINI İLÇENİN EN KÖTÜ GÜNÜNDE ASALAKLAR BİR KENARA ÇEKİLİRKEN Kİ BUNA SENDE DAHİLSİN…İLÇENİN GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILARKEN ŞİMDİ SEN BU ADAMA HESAP VER DİYORSUN. İŞTE BU KADAR ZAVALLISIN SEN ZAFER.
  ADAMIN YAZDIĞI KÖŞE YAZILARINIDAN KENDİNE BİR NUSHA ALIRKEN BİR SORUN YOKTU… YALAKALIK YAPIYORDUN… ELİNE VERDİĞİ KAĞITTAN GEN BSK YRD. SORU SORARKEN BİR SEY YOKTU…
  ŞİMDİ NE OLDU DEDİLERKİ SENİN YEĞENİN YÜZÜNDEN ORDA DAYAK OLAYI OLDU.. BUNU SAPTIRAMAZSIN BİLEN BİLİYOR. SENDE UTANMADAN O İLÇEDE DOLAŞIYORSUN..

  MESELE NE BİLİYORMUSUN SİLİK ADAM.. BU İNSANLAR NE MAKAM NEDE MEVKİ PEŞİNDE OLMADILAR. KARŞILIKSIZ ORDAYDILAR…SADECE AZİZE BİAT ETMEDİLER
  YAPTIĞI YANLIŞLIKLARA ORTAK OLMAK İSTEMEDİLER.. MESELE BU KADAR BASİT.. SENİ NEDEN BU KADAR RAHATSIZ ETTİDE YALAKALIK YAPARAK ‘ bAŞKAN yrd DOKUNMA ‘ DİYE YAZDIN SEN KAŞINDIN ZAFER. KİMSE SANA BİR SEY DEMEMİŞTİ AMA SEN YALAKALIK YAPACAKSIN YA PARA VERMEDEN ASALAK ASALAK YÖNETİMDE KAACAKSIN YA BÜTÜN MESELE BU..

  BEKLİYORUZ KİMLE NE KONUSULMUŞ TELEFONDA ..BUNU AÇIKLAYACAKSIN HEMDE BAYANLARIN İSİMLERİNİ VEREREK …

 • zafer diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  sevgili can kumru sen kadınlarla ne
  konuştuğunu biliyosun derken mesela kadın kolu baskan yardımcısıile konuşmandan bahsettim seni satan kim olabilr… benim şerefime laf söyleyenler kendi şerefi nebaksın biz oraya ticet yapmaya gelmedik
  sedarbey sanagelince sen banasoru sordun bendesana sordum ayrıca ben tehditlerden korkmam arpa eken bugday biçemez
  yüzkarası diyen arkadaşım se ismini yaz seninle sonrakonuşalım

 • can kumru diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  bana sevgili can kumru diye hitap etme yalakalık yapma..

  ben o hanım ile ne konuştuğumu çok iyi biliyorum . ayrıca sende ses kaydı var ya !! mesele yok o zaman ama ben burdan bizi takip eden diğer arkadaşlara izah edeyim .. ben hem kadriye hanımın hemde nergis hanımın saldırıya uğradığını duyunca sırf nergis hanım ile konuşmadım kadriye hanımlada konuştum.. aynı zamanda ilçe başkanı ile konuştum ve kendisinden o kadın bunu haketmişti cevabını alınca ikisininde onurlu bir davranış olarak istifa etmelerini söyledim ve bu işin peşini bırakmayacağımızı ilçe başkanının maalesef olaya bu açıdan baktığını ve gerek il gerekse genel merkeze durumu anlatmasını bizde bu aşamada istifa edeceğimizi bu onursuz durumda bu yükü asla taşıyamacağımızı ve gerçektende bu durum karşısında ilçeyi başlarına yıkacağımı söyledim YANİ İLÇE BAŞKANININ YAPMASI GEREKEN ONURLU DURUŞU BEN VE SERDAR YAPTIK..
  gerçi senın elinde ses kaydı var açıklamazsan namussuz şerefsizsin.. bu konuştuklarımın dışında etik olmayan bir konuşma varsa ben kendimi maltepenin ortasında yakarım.. elindeki telefon kaydını ver bu sayfaya vermezsen serefsizsin…
  SEN GERÇEKTEN SİLİK BİR ADAMSIN NE KONUŞTUĞUN BELLİ NEDE DAVRANIŞIN ŞURAYA YAZDIĞIN YAZI İLE İLÇEDEKİ BÜTÜN HANIMLARI TÖHMET ALTINDA BIRAKTIN YAZDIĞINI BİR DAHA OKU … BURDA MESELE İSİMLER DEĞİL SAHISLAR DEĞİL.. yapılan davranıştır… ben nergiz hanımı ne tanırım ne bilirim benim ne dava arkadaşım nede beni satacak bir geçmişim yok.. bu olay elbette Değişim Haraketini bağlayacak bir çirkinliktedir.. sahsi durum ise onları bağlar.. zaten kadriye hanım kendi duruşunu onurunu tercih etmiştir diğer hanımında tercihi kendini bağlar…. bizim duruşumuz o hanımların bizi satması konumunda değildir..bizim için bayan erkek fark etmez ilkeler. ve prensipler onur gurur önemlidir…
  ilçede dövülen ister bir teşkilat mensubu ister çok kötü karakterli bir kadın olsun asla kabul etmemız mumkum değildir… ANCAK SEN VE SENIN GİBİLER BU OLAYI EVET DAYAK VARDI AMA SAHSİ VE ÖZEL MESELE…DERSİNİZ AMA BİZE BUNU DEDİRTEMEZİNİZ… BİZİM MESELEMİZ GENEL BAŞKAN Maltepe meydaninda kadin bizim onceligimiz derken 100 metre yukarsinda eger bayanlar saldiriya ugruyorsa bu bizim uzerinde durmamiz gereken bir durumdur ustelik ilce baskani o kadin onu haketti diyebiliyorsa// peki biri haketti ya digeri ustelik kadin kollari baskani olarak kadin haklarini onurunu gururunu savunacak biri ama sahsi siyasi menfaatler her seyin uzerinde degilmi ///ilce baskanina gore saldiriya ugrayan bir kadin bu durumu haketmedi ama digeri haketti peki kistaslariniz ne ilcede bir suru bayan var neden bu durumu icinize sindirdiniz eski veya yeni katilan fark etmez %30 kotasi olan ilcede saldiriya ugrayan bir kadin haketti digeri etmedi / ama bizim uzerimize cikamadilar ve istifa ettik kalsaydik mucadele etseydik kimin icin degermiydi///

  SEN OYLE BIR KUSTUN KI NASIL GERI YUTACAKSIN ZAFER

  hani hesap vermeye davet ettin bizi boyuna posuna bakmadan bizde verdik cevabini ne oldu kal geldi sana zafer

  sende gercekten haysiyet yok onur gurur yok olsaydi kend’ silik ve suluk hallini ilcedek bayanlara yikmazdin utanmaz adam hepsinin bir ailesi var esi var colugu cocugu var oyle bir anlattin ki elindeki ses kaydini aciklayacaksin
  bu kadar uzcuzmu asalaklik ilcede siyaset yapacaksin bir kurus para harcamayacaksin karsiliginda onurunu gururunu yerlere sereceksin

  zafer bu olay senin yegenin yuzunden cikmasi mi seni bu kadar rahatsiz etti/

  ben seni ilcede ve teskilatta gorev yapan onurlu ve gururlu hanimlara havale ediyorum// diger konulara gelince onlari atlamisin bir suru sey anlattik senin hakkinda
  yaziklar olsun sana ve senin gibilere elbette bunlari okuyan sag duyulu yonetim kurulu uyeleri bayanlar ve partili hanimlar vardir///

 • vah vah ismail günduz diyor ki ;
  01 Mart 2010 0:00

  zafer şapa oturdun… şimdi bekliyoruz her gün birinizin zçığını yazacağım dedın .. bekliyoruz ve çok merak ediyoruz… ama ıspatlı ve ilgili kişilrt kimse isimleri ile.. bekliyoruz açıkları hadı zafer bulut..

  istersen önce ben başlayayaım

  sen ilçe kurulduğundan ıtıbaren 5 kuruş vermeden asalak asalak ona buna biat ederek yalakalık yaparak dokunmayın benım başkan yrd. diyerek siyaset yapıyorsun….
  hadi dök makbuzları ödediğim bağışları….

 • mustafa…. diyor ki ;
  02 Mart 2010 0:00

  burdan zafere seslenmek ıstıyorum…

  bizi daha fazla rezil etme zafer… senın yuzunden duştuğumuz durumlara bak yönetimde hava atacağım diye düştüğün duruma bak. değişim bu mu şimdi.. yazıyorsun sonra gelip ilçede sunu yazdım bunu yazdım bakalım ne cevap verecekler ben onların hakkından gelirim diye hava atmaya çalısıyorsun . bak duştüğün duruma…. olanı biteni her kes biliyor işlerine geldiği gibi davranıyorlar… seni fişekleyenler nıye cevap yazmıyorlar… onlarda ağızlarının payını alırlar. biliyorlar…seni uyarmaya çalıştım ama benı dinlemedin….bak ne ilçe başkanı nede başkan yrd. cevap yazmıyorlar… sana ne oluyor başkan yardımcılarını savunmak sana mı düştü onlar kendiilerini savunamıyorlarmı ! rezil ettin bizi..

 • FERMAN USTA… diyor ki ;
  02 Mart 2010 0:00

  İŞTE DEĞİŞİM HARAKETİNİN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİM KURULU VE BAŞKANI..

  ZAFER…. SEN ELINDEKİ TELEFON KAYDINI VE HER GÜN BİRİMİZİN AÇIĞINI BURAYA YAZANA KADAR TELF KAYDINI BELGELEYENE KADAR SENIN ADIN SİLİK VE SÜLÜK ZAFER OLACAK….

  şimdi sen ilçedeki bütün bayanları suçladın ya ‘ Dedınkı her gün ilçedeki bayanları arayı ne konuşuyorsun ‘ bu çok ağır bir itham belgelenmesi lazım en çokta ilçede namusu ile alın teri ile çalışan doğru veya yanlış evli barklı çevresi ailesi cocuğu olan çok değerli kardeşlerimiz ablalarımız için bu yakıştırmayı yaptım hemde maltepe halkının karşısında..

  elbette öncelik ilçe başkanında bakalım nasıl bir yaptırım uygulayacak sana.. sonrada ilçedeki bayan kardeşlerimizin tepkisi nasıl olacak…

  sevgili maltepeliler…. işte bu sayfa TDH arka bahçesi gerçekleri ilçe başkanı çok güzel bir ropörtaj vermiş diğer sayfada elındeki kağıdı genel başkanın söylemlerini okumuş ve bazı abilerinden kaptığı söylemleri okumuş…

  orda en önemli mesaj TDH kadınlar hakkındaki yorumları… çok güzel sözler… ama .. ya gerçeği !! TDH ilçe başkanı diyor ki bizim ötekimiz yok… gerçektende ötekiniz yok genel başkan malte
  pe meydanında kadınlar bizim önceliğimiz diyor.. ilçe başkanı ropörtajında kadın hakları ve kadın önemi diyor.. AMA İLÇEDE KADIN KOLLARI BAŞKANI SALDIRIYA UĞRUYOR.. YRD DAYAK YİYOR.. SÜLÜK ZAFERDE DİYOR Kİ O ÖZEL AİLE İÇİ MESELEYDİ ONUN İÇİN OLDU .YANİ İLÇEDEKİ DAYAK OLAYINI KABUL EDİYOR… sonrada bunula yetinmeyip çaresizlıkten ilçedeki bayan arkadaşları töhmet altına bırakıyor… ve elındeki ses kaydından bahsediyor… AZİZ BOZKURT BU ÇOK ÖNEMLİ BİR OLAYDIR.. HADİ DÖVÜLEN BİR BAYAN İÇİN O KADIN HAK ETTİ DEDİN ..DİĞERİNİ KORUDUN.. ÇUNKU MENFAATLERİN ONU GEREKTİİRİYORDU.. ŞİMDİ NE YAPACAKSIN ZAFERIN BU SÖZUNE KILIF HAZIRLAYACAKMISIN . ADAN İLÇEDEKİ BUTUN BAYANLARI TÖHMET ALTINA SOKTU… GERÇEKTEN ÖTEKİNİZ YOK ….. BU NE YA….

 • tdh kadın kollarından …. diyor ki ;
  02 Mart 2010 0:00

  zafer bey…
  ben o gün ilçeydim ve olaya vakıfım…. senin yeğenin il’e gençlık kolları toplantısına gitmek ıstedi.. nergis hanım mudahale etti yeğenine dedı kı zafere telefon aç izin al cunku toplantı gec bıtecek gıtmen uygun olmaz dedı..
  ordakı genç arkadasımda durumu uzerıne alındı hassasıyet gösterdı ve olay patladı olay budur ınkar edecek varsa cıksın anlatsın yanı ıldekı genclık kolu toplantısına gıtme yuzunden olmustur. elbette gercekten bu hanımla ısmını ızın almadan yazamayacağım hanım ıle aralarında bır husumet vardı. ancak kadın kolları başk bu durumu çozeceğıne ortalıgı daha cok karıstırmıs dıger tarafı tahrık etmıstır. gercekten bazı ınsanlar ılçede çete reısı gıbı davranıyor gruplaşma zaten hat safhada ilce bask odasına kapanıp kapıyı kapamıyorlarmı nefret edıyorum…

  zafer insanlara yalan söyleme

 • TDH KADIN KOLLARIndan… diyor ki ;
  02 Mart 2010 0:00

  zafer bey…

  bu durumda ilçedeki bütün bayanlardan bu sayfada hemen acıl olarak özur dilemelisin.. bu kadarda densizlık olmaz. bekledim başkan ve kadın kolları başkanı bir açıklama yapar diye ama nerdeeee.

  zafer bey hemen özür dile amacın haddini aştı konuşmasını beceremıyorsan yazma burda

 • TUGAY ÖZGÜL diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  ZAFER… SEN SİLİK VE SÜLÜK BİR ADAMSIN…..
  HADI HER GÜN BİRİMİZİN AÇIĞINI AÇIKLAYACAKTIN.. İLÇEYE HER GÜN TELEFON AÇILIP BAYANLARLA NE KONUŞULDUĞU YAZILACAKTI…..ELINDE TELEFON KAYDI VARDI…

  SEN O KADAR ALÇAK BİRİSİN Kİ… KENDİ SİLİK VE SÜLÜKLÜĞÜNÜ…. İLÇEDEKİ AİLESİ OLAN NAMUSLU tdh İÇİN BİR SEYLER YAPMAYA ÇALIŞAN COLUK COCUK SAHİBİ BAYANLARIN ONURU VE GURURU İLE OYNADIN… SANIRIM DEĞİŞİM DERKEN BUNU KASTEDİYORSUNUZ…..
  EEEEEEEE… İLÇE BAŞKANI AZİZ BOZKURT O KADIN O DAYAĞI HAKETTİ DERSE…
  OLACAĞI BU…. AMAN MALTEPEDEKİ BAYANLAR EĞER YOLUNUZ DEĞİŞİM HAREKETİ MALTEPEYE DÜŞERSE AMANNNNN DİKKATTT ORDA ZAFER BULUT DİYE BİR ADAM VAR…
  ELBETTE O KADIN BU DAYAĞI HAKETMIŞTI DİYEN BİR İLÇE BAŞKANI VAR….

 • tugay özgül diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  silik ve sülük zafer..

  BANA PEMBE DİZİ ANLATMA BİZ BİLMEYİZ İNSANLARIN ÖZEL HAYATLARINI BİZİDE İLGİLENDİİRMEZ BAK SEN MERAKLISIN BİLİYORSUN….

  sen konuya gel… her gün ilçe aranıp ilçedeki hanımlarla ne konuşulmuş.. bunu ben söylemiyorum sen yazdın…. alt satırlarda… sonra o telefon kaydını ver bu sayfaya…. sen anlamıyorsun galiba.. burda isimler sahıslar önemli değil ilçedeki davranışlar önemliiii
  HİÇ KADIN KOLLARI BAŞKANININ ÜZERİNE YURUNDUĞUNDEN BAHSETMIYORSUN.

  sen dedınki HER GÜN İLÇEDEKİ KADINLARI ARAYIP NE KONUŞUYORDUN !! ÇOK ANLAMLI BİR LAF….. AÇIKLA BEKLİYORUZ… YADA ÖZÜR DİLE BU SAYFADAN …

  ZAFER EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ.. ZALİMLER OLUR … SENDE ZALIMLERİN EL ETEĞİNİ TUTUYORSUN Kİ SUYA SABUNA DOKUNMADAN İLÇEDE KALAYIM…
  SENIN DERDIN BU….

 • zafer diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  arkadaşlar ben isim vermek istemedim ama madem sizver dinis bende vereyim nergis ile kavga eden arkadaş nergisin kuzeni ile nişanlılarmış ve nergis onları ayırmış oarkadaş nergise kızgındı zaten can kumru sen bunların ilişkilerini biliyomuydun bilmeden konuşma sen diyosun ki oraya gelirim 50 60kişiyle hepsinin kemiklerini kırarım diyosun sen eşkiyamısın bu kaydıda nergis yaptı can kumru bilgin olsun benide gazagetirmeye çalıştı tavsiyem çevrendekiler güven me onurlu şerefli dedigin insanlar seni satıyo peki kadın kolundaki arkadaşım madem sen ordaydın olayları biliyodun ve rahatsız oldun neden gelip bana bu olayı anlatmadınız orada müdahe etmediniz ben sizi samimiyetinizeinan mıyorum ayrıca lütfen banagelin kendinizi tanıtın burdan yazan arkadaşlar karalamaya calışıyo sizler ve bizler bu tuza ğa düşmeyelim öncelikle ooo arkadaş 50 60 kişitoplayıp ilçe basacakmış bırakın bunları kale almayn

 • TDH KADIN KOLLARINDAN diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  ALLAHAŞKINA ZAFER SEN BİLSEN NE OLUR BİLMESEN NE OLUR
  KADIN KOLLARI BAŞKANINDA İLÇE BAŞKANIDA BİLİYORDU

  SEN ASIL MESELEYE GEL… BİZ KADINLARI ARAYIPTA NE KONUŞUYORLARMIŞ..

  BU AYIBI TEMİZLE VE İSTİFA ET ÇEK GİT ARAMIZDAN

 • ferman usta diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  ya zafer sen nasıl bır adamısın yazık birde tdh yönetici olmussun onuda nasıl oldun biliyoruz sayı tamamlamaya adam lazımdı

  insanlar sana neler neler yazdı sen neden bahsediyorsun…

  bizde senı adam yerine koyduk neler anlatmaya çalışıyoruz…

 • MALTEPE TDH ÜYELERİ diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  SAYIN BAŞKAN,UZUNCA BİR SÜREDİR BU SAYFALARDAN YAPILAN YORUMLARI İZLİYORUZ,SİZİNDE BİLGİNİZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ.ARTIK BUNA BİR DUR DEMİYECEKMİSİNİZ,BURADA YAZILAN ÖZELLİKLE DARP OLAYIYLA İLGİLİ YORUMLAR KARŞISINDA,KADIN KOLLARI BAŞKANI VE ZAFER ADLI YÖNETİCİYİ HALA NİYE GÖREVDE TUTUYORSUNUZ,BUNCA REZİLLİKTEN SONRA ONLARI DERHAL GÖREVDEN ALMALISINIZ.BUNU YAPMAMANIZ DURUMUNDA SİZDE SUÇA İŞTİRAK ETMİŞ OLURSUNUZ VE GÜVEN KAYBEDERSİNİZ.BİZ PARTİ ÜYELERİ OLARAK(ŞİMDİLİK İSİMLERİMİZİ YAZAMIYORUZ) BU DURUMDAN ÇOK RAHATSIZIZ.ZAFER ARKADAŞIN ÖZELLİKLE PARTİDEKİ BAYAN ARKADAŞLARI AĞIR BİR İTHAM KARŞISINDA BIRAKAN SÖZLERİ VE HALA BUNU DÜZELTMEMESİ ISRARLA YORUM YAPAN İNSANLARA SALDIRMAYA DEVAM ETMESİ KARŞISINDA EĞER HALA SİZ BİRŞEY YAPMAZSANIZ BİZLER BU KONUDA TÜM YÖNETİME KARŞI TÜZÜK NEYİ GEREKTİRİYORSA ONA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ.
  BİLGİLERİNİZE SUNULUR.
  SAYGILARIMIZLA.

 • Serdar Özyürek diyor ki ;
  03 Mart 2010 0:00

  ZAFER SANA NE TAVSİYE ETTİKSE KULAKARDI ETTİN,CEHALETİN AĞZINDAN ÖYLE BİR LAF ÜRETTİKİ BEN UTANDIM,SEN HALA UTANMADIN,YAZIKLAR OLSUN SENİN GİBİ İNSANLARA,YAZIKLAR OLSUN SENİ HALA O PARTİNİN ÇATISI ALTINDA TUTANLARA,YAZIKLAR OLSUN ORADAKİ İLKEL ZİHNİYETE,YAZIKLAR OLSUN BANA SENİN GİBİ ADAMLARLA KISA BİR SÜREDE OLSA SİYASET YAPTIĞIM İÇİN.
  BİR ÖZÜR BİLE DİLEMEMEN O ÇİRKİN AMA SANA YAKIŞAN SÖZLERİNİN ARKASINDA DURDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİ,ARTIK BUNU HERKES ANLADI.SEN UTANMADAN ORADAKİ BAYANLARI VE ONLARI ARAYARAK TACİZ ETTİĞİ İMASINDA BULUNDUĞUN O VEFAKAR İNSANI ZAN ALTINDA BIRAKMAYA TEVESSÜL ETTİN YA BUNDAN SONRA SENİN ARTIK NE O PARTİDE,NEDE BAŞKA BİR PARTİDE İŞİN OLAMAYACAK,ŞİMDİ BANA BİRİLERİ SAHİP ÇIKIYOR DİYE ÇOK GÜVENME KENDİNE,HESAP VERECEKSİN YAKIN ZAMANDA,O SAHİP ÇIKANLARLA BİRLİKTE.

 • kadın kollarından diyor ki ;
  04 Mart 2010 0:00

  zafer sen kadın kollarındaki kadınları böylesi saçma sözlerle lekelemeye çalışıncaya kadar gerçeği gör acaba yeğeninin gezdiği BMWsi olan yönetim kurulu üyesi yeğeninin nesi??

 • tdh kadın kolları diyor ki ;
  04 Mart 2010 0:00

  zafer bu mahhalle ağzı üslubunu değiştir bir işe yaramak istiyorsan borçlarınızın ödenmesine yardımcı ol laf değil icraat yap

 • ferman usta diyor ki ;
  04 Mart 2010 0:00

  yorumunuzda çok fazla hakaret içeren sözler oldugundan yorumunuzu yayınlamadık.

 • nahıt diyor ki ;
  09 Nisan 2010 16:23

  sıze ne meydanlara kac kısı gelıp gelmedıgı nıye telaslanıyorsunuz. BIZIM KIMSEYLE KAVGAMIZ YOK. O ınsanlar o meydanlara zorla goturulmuyor.Daha partı kurulmadan butun ıller cogu ılcelerde teskılatlarını kurmus 514e yakın mıtıng yapmıs meydanları doldurmus sayın Sarıgul e sapka cıkarın sapka.Ilac sarıgul. Care Sarıgul.

 • nahıt diyor ki ;
  09 Nisan 2010 16:25

  sıze ne meydanlara kac kısı gelıp gelmedıgı nıye telaslanıyorsunuz. BIZIM KIMSEYLE KAVGAMIZ YOK. O ınsanlar o meydanlara zorla goturulmuyor.Daha partı kurulmadan butun ıller cogu ılcelerde teskılatlarını kurmus 514e yakın mıtıng yapmıs meydanları doldurmus sayın Sarıgul e sapka cıkarın sapka.Ilac sarıgul. Care Sarıgul.

KÖŞE YAZARLARI

baslik

SPOR

RSS Kredi Notu