okul_toren7

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anması Maltepe’de gerçekleştirildi

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Şehit Murat Naipoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi. Programa Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, İlçe Nüfus Müdürü İlker Doğan, İlçe Mal Müdürü Eşref Yayan, Maltepe AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Memur Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, şube ve okul müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan 15 Temmuz Gazisi Sinan Esen, o gece yaşananları anlatarak o anki milli ruh ve heyecanın halen devam ettiğini vurguladı.

Eğitim camiası olarak yaşananlardan ders çıkartmalıyız

Kürsüye gelerek konuşmasını yapan Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, ‘Milletimiz 15 Temmuz gecesi bu hain darbe girişimine karşı tek yürek olarak tüm dünyaya millet olma bilincinin ne demek olduğunu bir kez daha göstermiş, söz konusu vatan olunca geri kalanların teferruat olduğunu yeniden ispatlamışlardır.

Eğitim camiası olarak bizlere düşen yaşanan olaylardan ders çıkararak geleceğe dair sağlam adımlar atmaktır.

Bu nedenle Evlatlarımıza 15 Temmuz’u anlatmak o ruhu yaşayarak millet iradesine saygı duymalarını içselleştirmek adına faaliyetler gerçekleştirmek bizim en önemli görevlerimizdendir. 15 Temmuz ruhunun ölümsüzleştirilmesi için Millî Eğitim müdürlüğü olarak okullarımızın tamamında öğrencilere yönelik programlar etkinlikler düzenlemeye ve farkındalık oluşturacak panolar hazırlamaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz 2016 günü göstermiş oldukları kahramanlıklarla tarihe adını altın harflerle yazdıran; vatanı, milleti ve bayrağı için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şifa ve sağlık temenni ediyorum’ dedi.

15 Temmuz’da, Türk Milleti, bu topraklarda, huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya tekrardan ilan etmiştir.

Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu’dan sonra kürsüye gelen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘15 Temmuz gecesi demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız alçakça, ahlaksızca ve vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır.

15 Temmuz gecesi milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inananlar, amaçlarına ulaşmak için FETÖ/PDY terör örgütünü kullanarak fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiler. Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimiz, bütün dünyaya, demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.

Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te, 1915’te Çanakkale’de ve İstiklal Harbinde olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeci haine çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Üzerine âdeta yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaretle sahip çıkan milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin daimâ aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dördüncü yıl dönümünde vatanı, milleti, devleti ve mukaddesatı uğruna canlarını feda eden başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ve bu mücadeleye destek veren sivil, asker, polis tüm vatandaşlarımızı şükranla ve minnetle anıyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Meftun Dallı ve protokol tarafından hediyeler verildi.

Yorumlar kapalı.