Tuzla Belediyesi’nden İnternet’te Online Eğitim

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediyesi, kendi internet sitesi üzerinden 20 bin Tuzlalı öğrenciye verdiği ‘Online Eğitim’ programının tanıtımını yaptı. Eğitimde fırsat eşitliği sunan ve öğrencilerin 1 yıllık okul ve dershane dokümanı ihtiyacını karşılayacak olan eğitim hizmeti; Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek tarafından öğrenci ve öğretmenlere tanıtılarak uygulamaya start verildi.

Pilot okul olarak seçilen Cahit Arf İlköğretim Okulu’nda yapılan tanıtım toplantısında; DİJİPROTEİN Bilişim Hizmetler Genel Müdürü Bucak Sıcak, programın tanıtım ve sunumunu yaptı. Öğretmen ve öğrencilerin program hakkındaki sorularını cevaplayan Sıcak, amaçlarının öğrencileri eğlendirirken eğitmek olduğunu söyledi.

Program sunumunu büyük bir dikkatle takip eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek “ Sayın kaymakamımızla ‘öğrencilerimiz için neler yapabiliriz’ diye düşünürken, sayın belediye başkanımızın bize sunduğu teklif ve imkanla düşüncelerimiz hayat buldu. Öğretmen ve öğrencilerimize bu güzel projeyi kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkürlerimi sunarım” dedi.

EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK
İletişim sayesinde küçülen dünyada, çağın gerektirdiği teknolojiyi kullanarak Tuzlalı öğretmen ve öğrencilere bu hizmeti vermeyi bir zorunluluk olarak gördüklerini ifade eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’daki öğretmen ve öğrencilerimize şimdiye kadar verdiğimiz desteği bundan sonra da sürdüreceğiz. Projede emeği geçen başkan yardımcılarımdan personele kadar herkese teşekkür ediyorum” Dedi.

En son konuşmayı yapan Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ise, kısaca DİGİPROTEİN olarak adlandırılan projenin, maddi sıkıntılar nedeniyle dershaneye gidemeyen öğrencilere büyük bir katkı sağlayacağını vurguladı. İstanbul’da böyle bir hizmeti sunan ilk ilçe olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Heybet, öğrencilerden bir tek istekte bulundu: “Sizlere sunulan bu hizmetin kıymetini iyi bilin. İnternet sadece bir eğlence dünyası değildir. Belediyemizin bunu bir eğitim hizmetine dönüştürdüğü için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu hizmet karşılığında sizlerden istediğim tek şey; derslerinizde başarılı olmanızdır” Dedi. Konuşmaların ardından, programa katılan yetkililer öğretmen ve öğrencilere bu hizmetten yararlanacakları kartlarını verdi.

ÖĞRENCİLER NASIL FAYDALACAK?

Maddi sorunları nedeniyle dershaneye gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje, MEB uyumlu ders destek ve SBS-YGS ve LYS sınavlarına hazırlık programlarını kapsıyor. İçeriği güncel, tüm sınıfları içeren ve 2009-2010 müfredatına uygun, kısaca adı ‘DİGİPROTEİN’ olan proje; evde, okulda, internete bağlı tüm bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Bunun için öğrencilerin yapması gereken tek şey; Tuzla Belediyesi’nin www.tuzla.bel.tr adresli web sitesine ücretsiz üye olarak, kendilerine verilen kartla birlikte bir şifre alıp dersleri uygulamalı olarak izlemek.

Yorumlar kapalı.