Topbaş "2009 İstanbul İçin Yatırım Yılı Oldu"

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2009 yılında da çok önemli hizmet ve yatırımlara imza attı. Büyükşehir’in tüm sene boyunca hayata geçirdiği projeler, çalışmalar ve açılışlar, sunum olarak İstanbulluların hizmetinde…

2009 yılı İstanbul Büyükşehir Belediyesi için 3 kademeden oluşuyor. Birincisi 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Kadir Topbaş’ın birinci döneminin son ayları (Ocak-Mart), ikincisi 29 Mart Yerel Seçimleri için sürdürülen hizmet mücadelesi, üçüncüsü de 2009-2014 yılları arasındaki ikinci hizmet dönemin ilk yılı.

DEV PROJELERE İMZA ATILDI

Avcılar-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı, Piyalepaşa-Kağıthane Tüneli, 4. Levent-Atatürk Sanayi Sitesi ve Taksim-Şişhane Metro Hatları, 5 yeni nesil vapurdan Beykoz ve Sarıyer’in Boğaz sularına inişi, yine Kasımpaşa, Hasköy ve Sütlüce isimli 3 Haliç Vapuru’nun hizmete girişi, Haliç Kongre Merkezi, 7 kat yerin altında inşa edilen uluslararası kongrelerin yapıldığı İstanbul Kongre Merkezi, geride kalan yıl içerisinde hayata geçirilen onlarca yatırımların bazıları olarak ifade edildi.

Yorumlar kapalı.