Ak Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplandı

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi, İl Başkanlığı Binasında, İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in de katılımıyla toplandı.

Toplantıya, İstanbul Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Belediye Başkanları, parti kurucuları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Disiplin ve Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulları, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yönetimleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Ana Kademe Yürütmeleri ile İl Genel Meclisi AK Parti Grup Yönetimi katıldı.

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Aziz Babuşcu yaptı. İl Başkanı ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem teşkilatlanmaya ilişkin yaptığı konuşmada gündemdeki gelişmeleri de değerlendirdi. Demokratik Açılımın amacına ulaşacağına olan inancını vurgulayan Erdem, “Çünkü bu açılıma karşı olanlar sadece sloganlarla direniyorlar, somut bir icraatları yok.” diye konuştu.

2011’de yapılacak Genel Seçime de değinen Ekrem Erdem, siyaset arenasında İstanbul’un önemine vurgu yaparak, “İstanbul’da iyi işler yaparsanız Türkiye’de de iyi işler yaparsınız. AK Parti ile Türkiye’ye istikrar geldi, güven geldi. Bizim hizmetlerimizi değerlendirirken 70 yılı terazinin bir kefesine 7 yılı da diğer kefesine koymanız lazım. Hizmetlerimizin devamı için 2011’de de sandıktan birinci parti olarak çıkmalıyız. Seçimde hedefimiz yüzde 50 ve bu hedefe ulaşma konusunda İstanbul Teşkilatımıza güvenimiz sonsuz.” ifadelerini kullandı.

Toplantı, Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcımız Ali Rıza Yapar ile İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları’nın faaliyet raporlarını sunmalarıyla son buldu.

Yorumlar kapalı.