Organik Pazar Kartal’da

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Anadolu yakasının %100 Ekolojik Pazar’ı, 20 Aralık Pazar günü Kartal Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle açılıyor.

Kartal %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanı sıra geniş bir mamul ürün yelpazesi bulunacak. 200 adet stant kurulacak olan Kartal ekolojik pazarda sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, şampuan ve tekstil ürünleri çeşitlerden sadece birkaçı.

Kartal ekolojik pazarı, Anadolu yakası için sadece sağlıklı bir alışveriş alanı değil, sürdürülebilir yaşam için bir çekim merkezi olarak tasarlanıyor. Pazar alanına kurulu, içinde ısıtma ve soğutma sistemleri bulunan çadırda tüm yıl boyunca ekolojiyle ilgili sohbetler, sürdürülebilir yaşam atölyeleri, sanat etkinlikleri, konserler gerçekleşecek.

Program: 20 Aralık Pazar günü saat 11.00’de, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Buğday Yönetim Kurulu Başkanı Victor Ananias’ın konuşmaları ile açılışı yapılacak %100 Ekolojik Pazar’da, katılımcılara ekolojik ürünler de ikram edilecek. Saat 12:00’deki Şehnaz Sam Konseri ve 12:45’teki Murat Teker Konseri ile devam edecek programda daha sonra Ebru Ayarcı yönetimindeki Algo-Ritmo Perküsyon Grubu sahne alacak ve dinleyicileri ile buluşacak.

Çocukların da unutulmadığı %100 Ekolojik Pazar açılışında 11:30-17:00 saatleri arasında Tahtalar ve İpler Oyun Atölyesi etkinlikleri gerçekleştirilecek. 12:00-14:00 saatlerinde ise naylon poşet kullanımını azaltmak için artık kumaşlardan bez çanta dikme atölyesinde Kartallılar, Pazar alışverişlerinde kullanmak üzere bez çantalarını dikebilecekler.

Tüm bu etkinliklerle bir kutlamaya dönüşecek %100 Ekolojik Pazar açılışına tüm Kartallılar davetlidir.

Ulaşım: Pazarın kurulacağı bölgeye ulaşım tren istasyonu, deniz otobüsü iskelesi, Kartal’ı çevre ilçelere bağlayan sahil yolu ve bisiklet yollarına çok yakın olmasıyla pratik bir alışverişe olanak sağlıyor. Arabaları ile gelenler, pazarın hemen altında bulunan otoparktan faydalanabilecek.

%100 Ekolojik Pazar Standardı: Ekolojik ürün üreticileri ve kullanıcılarını bir araya getiren, yerel belediyelerin işbirliğiyle kurulan %100 Ekolojik Pazarlarda Buğday Derneği’nin ekolojik pazar standartları uygulanıyor, düzenli olarak uygulanan sıkı denetimler tarım il müdürlüğü, belediye ve dernek ekiplerince yapılıyor.

Yorumlar kapalı.