Zengin’den Satranç Şampiyonlarına Tebrik

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin, Antalya-Kemer’de düzenlenen 2009 Dünya Şampiyonluğu Satranç Turnuvasında, Maltepe’yi temsilen katılan, Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinden, Vatan Öztürk, Lara Lina Varol, Devran Mısır ve Erdem Karahan’ı(Maltepe İlçe Satranç Turnuvası birincileri) gösterdikleri başarıdan dolayı, okullarında ziyaret edip tebrik etti.

Dünyadan 1500 öğrencinin yarıştığı turnuvadan başarı ile dönen öğrencilerin şimdiki hedefi milli takıma girebilmek için mücadele etmek.

Başkan Zengin"Çocuklarımıza atacağımız her adım, onlarda sağlayacağımız katkı demektir.
Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulunda, satranç şampiyonu öğrencilerle bir araya gelen Zengin : ‘‘Sizler bizim için çok değerlisiniz. Satrançta gösterdiğiniz başarı aslında hayatta gösterdiğiniz başarıdır. Bir adım atarken, sizlerin oyunda attığınız hamleler gibi on kez düşünmeliyiz.

İleride satranç oyununun verdiği kazanımla, hayatı ona göre oynayacaksınız ki hayatta başarılı olacaksınız. Bizim sizlere attığımız her adım, sizlere sağlayacağımız katkı demektir.’’ şeklinde konuştu. Ziyaret sonrası, öğretmenlere Engin Tonguç’un ‘‘Bir Eğitim Devrimcisi: İsmail Hakkı Tonguç Yaşamı, Öğretisi, Eylemi ’’adlı kitabını ve öğrencilere de hediye takdim eden Zengin’e destek ve katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Yorumlar kapalı.