Gülsuyulu Sporcular Antremanı Sokakta Yapıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Gülsuyu sahasının ve yanındaki halısahanın yıkılıp öylece durmasından dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederken Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Burayı Gördükçe İçim Acıyor”

Gülsuyu Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi yapılırken Gülsuyuspor Sahası’da projeye dahil edilmişti. Kültür merkezi tamamlandı ama spor kompleksi bölümü atıl birşekilde bekliyor. Futbol sahasının yanında yer alan halısahasının telleride dozerlerle yıkılarak parçalınmış durumda. Bu halısahanın zemini olmasına rağmen telleri ve çevredeki betonlar futbolcularımızın antreman yapmasını engelliyor.

Çocuklarımız İdealtepe sahasını gece saat 12’de kullanmak zorunda kalıyorlar, buraya geri gelip soyunma odalarında üsterini değiştirip evlerine gidiyorlar. Bu yavrularımızın hepsi eğitim görüyorlar, sabahları kalkıp okula gidiyorlar. Belediye başkanımızdan buranın tekrardan eski haline getirilmesini istiyoruz. Burada 300 öğrenci futbol eğitimi alıyor. Bu sayıyı arttırmak istiyoruz ama imkanlâr el vermiyor. Gülsuyuspor Kulübü Başkanımız bu konudan çok muzdarip, tesis konusunun çözüme ulaşmasını istiyoruz.

Bu tesislerden Gülsuyuspor, Harb-İşspor ve Esenkentspor yararlanıyordu. Gelecek vadeden sporcularımıza bir şeyler yapamamak bizleri derinden yaralıyor.

Maltepe Belediye Başkanımız Prof.Dr.Mustafa Zengin’nin buraya idareten de olsa bir çözüm üreteceğine inanıyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.