Ukrayna Milli Üniversitesi’nden Milli Eğitim’e Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Ukrayna Odesa Milli Üniversitesi rektörü, rektör yardımcıları ve tüm dekanlarından oluşan 21 kişilik eğitimci grubu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ`ı ziyaret ettiler.

Türk Milli Eğitim Sistemi ile ilimizdeki eğitim çalışmaları hakkında bilgilendirilen heyet bilhassa liseden yüksek öğretime geçiş sistemi konusunda bilgi alan ziyaretçiler, Odesa’ya daha çok Türk öğrenci beklediklerini belirten rektör Prof.Dr. Valentin Smyntina; iki komşu ülkenin eğitimde daha çok işbirliği yapabileceğini bu ziyaretin bu anlamda önemli olduğunu belirttiler.

Karşılıklı hediye anı objesi ve bayrak-flama takdimi yapılarak hatıra fotoğrafları çekimi yapıldı. Uluslararası Meridyen Türk Okulu Müdürü Arif Asalıoğlu`nun rehberlik yaptığı grup ardından İl Müdürlüğünün brifing salonunda devam eden ziyaret, eğitim alanında karşılıklı bilgilendirme ve yapılabilecekler üzerindeki konuşmalarla son buldu.

Bu ziyaretlerin iki ülke arasındaki tarihi bağların güçlendirilmesi ve ticari ekonomik faaliyetlerin artmasına katkı sağlayacağı taraflarca beyan edildi.

Yorumlar kapalı.