Maltepespor Gerçeği

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor lig’in ilk yarısında sürekli deplasmanda oynayarak, ligi 5.sırada tamamladı. Yıllarıdır futbolu takip eden biri olarak yapılan yanlışları ve yapılması gerekenleri, ilkyarıyı da değerlendirerek kaleme almak benim vijdani görevim.

Hanifi Mutlu yönetiminin genel kurul kararı aldığı günlerden birinde Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur bana şunları sormuştu. "Ahmet Bey sence toparlayıcı, birleştirici, bütünleştirici bir başkan ismi söyler misin?" dediğinde bende ona Nuri Erkoç demiştim. Ama Nuri Erkoç bu görevi kabul etmez diye ilave etmiştim.

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin o da kendince araştırmalar yapmış, Nuri Erkoç isminde karar kılmıştı. Nuri Abi yönetimi içinde "muhteşem bir yönetim" tabirini kullanmıştık. Ancak kongreden sonraki günlerde Maltepespor çok oyalandı. futbolcu seçmelereydi, oydu, buydu şuydu derken, Kartepe’de 10 günlük sezon öncesi hazırlık dönemi başladı.

O günlerde Maltepespor’u iki kez izledim. ve Şöyle bir yazı kaleme almıştım. ”Maltepespor küme düşmemeye oynar ama bu yapı küme düşer demiştim”

Bugün Maltepespor’un durumu aynen bu şekildedir.

Teknik Direktör Bülent Topuzoğlu’nun görevden uzaklaştırılması ile göreve getirilen Teknik Direktör Hasan Al hatalı bir transferdi.

Maltepespor’un Hasan Al’la bir hedefe ulaşmasının mümkün olamayacağını, bir hedefe ulaşsa bile kazanılan başarının şaibe içereceğini, bununda Hasan Al’ın geçmişteki Lüleburgazspor Teknik Direktörüyken yaşadığı bir olayıda kaynak göstermiştik.

Şimdi ilk yarıyı değerlendirirken, Teknik Direktör Hasan Al’a sormak istiyorum.

1-Türkiye 3.Liglerinde eşi benzeri bulunmayan Ali Işık’ı sürekli takımdan, ilk onbir’den neden kestin?

2-Ali Işık denen futbolcunun karakteristik özelliği şudur. Ali Işık topla buluştuğu zaman parlayan, yıldızlaşan, devleşen bir oyuncu. Topsuz alanda sönen, oyuna küsen, dev bir adam. Böyle bir özelliği olan adamı Üsküdar Anadolu maçında (bu maç Maltepespor’un playoff’a yükselme şansının çok yüksek olduğu maçtı) neden Ali Işık’ı ilk onbirde sahaya sürmedin?

3-Maltepespor – Üsküdar Anadolu müsabakası maçında rakip takımın play-off’u garantilemiş, bu maçada 6 eksikle ve genç futbolcularla çıkmıştı. Sen bu müsabakada yine 3.liglerin en iyi kalecisi İskender’i neden oynatmadın?

4-Yine Ü.Anadolu müsabakasında gol yollarının en etkin isimlerinden birini Ediz’i neden kadroya almadın?

5-Maltepesporlu futbolcularla görüştüğümüzde antremanlarda taktiksel hiç çalışma yapmadığı söyleniyor. Şimdi de sana soruyoruz; antremanlarda hiç taktiksel çalışma yaptın mı? mesela duran top çalışması, frikik ve penaltı gibi benzersel çalışmaya hiç yer verdin mi?

6-Pazar günü bir maçta 60 dakika oynattığın bir futbolcuyu sakat ve cezalı olmamasına rağmen 2 gün sonra oynayacağın müsabakada neden 18 kişilik kadroya almadın?

7-Daha sonra bu futbolcuyu Maltepespor’dan neden uzaklaştırdın? Yoksa bu davranış biçimleri seni bireysel kininden mi kaynaklanıyor?

Bu şehrin çocukları Erhan, Hanifi, Boğaç ve Fatih Şahin’i neden Maltepespor’dan uzaklaştırdın, bu futbolcular Maltepespor altyapısından yetişmediler mi?

Şimdi Nuri Abi’ye soruyorum.

– Sen kongrede demedin mi ki, bu şehrin çocukları, Maltepe’nin önceliğidir. Maltepe halkının çocukları Maltepespor’u temsil etmelidirler. Maltepeliler Maltepespor’da top oynamalıdır?

– Hasan Al’la farklı vizyonları taşıyor olmanız, Maltepe’ye Maltepespor’a zarar vermiyor mu?

Son sözümde Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’e,

Herşey Maltepe’ye ve Maltepespor’un iyiliği için diyerek, göreve getirdiğin Hasan Al’ı birde sen sorgula…

Teknik Direktör bireysel sorunlarını Maltepespor’a direk yansıtmış ve Üsküdar Anadolu maçındaki hatalarıyla Maltepespor’un kaderine hükmetmiş bu hocaya tahammül etmeye mecbur musun?

Maltepespor için Maddi ve manevi sorunlarını üstlenen birisisiniz. O halde bu hocanın gitmesi için ilk işaret sizden gelmelidir.

Maltepespor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kapan’ın Maltepespor’dan neden istifa ettiğini düşünmeye devam ediyoruz.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.